Daugiau negu 10 metų Vilniaus rajone gyvenantis žmogus teigė, kad per rinkimus rajone prasideda labai įdomūs dalykai. Jis teigia, kad šiame regione nuolatos vyksta masiniai pažeidimai, tačiau tai nelabai kam rūpi.
© DELFI / Domantas Pipas

Vilniaus rajone du Lietuvos lenkų rinkimų akcijos kandidatai Leonardas Talmontas ir Česlavas Olševski Šalčininkų-Vilniaus bei Medininkų apygardose vienmandatėse į Seimą buvo išrinkti jau pirmajame ture, surinkę daugiau nei 50 proc. balsų.

Vilniaus rajono gyventojas: balsuojant neprašo dokumentų, o seniūnas žmones veža nuo bažnyčios

DELFI šaltinis anonimiškai pasakojo apie tai, kas vyksta Vilniaus rajone rinkimų metu.

„Turiu nusipirkęs namą Vilniaus rajone, daug metų ten gyvenu, todėl visą virtuvę matau. Jeigu trumpai – neįtikėtinai ten viskas vyksta. Pavyzdžiui, paskutinę savaitę prieš rinkimus seniūnijoje nuolatos žmonių eilės su reikalais. Jeigu kažkokį reikia reikalą sutvarkyti, tau būtinai pasakys, kad atvažiuotum tą savaitę. Jeigu tvarkaisi kažkokį reikalą, tave nusiųs balsuoti išankstiniame balsavime. Apie tai, kad balsuotų su dokumentais net kalbos nėra. Žinote – kaimas, visi vienas kitą pažįsta. Ateina žmogus ir jo klausia: Česlovai, ar balsuosi? Jis, žinoma, jau atėjęs atsako: taip, kur čia ką man pildyti? Viskas tokiam lygyje“, - pasakojo gyventojas.

Pasak gyventojo, daug žmonių gauna pašalpas, todėl turi lankytis seniūnijoje reguliariai: „Labai daug žmonių ten gauna pašalpas, paramas, jie turi eiti į seniūniją dažnai su įvairiais reikalais. Jie ateina į seniūniją ir jų klausia, gal tuo pačiu prabalsuosi.“

Gyventojas pasakojo, kad Vilniaus rajone žmonės vežami balsuoti po mišių: „Įdomiausias dalykas yra bažnyčioje. Rinkimų proga iš karto tiek seniūnas, tiek seniūno pavaduotojas, tiek jų žmonos pasidaro labai dievobaimingi. Iš karto atsiranda bažnyčioje tą sekmadienį, kai yra rinkimai. Ir po mišių žmonių klausia: gal važiuojame į kaimą, gal važiuojam prabalsuoti? Susisodina į savo automobilį bobučių po mišių lenkiškų, nuvažiuoja ir prabalsuoja. Po poros valandų jis jau kitose mišiose sėdi.“

Z. Vaigauskas: tokių pažeidimų nenustatyta

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas DELFI teigė, kad tokių skundų iš Vilniaus rajono nebuvo užfiksuota daug.

„Dėl asmens dokumentų skundą vieną kitą esame gavę ir tokį, kad neprašo dokumentų, ir atvirkščiai. Įstatymas sako, kad jeigu yra du tos rinkimų apylinkės rinkėjai, kurie paliudija komisijai raštu, kad čia būtent tas žmogus atvyko balsuoti, kuris pamiršo dokumentus, jam leidžiama balsuoti. Nežinau, koks čia atvejis konkrečiai. Kaimiškose apylinkėse, kur nedidelės vietovės ir vienas kitą puikiai pažįsta, žinoma, yra reikalaujama tų dokumentų, bet jeigu kokia močiutė ateina be dokumentų, nežinau“, - kalbėjo Z. Vaigauskas.

Zenonas Vaigauskas
Zenonas Vaigauskas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Pasak VRK pirmininko, yra pradėti ir ikiteisminiai tyrimai, kai už tam tikrus rinkėjus jau buvo prabalsuota: „Kad kažkas kitas už tą žmogų balsuotų, yra keli skundai, pradėti keli ikiteisminiai tyrimai, kad žmogus atėjo balsuoti ir rado jo vietoje pasirašyta. Ką policija nustatys, aš nežinau. Labai dažnai būna, kad ne toje vietoje pasirašo kitas žmogus.“

Paklaustas, ar negavo skundų, kad seniūnai Vilniaus rajone veža bvalsuoti žmones iš bažnyčios, Z. Vaigauskas teigė apie tai nieko nežinantis: „Nežinau, jeigu tokie dalykai buvo, manau, kad tai yra pažeidimas ir reikia policijai pranešti tokiais atvejais. Gal nebuvo ten jokios agitacijos, bet seniūnas tokių dalykų neturėtų daryti. Mums tokių skundų iš Vilniaus rajono nebuvo. Per visą Lietuvą yra dabar įvairių skundų ir prašymų perskaičiuoti. Gal dalis tų skundų iki mūsų neatėjo ir yra apygardose nagrinėjami.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Juščenka: taika pasiekiama tik dviem keliais – pergale arba pralaimėjimu (125)

Tuoj bus penkeri metai, kai tūkstančiai žmonių Maidane, Ukrainoje, nuvertė tuometinį šalies...

Po savanorio A. Sakalausko žūties Lietuvos spec. tarnybos padarė tai, kas atrodė neįsivaizduojama (299)

1991 m. rugpjūčio 21 d. Vilniuje gindamas šalies parlamentą nuo okupantų kulkos žuvo karys...

Savaitės orai: vasara trauktis atsisako

Po gaivaus trečiadienio į Lietuvą plūstelės gerokai šiltesni orai. Ketvirtadienį termometrai...

Telefonu sutiko išbandyti maisto papildus — netrukus liko skolinga (91)

Bandydami parduoti savo gaminius prekybininkai griebiasi įvairiausių triukų, vienas iš jų —...

Rugsėjis atnešė nemalonių naujienų: tėveliai supažindinti su nauju kainoraščiu (221)

Artėjantis rugsėjis patuštins ne tik tų tėvelių, kurių atžalos jau eina į mokyklą, kišenes....

Ryšių su Rusija turėjusį Trumpo rinkiminės kampanijos vadovą teismas pripažino kaltu (6)

Buvęs Trumpo rinkimų kampanijos vadovas Paulas Manafortas pripažintas kaltu 8-iuose iš 18...

VRK planuoja skelbti mažiau duomenų apie rinkimuose dalyvavusius kandidatus (6)

Vyriausiosios rinkimų komisijos planuose – užverti savo duomenų bazes apie kandidatus. Svarstoma...

Ameriką sukrėtė kraupi šeimos drama (23)

33 metų Kolorado gyventojui Chrisui Wattsui pateikti kaltinimai nužudžius besilaukiančią žmoną...

Broliai atsisveikina su Panevėžiu: įsimylėjome šį miestą (5)

Broliai Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai netrukus turėtų papildyti „Prienų“ komandą, o...

Neįgaliųjų čempionate lietuvės triumfas džiugina medalių kraitį auksu papildžiusią Airiją (11)

Europos lengvosios atletikos neįgaliųjų čempionate švieslentė fiksavo lietuvės pergalę 1500 m...