Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) rengiasi prisijungti Aleksandro Stulginskio universitetą (ASU) bei Lietuvos sporto universitetą (LSU).
Vytauto Didžiojo universitetas (VDU)
© DELFI / Paulius Garkauskas

VDU ir ASU atstovai trečiadienį susitarė dėl integracijos. Pagal susitarimą, ASU pagrindu būtų įkurta autonomiška specializuota žemės ūkio, miško ir kaimo plėtros akademija.

„ASU yra specializuotas sektorinis universitetas, o derybose su kitais universitetais bendrą junginį pageidavome sudaryti kaip savarankiškas vienetas“, – teigia ASU rektorius Antanas Maziliauskas.

Šių dviejų universitetų rektoriai integracijos modelį trečiadienį pristatė Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui, kuris po susitikimo su rektoriais džiaugėsi sulaukęs „iniciatyvų universitetų aiškaus sprendimo“.

„Tos iniciatyvos, kai atkeliauja iš apačios, mes neturėtume galvoti, kad žmonės nežino, ko nori, o mes geriau žinome. Kada sutampa nuomonės ir universitetų, ir valdžios, gausis labai rimta sinergija“, – po susitikimo su rektoriais žurnalistams sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Parlamento vadovas tvirtino, kad universitetų planas neprieštarauja Vyriausybės darbo grupės pasiūlytam planui. „Jie sakė, kad universitetų iniciatyvos yra priimtinos, ir šiuo atveju universitetų iniciatyva yra labai didelė, ir manau, kad Vyriausybė irgi gali galvoti nebūtinai taip, kaip anksčiau jiems atrodė“, – sakė Seimo pirmininkas.

V.Pranckietis yra dirbęs ASU, tačiau praėjusią savaitę jis pabrėžė, kad nebeatstovauja savo buvusiai darbovietei – jam svarbus visos Lietuvos vaizdas. Diskusijoje dėl aukštųjų mokyklų pertvarkos Seimo pirmininkas praėjusią savaitę sakė, kad universitetai turi sutikti su tuo, kad kurti universitetų tinklą yra steigėjo – Seimo – pareiga.

VDU ir LSU derybas dėl integracijos planuoja baigti per artimiausias savaites, sakoma trečiadienį VDU paskelbtame pranešime.

Jau anksčiau dėl jungimosi VDU susitarė su Lietuvos edukologijos universitetu (LEU).

„Manau, kad metų pradžioje VDU pasirašyta integracijos sutartis su Lietuvos edukologijos universitetu (LEU) ir šiandienos susitarimas su ASU yra puikiausias įrodymas, kaip galima suderinti universitetų ir valstybės interesus“, – pranešime cituojamas VDU rektorius Juozas Augutis.

Po susitikimo su V.Pranckiečiu žurnalistams komentuodamas iniciatyvą J.Augutis sakė, jog trijų universitetų jungimasis yra ne reformos stabdymas, o priešingai, „siekis ją išjudinti iš truputėlį mirties taško“.

„Naujo universiteto įkūrimas ir prijungimas reorganizavimo būdu didelio skaičiaus kitų universitetų ir techniškai labai sudėtinga, ir labai neaiškus socialinis eksperimentas“, – sakė J.Augutis.

Pagal Vyriausybės siūlomą aukštųjų mokyklų pertvarkos planą, Kaune į vieną turėtų būti sujungti ne tik VDU, LSU, ASU ir LEU, bet ir KTU. Visgi VDU pabrėžia, kad jungtis su KTU nenori.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vienas įtakingiausių Lietuvoje prezidentas Valdas Adamkus: turiu tik vilties, kad mes Trečiojo pasaulinio karo nesulauksime (48)

Kitą savaitę Vilniuje rengiamoje prezidento Valdo Adamkaus tarptautinėje konferencijoje rinksis...

„Danske Bank“ visiškai nutraukia veiklą Lietuvoje (33)

Į pinigų plovimo skandalą Baltijos šalyse įsipainiojęs Danijos bankas „ Danske Bank “...

Incidentas prie Didžiosios Britanijos parlamento: įvykio vietoje – kelios dešimtys ginkluotų pareigūnų yra sužeistų (34)

Londone automobiliui antradienį pramušus užtvaras prie Didžiosios Britanijos parlamento pastato ir...

Kubilių Karbauskio pasisakymas tiesiog „sujaudino“: ačiū už tokį interviu (180)

Atostogaujantis konservatorius Andrius Kubilius sureagavo į valstiečių-žaliųjų lyderio Ramūno...

Rąstinio namo gyventojas prašosi pagalbos: sėdžiu ir girdžiu, kaip graužia mano namą (180)

Rąstiniame name gyvenantis Ignas kreipėsi į redakciją su pagalbos prašymu. Vyras skundėsi, kad...

Besilaukianti Ineta Stasiulytė filmuodamasi filme išsireikalavo ypatingų sąlygų: vaikelio vardas pateks net į filmo titrus (10)

Naujos, vos pradėtos filmuoti komedijos „Tarp mūsų, mergaičių“ aktorius pateko į...

Meteorologai įspėja: Lietuvoje prognozuojamas smarkus lietus, škvalas, perkūnija (9)

Antradienį Lietuvoje galimas smarkus lietus, škvalas, perkūnija, įspėja Hidrometeorologijos tarnyba.

Buvusios Baltųjų rūmų padėjėjos viešinami garso įrašai didina Trumpo problemas Trumpo paskyroje – įžeidimų salvės (63)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį įsitraukė į aštrų ginčą su savo buvusia...

Stilistė Agnė Gilytė: yra ne viena priežastis, kodėl mano garderobas gana ramių spalvų (2)

Mano pradžioje nedrąsus, o po to audringas santykis su lūpų dažais prasidėjo maždaug 2014 m....