Neapsirengusi vairuotoja
© Shutterstock nuotr.

Kaitinant vasaros saulei dalis vairuotojų su karščiu kovoja įsispirdami į šlepetes, išsirengdami, ant galvos užsimaukšlindami kepurę, iki galo atverdami automobilio langus. Vairavimo mokymo specialistas Artūras Pakėnas teigia, kad šios apsaugos priemonės kelyje gali būti pražūtingos. Anot jo, vairuotojų avalynė ir drabužiai turi būti patogūs, rekomenduojama naudoti akinius nuo saulės.

,,Be marškinėlių niekada nevažiuoju. Nuogam sėdėti už vairo? Automobilis nėra ta vieta. Tam yra pliažas, sporto salės“, – sakė vairavimo mokymo specialistas.

Pasak jo, avint šlepetes vairuoti nereikėtų – koja turi būti stabili. Lemiamu momentu šlepetė gali nukristi. Patartina naudoti lengvą, bet stabilią avalynę.

Vairavimas basomis kojomis – taip pat ne išeitis. Vairuotojas, įpratęs pedalais groti avėdamas batus, būdamas basas gali per švelniai nuspausti stabdžių pedalą.

Vairavimo mokymo specialistas pastebėjo, kad dažnai vairuojančios moterys už automobilio vairo sėda avėdamos patogią – bekulnę avalynę. Pasiekusios kelionės tikslą, batelius jos persiauna. Važiuojant mieste dėl laiko stokos taip elgtis ne visada pavyksta.

Pašnekovas konstatavo, kad dalis moterų stabdo neefektyviai, nes nenori sugadinti prašmatnių batelių. Jo manymu, avalynės saugojimas gali kainuoti gyvybę.

Automobilio langų, anot A. Pakėno, tamsinti nereikėtų, geriau vairuojant dėvėti akinius nuo saulės.

Jis teigė, kad vairuotojai turėtų vengti kepurių, nes stabdant šios gali užkristi ant akių. Pašnekovas šmaikštavo, kad mūvintys kepures, kelyje elgiasi neadekvačiai: ,,Vairuotojai juokauja, kad yra toks skrybėlės sindromas. Jeigu vairuotojas už vairo sėdi su kepure, paprastai jis daro daug nereikalingų dalykų – kvailų dalykų. Žmogus su kepure elgiasi ne visai adekvačiai. Patalpoje vyrui būti su kepure – nepadoru. Tas pats ir automobilyje. Staigiai stabdant kepurė gali užkristi ant akių. Automobilyje nereikia demonstruoti madų.“

Vairuotojai juokauja, kad yra toks skrybėlės sindromas. Jeigu vairuotojas už vairo sėdi su kepure, paprastai jis daro daug nereikalingų dalykų – kvailų dalykų.
A. Pakėnas

Vairuotojams, nenorintiems perkaisti, A. Pakėnas rekomenduoja apsirengti patogiai – ne per storai. Jis kai kurių žmonių bandymą atsigaivinti pro automobilio langus kišant rankas ar kojas pavadino ,,visišku marazmu“.

Vairavimo mokymo specialisto nuomone, šiuolaikiniai automobiliai pajėgūs užtikrinti norimą mikroklimatą, todėl atidarinėti langų nereikėtų: ,,Jei langas atviras, kyla pagunda pro jį ką išmesti. Jeigu pro šalį važiuojantis kitas automobilis pakels akmenuką, jis gali pataikyti jums į akį ar į veidą. Tada jūs padarysite staigų judesį. Atdari langai ekonomikos požiūriu nėra gerai: didėja oro pasipriešinimas – kuro sąnaudos.“

Šunys, katės, tarakonai ir kiti gyviai turi būti pririšti, kad neliptų šeimininkui ant sprando.
A. Pakėnas

Įsigijus automobilį pašnekovas siūlo pažiūrėti ar už vairuotojo sėdynės padėtas mineralinio vandens butelis ar kitas daiktas negali pariedėti po stabdžių pedalu. Senesnėse transporto priemonėse po priekine sėdyne atitvarų nebūdavo, todėl dėl butelio, užblokavusio stabdžių pedalą, avarijų įvykdavo ganėtinai dažnai.

Išsiruošusiems į tolimą kelionę A. Pakėnas daiktus rekomenduoja vežti bagažinėje, jei ten jie netelpa – salone. Tačiau jame bagažas turi būti stabiliai pritvirtintas. Tiesa, pasirūpinti reikia ne tik rakandais – naminiai gyvūnai turi būti pririšti.

,,Viskas, kas vežama automobilyje, turi būti pritvirtinta. Stabdant nepritvirtinti daiktai nuneš mums galvas. Kiekvienas daiktas stabdant pasunkėja. Vaistinėlė tampa patrankos sviediniu. Daug kas to neįvertina, kol nenunešama galva, o kai galva jau nunešta, irgi neįvertina, nes jos jau nebėra. Šunys, katės, tarakonai ir kiti gyviai turi būti pririšti, kad neliptų šeimininkui ant sprando“, – teigė vairavimo mokymo specialistas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Žalgiris“ – tikras fenomenas: kodėl žaliai baltas kraujas taip masina Eurolygos turčius? lyderis – pagal du rodiklius (29)

Jau tapo įprasta, kad kasmet į kovą prieš galingiausias Europos krepšinio armijas stojantis Kauno...

Kelyje po Europą: džiaugsmas piniginei, laisvėje gyvenančios beždžionės ir laimingi žmonės (7)

Įspūdžius apie mūsų kelionę reikia skaityti vienu įkvėpimu. Tai – kaip greitas veiksmo...

Užkalnis: kaip jums paaiškinti, kad jūsų restoranas blogas? (209)

Žinau, kad daug kas galvoja, kad man patinka kritikuoti restoranus ir visaip prie jų kabinėtis....

Septyneri metai namo statyboms: pora atskleidė, kas atėmė daugiausia laiko ir pinigų (126)

Namo statybos – ilgai trunkantis ir nelengvas procesas, kuris gali trukti keletą metų ar net...

Peskovas: Merkel ir Putinas planuoja naują formatą dėl Sirijos (43)

Rusija ir Vokietija sieks naujo formato su Prancūzija ir Turkija, kad būtų stabilizuota padėtis...

Gailina pusę metų jautėsi pavargusi kol pagaliau rado ligą: buvo priversta gerti 15 tablečių per dieną (1)

Dusulys , drebulys, augantis svoris ir nuolatinis nuovargis – sutrikusios skydliaukės simptomai,...

Draugas papasakojo apie Grafininos parodytas kaukes: jei ji gyva ir stebi šią situaciją – jai tai brangiai kainuos (63)

Paskelbus be žinios dingusios Sandros Grafininos paiešką, suimtas jos vyras Nigelas Westas. Šią...

Netikėčiausios vestuvių tendencijos: sodybos primirštos – ieškoma kur kas egzotiškesnių vietų (11)

Beveik netenka organizuoti vestuvių tikroje kaimiškoje sodyboje – šiuolaikinės poros renkasi...

Ne tik liūtys skandina Remigijų Šimašių, arba kodėl vilniečiai dabar pavydi Kaunui (627)

Pagal paskutinę „Vilmorus“ apklausą, Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus reitingas yra...

Benediktas Vanagas leidosi į avantiūrą vaikams paaiškinti žodį iš „F“ raidės ir sekso prašymą (22)

„Lietuva yra geriausia vieta auginti vaikams. Tiesą pasakius, tai galėtų būti ir nemaža...