aA
Lietuvos ekonomikos padėtis, politiniai skandalai ir emigracija sulaukė didžiausio užsienio žiniasklaidos dėmesio nušviečiant sekmadienį vykusius Seimo rinkimus.
Seimas elections 2016
Seimas elections 2016
© DELFI / Domantas Pipas

„Lietuviai balsuoja, nerimui dėl ekonomikos diktuojant įtemptų rinkimų eigą“, - tokią antraštę straipsniui apie Seimo rinkimus pasirinko amerikiečių naujienų agentūra „Bloomberg“.

Ji primena Lietuvos ekonomikos raidą: prasidėjus ekonomikos ir finansų krizei Lietuva 2009 metais patyrė vieną iš didžiausių recesijų Europoje, tuomet ekonomika smuko apie 15 procentų.

Šalies ekonomikai vėliau atsigavus ir prognozuojant tolesnį jos augimą, vidutinė alga Lietuvoje auga vangiai. Nuo 2008 metų vidutinis atlyginimas šalyje paaugo nepilnus 20 proc. ir tai yra vienas žemiausių rodiklių Vidurio ir Rytų Europoje, pažymi „Bloomberg“.

Be to, nepaisant augančios ekonomikos, Lietuvoje vėl padidėjo emigracija, šoktelėjusi tiek pernai, tiek šiemet.

Apie emigracijos mastus rašo ir prancūzų naujienų agentūra „Agence France Presse“ (AFP).

„Emigracija, daugiausiai į Jungtinę Karalystę, yra pagrindinis rinkimų kampanijos klausimas. Gyventojų Lietuvoje nuo 3,5 mln. 2001 metais sumažėjo iki 2,9 mln. 2015 metais, ir baiminamasi tolesnio gyventojų skaičiaus kritimo“, - rašoma AFP pranešime apie Seimo rinkimus.

„Kandidatai Lietuvos politinėje erdvėje sunkiai stengiasi įveikti paplitusį nusivylimą dėl socialinės nelygybės, kuris paskatino emigraciją į turtingesnę Vakarų Europą. Darbo užmokesčio didinimas ir darbo vietų kūrimas tapo pagrindiniais rinkimų kampanijos šūkiais“, - rašoma straipsnyje.

Skandalai ir kova dėl valdžios

JAV naujienų agentūra „Associated Press“ (AP) pabrėžia neapsisprendusio elektorato įtaką įtemptiems rinkimams, kuriuose didelio palaikymo gali sulaukti socialdemokratai, konservatoriai ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

AP straipsnyje rašoma, kad pastarojo meto skandalai gali paskatinti šiuos rinkėjus balsuoti už kitas partijas.

Pranešime minima Darbo partijos deleguota žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, kurios ministerijai pavaldžių įstaigų atstovai buvo kaltinti korupcija, priekaištai socialdemokratui krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui dėl „auksinių šakučių“ istorijos.

Dėmesio sulaukė ir korupcija įtariamas buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis. Gegužę buvusiam parlamentarui pareiškus įtarimus, partijos reitingai nukrito ties patekimo į Seimą riba.

Britų naujienų agentūra „Reuters“ savo straipsnyje pabrėžė kovą tarp pagrindinės opozicinės konservatorių partijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio ir ministro pirmininko, socialdemokratų vadovo Algirdo Butkevičiaus.

„Jeigu A.Butkevičius pralaimi, opozicinė centro – dešinės Tėvynės sąjunga, vadovaujama G.Landsbergio, greičiausiai laimės kovą dėl valdžios. Pirmo nepriklausomybę 1990 metais atgavusios Lietuvos vadovo anūkas, 34-erių G.Landsbergis taptų jauniausiu premjeru Europos Sąjungoje“, - rašo „Reuters“.

Lietuvos Seimo rinkimuose varžosi 14 politinių jėgų.

Rinkimai 2016
G. Landsbergis: rinkimų rezultatai rodo valdančiųjų fiaskoSeimo rinkimų rezultatai daugiamandatėje apygardoje rodo valdančiųjų fiasko, pirmadienio naktį sakė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) partijos lyderis Gabrielius Landsbergis.„Tai fiasko visų trijų partijų – aš taip žiūriu. Lietuvos visuomenė miestuose, kaimuose, miesteliuose pasakė, kad jie nebenori kriminalinės koalicijos. Jie nebenori neskaidrumo, jie nenori gramatinių klaidų, kurias palikdavo švietimo ministrė Audronė Pitrėnienė. Tiesiog tai yra visiškas nušlavimas – pradėti iš naujo“, – paaiškėjus, kad Darbo partija neperžengia rinkimų barjero, BNS sakė G. Landsbergis.G.Landsbergis pabrėžė, kad tokie rinkimų rezultatai yra ženklas kitoms partijoms, jog atėjo metas atsinaujinti.„Yra labai sunki įtikinti, ypač jaunąją kartą, kuri ateina ir stovi po tris valandas prie urnos ir nori įmesti savo balsą“, – kalbėjo konservatorių lyderis.
Baltosios pirštinės: didžiausia rinkimų problema – nekokybiškas organizavimas Išaušus spalio 9-osios, pagrindinės rinkimų dienos, rytui iškart pasipylė pranešimai apie galimus rinkimų taisyklių pažeidimus. Iš viso per rinkimų dieną „Baltosios pirštinės“ gavo daugiau nei 270 susirūpinusių rinkėjų pranešimų, rašoma pranešime žiniasklaidai.Skirtingai nei dienomis, kai vyko išankstinis balsavimas, balsavimas specialiuose paštuose ir namuose, didžiąją rinkimų dieną ypač daug pranešimų – daugiau nei trečdalis – buvo gauta dėl nekokybiško rinkimų komisijų narių darbo. Tradiciškai, kaip ir kiekvienų rinkimų metu, kartojasi tos pačios Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK), apygardų bei apylinkių rinkimų komisijų klaidos. Dažniausiai „Baltąsias pirštines“ pasiekė pranešimai apie neantspauduotas ar blogai plombuotas balsadėžes, neantspauduotus biuletenius, pažymėtus kandidatų sąrašus balsavimo kabinose, skirtingus atvejus dėl kompiuterinės sistemos trukdžių. Priminsime, kad rinkimų komisijų klaidų pasitaikė ir per pirmąsias rinkimų dienas – komisijų nariai neatvykdavo į balsavimus namuose ar specialiuose paštuose, pastaruosiuose balsavimuose agituojama, neužtikrinamas balsavimo slaptumas, į rinkėjų sąrašus neįtraukti rinkėjai ir t.t. Pagrindinę rinkimų dieną daugybę piliečių papiktino ir užstrigusi kompiuterinė sistema.  „Žiūrint į bendrą šių rinkimų paveikslą, kur matomas aiškus teigiamas pokytis rinkėjų papirkimo atvejų mažėjime, išryškėja kita labai svarbi rinkimų sistemos spraga – nekokybiškas rinkimų komisijų darbas. Šios spragos turi būti išanalizuotos ir inicijuojami atitinkami pokyčiai“, – teigia Visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadovė Marija Šaraitė.   Apskaičiavus bendrą pranešimų apie galimus pažeidimus statistiką, daugiausia skundų pagrindinę rinkimų dieną „Baltosios pirštinės“ sulaukė dėl galimų rinkiminės agitacijos pažeidimų – tokie skundai vyravo kiekvieną rinkimų dieną.  „Baltosios pirštinės“ gavo informacijos apie 18 galimų rinkėjų papirkimo ir pavėžėjimo atvejų. Daugeliu iš jų, ieškant informacijos, įrodymų, tiriant situaciją, savanoriai sėkmingai bendradarbiavo su Lietuvos policija.
G. Landsbergis dar tikisi, kad konservatoriai Seimo rinkimuose aplenks „valstiečius“Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovas Gabrielius Landsbergis pirmadienio paryčiais sakė tikįs, kad suskaičiavus galutinius Seimo rinkimų rezultatus daugiamandatėje apygardoje konservatoriai gali aplenkti lyderiaujančius „valstiečius“.„Laukiame galutinių rezultatų, kaip susidėlios, kad tas sveikinimas arba nesveikinimas būtų tikras ir atspindėtas rezultatų (...). Mūsų lūkestis yra, kad tas skirtumas bus minimalus arba gali netgi pasikeisti ir mūsų naudai“, - žurnalistams rinkimų štabe pirmadienio naktį sakė G.Landsbergis.Jis teigė, kad rinkimų naktį su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimos valdančiosios koalicijos nebuvo jokių konsultacijų. G.Landsbergis sako, kad kai kuriose apygardose, kur TS-LKD kandidatai gali išeiti į antrąjį turą su LVŽS atstovais, pastarieji gali būti neparankūs varžovai.„Yra sudėtingų vienmandačių apygardų, iš tikrųjų kur būtų galima pavadinti neparankiais ar sudėtingais varžovais. Bet pažiūrėsime. Aš manau, kad mes turime daug kur šansų laimėti“, - teigia jis.Pagal duomenis suskaičiavus balsus 1647-e apylinkėse iš 1996, „valstiečiai žalieji“ gautų 19 mandatų, konservatoriai - 17.
Su didmiesčių balsais ties iškritimo riba atsidūrė Darbo partija Vyriausios rinkimų komisijos sistemoje pasirodžius didžiųjų miestų apylinkių balsams, Seimo rinkimuose pirmauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS), o Darbo partija artėja link iškritimo ribos.1554 iš 1996 apylinkių duomenimis, už „valstiečius“ balsuotų 23,07 proc. rinkėjų ir jie gautų 20 mandatų, antri būtų Tėvynės sąjunga– Lietuvos krikščionys demokratai su 19,18 proc. balsų ir 16 mandatų.Socialdemokratai turi surinkę 15, 12 proc. balsų ir pretenduoja į 13 mandatų, o į ketvirtą poziciją iškopęs Liberalų sąjūdis su 7,87 proc. balsų – 7 mandatus. Partija „Tvarka ir teisingumas“ kol kas turi 6,05  proc. balsų ir gautų 5 mandatus, kaip ir 5,77 proc. balsų surinkusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.Tuo tarpu Darbo partija turi 5,27 proc. rinkėjų balsų ir atsidūrė ties lemtinga 5 proc. riba. Link barjero pakliūti į Seimą juda Antikorupcinė N.Puteikio ir K.Krivicko koalicija su 6,16 proc. balsų, bet koalicijai reikia perkopti 7 procentus.
Savo ruožtu Ramūnas Karbauskis DELFI sakė nesulaukęs jokių partijų lyderių skambučių ir niekam neskambinęs pats.„Aš labai džiaugiuosi žmonių sprendimu. Tikiuosi, palaikymas išliks ir antrajame ture toks pat didelis. Tikiuosi, turėsime frakciją, kuri beveik bus dauguma. Dabar skaičiuojant – per 60“, – sakė jis.R. Karbauskis neslėpė – tai gerokai daugiau už jo lūkesčius. „Tačiau mes buvome tam pasiruošę, mes esame tam pasiruošę ir, manau, žmonės nenusivils tuo mums suteiktu pasitikėjimu“, – sakė jis.
S. Skvernelis DELFI teigė pats sulaukęs skambučio iš Lietuvos socialdemokratų partijos lyderio Algirdo Butkevičiaus.„Jis man skambino. Nieko neaptarėme, jokių klausimų. Tik pasveikino. Pasimatysime kitą savaitę“, – sakė S. Skvernelis.Tiesa, konkrečiai susitikimo laiko jis aiškino kol kas nesusitaręs. Pasak S. Skvernelio, pokalbis buvo trumpas.„Mes su premjeru dažnai bendraujame, susitinkame reguliariai“, – neslėpė jis.
Neoficialiais duomenimis, naktį LSDP lyderis Algirdas Butkevičius sulaukė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidato į premjerus Sauliaus Skvernelio skambučio.
Socialdemokratų sąraše – didžiulis B. Bradausko šuolis į viršų Socialdemokratas Bronius Bradauskas pirminiais balsavimo duomenimis gerokai šoktelėjo į viršų partijos sąraše. Išankstiniuose balsavimo rezultatuose, suskaičiavus 1394 iš 1996 apylinkių duomenis, B. Bradauskas sąraše buvo išreitinguotas iš 30-osios į 11-ąją vietą. B. Bradauskas gavo 2938 pirmumo balsus. 
Suskaičiavus duomenis iš 1452 (iš 1996), toliau pirmauja Valtiečių ir žaliųjų sąjunga, turinti 23,58, antrieji - TS-KLD - 18,57, treti socialdemokratai su 15,25 proc., Liberalų sąjūdis 7,54, „Tvarka ir teisingumas“ – 6,26, Lenkų rinkimų akcija - 5,89 ir Darbo partija - 5,45. Puteikio koalicija jau turi 6,09.
R. Karbauskis žada imtis Darbo kodeksoŽvelgdamas į rezultatus, partijos pasirodymą Ramūnas Karbauskis kartojo manantis, kad premjeru turėtų būti Saulius Skvernelis. Tuo metu kiti ministrai turėtų būti skiriami pagal jų kompetenciją, aiškino LŽVS pirmininkas.„Viskas priklauso nuo to, kaip žmonės mus palaikys antrajame rinkimų ture. Jei palaikymas bus didelis, tokiu atveju, tų ministerijų tikrai bus daug. Tačiau tai nėra tas atvejis, kuris būdavo po ankstesnių rinkimų, kai partijos dalindavosi postus pagal įtakas, pinigus. Mes žiūrėsime, kur galime atrasti profesionalus – jie taip pat bus mūsų, konservatorių ar socialdemokratų“, – aiškino jis.R. Karbauskio teigimu, sunku prognozuoti, kiek mandatų jiems pavyks iškovoti vienmandatėse apygardose, tačiau jis pripažino, kad greičiausiai jų bus daugiau nei tikėtasi. Jis aiškino tikėjęsis 25 mandatų.Paklaustas, kokių pirmųjų darbų Seime imsis, R. Karbauskis sakė, kad, visų pirma, svarbu iki galo sutvarkyti Darbo kodeksą, dėmesio sulauks ir švietimo, kultūros, sveikatos apsaugos sritys.„Žmonės balsavo už mūsų vertybes, pasiūlymus, kuriuos teikėme. Manau, tai bus labai rimti argumentai mūsų derybose dėl Vyriausybės programos“, – aiškino politikas.Jis pats tikino dirbsiantis Seime, kaip ir, tikisi, visų kitų partijų vadovai.„Mes dabar dalyvaujame Seimo rinkimuose, ruošiuosi grįžti į Seimą, manau, tai labai daug“, – paklaustas, ar jį, kaip laimėjusios partijos pirmininką, tenkintų tik darbas Seime, aiškino R. Karbauskis.LŽVS partijos pirmininkas sakė, kad jo nepiktintų ir darbas opozicijoje, tačiau jis įsivaizduoja, kad jam teks formuoti valdančiąją daugumą.„Taip klostosi situacija, kad mes tiesiog neturėsime kito pasirinkimo“, – sakė jis. Anot R. Karbauskio, jį tenkina vos dviejų dabartinių ministrų darbas, jie esą galėtų ir toliau užimti tuos pačius postus. Vienas jų, prasitarė, socialdemokratas.
V. Mazuronis: už viską yra atsakingas partijos pirmininkas ir aš pasiruošęs atsakytiKol kas neaišku, ar Darbo partija peržengs 5 procentų ribą ir iš viso pateks į Seimą. Partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis teigė nebijantis prisiimti atsakomybės ir dėl visko kaltas pirmiausiai yra pats. „Mes visi gyvenime prie kažkokių ribų artėjame, nuo kažkokių ribų tolstame, tai normalūs procesai.  Rezultatus mes šiandien turime, kokius turime. Pagal dabartinę situaciją mes neabejotinai tikėjomės, kad jie bus geresni, bet politika yra tokia profesija, kaip ir pats gyvenimas, yra banguojantis“, - kalbėjo V. Mazuronis. Darbo partijos pirmininkas ne kartą pakartojo, kad yra atsakingas už blogus rinkimų rezultatus: „Mano postas šitoje vietoje yra pati mažiausia problema. Už viską pirmoje eilėje turi atsakyti asmeniškai vadovai, ar tai būtų premjeras, ar prezidentė. Ko, deja, mūsų valstybėje nėra, bet Darbo partijoje aš pasistengsiu, kad tokia tradicija būtų. Tikrai Darbo partijos pirmininkas turės prisiimti atsakomybę ir aš tą pasiruošęs prisiimti už rinkimų rezultatus.Partijos pirmininkas, aš, V. Mazuronis atsakingas už rezultatus, kurie yra pasiekti. Aš ant nieko kaltės neverčiu. Kodėl tai įvyko? Buvo sudėtinga situacija partijoje, keitėsi pirmininkas, buvo dirbtinai išpūstos kai kurių mūsų žmonių, ministrų klaidos, tame tarpe gramatinės. Buvo akivaizdus įsikišimas į rinkimų kompaniją specialiųjų tarnybų, prezidentės. Bet net tokiu atveju partija ir partijos pirmininkas turėjo įtikinti rinkėjus. Kadangi to neįvyko, už viską atsakingas partijos pirmininkas V. Mazuronis.“
Konservatoriai „konsultuojasi“ su liberalaisPo pašnekesių prie kavos su liberalais G. Landsbergis sakė, kad kai kuriose vienmandatėse konservatoriai su liberalais gali svarstyti apie pagalbą vieni kitiems. „Kol kas aš tai vadinu lengvomis konsultacijomis“, – susitikimą apibūdino TS-LKD lyderis. Tuo metu R. Šimašius sakė konservatorius pasveikinęs su geru pasirodymu. Geru jis pavadino ir liberalų pasirodymą. „Rezultatas, kurį turime, iš balandžio mėnesio perspektyvos atrodo nelabai geras, bet iš šios vasaros perspektyvų tiktai atrodo geras. Akivaizdu, kad tie, kas ruošėsi mus laidoti, labai klydo ir tas jau aišku“, – sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkas.     R. Šimašius teigė kol kas nesilankęs kituose štabuose, o vykęs pas konservatorius, su kuriais turi artimą kontaktą. Liberalų lyderis žada kalbėtis ir su kitomis partijomis, bet neatskleidžia, kurios tai bus. R. Šimašius neatmetė, kad derantis dėl koalicijos liberalai kartu su konservatoriais gali būti traktuojami kaip vienas blokas.
 Tautininkas Julius Panka surinko vos 2,93 proc. balsų O kitas radikalas Ričardas Čekutis dar mažiau - vos 0,64 proc.Šeškinės apygardoje dėl mandato grumsis Audronius Ažubalis ( surinko 22,7 proc.) ir "valstietis" Virginijus Sinkevičius (18,75 proc.)
Liberalai dėl galimos valdančiosios koalicijos Seime pirmiausia derėsis su konservatoriais, sako į Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) štabą pirmadienio naktį atvykęs liberalų vadovas Remigijus Šimašius.„Šiandien dar ankstoka, bet pasveikinti su gerais rezultatais vieni kitus galime. Be abejo, mes norime būti koalicijoje ir konservatoriai yra vieni iš tų, su kuriais pirmiausia šnekamės“, - BNS sakė Liberalų sąjūdžio vadovas.„Aš jau esu išsakęs savo matymą: Tėvynės sąjunga, liberalai ir „valstiečiai - žalieji“. Na, o kaip galutinai susidėlios rezultatai, pamatysime netrukus“, - žurnalistams prieš kelias valandas  teigė TS-LKD vadovas Gabrielius Landsbergis.
Žirmūnų apygardoje pirmauja ekonomistė "Lietuvos sąrašo" kandidatė Aušra Maldeikienė su 23,51 proc., antroje vietoje - konservatorė Vilija Aleknaitė-Abramikienė su 19,76 proc. Prie ketverius metus išrinktas liberalas Šarūnas Gustainis - tik ketvirtas su 11,44 proc.
„Darbiečiai“ atvyko pas socdemusPo pusiaunakčio pas socialdemokratus užsuko Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis ir parlamentaras Kęstutis Daukšys. DELFI klausiamas, kodėl atvyko, V. Mazuronis išsisukinėjo nuo atsakymo: „Pasakykit nors vieną priežastį, kodėl turėčiau neatvykti?“Darbo partija, pagal preliminarius rezultatus, vos patenka į Seimą su apytiksliai 6 proc. balsų. Politikas nesutiko atsakyti, apie ką ketina kalbėti su socialdemokratų lyderiu, premjeru A. Butkevičiumi. Vienas socdemų atstovas V. Mazuronio pasirodymą pavadino blefu. Tai išties gali būti bandymas pademonstruoti, kad dabartinė valdančioji koalicija išlieka vieninga. „Koalicijos partneriai atvažiuoja pas koalicijos partnerius pasveikinti su demokratijos pergale, rinkimais“, - sako V. Mazuronis.Ar politikai kartu liūdės? „Ir liūdėsim, ir džiaugsimės“. „Visas gyvenimas eina bangomis: būna liūdniau, būna linksmiau“, - tęsė V. Mazuronis, kuris nevedė Darbo partijos Seimo rinkimuose, bet liko Europos Parlamento nariu.
Fabijoniškių apygardoje konservatorius Vytautas Kernagis pirmauja su 26,62 proc. prieš Virgilijų Poderį (15,64 proc.) iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos. Darbietis Artūras Paulauskas - tik ketvirtas su 10,7 proc.
Prieš pusę antros į TS-LKD štabą atvyko Liberalų sąjūdžio lyderiai – Remigijus Šimašius ir Eugenijus Gentvilas.
Tiesa, kita Darbo partijos ministrė, pastaraisias metais besimurkdžiusi skandaluose Audronė Pitrėnienė Kuršo rinkimų apygardoje buvo tik penkta su 10,2 proc. balsų. Šioje apygardoje dėl mandato varžysis konservatorius Gediminas Anužis (19,7 proc.) ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė Levutė Staniuvienė (19,53 proc.)
Kėdainiuose skandalai, susiję su darbiete Žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene, regis, nepadarė įspūdžio rinkėjams - ši kandidatė užėmė pirmąją vietą su 26,08 proc. balsų. Antroje vietoje liko save išsikėlęs Darius Kaminskas su 19,86 proc.
Dzūkijos rinkimų apygardoje pirmauja politologas konservatorius Laurynas Kaščiūnas gavo 28, 01 proc. balsų ir beveik 10 proc. aplenkė "valstietį" Petrą Valiūną Justiniškių apygardoje pirmauja konservatorius Paulius Saudargas su 23,10 proc. balsų. Jis aplenkė socialdemokratą Gediminą Kirkilą, kuris surinko 14,4 proc. balsų. Kristupas Krivickas iš antikorupcinės koalicijos - tik penktas su 12,03 proc., tačiau surinko panašiai, kaip trečios ir ketvirtos vietos laimėtojai - Danuta Narbut ir Virginija Vingrienė
Itin aktyvi kova Molėtų-Širvintų apygardoje, kur konservatorius Valentinas Stundys surinko 25,16 proc., bet darbietis Petras Čimbaras atsilieka itin nedaug su 25,15 proc.. 5,49 proc. balsų dar nesuskaičiuota Konservatorius Žygimantas Pavilionis Naujamiesčio apygardoje per plauką jau pirmajame ture nešventė pergalės - suskaičiavus 98,73 proc. balsų jis turi surinkęs 47,09 proc. balsų ir gerokai aplenkę antroje vietoje likusį olimpinį disko metimo čempioną Virgilijų Alekną, kuris surinko 19,03 proc.. Socialdemokratas Faustas Latėnas su 7,18 proc. aplenkė Valstiečių ir žaliųjų partijos kandidatę Dovilę Šakalienę, kuri gavo 6,75 proc.
Karoliniškių apygardoje Saulius Skvernelis su 30,54 proc. pirmauja prieš konservatorių Kęstutį Masiulį, kuris turi 20,33 proc.Lazdynuose nemokamus butus žadėjęs Jonas Pinskus patyrė fiasko ir gali graužtis nagus - jis tėra devintas su 2,24 proc. balsų. Čia solidžiai pirmauja konservatorius Algis Strelčiūnas su 35,30 proc., lenkiantis valstiečių žaliųjų kandidatą Vytautą Baką su 15,6 proc. Aukštaitijos apygardoje Valstiečių ir žaliųjų kandidatė Guoda Burokienė pirmauja prieš konservatorę Rasą Juknevičienę - 28,10 proc. prieš 24,28 proc.
Karoliniškių apygardoje Saulius Skvernelis su 30,54 proc. pirmauja prieš konservatorių Kęstutį Masiulį, kuris turi 20,33 proc.
Ramūnas Karbauskis sakė kol kas jokių pasiūlymų iš kitų partijų narių nesulaukęs, nes aiškiai jiems išdėstęs, kad kol nesulauks antro turo, nesiderės. Dėl to, mano LVŽS partijos pirmininkas, jis iki šiol nesulaukė skambučio nei iš Gabrieliaus Landsbergio, nei iš Algirdo Butkevičiaus.„Jie turi būti profesionalai, jei nori būti Vyriausybės nariai. Daugelis dabartinių ministrų niekaip negali būti ministrais, nes jų kompetencijos neužtenka“, – kalbėdamas apie būsimus lyderius, aiškino R. Karbauskis. Jo teigimu, kritika galioja ir socialdemokratų ministrams.Anot pašnekovo, svarbiausios jam – Kultūros, Švietimo ir mokslo ir Sveikatos apsaugos ministerijos. R. Karbauskis aiškino, kad, be abejonės, premjeru bus siūlomas Saulius Skvernelis.„Jam tikriausiai teks būti premjeru. Toks buvo pasirinkimas“, – nukirto partijos pirmininkas.
Neseniai pagarsėjusi šuns Ramzio istorija, regis, pakenkė ir broliams Komskiams - Kęstas Komskis Jurbakro-Pagėgių apygardoje tėra ketvirtas su 12,5 proc. balsų, pirmauja konservatorius Daivaras Rybakovas su 17,09 proc. balsų ir lenkia socialdemokratą Bronių Paužą, kuris surinko 16,74 proc.
Vienmandatėse apygardose yra ir netikėtumų. Ypač nukentėjo Algirdo Butkevičiaus reitingas - paprastai pirmajame ture išrenkamas socialdemokratų lyderis Vilkaviškio apygardoje pirmauja su 36, 29 proc. - to neužtenka laimėti jau pirmajame ture prieš antrąją vietą užimantį Kęstutį Smirnovą iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos. Šios partijos kandidatas surinko 28,27 proc. balsų.Garliavos rinkimų apygardoje pirmauja konservatorius Donatas Jankauskas su 26,99 proc., nuo jo nedaug atsilieka Valstiečių žaliųjų sąjungos kandidatas Kęstutis Bacvinka su 24,77 proc. balsų. Garsioji Garliavos istorijos herojė Audronė Skučienė iš "Drąsos kelio" yra tik šešta su 3,48 proc. balsų.
Telšių rinkimų apygardoje pirmauja Darbo partijos narys Valentinas Bukauskas jis kol kas surinko 34,52 proc. balsų. Antroje vietoje yra LVŽS narys Karolis Martintus, surinkęs 14,76 proc. balsų. (Iš viso 33 apylinkės, duomenys iš 20 apylinkių)  Kelmės-Šiaulių apygardoje daugiausiai balsų surinko LVŽS atstovas Juozas Rimkus - 36,92 proc. Antra yra socialdemokratė Alma Monkauskaitė – 20,90 proc. (Iš viso 50 apylinkių, duomenys iš 37 apylinkių) Raseinių-Kėdainių apygardoje pirmas yra socdemas Edmundas Jonyla, surinkęs 20,36 proc balsų. Antroje vietoje yra LŽVS narys Arvydas Nekrošius, surinkęs 16,08 proc. balsų. (Iš viso 60 apylinkių, duomenys iš 51 apylinkių) Kėdainių apygardoje pirmauja „darbietė“ Virginija Baltraitienė su 26,84 proc. balsų, antroje vietoje yra savarankiškai išsikėlęs kandidatas Darius Kaminskas su 20,13 proc. balsų. (Iš viso 38 apylinkės, duomenys iš 28 apylinkių) Radviliškio apygardoje pirmas yra LŽVS narys Aurimas Gaidžiūnas, surinkęs 22,36 proc. balsų. Antroje vietoje – konservatorius Vytautas Juozapaitis su 16,57 proc. (Iš viso 38 apylinkės, duomenys iš 27 apylinkių) Kuršėnų-Dainų apygardoje užtikrintai pirma yra LVŽS narė Rima Baškienė – net 55,64 proc. Antras yra socdemas Gintautas Sitnikas – 9,51 proc. (Iš viso 27 apylinkės, duomenys iš 16 apylinkių) Žiemgalos apygardoje pirmoje vietoje yra Liberalų sąjūdžio atstovas Vutalijus Gailius, surinkęs 34,32  proc. balsų. Antroje vietoje – LVŽS atstovas Arūnas Gumuliauskas – 25,54 proc. (Iš viso 59, apylinkės, duomenys iš 48 apylinkių) Pasvalio-Pakruojo apygardoje pirmoje vietoje yra konservatorius Antanas Matulas, surinkęs 27,76 proc. balsų. Antroje vietoje LVŽS atstovė Neringa Trinskienė – 20,46 proc. (Iš viso 58 apylinkės, duomenys iš 51 apylinkių) Biržų-Kupiškio apygardoje pirmauja Darbo partijosnarys Ritas Vaiginas, su 20,34 proc. balsų. Antras yra LVŽS narys Audrys Šimas, su 19,72 proc. balsų. (Iš viso 46 apylinkės, duomenys iš 34 apylinkių) Anykščių-Panevėžio apygardoje pirma yra LVŽS atstovė Greta Kildišienė – 28,28 proc. balsų. Antroje vietoje yra konservatorius Sergejus Jovaiša – 22,24 proc. balsų. (Iš viso 46 apylinkės, duomenys iš 29 apylinkių).
Rinkimų lyderiai „valstiečiai“ sako esantys atviri ir konservatoriams, ir socialdemokratams Seimo rinkimų pirmajame ture į priekį išsiveržusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra atvira koalicijai ir su konservatoriais, ir su socialdemokratais, pirmadienio naktį pareiškė partijos vadovas Ramūnas Karbauskis.Jo teigimu, „valstiečiai“ tikisi po antrojo turo užimti centrinę poziciją derybose dėl profesionalios Vyriausybės, kurioje partinė priklausomybė nebūtų svarbiausias veiksnys.„Galimas variantas toks, kad ir socialdemokratai, ir konservatoriai vardan Lietuvos eis į vieną koaliciją kartu su mumis (...) Ideologine prasme jos man labai panašios. Balsavimas dėl Darbo kodekso parodė, kad socialdemokratai jokie ne kairieji“, - LRT televizijai sakė R.Karbauskis.Jis sakė sieksiantis perkelti galios centrą iš Vyriausybės į parlamentą.„Valstiečių“ sąrašo lyderis Saulius Skvernelis BNS sakė, kad valstiečiai norėtų „moderuoti diskusijas dėl koalicijos“.Jis sakė, kad derybose partija nenusileistų tose srityse, kurios „susiję su tam tikrais ekonominiais klausimais, alkoholio ribojimo politika, valstybinės kalbos išsaugojimu“.Išankstiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis Valstiečių ir žaliųjų sąjunga kol kas pirmauja rinkimuose.
Konservatoriai ir socialdemokratai gali palikti laiminčius „valstiečius“ už borto?„Jaučiu, kad darbą, kurį darėme, padarėme galbūt neblogai. Aišku, dar tik mažiausios apylinkės ir apygardos, laukiame miestų rezultatų. Matau Marijampolės, gimtojo miesto ir apylinkių, rezultatus, kur mes dvigubai lenkiame socialdemokratų atstovą. Manau, kad tikrai žmonėms reikia pokyčių politikoje, valstybėje, jie už tai pasisako“, – vertindamas rezultatus sakė S. Skvernelis.Jis įsitikinęs, kad po visų rezultatų paskelbimo kardinaliai jų situacija nepasikeis – esą puikiai seksis ir miestuose.„Ir konservatorių, ir socialdemokratų partijoje yra puikių narių, ypač kalbant apie jaunesniąją kartą. Reikia pažiūrėti, kaip rinkėjai reitinguos narius. Tai irgi labai svarbu, kokie žmonės bus Seime, tada bus galima spręsti, su kuo reikalingus pokyčius galima įgyvendinti“, – aiškino LVŽS partijos sąrašo lyderis.Ir socialdemokratai, ir konservatoriai neatmeta vaivorykštinės koalicijos galimybės paliekant valstiečius už borto. Tačiau S. Skvernelis tai vertina kritiškai.„Jei tikslas – valdžia bet kokia kaina, tos deklaracijos, kurios buvo sakomos rinkėjams, apie pokyčius, proveržį tegul būna, puiku, mes pabūsime opozicijoje“, – nesijaudino pašnekovas.Jo teigimu, valdžios bet kokia kaina jo atstovaujama partija nėra pasiryžusi siekti.
Raseinių-Kėdainių apygardoje suskaičiavus 26,64 proc. balsų pirmauja socialdemokratų atstovas Edmundas Jonyla su 23,59 proc. balsų, antroje vietoje yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas  Arvydas Nekrošius su 17,76 proc. balsų
V. Mazuronis po pirminių rezultatų: panašu, kad stipriausia politine jėga nebūsimePateikus pirminius rinkimų rezultatus, Darbo partijai tektų 6 mandatai. Partijos pirmininkas V. Mazuronis teigė, kad stipriausia politine jėga, kokį tikslą turėjo prieš rinkimus, Darbo partija nebus. „Mus tenkins visos vietos Seime, kiek mums skyrė rinkėjai. O kiek skyrė rinkėjai, kai Z. Vaigauskas suskaičiuos, žinosime. Jeigu kompiuteriai nesulūš savaitei kitai. Mes kėlėme tikslą pakartoti praėjusių rinkimų rezultatus. Aš kaip pirmininkas kėliau sau ir partijai tikslą būti stipriausia politine jėga. Panašu, kad tokia jėga, pagal dabartinius duomenis, mes nebūsime. Lieka viltis būti viena iš stipriausių politinių jėgų, viena iš penketuko“, - kalbėjo V. Mazuronis. Darbo partijos pirmininkas skeptiškai įvertino rinkimuose pirmaujančią Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą: „Man valstiečiai ir žalieji šiek tiek primena A. Valinsko komandą arba Drąsos kelią, kurie ateina kaip koks meteoras. Per tam tikrą laiką tas meteoras sudūžta kaip laimės žvaigždė. Šiandien yra akivaizdus tos partijos skrydis. Kuo tai pasibaigs, ar tai taps rimta politine jėga, gyvenimas parodys.“
Centro- Žaliakalnio apygardoje pirmauja Gabrielius Landsbergis su 35,10 proc. balsų, jis socialdemokratą Dainių Pavalkį lenkia daugiau nei dvigubai - pastarasis surinko tik 16, 06 proc. balsų.
A. Butkevičius: LVŽS turi didžiausias galimybes laimėti daugiamandatėje apygardoje  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi didžiausias galimybes laimėti daugiamandatėje apygardoje, sako premjeras, socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius.„Šiuo metu, kiek jau turiu informacijos, tikriausiai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi didžiausią tikimybę“, - žurnalistams sekmadienio naktį sakė A.Butkevičius.
Panerių apygardoje pirmauja Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Romualda Poševeckaja, surinkusi 21,01 proc., antroje vietoje su 14,95 proc. - Julija Mackevič, atstovaujanti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui. Kalniečių apygardoje su 19,66 proc. pirmauja Aušra Papirtienė iš iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir lenkia Liberalų sąjūdžio kandidatą Simoną Kairį, kuris surinko 15, 49 proc.Valstiečių ir žaliųjų sąjunga gali džiaugtis rezultatais ir Aleksoto-Vilijampolės apygardoje - partijos kandidatas Mindaugas Puidokas surinko 26,67 proc. balsų, jis lenkia konservatorę Editą Gudišauskienę, kuri surinko 19,91 proc.Tiesa, konservatorių kandidatė Agnė Bilotaitė pirmauja Baltijos apygardoje surinko 21,26 proc., ji aplenkė Valstiečių ir žaliųjų kandidatą Algimantą Kirkutį, kuris surinko 17,34 proc. Kaišiadorių-Elektrėnų apygardoje laimi LVŽS atstovė Laimutė Matkevičienė (33,83 proc.). Ji lenkia Marių Muižininką (LSDP), kuris surinko 19,81 proc. kol kas skelbiamų balsų.Plungės apygardoje laimi Andriejus Stančikas, LVŽS narys, kuris surinko 32,05 proc. balsų. Nuo jo kol kas atsilieka LRLS narys Jonas Varkalys (23,93 proc.).Tauragės apygardoje laimi Darius Petrošius, LSDP narys, surinkęs 39,34 pros. balsų, kai Aušrinė Norkienė, LVŽS narė, surinko 26,62 proc. balsų.
 Kėdainių apygardoje pirmauja DP narė Virginija Baltraitienė (30, 71 proc.), ji lenkia save išsikėlusį Darių Kaminską (21,33 proc.). Prienų-Birštono apygardoje laimi LSDP narys Andrius Palionis (41,03 proc.). Antroje vietoje - LVŽS narys Ąžuolas Raškevičius (18,75 proc.)Lazdijų-Druskininkų apygardoje pirmauja TS-LKD narys Juozas Galdikas (25,04 proc.), aplankęs LVŽS atstovą Zenoną Streikų (22,27 proc.).
Neoficialiais duomenimis, liberalai peržengė lemtingą kartelęLiberalų sąjūdžio lyderis Remigijus Šimašius, nepaisant stringančios rinkimų komisijos sistemos, prieš pat vidurnaktį į štabą susirinkusiems partijos kandidatams bei svečiams pranešė, kad jo duomenimis, pagal informaciją iš apylinkių, Liberalų sąjūdis peržengė 5 proc.„Kas ruošėsi pirkti vainikus, gali išeiti. Turime gerų žinių“, - sostinės Gedimino prospekte įsikūrusiame štabe teigė R. Šimašius.Pasak jo, peržengti reikiamą patekti į Seimą ribą partija pasiekė ir kai kuriose mažesnėse kaimų apylinkėse, kur palaikymo iš rinkėjų nesitikėta.
 Radviliškio apygardoje pirmauja LVŽS atstovas Aurimas Gaidžiūnas (24,01 proc.), antroje vietoje - TS-LKD narys Vytautas Juozapaitis (17,8 proc.) Dzūkijos apygardoje pirmauja TS-LKD partijos narys Laurynas Kasčiūnas (32,92 proc.), antrasis kol kas yra LVŽS narys Petras Valiūnas (21,04 proc.). Jurbarko-Pagėgių apygardoje pirmauja Bronius Pauža, LSDP narys (17,99 proc.), jis aplenkė TS-LKD narį Daivarą Rybakovą (17,55 proc.). Telšių apygardoje pirmauja DP narys Valentinas Bukauskas (36,7 proc.), aplenkęs LVŽS narį Karolį Martinkų (15,61 proc.).
Žiemgalos apygardoje suskaičiavus 23,12 proc. balsų pirmauja Lietuvos liberalų sąjūdžio atstovas Vitalijus Gailius su 36,41 proc. rinkėjų balsų, antroje vietoje yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Arūns Gumuliauskas su 28,14 proc. balsų.
Aukštaitijos apygardoje kol kas pirmauja LVŽS kandidatė Guoda Burokienė (29,65 proc.), ji lenkia Rasą Juknevičienę (25,94 proc.)
 VRK skelbiamais pirminiais duomenimis, suskaičiavus 29,12 proc. balsų pirmauja Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Antanas Matulas gavo 27,67 proc. balsų, o antroje vietoje yra Lietuvos vlstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė Neringa Trinskienė - 22,74 proc. Pasvalio-Pakruojo rinkimų apygardoje suskaičiavus 29,12 proc. balsų pirmauja Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Antanas Matulas gavo 27,67 proc. balsų, o antroje vietoje yra Lietuvos vlstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė Neringa Trinskienė - 22,74 proc.
G. Landsbergis laimi visose apylinkėseTS-LKD štabe vėlų sekmadienio vakarą susisiekta su Kaunu. Paaiškėjo džiugi žinia – partijos lyderis G. Landsbergis įtikinama persvara laimi visose apylinkėse. Čia esą gali užtekti pirmojo turo. Vilniaus Naujamiesčio apygardoje pirmauja Žygimantas Pavilionis, Lazdynuose – Algis Strelčiūnas. Pasak partijos nario Dainiaus Kreivio, didžiuosiuose miestuose TS-LKD sekasi.Panevėžyje Aukštaitijos apygardoje Rasa Juknevičienė iškopė į antrą turą, kuriame turėtų kautis su valstiečių žaliųjų atstove.  Pagėgių-Jurbarko apygardoje „tvarkietis“ Kęstas Komskis kol kas tik penktas, tuo metu konservatorių kandidatas Daivaras Rybakovas pirmauja. „Komskiui net ir šuo nepadėjo“, – juokauja konservatoriai.
S. Skvernelis įvertino rinkimų rezultatus„Rezultatai džiugina vien dėl to, kad aš, Ramūnas, komanda visa, kuri tikrai buvo gausi, mes padarėme viską, galėjome ir net daugiau“, – išgirdęs apie pirmuosius rinkimų rezultatus sakė S. Skvernelis.Jis aiškino neabejojęs sociologiniais tyrimais, kurie jo atstovaujamai partijai pranašavo sėkmę, tad pernelyg didelės įtampos prieš rinkimus nejautęs.„Galima realybė mums leido jaustis tvirtai. Širdyje mes visi daugiau ar mažiau tikėjomės ir tikimės, kad bus geriau nei mums prognozavo“, – aiškino S. Skvernelis.„Kiek buvome verti, tiek žmonės mus ir vertina“, – pabrėžė manantis LVŽS partijos narys.
Rinkimų rezultatai neskelbiami dėl IT sistemą prižiūrinčios bendrovės kaltės  Artėjant vidurnakčiui Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) dar nepradėjo skelbti rinkimų rezultatų dėl IT sistemą prižiūrinčios bendrovės kaltės, BNS sakė VRK narė Živilė Verbylaitė.„Mūsų apylinkių komisijos jau suskaičiavo rezultatus, aš matau pirminius protokolus, bet kai reikia sudėti tuos rezultatus, išeina daug aritmetinių klaidų“, – teigė VRK narė.Ji tvirtino nežinanti, kada rezultatai bus pradėti skelbti.Rinkimų apylinkės Lietuvoje uždarytos 20 valandą. Praėjus daugiau nei trims valandoms, jokie rezultatai dar epaskelbti.Parlamento rinkimuose dalyvauja per 1400 politikų, dešimt į vieną vietą. Dvylika partijų savarankiškai dalyvavo rinkimuose, o keturios sudarė dvi koalicijas.Rinkėjų sąrašuose šiemet buvo įrašyti 2 mln. 504 tūkst. 267 rinkėjai, maždaug 75 tūkst. mažiau nei per 2012 metų rinkimus.Seimą sudaro 141 Seimo narys. Tautos atstovai renkami ketveriems metams vienmandatėse ir daugiamandatėje rinkimų apygardose slaptu balsavimu tiesioginiuose mišrios sistemos rinkimuose. Daugiamandatėje apygardoje iš partijų ir koalicinių sąrašų renkami 70 Seimo narių, o vienmandatėse apygardose, kur žmonės balsuoja už konkretų kandidatą – 71.
Konservatorių partijos lyderis Gabrielius Landsbergis Lietuvos televizijos eteryje sakė, kad net ir nesulaukus VRK duomenų, jo partija jau gauna informacijos iš didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos. Pirmieji duomenys esą rodo, kad Tėvynės sąjunga- Lietuvos krikščionys demokratai „atrodo labai stipriai“. Jis Liberalų sąjūdį ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą nurodo kaip realiausius partnerius po rinkimų formuojant Vyriausybę.„Aš esu sakęs, kad pirmi mūsų partneriai tai yra liberalai. Aš manau, kad jeigu mums reikia trečių partnerių, tai mes turėtume visai suderinamą Vyriausybės programą tarp šių trijų partijų: mūsų, Tėvynės sąjungos, liberalų ir „valstiečių“, – laidoje „Seno Seimo išleistuvės su „Laisvės TV“ ir „Man ne dzin“ sekmadienio vakarą sakė G.Landsbergis.
Trumpą spaudos konferenciją surengęs Vyriausios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas pareiškė, kad komisija jau suskaičiavo nemažai reitingo balų, tiesa, atsiprašo dėl strigimų, mat VRK tinklapyje iki šiol nėra rezultatų, išskyrus balsavusiųjų skaičių.„Dar kartą atsiprašome ir gana greitai turėsime visus rinkimų rezultatus“, - teigė Z. Vaigauskas.
I. Degutienė: konservatoriai - antriSeimo vicepirmininkė, konservatorė Irena Degutienė patvirtino, kad rajonuose dominuoja valstiečiai-žalieji, o konservatoriai yra antri.„Tai yra tendencija – nematome dominuojančių „Darbo partijos“, „Tvarkos ir Teisingumo“. Žinoma, rezultatai dar keisis, kai ateis rezultatai iš didžiųjų miestų, tačiau kol kas duomenys tokie, kad pirmauja Valstiečių ir žaliųjų partija, o mes – antri“, - sakė I. Degutienė.
S. Skvernelis: Kaunas „žaliuoja“, Vilkaviškis taip patKaroliniškėse, anot S. Skvernelio, pirmauja jis ir K. Masiulis. Vilkaviškyje, jo turimais duomenimis, taip pat pirmauja jo atstovaujamos partijos nariai.Prieš premjerą Vilkaviškyje pirmauja valstiečių narys Kęstutis Smirnovas, aiškino S. Skvernelis.Jo teigimu, „žaliuoja" ir Kaunas ir Šiauliai.„Kaunas žaliuoja. Ar stipriai, ar silpnai matysime, bet signalas geras, kad antras pagal dydį miestas“, - žurnalistams rinkimų štabe teigė S.Skvernelis, informaciją gavęs telefonu iš partijos rinkimų stebėtojų.Jis taip tikino, kad K.Smirnovas kol kas pirmauja Vilkaviškio apygardoje.„Kiek girdėjome, Vilkaviškio porą apylinkių mūsų kandidatas pirmauja“, - teigė LŽVS lyderis.
A. Sysas nepatenkintasSocialdemokratų rinkimų štabo vadovo DELFI teiravosi, ar jis jaučia prastas nuotaikas partijos rinkimų štabe. „Ne, dar nejaučiu. Aš manau, kad ta pirmoji išgąstis dėl mažų kaimiškų rajonų... Tai nereiškia, kad valstiečiai laimės didesnius miestus. Yra rezultatai iš mažesnių rajonų, tai kai kur mes pirmaujam, kai kur – valstiečiai. Dažniausiai mes arba jie“, - sako A. Sysas.Politikas teigia, kad Lietuvoje gali susiklostyti panaši situacija kaip Ispanijoje, kurioje rinkimų rezultatai buvo tokie, jog apie 9 mėnesius nepavyksta suformuoti vyriausybės.„Ispaniškas variantas jam tikriausiai kaip tik, kadangi jis beveik Ispanijos gyventojas“, - juokavo A. Sysas, taip netiesiogiai apeliuodamas į tai, kad šioje šalyje jau ilgus metus gyvena Ramūno Karbauskio žmona ir vaikai.„Ten kelinti jau rinkimai organizuojami“, - sako socialdemokratas, pridurdamas, kad nesistebės, jei išankstinių rinkimų prireiks ir Lietuvoje.A. Sysas neslepia, kad formuoti koaliciją, kai trys partijos gali laimėti apylygiais rezultatais, bus labai sunku. Tiesa, 2000 m. buvo taip, kad socialdemokratai laimėjo daugumą, bet prezidentas Valdas Adamkus prioritetą skyrė Naujosios sąjungos ir liberalų koalicijai. Praėjus kiek laiko vyriausybė žlugo ir tuomet koaliciją formavo tikrieji rinkimų laimėtojai – socialdemokratai.„Iš R. Karbauskio kalbos aš suprantu, kad jis užsibrėžęs mūsų politinei sistemai galbūt nepriimtinų dalykų, pavyzdžiui, ekspertų vyriausybė, įstatymų kūrimas – tik Seime, ne Vyriausybėje. Čia reikia turėti ir Seime labai stiprią komandą. Aš nežinau, ar tokie pasiūlymai priimtini konservatoriams? Jei nepriimtini, tada ir konservatoriai negalės suformuoti koalicijos“, - sako A. Sysas.Ar A. Sysas patenkintas rinkimų kampanija? „Rinkimų štabo vadovas visuomet nepatenkintas“, - teigia pašnekovas.Socialdemokratai, remiantis apklausomis, buvo populiariausia partija Lietuvoje, tačiau nuo sausio mėnesio savo populiarumą jie išbarstė. „Spinter tyrimų“ duomenimis, rugsėjo pabaigoje už šią partiją balsuoti ketino 15,6 proc., kai sausio mėnesį socialdemokratus rinkosi 20,9 proc.Vis tik socialdemokratai turi aukštas lubas: tai yra Lietuvoje egzistuoja didelis kairiosios partijos poreikis, antruoju pasirinkimu už socialdemokratus balsuotų 16,9 proc. Tačiau A. Sysas pripažįsta, kad socdemai to neišnaudojo.„Buvo ir objektyvių, ir subjektyvių priežasčių. Aš buvau linkęs, kad mes aktyviau ir kiečiau kritikuotume oponentus, rinkimų dalyvius, bet laikėmės subalansuotos gynybos, į asmeniškumus neperėjome, jei kažką ir primindavome, tai tą, ką padarė partija, o ne konkretus žmogus. Mūsų oponentai kritikuodavo tiesiogiai asmenybes“, - sako A. Sysas.Politikas taip pat dažnai minimas kaip asmuo, galintis pakeisti A. Butkevičių partijos pirmininko pareigose, ypač, jei rinkimų rezultatai būtų nesmagūs. Šiame kontekste, kaip galima lyderė, minima ir finansų ministrė Rasa Budbergytė. A. Sysas sako, kad tokius svarstymus girdi tik iš žurnalistų.„Nedidelėse grupėse gal kas ir kalba. Su manim niekas apie tai nekalbėjo. Mes turime statutą, turime didelę partiją, turime procedūras, tai pirmiausia reikia užbaigti rinkimus, po to bus ataskaitiniai susitikimai ir tik po to mes galėsime priimti vienokį ar kitokį sprendimą“, - reziumavo A. Sysas.
T. Langaitis: prieš ketverius metus pirmavo „Drąsos kelias“TS-LKD rinkimų štabo vadovas Tadas Langaitis DELFI sakė, kad 2012 m. pirmų apylinkių rezultatai rodė „Drąsos kelio“ pirmavimą, tačiau greitai situacija apsivertė. T. Langaitis sako, kad taip bus ir šįkart.„Geri LVŽS rezultatai kaimiškose apylinkėse buvo numatomi, tą rodė tyrimai ir apklausos, jie turi stiprų palaikymą Šiaulių ir Panevėžio krašte. Bendrai paėmus šie pareiškimai nestebina“, – neoficialius duomenis, kad kaimiškose vietovėse pirmauja valstiečiai žalieji, komentavo T. Langaitis.   Kartu T. Langaitis stebisi, kad iki šiol nėra pirmųjų oficialių rezultatų iš VRK. „Žiūrint į faktą, kad nėra absoliučiai jokių žinių, jokios informacijos, kyla įtarimų, ir kas girdėjosi ne vienoje rinkimų apylinkėje, kad neveikė sistema, jei sistema neveikė balsuoti, o dar galimai buvo išviešinti asmeniniai duomenys ir dabar sistema neveikia vėl, kada reikia suvesti duomenis, man atrodo, laikas atsisveikinti su Z. Vaigausku“, – sakė T. Langaitis.
Darbo partijai sekasi trijose apygardose, bet nesiseka VilniujeDarbo partijos žiniomis pirminiai jų partijos rezultatai yra geri trijose apygardose: Telšiuose, Kėdainiuose bei Molėtų-Širvintų apygardoje. Vis dėlto, Darbo partijos žiniomis, pirminiai rezultatai Vilniuje jiems yra labai nepalankūs.
V. Landsbergis: mūsų giminystė – atsitiktinis dalykasĮ konservatorių rinkimų štabą sekmadienio vakarą atvykęs konservatorių patriarchas, Gabrieliaus Landsbergio senelis Vytautas Landsbergis sakė esantis stebėtojas ir rinkimų vyksmą stebintis iš šalies. „Neplatinkit gandų, kad aš čia kažką darau, bet aš aktyviai stebiu ir man įdomu, ir aš turiu vilčių, kad bus geriau. (…) Nepainiokim čia giminysčių jokių, tai nieko bendra neturi. Tai visai atsitiktinis dalykas“, – kalbėjo V. Landsbergis. V. Landsbergį  Seimo rinkimuose tenkintų „geras rezultatas“ – tas, kuris leis Lietuvai eiti į priekį.„Kiek aš pastebiu, tai labai trukdo – žmogus ištisai puolamas būdamas visai nekaltas, bet, matyt, tenka nešti tą sunkią pavardės naštą“, – juokėsi V. Landsbergis, DELFI paklaustas, ar jo anūkui Landsbergio pavardė labiau padeda ar trukdo. Žurnalistai V. Landsbergio klausė, ką jis mano apie jo anūko paramą homoseksualų partnerystei. „Palaukit, homoseksualų partnerystės egzistuoja labai plačiai visame pasaulyje. Kaip jūs galite panaikinti tai, kas egzistuoja? Aš kiek supratau, jis pasakė, kad jis nemato problemos, jeigu tos partnerystės, gali susiorganizuot kokiam nors zagse, biure“, – aiškino V. Landsbergis.  Galų gale, sakė jis, gali būti asmenų, kurie dėl įvairių priežasčių veda bendrą ūkį, gyvena kartu, pavyzdžiui, dviese gyvenantis senelis su anūku. „Tie dalykai gali būti sutvarkomi sutartimis ir viskas“, – kalbėjo politikos patriarchas.
Mažiausia iš galimybių? Socialdemokratas Gintautas Paluckas reaguodamas į Ramūno Karbauskio nuogąstavimus, jog socialdemokratai šią jau naktį derėsis dėl koalicijos su konservatoriais, tikino, jog tai – pati mažiausia galimybė.
A. Butkevičius: nauja valdančioji koalicija šiąnakt nebus suformuota Premjeras Algirdas Butkevičius sako netikįs, kad nauja valdančioji koalicija gali būti suformuota jau pirmadienio naktį paaiškėjus pirmojo rinkimų turo rezultatams.„Aš nelabai norėčiau tikėti, kad šiąnakt būtų galima jau pradėti formuoti koaliciją, nes laukia antras turas, o antrame ture gali būti įvairiausių variantų. Nenorėčiau tuo tikėti dėl to, kad jau nuo 1996 metų dalyvauju rinkimuose, neatsimenu tokio atvejo, kad būtų galima iš karto po pirmo rinkimų turo suformuoti koaliciją“, - Seimo rinkimams skirtoje LNK laidoje sakė A.Butkevičius.
Antikorupcinė N. Puteikio ir K. Krivicko koalicija rezultatų laukia neįprastame štabeAntikorupcinė Naglio Puteikio ir Kristupo Krivicko koalicija rinkimų rezultatų laukia gana neįprastame štabe – neerdviame rūsyje su vienu kambarėliu. Vis dėlto N. Puteikis nusiteikęs optimistiškai. „Čia Centro partijos būstinė, normaliai, telpam, viskas čia gerai“, - apie neįprastą štabą sakė N. Puteikis.„Geros nuotaikos, mes tikimės peržengti 7 procentus. Mes pirmą kartą ištraukėme į rinkiminius pažadus punktą panaikinti Seimo narių neliečiamybę, nes manome, kad tai yra pagrindinė korupcijos priežastis. Eligijus Masiulis ir kiti Seimo nariai, kurie pavertė Seimą pinigų saugyklomis, nes STT negali jų iškratyti, kol nėra teismo sprendimo, pavertė Lietuvą pačia korumpuočiausia šalimi. Kitas dalykas, turtuoliai moka 4 proc. mokesčius, o medicinos darbuotojai, seselės, darbininkai moka 15 proc. gyventojų pajamų mokesčius. Šito darbotvarkėje niekada nebuvo, kad politinė jėga sakytų, kad turtuoliai mokės tiek pat, kiek eiliniai darbininkai“, - kalbėjo N. Puteikis. https://g4.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=230448
Aktyvumas rinkimuose šiemet – mažesnis, nei 2012-ųjų rinkimuose ir nesiekė 50 proc. Tiesa, kai kuriose apygardose rinkėjai balsavo aktyviau.Daugiausiai balsuotojų atėjo į Verkių rinkimų apygardą, kuri vadinama kone elitine – čia gyvena aukštas pajamas turintys žmonės, o balso teisę turi 36,8 tūkst. žmonių. Verkių apygardoje aktyvumas siekė 58,21 proc., o Muitininkų rinkimų apylinkėje balso teise pasinaudojo 67,6 proc. rinkėjų.Antroje vietoje – Kaune esanti Centro-Žaliakalnio rinkimų apygarda, kur balsavo 57,49 proc. rinkėjų. Trečioje vietoje – vėl Vilnius. Antakalnio rinkimų apygardoje aktyvumas siekė 57,19 proc. Iš 11 rinkimų apylinkių vos dvejose aktyvumas buvo mažesnis, nei 50 proc.Ketvirtoje vietoje – Nemenčinės rinkimų apygarda, kurioje balso teise pasinaudojo 57,08 proc. Šioje apygardoje išsiskyrė Buivydžių rinkimų apylinkė, kur balso teisę turėjo 975 rinkėjai. Iš jų balsavo net 70,77 proc. Penktoje vietoje – Rasinių-Kėdainių rinkimų apygarda iš kur jau plaukia pirmieji rezultatai. Čia balso teise pasinaudojo 56,11 proc. žmonių. Tiesa, rinkimų apylinkėse aktyvumas siekė nuo 30 proc. iki 77 proc.Šeštoje vietoje – Garliavos rinkimų apygarda su 55, 12 proc. balsų. Septintoje – Šilainių rinkimų apygarda su 55,07 proc. Aštuntoje vietoje – Aušros rinkimų apygarda Šiauliuose, kur balsavo 53,75 proc. Naujamiesčio apygardoje – 53,72 proc., o Žirmūnų apygardoje – 53,64 proc. 
A. Zuokas: buvo, kad žmonės užtrenkdavo durisVisai netoli Liberalų sąjūdžio štabo Gedimino pr. rezultatų laukia ir Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) kartu su partijos lyderiu Artūru Zuoku.Praėjusiuose Seimo rinkimuose su Sąjunga Taip nesėkmę patyręs politikas nusiteikęs teigiamai.„Nuotaikos geros. Nesu iš tų asmenų, kuriems patinka laukti. Man geriau veiksmas, dinamika, bet rinkimų kampaniją turėjome gerą, komandą turime gerą. Turime gerą pagrindą judėti į priekį“, - kalbėjo A. Zuokas.Jis vylėsi, kad partijai pavyks peržengti 5 proc. ribą.„Manau, turėsime ir 4-5 vienmandatininkus, kurie išeis į antrą turą“, – vylėsi politikas.Politikas teigė, kad jo ir partijos tipinis rinkėjas skiriasi.„Mano rinkėjas yra gana platus: jaunesni žmonės, aukštesnes pajamas gaunantys, turintys geresnį išsilavinimą, taip pat didelį populiarumą turiu tarp vyresnių gyventojų, ypač Vilniuje“, – įsitikinęs Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) lyderis. Pasak jo, partijos rinkėjas – tas, kuris žino, ko nori iš gyvenimo.Į klausimą, ar Liberalų sąjūdžio ir Eligijaus Masiulio skandalas A. Zuokui išėjo į naudą, ruošiantis rinkimams į Seimą, politikas teigė, kad rezultatas – ne toks, koks galvojo, kad bus.„Pradžioje atrodė, kad gal bus į naudą, bet, manau, kad tai viena iš nemalonių priežasčių. Mes daug vaikščiojome nuo durų iki durų: tiek aš, tiek kiti kandidatai. Pagrindinė problema buvo, kad durys užsitrenkia, nors aš ir stoviu prie durų. Kai paaiškini, kad mes ne Liberalų sąjūdis, kuris turi problemų dėl galimo kyšio, tai tik tada grįžta žmogus bendrauti“, – savo patirtimi prieš rinkimus dalijosi politikas.Iš kitos pusės A. Zuokas užsiminė, kad jei rinkimuose nepasiseks, jis galvos apie liberalių jėgų suvienijimą Lietuvoje.„Manau, kad po šių rinkimų Liberalų sąjūdis bus laisvas su sprendimais, nes, mano žiniomis, anksčiau tokios galimybės neturėjo. Manau, kad būtų teisinga kalbėti apie liberalių jėgų suvienijimą“, – svarstė politikas.https://g1.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=230444
R. Karbauskio duomenimis, kol kas pirmauja LŽVS, bet tik kaimuoseApie 22 val. vakaro R. Karbauskis žurnalistams sakė, kad kol kas, jo duomenimis, rinkimuose jie pirmauja.„Mes kol kas viską laimim, bet kol kas – kaimas. Kai bus miesto duomenys, bus aiškiau“, – aiškino LVŽS pirmininkas.Tačiau paklaustas, gal žino, koks atotrūkis tarp jo ir kitų partijų, R. Karbauskis tikslių skaičių nepateikė.Pasidomėjus, ar nepasigenda VRK aktyvumo – praėjo jau pora valandų nuo balsavimo pabaigos, o duomenų praktiškai nėra, R. Karbauskis aiškino manantis, kad komisijos nariai bando išvesti kompleksinius duomenis.Anot R. Karbauskio, jei šįvakar ir vyks kokios derybos dėl koalicijos, tai jo vadovaujama partija jose nedalyvaus.„Jei šiandien įvyks kokios derybos, tai ta koalicija bus tarp socialdemokratų ir konservatorių. Noriu pasakyti, kad mes tikrai derybų su niekuo nevesime. Mes nekalbėsime, rinkimai tik įpusėjo. Tendencijos – taip, bet rezultatai nebus aiškūs“, – sakė R. Karbauskis.
LLRA atstovė: aš apie derybas dar negirdėjau Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis sako, kad partija per Seimo rinkimus tikisi iškovoti daugiau mandatų nei turi dabar.Šiuo metu partijai Seime atstovauja aštuoni parlamentarai. Anot V.Tomaševskio, partija yra pasirengusi dirbti valdančiojoje koalicijoje.„Mes matome save koalicijoje, bet buvimas koalicijoje ir didesnis mandatų skaičius nėra tikslas savyje, o tai yra tik priemonė, kad galėtume realizuoti savo programą“, - žurnalistams partijos rinkimų štabe Vilniuje sakė V.Tomaševskis.Anot jo, kol kas dar nebuvo oficialių derybų dėl valdančiosios koalicijos su kitomis partijomis, o po pirmojo turo gali prasidėti tik pokalbiai su kitų partijų lyderiais.„Mes visų pirma tikimės geresnio rezultato negu turėjome, nors prieš ketverius metus 8 Seimo nariai buvo puikus rezultatas. Šiandien mes tikimės dar geresnio rezultato. Jau pirmame rate, aš manau, kad mes įvesime daugiau savo atstovų į Seimą, o vėliau bus ir antrasis ratas“, - kalbėjo V.Tomaševskis.Jo teigimu, po dviejų Seimo rinkimų etapų LLRA-KŠS iš viso gali surinkti 15-16 mandatų, pirmame partija turėtų laimėti Šalčininkuose, kur kandidatuoja Leonardas Talmontas, Medininkuose, kur partija delegavo Česlavą Olševskį ir Nemenčinės, kur dėl vietos Seime kovoja partijos sąrašo lyderė Rita Tamašunienė.Pati R.Tamašunienė BNS teigė, kad šiandien pagrindinė partijos užduotis - peržengti 5 proc. ribą.„Tikimės peržengti 5 proc. slenkstį. Tai rodo mūsų susitikimai su rinkėjais - programa jiems patraukli. Tai rodo ir aktyvumas mūsų rinkėjų apygardose, kur mes turime daugiausiai šansų laimėti. Tikimės padidinti savo mandatų skaičių“, - kalbėjo partijos sąrašo lyderė.„Aš apie derybas dar negirdėjau. Partijų lyderiai ten dėliojasi savo mozaikas koalicijos ir tai paaiškės šiandien naktį. Mes dirbti galime su visais. Partijos keičiasi žmonės ir keičiasi jų veiklos kryptys. Mes nepasakome niekam ne. Tai yra derybos ir reikia išklausyti kitos pusės, kaip bus dirbama koalicijoje“, - tvirtino R.Tamašunienė.Per praėjusius Seimo rinkimus 2012-aisiais tuometinė LLRA daugiamandatėje apygardoje po pirmojo turo surinko 5,8 procento rinkėjų balsų, po abiejų turų partija gavo aštuonis mandatus Seime ir buvo pakviesta derėtis dėl valdančiosios koalicijos, tačiau 2014 metais iš jos pasitraukė.
A. Sysas kaltina partijos jaunimąSocialdemokratas Algirdas Sysas pakartojo premjero Algrido Butkevičiaus apgailestavimą, kad rinkimų kampanijos metu jaunieji socialdemokratai esą per mažai bendravo su savo bendraamžiais.„Nuojauta krebžda, bet gali būti visko. Nenoriu, kad mane apleistų tikėjimas, nes tik pradėjome gauti pirmuosius rezultatus iš mažųjų rinkimų apylinkių. Mačiau, kad pirmieji rezultatai jau yra iš Kėdainių, tik dar nežinau rezultatų“, - sakė A. Sysas.
A. Butkevičius regėjo melą Socialdemokratai laukti rinkimų rezultatų susirinko netoli partijos būstinės Barboros gatvėje esančiame bare. Dauguma politikų privačiuose pokalbiuose nesitikėjo nugalėti lengvai. Vienas alkoholio negeriantis socialdemokratas sakė net išgersiantis, jeigu pavyktų išplėšti pergalę. Taip socialdemokratas juokavo, tačiau iš to galima spręsti, jog pergalė neatrodo pasiekiama ranka.Tačiau štabe pasirodęs premjeras, socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius teigė besitikintis 35-40 mandatų šiuose Seimo rinkimuose. Šiuo metu ši partija Seime turi 40 Seimo narių. Pasak premjero, jeigu partija išlaikytų tiek mandatų, kiek jis tikisi, tai būtų istorinis įvykis. Klausiamas apie rinkimų aktyvumą, A. Butkevičius sakė, kad iš esmės visada norisi didesnio aktyvumo. Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, šiuose rinkimuose balsavo 49,9 proc. rinkėjų, priskaičiavus balsavusius iš anksto, bet nepriskaičiavus balsavusių užsienyje. A. Butkevičius neigė, kad prieš rinkimus vyko kokie nors pokalbiai dėl galimos koalicijos. Tačiau privačiai socdemai pripažįsta, kad pokalbiai vyko, tik tiek, kad jie buvo niekuo nepagrįsti. Galutines dėliones vis tiek lems rinkimų rezultatai. Bet kuriuo atveju ekspertai neabejoja, kad po rinkimų koalicija bus sudaryta arba iš socdemų ir valstiečių žaliųjų, arba iš konservatorių ir valstiečių žaliųjų. Anksčiau A. Butkevičius yra sakęs, kad jeigu partija iškovos mažiau mandatų nei turėjo, tuomet jis svarstys apie galimybę atsistatydinti iš partijos pirmininko posto. DELFI apie tai paklausė premjero A. Butkevičiaus sekmadienį. „Svarstysiu visą laiką. Aš esu užsibrėžęs, kad turėtų būti ne mažiau, bet pastaruoju metu vyksta labai aktyvi propagandinė kova prieš Vyriausybę, prieš socialdemokratus, prieš mane, ko aš nesitikėjau. Pritariu prezidento Rolando Pakso išsakytoms mintims, kad tokios nedemokratiškos rinkimų kampanijos nebuvo po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo“, - sakė premjeras. Jis sakė matęs „scenarijų“, kurie pagrįsti melu. Pasak premjero, kai viskas paaiškėja, šaukštai jau būna po pietų. A. Butkevičius sako, kad visuomenė dažnai patiki melu, bet nedetalizavo, koks tai melas. Pasiteiravus, ar yra patenkintas partijos darbu per rinkimų kampaniją. A. Butkevičius aiškino tikėjęsis daugiau. Jis iškart paminėjo, kad to daugiau tikėjosi iš jaunimo: daugiau kontaktų kolegijose, mokyklose, universitetuose.
E. Gentvilas tikisi dalyvauti formuojant valdančiąją koaliciją12 parlamentarų Seime šioje kadencijoje turėjęs Liberalų sąjūdis štabui pasirinko sostinės jaunimo pamėgtą „Studio 9” barą Gedimino prospekte. Apypilniame bare susirinkę liberalai tikisi, kad po Eligijaus Masiulio ir „MG Baltic“ sukrėtusio skandalo, kuris partijos reitingus nubloškė žemyn, pavyks peržengti 5 proc. ribą.Pirmuoju numeriu Liberalų sąjūdžio sąraše esanti Eugenijus Gentvilas apie 9 val. vakaro teigė, kad kol kas jo nuotaikos geros.„Aš tikiuosi, kad jos išliks ir toliau tokios, nes atrodo, yra visi pagrindai. Man atrodo, mūsų rinkėjai atsigavo po šoko, kuris natūralu ištiko ir mus, ir juos. Ką mes darėme? Kad išeitume iš to šoko – parodyti savo veiksmais: mes su tuo nesusiję. Antras dalykas, mes ir toliau išliekame liberalais arba dar net griežtesniais tam tikrais klausimas, pavyzdžiui, vidaus išsiskaidrinimo veiksmai ir panašūs dalykai“, - kalbėjo jis.Politikas teigė tikintis, kad liberalams pavyko „pakelti savo rinkėjus“.„Manau, kad didžiausia krizė jau praėjusi ir mes jau turėtume lipti į viršų. Suprantame, kad stebuklų nebus. 10 proc. jau būtų oho“, - atviravo E. Gentvilas.Politikas pripažino, kad partijos totalizatoriuje įrašys apie 8 proc.Paklaustas apie viltis gauti kuo daugiau Seimo nario kėdžių vienmandatinėse, E. Gentvilas atsakė: „O čia jau kita kalba. 2012 m. mes vienmandatinėse laimėjome tik trijose, o dabar, manau, mes subrandinome didelį būrį stiprių vienmandatėse kandidatų. Praėjusiuose Seimo rinkimose aš ir K. Glaveckas net nedalyvavome vienmandatėse, buvome tik sąraše, o dabar mes turime tiek rajonuose, regionuose labai stiprių kandidatų, kurie užaugo“.E. Gentvilas teigė tikintis, kad vienmandatėse partija gaus tiek pat postų, kiek ir per daugiamandatę rinkimų sistemą.„15 ir daugiau. Aš neskraidau padebesiais ir nešneku apie 25 narius kaip kai kurios kitos partijos”, - skaičiavo optimistiškai nusiteikęs politikas.Pasiteiravus, kada partija tikisi jau žinoti, ar peržengs 5 proc. ribą, liberalas prisiminė ankstesnes rinkimų patirtis: „Dalyvavau iš viso 19 rinkimų, jei neklystu. Matau tendencijas. Pirmiausia rezultatai ateina iš mažųjų kaimo apylinkių. Jei mes ten gauname vidutiniškai 3-4 proc., tai jau viskas gerai, nes po to įsijungia miestai ir miesteliai, o paskui jau didieji miestai. Taip atsitiko 2008 m., kai priėjus iki didmiesčių mes dar neturėjome 5 proc., o galutinis procentas buvo 5,6 proc.”.Patekęs į Seimą E. Gentvilas teigė pradėsiantis darbus nuo mokesčių mažinimo iniciatyvų.„Kiek mes tą bandėme daryti, to nepavyko. Aš tikiu, kad liberalai ne tik pateks į Seimą, bet ir dalyvaus valdančiosios koalicijos formavime. Nebus gal žiūrima į mus taip, kaip buvo žiūrima opozicijoje“, - pridėjo jis.Užklaustas, ar šiandien teko bendrauti su į skandalą dėl kyšio ėmimo papuolusiu E. Masiulis, E. Gentvilas teigė, kad paskutinį kartą su kolega bendravo rugpjūčio 24 d.Dar pavasarį Liberalų sąjūdis džiaugėsi būdamas antra pagal populiarumą partija po socialdemokratų. Partijos reitingai siekė 15,5 proc. Po E. Masiulio skandalo dėl galimai paimto kyšio iš „MG Baltic“ atstovo R. Kurlianskio partijos reitingai smuko žemyn. Paskutinės „Spinter tyrimų“ apklausos duomenimis, už Liberalų sąjūdį sakė palaikantys 5 proc. gyventojų.https://g2.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=230440
Z.Vaigauskas: rinkėjų aktyvumas gali viršyti 50 proc.Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas sako, kad sekmadienį vykusiuose Seimo rinkimuose rinkėjai buvo gana aktyvūs. Jis prognozuoja, kad susumavus ir išankstinio balsavimo rezultatus rinkėjų aktyvumas gali viršyti ir 50 proc. Jis pažymėjo, kad per praėjusius rinkimus rinkėjų aktyvumas buvo 52 proc. Komisijos pirmininko nuomone, rinkėjų aktyvumui įtakos galėjo turėti ir lietingas oras. "Oras ne pats geriausias, tai keliais procentais galėjo sumažinti rinkėjų nusiteikimą balsuoti", - sakė Z.Vaigauskas spaudos konferencijoje.Z. Vaigauskas pažymėjo, kad Seimo rinkimai išsiskyrė tuo, jog nebuvo didesnių pažeidimų.
Premjeras apie rinkimų aktyvumą: visada norisi daugiau Visada norėtųsi didesnio rinkimų aktyvumo, tačiau reikia gerbti ir nebalsuojančių žmonių valią, sako premjeras Algirdas Butkevičius, Seimo rinkimuose dalyvavus 49,9 proc. rinkėjų.„Visada norisi daugiau, bet visada reikia, aišku, gerbti žmonių pasirinkimą ir jų valią“, - žurnalistams Socialdemokratų partijos štabe sekmadienį sakė ministras pirmininkas.Jis teigė prognozavęs iki 54 proc. rinkimų aktyvumą, reaguodamas į aktyvų jaunimo balsavimą iš anksto.Premjeras tvirtino, kad kol kas per anksti kalbėti apie galimas valdančiąsias koalicijas, nes nėra žinomi net preliminarūs rinkimų rezultatai.„Tų partijų, kurių programinės nuostatos bus kažkiek panašios arba bus sutarta, kokia gali būti Vyriausybės arba koalicijos programa, ir jeigu tom nuostatom būtų pritarta, tai galima būtų kalbėtis su visais“, - sakė A.Butkevičius.Ministras pirmininkas neturėjo didesnių priekaištų Vyriausiosios rinkimų komisijos darbui.„Visada būna nesklandumų, bet aš kiek pastebėjau, kiek turiu informacijos, tai tų nesklandumų, aš manau, kad šį kartą buvo mažiau, negu per praeitus Seimo rinkimus“, - kalbėjo premjeras.https://g3.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=230430
V. Mazuronis kreipėsi į kitų partijų lyderiusRinkimų belaukiantis Darbo Partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis teigė, kad valdančioji koalicija bus suformuota per šią naktį. „Nuotaikos geros, tam tikras etapas, rimtas etapas baigtas. Dabar svarbiausia beliko suskaičiuoti, palaukti, bet jau viskas įvykę, beliko sužinoti, kas. Laikas yra labiausiai intriguojantis, adrenalino netrūks artimiausiu metu“, - kalbėjo V. Mazuronis. Paklaustas, kaip vertina rinkėjų aktyvumą, V. Mazuronis teigė, kad nėra gerai, jog aktyvumas buvo mažas: „Kiek suprantu, pirminio balsavimo aktyvumas buvo šiek tiek didesnis, jaunimo aktyvumas. Manau, kad tai yra gerai, dėkui žiniasklaidai ir raginimams. Bendras skaičius, aš kaip suprantu yra toks pats arba šiek tiek mažesnis negu per praėjusius rinkimus. Tai nelabai gerai, tai rodo, kad žmonės nelabai tiki, kad jie gali kažką pakeisti.“Paklaustas, ar didesnis jaunimo aktyvumas Darbo partijai yra geras dalykas, o gal už šią partiją balsuoja kitokie rinkėjai, partijos pirmininkas teigė, kad viską parodys rezultatai: „Pamatysime. Pagal dabartines žiniasklaidos analizes, už darbo partiją balsuoja maždaug panašiai balsuoja jaunimo procentais, panašiai balsuoja vidutinio amžiaus, panašiai balsuoja brandaus amžiaus žmonių.“Paklaustas, ką įsivaizduoja savo koalicijos partneriais, V. Mazuronis ragino kolegas nemiegoti: „Derybų jokių dar nėra, derybos prasidės šią naktį. Manau, kad iš esmės koalicija susidėlios per šią naktį. Jeigu nebus ypatingai neaiškių dalykų arba rezultatų. Mes dirbsime ir ieškosime partnerių, su kuriais būtų geriausiai įvykdyti tai, ką mes pažadėjome. Praėjusioje koalicijoje su socialdemokratais mums sekėsi tikrai gerai, pažiūrėsime, kokie rezultatai. Mes niekam neklijuojam jokių etikečių, mes niekam nesakome „ne“, kaip ir Gabrielius Landsbergis. Aš kviečiu visas kolegas, girdėjau ir Gabrieliaus pasisakymus, ir S. Skvernelio, kad jie dar palauks. Būkit budrūs, pramiegosit valdžią.“https://g4.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=230436
R. Karbauskis dėl prognozių nedaugžodžiavoLietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis rinkiminę naktį nebuvo linkęs daugžodžiauti. „Tikimės pokyčių“, – vos dviem žodžiais į klausimą apie rinkiminius lūkesčius, atsakė jis.Paklaustas, ar nepakeitė savo požiūrio ir vis dar neplanuoja užimti jokio vadovaujančio posto be partijos lyderio, R. Karbauskis aiškino norintis formuoti profesionalų vyriausybę.„Manau, kad visi Seimo nariai turi dirbti Seime, partijų pirmininkai irgi Seime, mes turime turėti savo Seimą. Aš esu partijos vadovas, dėl to mano vieta – Seime“, – sakė jis.Anot R. Karbauskio, svarbiausios jam – Švietimo ir mokslo, Kultūros ir Sveikatos apsaugos ministerijos. Tačiau derybų metu, pastebėjo jis, jos lieka paskutiniais pasirinkimais, nes negeneruoja jokių lėšų.Savo ruožtu ir į ministro pirmininko ir į premjero postą jis siūlo buvusį Vidaus reikalų ministrą (VRM) Saulių Skvernelį.„Manau, jis gali tą postą užimti, būti kompetentingas premjeras“, – įvertino jis.Apie būsimą koaliciją nekalbaR. Karbauskis aiškino konkrečių bendradarbiavimo aplinkybių su nė vienos kitos partijos lyderiu neaptaręs, esą tai planuoja daryti tik po rinkimų.„Dabar bandysime rinkimus laimėti, o po to bus galima šnekėtis<...>. Po antro turo žiūrėsime, kas sutiks su mūsų vizija dėl profesionalų Vyriausybės, siūlymais ekonominėje ir socialinėje politikoje“, – DELFI sakė LVŽS lyderis.Vis dėlto, jis pripažino, kad su konservatoriais ir socialdemokratais nesunkiai sutartų.Įvardijo pirmuosius darbusPaklaustas apie pirmuosius darbus po rinkimų, R. Karbauskis aiškino, kad iš pradžių būsimą valdžią dar reikės suformuoti, o ir tai tikrai nelengvas darbas. Vėliau, sakė jis, lauks Darbo kodeksas.„Kaip darbdavys pasakysiu, didesnio pasityčiojimo iš darbuotojų ir darbdavių kaip šis darbo kodeksas, neprisimenu. Man labai gaila, kai dabartinė dauguma tai vertina kaip vieną geriausių įstatymų. Mes ketiname sutvarkyti Darbo kodeksą taip, kad jis atitiktų dabartinę mūsų visuomenės padėtį, kai darbdaviai daugeliu atveju yra dominuojantys“, – tikino jis.Skaitytojų paklaustas, kaip žiūrį į savanorystę, R. Karbauskis aiškino 20 metų dirbantis su vaikais ir savanorystę visuomet palaikantis, nes tai – puikus dalykas. Jis aiškino svarstantis, gal savanorystės patirtis galėtų suteikti papildomų balų ir stojant į aukštąsias mokyklas.„Šnekant apie švietimą, yra krepšelių sistema – ir moksleivių, ir studentų, kurias reikės naikinti, nes tai visiškai išdarko mūsų švietimo sistemą“, – įsitikinęs R. Karbauskis.Tuo metu kalbėdamas apie kultūrą R. Karbauskis pabrėžė, kad šiuo metu Lietuvoje kultūros politika buvo stagnacijos stadijoje.„Turime padaryti taip, kad žmonės gautų pagalbą tuomet, kai jiems jos reikia, stiprinti galbūt šeimos gydytojų institutą“, – aiškino partijos lyderis.https://g1.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=230438
Užsienio žiniasklaida: Seimo rinkimuose dominavo ekonomika, emigracija, skandalaiLietuvos ekonomikos padėtis, politiniai skandalai ir emigracija sulaukė didžiausio užsienio žiniasklaidos dėmesio nušviečiant sekmadienį vykusius Seimo rinkimus.„Lietuviai balsuoja, nerimui dėl ekonomikos diktuojant įtemptų rinkimų eigą“, - tokią antraštę straipsniui apie Seimo rinkimus pasirinko amerikiečių naujienų agentūra „Bloomberg“.Ji primena Lietuvos ekonomikos raidą: prasidėjus ekonomikos ir finansų krizei Lietuva 2009 metais patyrė vieną iš didžiausių recesijų Europoje, tuomet ekonomika smuko apie 15 procentų.Šalies ekonomikai vėliau atsigavus ir prognozuojant tolesnį jos augimą, vidutinė alga Lietuvoje auga vangiai. Nuo 2008 metų vidutinis atlyginimas šalyje paaugo nepilnus 20 proc. ir tai yra vienas žemiausių rodiklių Vidurio ir Rytų Europoje, pažymi „Bloomberg“.Be to, nepaisant augančios ekonomikos, Lietuvoje vėl padidėjo emigracija, šoktelėjusi tiek pernai, tiek šiemet.Apie emigracijos mastus rašo ir prancūzų naujienų agentūra „Agence France Presse“ (AFP).„Emigracija, daugiausiai į Jungtinę Karalystę, yra pagrindinis rinkimų kampanijos klausimas. Gyventojų Lietuvoje nuo 3,5 mln. 2001 metais sumažėjo iki 2,9 mln. 2015 metais, ir baiminamasi tolesnio gyventojų skaičiaus kritimo“, - rašoma AFP pranešime apie Seimo rinkimus.„Kandidatai Lietuvos politinėje erdvėje sunkiai stengiasi įveikti paplitusį nusivylimą dėl socialinės nelygybės, kuris paskatino emigraciją į turtingesnę Vakarų Europą. Darbo užmokesčio didinimas ir darbo vietų kūrimas tapo pagrindiniais rinkimų kampanijos šūkiais“, - rašoma straipsnyje.JAV naujienų agentūra „Associated Press“ (AP) pabrėžia neapsisprendusio elektorato įtaką įtemptiems rinkimams, kuriuose didelio palaikymo gali sulaukti socialdemokratai, konservatoriai ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.AP straipsnyje rašoma, kad pastarojo meto skandalai gali paskatinti šiuos rinkėjus balsuoti už kitas partijas.Pranešime minima Darbo partijos deleguota žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, kurios ministerijai pavaldžių įstaigų atstovai buvo kaltinti korupcija, priekaištai socialdemokratui krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui dėl „auksinių šakučių“ istorijos.Dėmesio sulaukė ir korupcija įtariamas buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis. Gegužę buvusiam parlamentarui pareiškus įtarimus, partijos reitingai nukrito ties patekimo į Seimą riba.Britų naujienų agentūra „Reuters“ savo straipsnyje pabrėžė kovą tarp pagrindinės opozicinės konservatorių partijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio ir ministro pirmininko, socialdemokratų vadovo Algirdo Butkevičiaus.„Jeigu A.Butkevičius pralaimi, opozicinė centro – dešinės Tėvynės sąjunga, vadovaujama G.Landsbergio, greičiausiai laimės kovą dėl valdžios. Pirmo nepriklausomybę 1990 metais atgavusios Lietuvos vadovo anūkas, 34-erių G.Landsbergis taptų jauniausiu premjeru Europos Sąjungoje“, - rašo „Reuters“.
G. Landsbergis: Zenonas pasiruošė rinkimams kaip kelininkai žiemaiTėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) rinkimų rezultatų laukia restorane „Green Hall“. Apie pusę devintos čia atvyko partijos lyderis Gabrielius Landsbergis su žmona Austėja ir keturiais vaikais. „Galime drąsiai sakyti, kad esame optimistiški. Nes nuotaikos, energija ir optimizmas, kuris paskutinėmis savaitėmis supo visą kampaniją, juos dabar sunku būtų slėpti. Panašu, kad pokyčių banga ir pojūtis yra stiprus, žmonės nori kaitos, naujų vėjų ir pasitikėti valdžia, kad ji skaidri, nekorumpuota, vakarietiška“, – sakė G. Landsbergis.     Opozicijoje šią kadenciją buvusių konservatorių lyderis naujajame Seime tikisi 40–45 mandatų. G. Landsbergis sako pastebėjęs, kad žmonės, tradiciškai palaikydavę esamos valdžios partijas, nusivylę valdžia ir kartais rinkosi neateiti į rinkimus taip protestuodami prieš šios valdžios nekompetenciją ir korupcijos skandalus.     G. Landsbergis taip pat prastai įvertino Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) veiklą. „Jei buvo asmeninių duomenų nutekėjimas, tai skandalinga. (…) Akivaizdu, kad VRK su savo vadovu nesugebėjo XXI amžiaus pristatyti visiškai. Aš juokauju – kaip kelininkai dažnai žiemą sutinka nepasiruošę sniegui, taip Zenonas pasiruošė rinkimams“, – kalbėjo TS-LKD lyderis.https://g3.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=230432
Aktyvumas naudingiausias TS-LKDPolitologų vertinimu, vangus rinkėjų balsavimas naudingiausias yra Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (TS–LKD). Pasak politologės Ainės Ramonaitės, šiai partijai greičiausiai atiteko ir šiemet aktyviau balsavusio jaunimo, nusivylusio Liberalų sąjūdžiu po pastarojo korupcijos skandalo, balsai.„Liberalų skandalas daugelį žmonių, kurie jau tarsi buvo apsisprendę, pastatė į gana keblią situaciją. Man ypač įdomus buvo klausimas, ką darys jaunimas, kuris tarsi buvo nusiteikęs balsuoti už šią partiją, nors galiausiai atrodo, kad dalį tų rinkėjų visai sėkmingai pavyko pritraukti ir Tėvynės sąjungai“, – sakė politologė.Jos pastebėjimu, menkesnis aktyvumas nenaudingiausias yra Darbo partijai, nes jos rinkėjai, tyrimų duomenimis, būna pasyviausi.Nors šiemet aktyvesni buvo iš anksto balsavę rinkėjai, tarp kurių nemažą dalį sudarė jaunimas, A.Ramonaitė atkreipė dėmesį, kad į šią kategoriją taip pat patenka ir namuose balsavę rinkėjai, kuriuos dažniausiai sudaro vyresnio amžiaus žmonės. Be to, būtent šiems rinkėjams balsuojant yra galimybė daryti didesnį spaudimą.M.Jastramskis atkreipė dėmesį, kad nors galime kalbėti apie aktyvesnį jaunimą, ši rinkėjų dalis dar nesudarys didelės rinkėjų dalies, nes anksčiau jų aktyvumas buvo „tragiškai žemas“. Jo vertinimu, šiek tiek gausesnis jaunų žmonių balsavimas gali būti palankus ir Liberalų sąjūdžiui: „galbūt tam tikroms partijoms tai iš tikrųjų reikš, ar bus jie Seime, ar ne. Aš šioje vietoje kalbu apie liberalus – jei iš tikrųjų kažkiek daugiau jaunimo atėjo, tai gali reikšti, kad jie išsigelbėja“.„Sakyti, kad jaunimas labai dalyvavo galėsime tik tada, kai bus rezultatai, nes dabar sunku pasakyti – pagal tai, kas matosi aktyvume, niekuo jis labai daug nesiskiria, koks jis buvo ankstesniuose rinkimuose – žemėlapis beveik toks pats“, – pastebėjo V.Morkevičius.
Laukti rinkimų rezultatų susirinko ir pagrindinės valdančiosios partijos - Socialdemokratų nariai, kurie tikisi išlaikyti didžiausią frakciją Seime. Pastaruoju metu apklausos rodė, kad LSDP išlieka populiariausią partija, tačiau jos populiarumas palaipsniui smuko.https://g3.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=230430
Renkasi partijų štabai20 val. užsidarius rinkimų apylinkėms, partijų štabai renkasi laukti rezultatų.TS-LKD rinkimų šabe renkasi pergalės šiuose rinkimuo laukiantys šiuo metu opozicinės partijos TS-LKD nariai.https://g3.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=230432
Politologas: rinkėjų aktyvumas nerodo kažkokio ypatingo nusivylimo ar ko kitoSekmadienį vykusių Seimo rinkimų rinkėjų aktyvumą Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) politologas Mažvydas Jastramskis laiko įprastu. Iki 20 val. Seimo rinkimuose balsavo 43,21 proc. rinkėjų. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skaičiavimu, per keturias išankstinio balsavimo dienas 2016 metų Seimo rinkimuose, neskaičiuojant balsavusiųjų užsienyje, rinkėjų aktyvumas siekė 6,66 proc. Taigi bendras rinkėjų aktyvumas iki sekmadienio 20 val., neskaičiuojant balsavusiųjų užsienyje, siekė 49,90 proc."Iš tikrųjų tai per pastarąjį dešimtmetį Seimo rinkimų aktyvumas svyruoja arba truputį virš, arba truputį žemiau 50 proc. ribos. Tai šį kartą mes beveik lygiai 50 proc. ir turime. Nematyčiau čia kažkokio labai didelio ar mažo aktyvumo", - Eltai sekmadienio vakarą sakė M. Jastramskis.Politologas svarstė, kad rinkėjų aktyvumui įtakos galėjo turėti tai, kad, skirtingai nei prieš tai vykusiuose rinkimuose, nebuvo papildomo veiksnio, t.y. referendumo, bei tai, jog šiuose rinkimuose piliečiai šiek tiek mažiau nei praėjusiuose rinkimuose jautė, kad rinkimai yra tokie reikšmingi. "3 proc. tikriausiai neturėtume sureikšminti, nes tai gali būti atsitiktinai, tai nerodo kažkokio ypatingo nusivylimo ar ko kito", - teigė pašnekovas. "Vidutiniai lietuviški rinkimai", - sakė M. Jastramskis.   
Seimo rinkimuose dalyvavo 49,9 proc. rinkėjų Šiuose Seimo rinkimuose dalyvavo 49,9 proc. rinkėjų, rodo sekmadienio vakarą užsidarius apylinkėms Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) paskelbti duomenys.Iki 20 val. apylinkėse balsavo 43,21 proc. rinkėjų, o su 6,68 proc. balsavusiais iš anksto, specialiuose paštuose bei namuose tai sudaro netoli pusės visų rinkėjų.Galutinis aktyvumas per praėjusius rinkimus siekė 52,93 procento, o iš šių rinkėjų iš anksto buvo balsavę 5,35 proc. rinkėjų.Lietuvoje sekmadienį nuo 7 iki 20 val. vyko balsavimas Seimo rinkimuose. Į parlamentą kandidatuoja per 1400 politikų, dešimt į vieną vietą. Dvylika partijų savarankiškai dalyvauja rinkimuose, o keturios yra sudariusios dvi koalicijas.Rinkėjų sąrašuose šiemet įrašyti 2 mln. 504 tūkst. 267 rinkėjai, maždaug 75 tūkst. mažiau nei per 2012 metų rinkimus.Seimą sudaro 141 Seimo narys. Tautos atstovai renkami ketveriems metams vienmandatėse ir daugiamandatėje rinkimų apygardose slaptu balsavimu tiesioginiuose mišrios sistemos rinkimuose. Daugiamandatėje apygardoje iš partijų ir koalicinių sąrašų renkami 70 Seimo narių, o vienmandatėse apygardose, kur žmonės balsuoja už konkretų kandidatą – 71. 
Užsidarė Seimo rinkimų apylinkės, pradedami skaičiuoti balsaiSekmadienį, 20 val., užsidarė 1996 rinkimų apylinkės, kuriose buvo renkamas naujasis Seimas. Balsavimo teisę šiemet turėjo 2 mln. 504 tūkst. 267 rinkėjai.Išankstinio balsavimo metu nuo trečiadienio iki šeštadienio savivaldybėse, specialiuose paštuose ir namuose balsavo 5,56 proc. rinkėjų, neskaitant užsienyje buvusių piliečių.Šiemet dėl ketverių metų Seimo nario mandato varžėsi 1416 kandidatų, iš jų 623 - vienmandatėse rinkimų apygardose, 1387 - daugiamandatėje rinkimų apygardoje. Rinkimuose dalyvavo 12 partijų ir du koaliciniai sąrašai. Tam, kad patektų į Seimą, partija turi surinkti ne mažiau kaip 5 proc. rinkėjų balsų, koalicija - 7 proc. Seimą sudaro 141 narys, 71 iš jų renkamas tiesiogiai vienmandatėse apygardose, 70 - daugiamandatėje apygardoje pagal partijų pateiktus sąrašus.Išankstinių duomenų apie rinkimų rezultatus tikimasi sulaukti apie vidurnaktį.
Iki 19 val. gauti 57 pranešimai apie galimus pažeidimusIki 19 val. gauti 57 pranešimai apie galimus Seimo rinkimų pažeidimus, pradėtas pirmas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 172 str. "Trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumų teise". Kaune pranešėja nuvyko į rinkimų apylinkę, norėjo balsuoti, tačiau negalėjo, nes sistemoje buvo pažymėta, kad ji jau balsavo ir parodė padirbtą jos parašą.
Šiuose Seimo rinkimuose rinkėjai buvo mažiau aktyvūs nei prieš ketverius metus Šiuose Seimo rinkimuose kol kas rinkėjai buvo mažiau aktyvūs nei renkdami parlamentą prieš ketverius metus.Sekmadienį iki 19 val. balsavo 40,87 proc. rinkėjų, o kartu su 6,68 proc. balsavusiais iš anksto, specialiuose paštuose bei namuose tai sudaro 47,56 proc. rinkėjų.2012 metais iki 19 val. rinkimų dieną savo valią buvo pareiškę 44,62 proc. rinkėjų, o iš anksto buvo balsavę 5,35 proc. rinkėjų, tad bendri balsai tokiu metu sudarė apie 50 procentų. Galutinis aktyvumas per praėjusius rinkimus siekė 52,93 procento.Balsavimas rinkimų apylinkėse prasidėjo 7 val. ir baigsis 20 valandą.
Per rinkimus policija pradėjo du ikiteisminius tyrimus Sekmadienį vykstant rinkimams policija pradėjo du ikiteisminius tyrimus dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise. Vienas tyrimas pradėtas Kaune, kitas – Lazdijų rajone, pranešė Policijos departamentas.16 val. 51 min. gautas pranešimas, kad Kaune, Veršvos gatvėje, pranešėja nori parašyti pareiškimą dėl rinkimų pažeidimo. Ji pasakojo, kad apie 13 val. nuvyko į rinkimų apylinkę ir jai neleido balsuoti, nes neva ji jau balsavo. Moteriai buvo parodytas jos padirbtas parašas.17 val. 12 min. gautas pranešimas, kad Lazdijų rajone, Kučiūnų kaime, jaunuoliai prie rinkiminės apylinkės vartoja alkoholinius gėrimus. Įtarta, kad du iš šių jaunuolių papirko kitus du asmenis, kad balsuotų už kandidatą į Seimo narius, mokėdami po 5 eurus už balsą.Sekmadienį taip pat pradėtos dvi su rinkimais susijusios administracinės bylos.14 val. 53 min. gautas Aukštupėnų rinkiminės Nr.4 komisijos pirmininko pranešimas, kad Kupiškyje, Lauko g. 5A, balsuoti atvykęs asmuo pateikė kito asmens laikiną pažymėjimą ir norėjo balsuoti. Į policijos komisariatą pristatytas 66 metų vyras, pradėta administracinė teisena dėl balsavimo rinkimuose tvarkos pažeidimo.Dar vienas asmuo nubaustas už girto pasirodymą viešoje vietoje. 17 val. 43 min. gautas pranešimas, kad Utenos rajone, Antalgės kaime, Tuopų 13, rinkimų vietoje atėjęs neblaivus vyriškis trukdo dirbti, atsisako išeiti.Rinkimų dieną policija iš viso gavo 61 pranešimą apie galimus rinkimų tvarkos pažeidimus. Daugiausia pranešimų apie pažeidimus užfiksuota Vilniaus (22) ir Kauno apskrityse (10). Dauguma pranešimų buvo apie rinkiminės agitacijos pažeidimus (per arti rinkimų apylinkės iškabinti plakatai, važinėja automobilis apklijuotas agitaciniais plakatais ir pan.); žmonės neteisėtai vežami balsuoti, galbūt paperkami.Iš viso nuo rinkimų kampanijos pradžios iki sekmadienio 19 val. policija gavo 144 pranešimus  apie galimus rinkimų tvarkos pažeidimus. Daugiausia pranešimų gauta iš Vilniaus (36), Kauno (23), Tauragės (17)  apskričių. Iš jų dėl 11 įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai.Trys ikiteisminiai tyrimai pradėti dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo – Šilutės rajone sugadintas kandidato į Seimo narius rinkimų agitacinio stendo reklaminis tentas, Kėdainių rajone ir Alytuje sugadinti ant sienų kabantys agitaciniai plakatai.Šiauliuose pradėti du ikiteisminiai tyrimai. Vienas – dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Buvo sugadintas reklaminis stendas ant automobilio. Be to, vienas tyrimas pradėtas dėl šmeižto – internetinėje svetainėje patalpinto šmeižikiško komentaro.Tyrimas dėl šmeižto pradėtas ir dėl laikraštyje paskelbto tikrovės neatitinkančio, klaidinančio, garbę ir orumą žeminančio straipsnio.Rietave pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise dėl galimo rinkėjų papirkimo išspausdinant papildomą Plungės ir Rietavo krašto laikraštį „Žemaitis“.Druskininkuose tyrimas pradėtas dėl papirkimo, Kaišiadoryse – dėl šmeižiančio plakato, Kaune ir Lazdijų rajone – dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise.
Vyriausios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas LNK „Žinioms“ teigė, kad 18-os valandos duomenimis, šių rinkimų aktyvumas – daugiau nei 44 proc.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Narsto PSO ir Kinijos veiksmus: vienas rimčiausių įspėjimų dėl koronaviruso pasiekė visai ne iš Pekino (45)

Vasario viduryje tarptautinė medikų ekspertų komanda susitiko Pekine, tikėdamasi surinkti daugiau...

Vasarą darbo paieškos užtruks: Lietuvoje įstrigę emigrantai dairosi darbo už keturgubai daugiau nei vietiniai (177)

Nors apgyvendinimo įstaigos duris atvėrė gegužės pradžioje, paskutiniai Palangos viešbučiai...

Sinoptikai skelbia, kokia laukia vasaros pradžia (11)

Galingas virš Skandinavijos įsitaisęs anticiklonas šiandien stiprins savo įkatą ties Baltijos...

„SpaceX“ raketa su dviejų JAV astronautų įgula pradėjo istorinį skrydį papildyta (838)

JAV bendrovės „SpaceX“ erdvėlaivis „Crew Dragon“ šeštadienį pradėjo istorinį pirmąjį...

Klaida, kainavusi gyvybę: pareigūnai išsiaiškino, kaip įvyko skaudi šeimos tragedija (98)

Automobilį į autoservisą atvežęs varėniškis padarė didžiulę klaidą – bagažinėje paliko...

Apskaičiavo kas būtų, jei Lietuva būtų pasekusi Švedijos pėdomis: rezultatai tikrai nepriimtini (378)

Švedijos pasirinktas būdas kovoti su koronaviruso pandemija linksniuojamas ne vienoje šalyje. Ši...

Žymiausi pasaulio viešbučių tinklai po pandemijos dirbs kitaip: nesitikėkite, kad jus sutiks su šypsenomis veide (32)

Pirmą karto po koronaviruso pandemijos atvykus į viešbutį, vadovai tikrai džiaugsis klientais....

Erdoganas įspraudė save į kampą: viskas priklausys nuo sėkmės Libijoje (110)

Pamirškite buvusio JAV prezidento George’o W. Busho formuluotę „blogio ašis“. Turkijos...

Kubilius ir Karbauskis ne juokais apsižodžiavo (719)

Šeštadienį Ramūnas Karbauskis sureagavo į Andriaus Kubiliaus penktadienį išreikštą kritiką...

Vilniaus darželio direktorė: vaikai po karantino grįžta pasikeitę (113)

Po karantino į darželius pamažu sugrįžta vaikai, tačiau daugiau nei du mėnesiai namuose davė...

|Maža didelių žinių kaina