Kasmet Lietuvos sporto universitetas (LSU) sulaukia studentų iš užsienio, kurie siekia sporto mokslo žinių, renkasi nuolatines bakalauro arba magistrantūros studijų programas. Nemažai jų naudojasi ir studentų mainų programos Erasmus+ galimybėmis. Studentus iš viso pasaulio vilioja sporto mokslas, juolab tokių nišinių universitetų pasaulyje yra vos du šimtai.
LSU studentai
© Organizatorių archyvas

„Rinkdamasis užsienio universitetą, kuriame planavau praleisti dalį mokslo metų, iškėliau aukštą kartelę –aukštoji mokykla turėjo būti žinoma sporto mokslo pasiekimais, o labiausiai domino krepšinio specializacija. LSU ir Didžiojoje Britanijoje įsikūręs Coventry universitetas buvo mano prioritetai. Pasirinkau Lietuvą, nes ji garsėja meile krepšiniui bei puikiais daugelio sporto šakų laimėjimais. Lietuvoje yra nebrangu pragyventi, o ir vieta labai gera, Europos vidurys, – puiki galimybė pakeliauti ir susipažinti su visiškai kitokia kultūra“, – apie savo pasirinkimą studijuoti LSU pasakojo studentas iš Turkijos Mustafa Sarshar.

Vaikinas nesigaili pasirinkęs Lietuvos sporto universitetą, kur pusmetį studijavo Treniravimo sistemas (Sports Coaching) anglų kalba, ir teigia, kad čia įgytos žinios skatina jį toliau tobulėti.

„Studijos LSU yra labai įdomios ir naudingos. Čia vykdomų studijų modulių įvairovė motyvuoja labiau gilintis į sporto mokslo subtilybes, tobulėti ir aktyviai dalyvauti mokslinėje veikloje. Šis Universitetas ir čia dirbantys sporto mokslininkai man padėjo apsispręsti toliau tęsti studijas magistrantūroje, siekti krepšinio trenerio diplomo“, – ateities planais dalijosi studentas.

LSU studentas
LSU studentas
© Organizatorių archyvas

Paklaustas, kokių, jo manymu, kompetencijų reikia sveikatinimo ir sporto specialistui, siekiančiam profesinių aukštumų, M. Sarchar neslėpė, kad žmogus turi spinduliuoti didele meile sportui. „Jeigu esi aktyvus, mėgsti sportą ir turi daug žinių, visada būsi reikalingas, atsivers įvairių galimybių. Turi tobulėti, teorines žinias pritaikyti praktiškai, tiesiog reikia tikėti tuo, ką darai, ir mėgautis savo veikla“, – būsimą sporto specialistą apibūdino M. Sarshar.

Jaunuolis didžiąją laiko dalį praleidžia studijuodamas ir džiaugiasi galimybėmis, kurias atveria tarptautinės programos. „Erasmus+ mobilumo programa – tai galimybė studentams sukaupti naujausių žinių kituose universitetuose, pasidalyti idėjomis, pažinti įvairių kultūrų žmones, jų papročius ir tradicijas. Į universitetus atvykę užsienio studentai ne tik semiasi žinių, bet ir perduoda jas, dalijasi savo patirtimi. LSU studentus ir dėstytojus supažindinau ne tik su mūsų šalies kultūra, bet ir su sporto mokslo pasiekimais“, – sakė M. Sarshar.

Lietuvos sporto universitetas bendradarbiauja su 84 universitetais ne tik Europoje, bet ir kituose žemynuose. Tarp partnerių – Anglijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Izraelio, Kinijos, Kazachstano ir kitų šalių aukštosios mokyklos. Universitete studentai anglų kalba gali rinktis 3 bakalauro, 5 magistro ir 2 krypčių doktorantūros studijas.

LSU studentas
LSU studentas
© Organizatorių archyvas

Didelio susidomėjimo sulaukia Treniravimo sistemų ir Kineziterapijos studijų programos, tarptautinė studijų programa European Bachelor in Physical Activity and Lifestyle (PAL) kurią vykdo Lietuvos, Nyderlandų, Portugalijos, Danijos ir Italijos universitetų konsorciumas. Nuo rudens Lietuvos sporto universitetas studentams iš viso pasaulio atvers naujų galimybių studijuoti tarptautinę magistro studijų programą International Master of Performance Analysis of Sport (IMPAS), rengiančią aukštos kvalifikacijos sportinės veiklos analitikus. Ši programa išskirtinė tuo, kad ją pasirinkę studentai savo žinias gilina net trijuose universitetuose – Otto von Guericke universitete (Vokietija), Montes e Alto Douro universitete (Portugalija) ir Lietuvos sporto universitete.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nuo kitų metų pradžios gausite didesnį atlyginimą? Neskubėkite džiaugtis – piniginę paplonins papildomos sąlygos* (177)

Nuo kitų metų pradžios gausime didesnius atlyginimus – tokia džiugi žinia sklandė viešojoje...

Gražuolis grafas, pradėjęs Palangos pramogų erą: širdžių daužytojas, vaikų auklėms kėlęs ypatingus reikalavimus (37)

Juozapas Tiškevičius – grafas , sukūręs Palangos, kaip pramoginio kurorto, veidą. Nutiestas...

Šįkart situacija dėl Turkijos gali susiklostyti visai kitaip, analitikai perspėja: mums tai nepatiks (33)

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ne kartą įrodė, kad verčiamas aplinkybių...

„Maxima“ atidaro dvi išparduotuves (54)

Prekybos tinklas „ Maxima “ praneša ketvirtadienį atidarantis išparduotuves Kaune ir Klaipėdoje.

Didžiuosiuose prekybos centruose ir vaistinėse – patikrinimai dėl lojalumo kortelių (30)

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija ketvirtadienį pradėjo tikrinti didžiuosius maisto, namų...

Vilniaus stoties rajonas pasikeis neatpažįstamai (49)

Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo teritorijos, esančios tarp Panerių, Geležinkelio, Stoties...

Nėščiosios pilvą parai išbandęs Žygimantas Gečas: iki tol maniau, kad jos tik naudojasi savo padėtimi (39)

Praėjusią savaitę sūnaus Žako susilaukę dainininkai Anžela ir Žygimantas Gečai gyvena...

Įspūdžiai po atostogų Lenkijoje: Lietuvai yra ko pasimokyti iš kaimynų, ten net girtuokliai padorūs (13)

Kelionė į Gdanską iš Klaipėdos, deja, tik aplinkui. Mus ji vedė pro Vilnių. Norėjosi...

„StiliuSOS“ išnarpliojo Victorios Beckham garderobą: yra ko pasimokyti kiekvienai (12)

Victoria Beckham – viena didžiausių šių dienų stiliaus deivių, kuri ne tik diktuoja gatvės...

Naujas FIFA reitingas: viršūnėje – Prancūzija, didžiausią šuolį atliko Rusija Lietuva – 127-a (28)

Naują skaičiavimo formulę pritaikiusi FIFA organizacija ketvirtadienį paskelbė pasaulio...