Ketvirtus metus Lietuvoje vykstantis projektas „Vaikų svajonės“ šiemet ir vėl siekia įgyvendintų vaikų svajonių rekordo – nors projektas vyks iki pat naujųjų metų, jau dabar įgyvendinti pasirinkta tiek pat svajonių, kiek pernai įgyvendinta per visą projekto laikotarpį , t.y. 4 tūkst. svajonių. Tad galiausiai projekto organizatoriai tikisi, kad šiemet su visų svajonių pildytojų pagalba kalėdines dovanėles gaus apie 6 tūkst. sudėtingomis socialinėmis sąlygomis Lietuvoje gyvenančių vaikų.
© Fotolia nuotr.

„Prieš ketverius metus, pirmaisiais projekto metais, įgyvendinta buvo daugiau negu 350 sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajonių. Dabar, kai įgyvendinti pasirenkamas svajones skaičiuojame tūkstančiais, akivaizdu, kad nėra ribų nei žmonų gerumui, nei galimybėms“, – sako vienas iš projekto „Vaikų svajonės“ iniciatorių Julius Gregorauskas.

Projekte „Vaikų svajonės“ dalyvaujančių Socialinių paslaugų centrų darbuotojai surenka savo globojamų sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones. Tuomet šios svajonės talpinamos projekto tinklalapyje vaikusvajones.lt, o čia pasirinkti jas įgyvendinti gali visi norintys.

„Man atrodo, kad mūsų projektas paneigia visus stereotipus – kad niekas nevyksta be pinigų, kad svetimos bėdos niekam neįdomios, kad žmonės Lietuvoje uždari ir nelinkę dalintis. Pradedant socialiniais darbuotojais, kurie surenka vaikų svajones, savanoriais, kurie techniškai suveda svajones į tinklalapį, projekto komandos, kuri atlieka daugybę projekto administracinių darbų, ir baigiant svajonių pildytojais, kurie geranoriškai imasi įgyvendinti vaikų svajones, visi tai daro neatlygintinai ir nesitikėdami jokios naudos. Kartais atrodo, kad suaugusiųjų svajonė yra tiesiog turėti galimybę įgyvendinti vaiko svajonę ir džiugiausia, kad visa tai įmanoma tik su trupučiu pastangų“, – sako antrasis projekto iniciatorius Andrius Čepkus.

Pasak A. Čepkaus, šiame projekte dalyvaujančių vaikų svajonės labai įvairios ir skirtingos. Liūdniausia, kai Kalėdoms vaikai tiesiog nori tokių dalykų, kurie gali pasirodyti pirmo būtinumo, pavyzdžiui, žieminiai batai ar striukė, lova, kad nebetektų miegoti su broliu ar sesute, vitaminai imunitetui stiprinti. Kita vertus, vaikai yra vaikai ir jie neišvengiamai svajoja turėti tokius pačius daiktus, kaip kad jų bendraamžiai – mobiliuosius telefonus, muzikos grotuvus ar žaislus. „Kartais sulaukiame klausimų, kurios svajonės svarbesnės, kurias įgyvendinti reikėtų labiau. Tačiau mes įsitikinę, kad svajonė yra svajonė – kad ir kokia ji bebūtų, ji verta būti išpildyta. Todėl visada patariame svajonių pildytojams rinktis įgyvendinti tas svajones, kurios jiems pagal vertybių skalę atrodo prasmingos ar artimos. Vienas dvylikametis berniukas, tik sudalyvavęs mūsų projekte, pirmą kartą gyvenime gavo kalėdinę dovaną... Tad niekada negali žinoti, kokį iš tikro stebuklą išpildyta svajonė sukurs“, – įsitikinęs A. Čepkus.

Iniciatorių teigimu, pagreitį įgauna ne tik pavienių žmonių įgyvendinamos svajonės, bet ir lietuvių bendruomenių užsienyje veikla, įvairių organizacijų ir įmonių, kurios vietoj kalėdinių dovanų partneriams pirkimo renkasi įgyvendinti vaikų svajones. „Lietuvių bendruomenės Airijoje, Norvegijoje, Jungtinėse Valstijose dovanėles mūsų projekte dalyvaujantiems vaikams siunčia šimtais, o šiemet padaugėjo ir renginių, kurie savanoriškai, be jokio mūsų įsikišimo, imasi iniciatyvos surinkti lėšų vaikų svajonių išpildymui. Pavyzdžiui, vienas koncertas tokiam tikslui Vilniuje vyks gruodžio 11 dieną „Lofte“, o gruodžio 21-ąją organizuojamos orientacinės varžybos, kurių metu surinktos lėšos taip pat bus skirtos įgyvendinti vaikų svajones“, – vardina J. Gregorauskas.

Šiemet „Vaikų svajonių“ projekte dalyvauja kiek daugiau negu pusė Lietuvos savivaldybių. Tai reiškia, kad Lietuvoje lieka dar maždaug tiek pat sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų, kurių svajonių pildytojai šiemet pasiekti galimybės neturi. Tačiau projekto iniciatoriai žada rankų nenuleisti ir kitąmet projekte dalyvauti įtikinti dar bent keletą Lietuvos savivaldybių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Staigmena naujausiuose kandidatų į prezidentus reitinguose: lyderių trejetuke įvyko pokyčiai (31)

Birželio 19-27 dienomis visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „ Spinter tyrimai “...

Didesnėms algoms pinigų neturi, bet verslui – milijonų vertės dovanos (5)

Patys daugelį metų už valstybės turtą nieko nemoka, o iš kitų pinigus ima. Bent jau toks...

Už laisvę kovojo akmenimis ir kryžiais: sodyba, kurioje komunistai žemai nusilenkdavo (90)

Orvidų sodyba – iš kryžių ir akmenų pastatytas gyvas paminklas pasipriešinimui prieš...

Sensacija Kipre – gynyboje užsidariusi „Sūduva“ iš turnyro eliminavo APOEL klubą aiškūs tolimesni varžovai (285)

UEFA Čempionų lygoje debiutuojantys Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai Kipre pateikė...

Baltijos jūroje stebi Rusijos povandeninius laivus: jų medžioti skrenda iš Šiaulių (479)

Dar praėjusią savaitę dėmesiui nukrypus į audringą NATO viršūnių susitikimą Briuselyje,...

Orai: šiluma sieks ir 30 laipsnių (5)

Trečiadienio naktį Lietuvoje žymesnio lietaus nenumatoma. Pūs nestiprus šiaurės, šiaurės rytų...

Ką daryti, kai netenkina atlikti remonto darbai (94)

Kai vieni nesugebame ko nors pasidaryti, kviečiame pagalbą – tai įprasta. Pagalbos prireikė ir...

Prabilo po kontroversiško finalo nušvilptas teisėjas: didžiuojuosi savo darbu – tai širdyje aš nešiosiu amžinai (141)

Ne Kylianas Mbappe , ne Antoine'as Griezmannas ir ne Paulis Pogba . Taip pat ir ne Luka Modričius...

MH17 tragedija: rusų propagandistai ėmėsi neįtikėtinų triukų (807)

Lygiai prieš ketverius metus – 2014 metų liepos 17 dieną – Ukrainos Donecko srityje buvo...

Geriausi būdai, kaip sustiprinti savo libido (6)

Regis, esate visai ne prieš pasimylėti su savo antrąja puse, tačiau atėjus tam skirtam metui...