TOP 5 gražiausios Vilniaus vietos, kurias privalote pamatyti šią žiemą

 (7)
Pasiilgusiems kelionių vasaros laukti tikrai nebūtina – aplankyti kvapą gniaužiančias vietas galima dabar pat, o tam net neprireiks peržengti savos šalies ribų. Keletą nepakartojamų žiemos grožybių galima išvysti net nenutolus nuo Vilniaus – sunku pasakyti, ar lankytinos vietos sostinėje įspūdingiau atrodo žiemą, ar vasarą, nes svečiai jose noriai lankosi ištisus metus. Įdomių vietų pasiūlymais dalinasi Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija.
Lankytinos Vilniaus vietos žiemą
© Pavilnių ir Verkių regioninio parko dire

Pūčkorių pažintinis takas, piliakalnis ir atodanga

Keliaudami palei Vilnios upę vingiuojančiu taku susipažinsite su Pūčkorių palivarko sodybos istorija, aplankysite palivarko pastatus, patrankų liejyklos pamatus, karinius bunkerius, saulės laikrodį, Pūčkorių atodangą, vilniečių pamėgtą poilsio vietą – Pūčkorių sodą. Pūčkoriai garsūs ne tik gamtos grožiu, bet ir kultūros paveldu. Galite keliauti trumpesne Pūčkorių pažintinio tako atkarpa (apie 2 km ilgio) arba rinktis ilgesnę (apie 4 km), kurios dalis vingiuoja pagrinde gamtinėmis teritorijomis.

Pūčkorių piliakalnis mena seniausius Vilnelės slėnio istorinius laikus. Archeologiniai radiniai parodė, kad žmonės čia gyveno dar akmens amžiuje. Kalno viršuje yra ištęsta aikštelė su pylimo liekanomis. Pūčkorių piliakalnis gynybos tikslams buvo naudojamas nuo pat pirmų mūsų eros amžių ir svarbus buvo iki pat XIV a.

Pūčkorių atodanga yra aukščiausia atodanga Lietuvoje, jos aukštis - 65 metrai. Atodangos didingumas atsiveria tiek žvelgiant į ją nuo papėdės, tiek apsilankius ant atodangos viršaus, kur yra įrengta lankymui pritaikyta infrastruktūra.

Kalvarijų Kryžiaus kelias

Tai 7 kilometrų ilgio Kryžiaus kelias, kuriame išsidėsčiusios Nepriklausomybės laikais atkurtos koplyčios ir vartai. Pagal ansamblio plotą (140 hektarų) Verkių Kalvarijos priskiriamos patiems didžiausiems Kryžiaus kelių kompleksams Europoje. Šis kelias įrengtas gražiame gamtiniame kraštovaizdyje – stačiais šlaitais ir giliomis raguvomis išraižytame, mišku apaugusiame Neries slėnyje ir Cedrono slėnio šlaituose.

Verkių dvaro sodyba su parku

Vilniaus miesto pakraštyje, gražiame kraštovaizdyje, įsikūrusį Verkių dvaro ansamblį sudaro daugybė išlikusių pastatų ir mažosios architektūros detalių. Dvaro pastatus juosia vienas gražiausių kraštovaizdinio tipo parkų Lietuvoje, o nuo Verkių parko regyklos atsiveria įspūdinga miesto panorama. Verkių dvaro sodyboje ir parke ištisus metus vyksta įvairūs renginiai, ši vieta mielai lankoma daugelio vilniečių ir miesto svečių.

Naujosios Vilnios pilkapynas

Tai I tūkstantmečio antros pusės pilkapynas, kuriame išlikę tik 4 gerai matomi pilkapiai. Pilkapyne išlikęs autentiškas aukuras ir pastatyti lauko rieduliai su iškaltais senoviniais rašmenimis. Anksčiau šioje vietoje aptikta nuo VI-XII a. išlikusių įkapių, žmonių ir žirgų kapų, ginklų, papuošalų. Per Vėlines pilkapyne deginamos žvakutės, giedamos senosios dainos. Šalia sutvarkyto pilkapyno įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, informacinis stendas.

Naujosios Vilnios pilkapynas
Naujosios Vilnios pilkapynas
© Pavilnių ir Verkių regioninio parko dire

Dviračių takas nuo Santariškių žiedo iki Žaliųjų ežerų

Tai 6 kilometrų ilgio dviračių maršrutas. Vaizdingomis gamtinėmis teritorijomis vingiuojantis takas gausiai lankomas ištisus metus.

Dviračių takas nuo Santariškių iki Žaliųjų ežerų
Dviračių takas nuo Santariškių iki Žaliųjų ežerų
© Pavilnių ir Verkių regioninio parko dire
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mūsų aplinka

Ar žinote, kodėl į tablečių buteliuką dedama vatos (17)

Jei atidarę naują vaistų buteliuką iš pradžių pamatote ne tabletes, o vatos gumulėlį, šiandien jau galite nebegalvoti, kokia šio daikto paskirtis – greičiausiai tai tiesiog duoklė istorijai.

Išvyka savaitgaliui: piliakalniai, kuriuos tikrai verta aplankyti (8)

Norint suskaičiuoti kai kurių rajonų piliakalnius, kai kada užtenka ir vienos rankos pirštų, o štai Raseinių rajone yra net 25 piliakalniai. VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ pristato dalį piliakalnių Raseinių rajone ir kviečia juos aplankyti, rašoma pranešime spaudai.

Paprasti būdai, kaip patiems užsiauginti vertingų grybų (47)

Jei labai mėgstate grybus, bet nenorite eiti į mišką, juos galite užsiauginti čia pat, savo sode. Mikologė Reda Iršėnaitė papasakojo apie kelis grybų auginimo būdus ir priežastis, kodėl grybai gali ir neaugti.

Lėkštėje tykantis pavojus: nemaloni tiesa apie populiarią žuvį (62)

Didinga mūsų Baltijos jūra dažnai laikoma bene labiausiai užteršta visame pasaulyje. Todėl kartais nė nesusimąstome, kad Baltijoje plaukiojančios žuvys gali būti užterštos ir drąsiai jas tiekiame ant stalo. Maža to, tikėtina, kad didžioji dalis žmonių nė nežino, kad dioksinais ir furanais užteršta žuvis ilgainiui gali sukelti vėžį, nervines sistemos problemas bei įvairias mutacijas.

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius (12)

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto, todėl radusios menkiausią galimybę patenkinti savo poreikius, skruzdėlės ima jaukti žmonėms gyvenimą. Kaip to išvengti?