Top 10 unikalių Lietuvos ežerų, kuriuos privalote aplankyti

Artėjant atostogoms metas susiplanuoti savo laisvalaikį ir aplankyti gražiausias Lietuvos vietas. Kad išsirinkti poilsio vietą būtų lengviau, kartu su Valstybiniu turizmo departamentu paruošėme vertų jūsų dėmesio ežerų TOP 10.
Lietuvos ežerai
© DELFI montažas

1. Apvalaso ežeras Rokiškio r.

Šis ežeras yra ypatingas - jis yra Lietuvos kontūro. Šį vaizdą galima pamatyti iš paukščio skrydžio, todėl savo atostogas galėsite vainikuoti ekskursija. Šalia yra Ilzenbergo dvaras, Livonijos ordino įkurtas dar XVI amžiuje ir parkas, kuris užima net 10 hektarų teritoriją, o jame auga daugiau nei 23 atvežtinių medžių rūšys.

Apvalaso ežeras
Apvalaso ežeras
© Ilzenbergo dvaro nuotr.

2. Platelių ežeras Plungės r.

Šis ežeras garsus tuo, kad yra giliausias Žemaitijoje, o krantai yra ne tik vingiuoti, bet ir ne vienodo aukščio. Ežere yra 7 salos, pati įdomiausia – pilies, kurioje iki šiol yra išlikę senovinio tilto poliai. Visas ežero grožybes galima apžvelgti važiuojant Šeirės dviračiu arba 4,1 km ilgio pėsčiųjų taku.

Platelių ežeras
Platelių ežeras
© DELFI / Kęstutis Cemnolonskis

3. Švento ežeras Zarasų r., Gražutės regioniniame parke

Šis ežeras yra apipintas legendomis – pasakojama, kad anksčiau vietoj ežero stovėjo bažnyčia, tačiau vėliau išsiveržė vanduo, apsiėmė šventyklą ir vietoj jos atsirado Šventas ežeras. Dabar ežero vanduo yra vienas švariausių ir skaidriausių Lietuvoje, o šalia jo - balčiausio smėlio paplūdimys.

Švento ežeras
Švento ežeras
© Stopkadras

4. Galvės ežeras

Galvės ežeras aplankytas daugelio ir ne kartą, tačiau jį verta aplankyti dar kartą ne tik dėl vandens telkinio grožio. Ežere pradėti organizuoti išskirtiniai naktiniai žygiai irklentėmis.

Galvės ežeras
Galvės ežeras
© DELFI / Tomas Vinickas

5. Kirkilų ežerėliai Biržų regioniniame parke

Kirkilų ežerėlius sudaro apie 30 įgriuvų. Visas jas galima apžiūrėti iš 32 aukščio Kirkilų apžvalgos bokšto. Smegduobėms prisipildžius vandens, susidarė ežerėliai, kurie vasarą nusidažo įvairiomis spalvomis. Cheminė vandens sudėtimi Kirkilų ežerėliai yra panašūs į Islandijos geizerius.

Kirkilų apžvalgos bokštas
Kirkilų apžvalgos bokštas
© DELFI / Šarūnas Mažeika

6. Masčio ežeras Telšių r.

Ežero aplinka sutvarkyta jūsų poilsiui – pakrantė apstatyta rotondomis, žaidimų aikštelėmis, šokančiu fontanu. Ežere galima pasiplaukioti vandens dviračiais, katamaranu. Šešis ežero tiltus puošia Telšių simbolio - linksmų lokiukų - skulptūrėlės.

Už ES lėšas išvalytas Masčio ežeras
Už ES lėšas išvalytas Masčio ežeras
© APVA nuotr.

7. Kauno marios

Tai - „lietuviškoji Atlantida“, kadangi statant hidroelektrinę ir užtvenkus Nemuną, buvo užlieti senieji kaimai. Kauno Marios pasižymi įspūdingomis pakrantėmis, gulbių kolonijomis. Iš Kauno prieplaukos kursuoja laivai į Kadagių slėnį ar Rumšiškes.

Kauno marios
Kauno marios
© Organizatorių archyvas

8. Zaraso ežeras

Garsus savo paplūdimio grožiu ir salomis. Didžiojoje saloje vyksta renginiai ir festivaliai. Ežere yra Italijos formos sala, kuri yra necivilizuota, tačiau taip ir vadinama – Italijos.

Zaraso ežeras
Zaraso ežeras
© zarasai.lt

9. Gėlos ežeras Vilniaus r.

Tai yra vienas švariausių ežerų Vilniaus apylinkėse. Tačiau tai ne vienintelis jo privalumas, tai yra vienintelis ežeras Lietuvoje, kuriame galima patiems ir nemokamai pasidaryti baltojo purvo aplikacijas.

Gėlos ežeras
Gėlos ežeras
© wikipedia nuotr.

10. Sravinaičio ežeras Ignalinos r.

Ežero pakrantėse yra įsikūrusios kaimo sodybos, kuriose galima paragauti ypatingos žuvienės – ji verdama Sravinaičio ežero vandenyje. Tai – šimtametė Rytų Aukštaitijos krašto žvejų tradicija. Ežeras yra Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje, pasižymintis itin gražiomis, maudytis tinkamomis pakrantėmis, taip pat labai mėgstamas žvejų.

Sravinaičio ežeras
Sravinaičio ežeras
© wikimedia nuotr.

Eko gyvenimo būdas

Po dušu lendate kasdien? Gydytoja turi jums prastų žinių (8)

JAV dermatologai neseniai paskelbė rekomendacijas, kuriose teigia, kad kasdien praustis po dušu nėra sveika.

Sveikuolė pasidalino išmintimi, kaip be vaistų išvengti ligų

Kuo ilgesnis buvimas gryname ore, mankšta, šaltas vanduo, vaikščiojimas basomis ar netgi buvimas be drabužių. Taip grūdinimąsi apibrėžia Sveikuolių sąjungos viceprezidentė Lukrecija Augustaitytė.

Su dilgėle painiojamas augalas nuo seno gydo baisiausias akių ligas (1)

Kai jau visi lietūs išlijo, o šalnų dar didelių nebuvo, galima iš trobos nosį iškišt ir užkampiais notrelių paieškoti – labai paprastas, neryškus, užtat labai svarbus augalėlis. Kartais notrelė painiojama su dilgėle, bet viena yra iš notrelinių, o kita iš dilgėlinių šeimos kilusios.

Širdį alinantis karštis verčia susirūpinti: paprastas įprotis gali išgelbėti gyvybę

Turintiems nusiskundimų širdimi, vasara nėra pats mieliausias metas. Karštasis metų laikas apsunkina širdies darbą, sutrinka jos ritmas, jaučiamas diskomfortas. Nemalonūs pojūčiai siunčia ženklą, jog metas savo sveikatai skirti daugiau dėmesio – padėti sau galime pradėdami nuo paprasčiausios stiklinės vandens.

Vaistažolių rinkimo kalendorius: ką ir kada rinkti, jei visus metus norite būti sveiki (1)

Atėjo metas, kai savo sveikata galite pasirūpinti paprasčiausiai išėję į pievą. Pirmaisiais vasaros mėnesiais į nušvitusią saulę pasistiebia visa vaistinių augalų puokštė, kurią parsinešę namo galite nebijoti jokių ligų. DELFI parengė vaistažolių rinkimo kalendorių, kad nepamirštumėte, kada ir kokių vaistažolių ieškoti.