aA
Noriu papasakoti gražią istoriją iš mūsų šeimos gyvenimo. Tegu tai įkvepia panašaus likimo žmones išdrįsti paprašyti pagalbos ir nedvejoti tuos, kurie gali pagelbėti.
Tokios kelionės traukiniu nesitikėjo – darbuotojų elgesio ilgai nepamirš
© DELFI montažas

Traukiniais nebevažinėju nuo studentavimo laikų. Mano atminty yra išlikę keli aukšti, statūs ir net sveikam žmogui gan sunkiai įveikiami laiptai, kuriais patenkama į vagoną. Todėl mintis rinktis kelionę traukiniu iš Ignalinos rajono į sostinę su nevaikštančia paaugle dukra – mane gerokai neramino. Nusprendžiau paskambinti į Lietuvos geležinkelių informaciją ir sužinoti, gal kartais yra teikiama įlaipinimo/išlaipinimo pagalba tokiu atveju.

Atsiliepusi moteris patikino, kad paprastai Turmanto kryptimi kursuoja tik neįgaliesiems nepritaikyti traukiniai, tačiau pažadėjo išsiaiškinti, ar galiu tikėtis, kad kažkas padės įkelti ir iškelti dukrą su neįgaliojo vežimėliu (viena aš to tikrai nebūčiau sugebėjusi padaryti). Sutarėme susiskambinti. Aš pažadėjau nuspręsti, kokiu laiku tiksliai važiuosime, o Lietuvos geležinkelių darbuotoja apsiėmė pasitarti su kolegomis, kuo galėtų mums padėti.

Kitą dieną man buvo be galo malonu išgirsti, kad visą mūsų kelionės dieną dirbsianti komanda yra informuota, mūsų bus laukiama, ir specialiai bus „paleistas“ neįgaliesiems pritaikytas traukinys. Prisipažinsiu – visa tai skambėjo neįtikėtinai. Iki pat paskutinės akimirkos aš sunkiai betikėjau, kad tikrai atvažiuos traukinys, į kurį pateksime netempdami vežimėlio per mane taip gąsdinusius laiptus. Kai tolumoje įžiūrėjau naują traukinį, net širdis ėmė smarkiau plakti, tačiau viskas, kas dėjosi vėliau – gerokai pranoko visus mano lūkesčius ir norus.

Traukinys buvo sustabdytas taip, kad vagono durys buvo prieš pat mus. Mus pasitiko du kontrolieriai Julius ir Ela, netrukus pasirodė ir mašinistas Anatolij. Kol Ela rūpinosi, kad visi kiti keleiviai saugiai patektų į traukinį, Julius ir Anatolij nuleido neįgaliųjų vežimėlių liftą ir juo užkėlė dukrą į vagoną. Man beliko tik šmurkštelti šalia ir išsirinkti kur prisėsime. Didžiulei mano nuostabai vagonas buvo visiškai pritaikytas neįgaliesiems: tambore apstu vietos, be problemų galima pravežti vežimą, net tualetas (traukinio!!!) pritaikytas, su automatiškai plačiai atsidarančiomis durimis, ranktūriais, ir viduje labai erdvus.

Tokios kelionės traukiniu nesitikėjo – darbuotojų elgesio ilgai nepamirš
© DELFI skaitytoja Laura

Kelionė neužtruko. Saugiai pasiekėme Vilnių. Sostinėje keltuvu dukrą iškėlė iš vagono. Kontrolierius palydėjo iki pat lifto, kur mus pasitiko budėtojos ir pasiūlė palydėti iki pat išėjimo iš traukinių stoties. Neįtikėtina – namus pasiekėme be kliūčių, be nesklandamų ir puikios nuotaikos.

Esu be galo dėkinga visai Lietuvos geležinkelių komandai! Kelionės metu nugirdau, kaip žmonės svarstė, kad galbūt naujas prezidentas ir naują traukinį „paleido“. (Išvakarėse kaip tik išrinkome naująjį Lietuvos prezidentą). Nusišypsojau nevalingai, įsivaizdavau, kaip nustebtų tas žmogus, jog viskas – naujas traukinys, informacijos darbuotojos, kontrolierių, mašinisto, budėtojų išskirtinis dėmesys – šįkart visai ne prezidentui, o neįgaliai paauglei mergaitei, niekuo neišskirtinei.

Šis gražus mūsų nuotykis – labai svarbus visai Lietuvai, jis puikiai iliustruoja, kaip visuomenė mokosi priimti neįgalųjį, kiek yra pasiruošusi, kiek yra supratinga ir galinti pagelbėti reikalui esant.

Ačiū, Lietuvos geležinkeliams!

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(364 žmonės įvertino)
4.8489

Top naujienos

Išgirdę žudiko planus prisiminė Lietuvą sukrėtusią dramą: išžagintos 14-metės akyse subadė motiną ir patėvį (49)

Daugiau kaip prieš aštuoniolika metų visą Lietuvą sukrėtęs nusikaltimas, kai buvo išžaginta...

Menstruacinė taurelė – naudinga ar žalinga? Ginekologės atsakymai išsklaidys abejones (41)

Ilgą laiką tarp higieninių reikmenų, reikalingų menstruacijų metu, karaliavo dvi pagrindinės...

Lukašenka sutarė su Putinu: vos paprašius Rusija suteiks „visokeriopą pagalbą“ teigia nerimaujantis dėl Lietuvos ir Lenkijos (844)

Aliaksandras Lukašenka po pokalbio su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu šeštadienį pareiškė,...

Netoli Klaipėdos sugautas iškrypėlis: išsigandusi mergina spėjo pasikviesti draugą (201)

Netoli Klaipėdos vyras glumino poilsiautojus paplūdimyje viešai tenkindamas lytinę aistrą....

Sofos ūkis, arba pinigai už žolės pjovimą – kiek iš to galima uždirbti (39)

Žemės ūkio ministerijos žiniomis, pernai vadinamieji sofos ūkininkai valdė 78 tūkst. hektarų....

Lukašenka įsakė sustiprinti karines pajėgas prie sienos su Lietuva ir Lenkija (152)

Lukašenka šeštadienį nurodė perkelti karinių oro pajėgų brigadą iš Vitebsko į Gardiną prie...

Vidas Bareikis – apie per koncertą numestus kilogramus, santuokoje nešamą kryžių, rūpestį dėl sūnaus ir santykius be spazmų (97)

Laidoje „Laikykitės ten“ su Andriumi Tapinu apsilankęs atlikėjas, aktorius ir režisierius...

Išskirtinės pramogos vienoje gražiausių Latvijos vietų: Lietuvoje to nerasite (7)

Minotauro labirintas, požeminiai ežerai, žygiai su šunimis ir daug kitų smagių ir aktyvių...

Paauginusi du vaikus, su malonumu grįžau dirbti į sekso sferą (23)

Dviejų vaikų motina papasakojo, kaip paauginusi vaikus grįžo į darbą sekso srityje.

Karolis Kasperas

Juodasis Kanados istorijos puslapis: vaikai, kurie niekada negrįžo namo

Kanada – viena didžiausių pasaulio valstybių pagal gyvenamąjį plotą. Istoriškai jos kultūra...

|Maža didelių žinių kaina