Šventinio savaitgalio planas: siūlo keliauti po Lietuvą specialiu maršrutu

 (2)
Kovo 11 d. Lietuvai sukaks 27 nepriklausomybės atkūrimo metai. Šią dieną galime prasmingai ir įdomiai paminėti susipažindami su specialiu maršrutu, siūlančiu aplankyti 27 reikšmingiausius šalies objektus, kurie atspindi unikalią Lietuvos istoriją.
Kovo 11 d. maršrutas

Kelionės metu turėsite galimybę susipažinti su 8 pilimis, 4 sostinėmis, 3 objektais po žeme, 3 tragiškomis vietomis, 3 pergalės simboliais. Galima keliauti pilnu maršrutu ar pasirinkti jo dalį – šios trys maršruto atkarpos, siūlančios po 9 lankytinus objektus, simboliškai pavadintos geltonuoju, žaliuoju ir raudonuoju maršrutais. Kviečiame pasižiūrėti, ką siūlo kiekvienas iš jų paspaudus nuorodą į aktyvų maršrutą Google Maps čia.

Iniciatyvos autorius Karolis Žukauskas dar pernai vasarą paleido visų įdomiausių Lietuvos turizmo taškų žemėlapį Lietuvon.lt, kuriame šiuo metu yra beveik 1200 taškų. Neseniai jam gimė dar viena mintis – parengti ir padovanoti visiems lietuviams specialų Kovo 11 d. maršrutą.

„Kovo 11-osios maršrutas – tai savotiška istorijos pamoka kelyje. Nuo vienos Lietuvos sienos iki kitos besitęsiantis maršrutas įtraukia tiek objektų, kiek metų Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui – 27. Visus objektus rinkau atsižvelgdamas į tai, kad jie sietųsi su Lietuvos valstybingumu, todėl keliaudami šiuo maršrutu aplankysite ir visas 4 Lietuvos sostines, ir gausybę dvarų, piliakalnių, tragiškų arba pergalės vietų“, – aiškina projekto iniciatorius.

Maršrutas tęsiasi 630 km, iš kurių nė vienas neina magistrale Vilnius-Klaipėda. „Norėjau, kad žmonės ne tik nuvažiuotų nuo taško A į tašką B, bet ir pamatytų kitokią Lietuvą – miestelius, kaimus, miškus, apleistas arba išpuosėlėtas vietas“, – savo idėją pagrindžia Lietuvon.lt įkūrėjas.

K. Žukauskas mano, jog maršrutas idealiai tiks šeimoms su paaugliais vaikais. „Tai alternatyvus būdas mokytis istorijos ne tik skaitant vadovėlius, bet ir keliaujant. Lankomi objektai parinkti iš įvairiausių laikotarpio – nuo seniausių viduramžių iki naujausių laikų, paskutinio praėjusio amžiaus dešimtmečio. Kiekvienas toks objektas yra savotiškas Lietuvos istorijos lapas – pilių ir piliakalnių išlikimas, dvarų klestėjimas, sukilimai, Nepriklausomybės paskelbimai, holokaustas, šaltojo karo laikotarpis ir kt. Įtraukta viskas, ką reikia žinoti apie Lietuvos istoriją“, – tikina idėjos autorius.

Kovo 11 d. objektai
Kovo 11 d. objektai

Parengti pasiūlymai, per kiek laiko įveikti maršrutą, kur planuoti nakvynės vietas. Anot pašnekovo, ši kelionė po Lietuvą nėra tik trumpa išvyka po darbų – tai yra mažiausiai ilgojo savaitgalio reikalaujantis didelis nuotykis, kuris turėtų ilgam įsiminti. Visu objektus aplankyti maršruto autoriaus skaičiavimais galima per 3-5 dienas.

„Maršrutu galima keliauti dviem kryptimis – iš Vilniaus link Klaipėdos arba priešingai. Neturint laiko galima lankyti ir tik tam tikras maršruto atkarpas – visus taškus planavau taip, kad kas kelioliką ar keliasdešimt kilometrų būtų įdomus sustojimas. O maršruto aprašyme, kurį gali parsisiųsti visi norintys, pateikta visa reikalinga informacija: žemėlapiai, nuorodos į Google Maps interaktyvų maršrutą, atstumai, vairavimo trukmė, nuotraukos, objektų aprašymai, koordinatės ir kt. – viskas, ko reikia keliaujant automobiliu Lietuvoje“, – aiškina jis.

Projekto iniciatorius neabejoja, kad Kovo 11-osios maršrutu pasinaudos ir jį išbandys tūkstančiai Lietuvių. „Matau, koks susidomėjimas yra Lietuvon.lt žemėlapiu, vadinasi, keliavimas po Lietuvą labai sparčiai populiarėja. Todėl, tikiuosi, tai bus geriausia dovana Lietuvai nuo Lietuvon.lt ir Laisvės TV“, – mano pašnekovas.

KAIP NAUDOTIS ŽEMĖLAPIU TELEFONE KELIAUJANT:

Jūsų tikslas: atsidaryti maršrutą su Google Maps programėle telefone. 1. Atsidarykite šią nuorodą savo telefone. 2. Atsidarius Google Maps naršyklėje, spauskite ant savo vardo ikonos viršutiniame dešiniajame kampe arba ant “Sign in” / “Prisijungti”. 3. Prisijunkite prie savo Google paskyros ir maršrutų žemėlapis automatiškai turėtų būti atidarytas Google Maps programėle telefonu.

Alternatyva: Prisijungę prie savo Google paskyros, atidarykite maršrutų žemėlapį per kompiuterį. Ten viršutiniame kairiajame kampe raskite žvaigždutę - ją paspaudę, išsaugosite maršrutą prie savo žemėlapių. Tuomet atsidarykite Google Maps programėlę telefone, Tuomet eikite į Meniu —> Jūsų vietos —> Žemėlapiai —> Dovana Lietuvai: #K11.

Visą išsamią informaciją apie šį maršrutą galite rasti čia.

Mūsų aplinka

Ar žinote, kodėl į tablečių buteliuką dedama vatos (3)

Jei atidarę naują vaistų buteliuką iš pradžių pamatote ne tabletes, o vatos gumulėlį, šiandien jau galite nebegalvoti, kokia šio daikto paskirtis – greičiausiai tai tiesiog duoklė istorijai.

Išvyka savaitgaliui: piliakalniai, kuriuos tikrai verta aplankyti (1)

Norint suskaičiuoti kai kurių rajonų piliakalnius, kai kada užtenka ir vienos rankos pirštų, o štai Raseinių rajone yra net 25 piliakalniai. VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ pristato dalį piliakalnių Raseinių rajone ir kviečia juos aplankyti, rašoma pranešime spaudai.

Paprasti būdai, kaip patiems užsiauginti vertingų grybų (3)

Jei labai mėgstate grybus, bet nenorite eiti į mišką, juos galite užsiauginti čia pat, savo sode. Mikologė Reda Iršėnaitė papasakojo apie kelis grybų auginimo būdus ir priežastis, kodėl grybai gali ir neaugti.

Lėkštėje tykantis pavojus: nemaloni tiesa apie populiarią žuvį (6)

Didinga mūsų Baltijos jūra dažnai laikoma bene labiausiai užteršta visame pasaulyje. Todėl kartais nė nesusimąstome, kad Baltijoje plaukiojančios žuvys gali būti užterštos ir drąsiai jas tiekiame ant stalo. Maža to, tikėtina, kad didžioji dalis žmonių nė nežino, kad dioksinais ir furanais užteršta žuvis ilgainiui gali sukelti vėžį, nervines sistemos problemas bei įvairias mutacijas.

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius (1)

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto, todėl radusios menkiausią galimybę patenkinti savo poreikius, skruzdėlės ima jaukti žmonėms gyvenimą. Kaip to išvengti?