Sveikuolė pasidalino išmintimi, kaip be vaistų išvengti ligų

 (25)
Kuo ilgesnis buvimas gryname ore, mankšta, šaltas vanduo, vaikščiojimas basomis ar netgi buvimas be drabužių. Taip grūdinimąsi apibrėžia Sveikuolių sąjungos viceprezidentė Lukrecija Augustaitytė.
© Asmeninis archyvas

„Žemė, oras ir vanduo yra pagrindinės grūdinimosi priemonės. Kuo žmogus arčiau gamtos, tuo lengviau išvengti ligų“, – pabrėžia ji.

L. Augustaitytė juokauja, kad tikrų sveikuolių tiesiog šaltas dušas netenkina – jie renkasi atvirus vandens telkinius. Pasak jos, dėl šalto vandens gaunamas didelis energijos antplūdis, geros emocijos, pagerėja psichinė savijauta.

„Sunku nupasakoti tą gerą būseną – reikia paprasčiausiai pabūti, patirti ir pačiam pajausti, kas tai yra“, – šypsosi L. Augustaitytė.

Pasak jos, pradėti grūdintis galima bet kada. Svarbu – noras ir ryžtas.

Sveikuolė Janina Vaizgienė sako, kad sveiku gyvenimo būdu susidomėjo, kai jai buvo 50 metų ir jautėsi lyg „ligų kamuoliukas“.

„Prieš 28-erius metus, kai man buvo 50-imt, pasakiau, kad nusibodo sirgti. Buvau ligų kamuoliukas. [...] Svarbiausia yra tai, kad supratau, kad galiu pasveikti be vaistų. Manau, kad pagrindinė tabletė – mityba, judėjimas ir grūdinimasis“, – pasakoja J. Vaizgienė.

Plačiau apie grūdinimąsi – pokalbio įraše.

Eko gyvenimo būdas

Po dušu lendate kasdien? Gydytoja turi jums prastų žinių (182)

JAV dermatologai neseniai paskelbė rekomendacijas, kuriose teigia, kad kasdien praustis po dušu nėra sveika.

Sveikuolė pasidalino išmintimi, kaip be vaistų išvengti ligų (25)

Kuo ilgesnis buvimas gryname ore, mankšta, šaltas vanduo, vaikščiojimas basomis ar netgi buvimas be drabužių. Taip grūdinimąsi apibrėžia Sveikuolių sąjungos viceprezidentė Lukrecija Augustaitytė.

Su dilgėle painiojamas augalas nuo seno gydo baisiausias akių ligas (39)

Kai jau visi lietūs išlijo, o šalnų dar didelių nebuvo, galima iš trobos nosį iškišt ir užkampiais notrelių paieškoti – labai paprastas, neryškus, užtat labai svarbus augalėlis. Kartais notrelė painiojama su dilgėle, bet viena yra iš notrelinių, o kita iš dilgėlinių šeimos kilusios.

Širdį alinantis karštis verčia susirūpinti: paprastas įprotis gali išgelbėti gyvybę (11)

Turintiems nusiskundimų širdimi, vasara nėra pats mieliausias metas. Karštasis metų laikas apsunkina širdies darbą, sutrinka jos ritmas, jaučiamas diskomfortas. Nemalonūs pojūčiai siunčia ženklą, jog metas savo sveikatai skirti daugiau dėmesio – padėti sau galime pradėdami nuo paprasčiausios stiklinės vandens.

Vaistažolių rinkimo kalendorius: ką ir kada rinkti, jei visus metus norite būti sveiki (7)

Atėjo metas, kai savo sveikata galite pasirūpinti paprasčiausiai išėję į pievą. Pirmaisiais vasaros mėnesiais į nušvitusią saulę pasistiebia visa vaistinių augalų puokštė, kurią parsinešę namo galite nebijoti jokių ligų. DELFI parengė vaistažolių rinkimo kalendorių, kad nepamirštumėte, kada ir kokių vaistažolių ieškoti.