Savo svajonių ir norų atsižadėjusi moteris gali prarasti ne tik gyvenimo džiaugsmą, bet ir sveikatą. Sėdimas darbas, fizinės veiklos stoka dar pablogins situaciją. Apie tai buvo kalbama penktadienį Anykščiuose, kur vyko Lietuvos socialdemokračių visos šalies moterims skirtas renginys „Rask laiko sau“.
„Rask laiko sau“ renginys Anykščiuose
© Asmeninio albumo nuotr.

Gausus būrys anykštiečių moterų susirinko jaukioje, medžių apsuptoje Anykščių rajono savivaldybės bibliotekos salėje. Moteris subūrė renginys, kurio tikslas skatinti moteris tobulėti, suteikiant tam žinių ir priemonių. Vienas svarbių šio projekto tikslų yra puoselėti bendruomeniškumą bei ryžtą nepamiršti savo asmeninių poreikių ir skirti laiko tik sau.

Į Anykščius atvykusi psichologijos lektorė Svetlana Volujevič kvietė moteris atrasti laiko sau ir suprasti, kodėl tai yra svarbu. Ji kvietė moteris pamąstyti, kam jos skiria savo laiką: miegui, darbui, šeimai, namams? Deja, moterys savo asmeninius poreikius dažniausia atideda į šalį, neranda jiems laiko, nuolat suranda priežasčių atidėlioti, nelaiko prioritetu savo norų ar tiesiog poilsio. Toks elgesys, pasak lektorės, gali pasireikšti tokiomis emocinėmis būsenomis, kaip nepasitenkinimas savimi ir aplinkiniais, moterys gali prarasti gebėjimą suvokti savo norus ar netgi pradėti jausti sveikatos problemas. Todėl lektorė kartu su renginio dalyvėmis aptarė malonius ir prasmingus laiko praleidimo būdus.
Vėliau ji pakvietė moteris atsipalaiduoti, pagalvoti apie raminančius ir sielai mielus dalykus ir trumpai pamedituoti, o tai puikiai pavyko tylioje, miško apsuptoje Anykščių bibliotekos salėje.

Į Anykščius atvykęs asmeninis treneris Andrius Česnauskas buvo pirmasis vyras, prisijungęs prie projekto „Rask laiko sau“ lektorių grupės. Jis pasakojo moterims, kodėl yra svarbu kasdien skirti laiko savo kūnui, nebūtinai sporto salėje, tačiau įvairiam judėjimui ir paprastai mankštai. Andrius paaiškino moterims apie žalą, kurią daro nuolatinis sėdėjimas ir nuotaikingai mokė moteris, kaip taisyklingai atlikti kelis mankštos pratimus. Tokie pratimai nereikalauja daug pastangų, tačiau nuolat juos atliekant galima pagerinti savo savijautą, jaustis žvaliai ir energingai bei išvengti sveikatos problemų, kurios kyla dėl mažo fizinio aktyvumo. Moterys buvo itin susidomėjusios ir turėjo daug klausimų treneriui, netgi paskaitai pasibaigus.

Šiame projekte moterys į renginį buvo kviečiamos atvykti su vaikais: kol moterys klausėsi paskaitų, renginio organizatoriai pasirūpino mažųjų užimtumu. Kadangi šiltas pavasario oras kvietė būti lauke, vaikų knygelių autorė Evelina Daciūtė skaitė istorijas vaikams, jaukiai susibūrusiems aplink ją kiemelyje ant žolės.

„Rask laiko sau“ idėja keliauja po Lietuvos miestus ir miestelius, pasiekdama ir sujungdama vis daugiau moterų, kurios myli save ar nori pamilti, siekia tobulinti tiek vidinį tiek išorinį pasaulį.

Politinė reklama bus apmokėta iš LSDP rinkiminės sąskaitos

Užs. Nr. 2016-DJ-04/1

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kunigėlis: stebuklai sporto srityje įmanomi – „Žalgiris“ padarė tai, kas Kremliui tikrai nepatiks netiki, kad Šaras treniruos CSKA (222)

Kaip prieš 19 metų Miunchene, taip ir šį sekmadienį Belgrade finišavusį Eurolygos finalo...

Venckienės sūnus nesustoja: amerikiečiams pasakoja, kaip Lietuvoje blogai (414)

Neringos Venckienės sūnus Karolis Venckus intensyviai siekia atkreipti JAV spaudos ir visuomenės...

Pasikeitusi tvarka sukėlė chaosą: 3 tūkst. pensininkų ir 2 tūkst. vaikų negavo išmokų (35)

Pasikeitus gyvenamosios vietos deklaravimo tvarkai išmokų mokėjimas sustabdytas maždaug 3...

Tardymo izoliatoriuje – kraupi ir paslaptinga Rusijos Elono Musko mirtis: kas nutiko iš tiesų? (17)

Rusijos tyrimų komiteto spaudos tarnyba pranešė, kad verslininkas Valerijus Pšeničnas, vasario 5...

Ieškantiems įdomių maršrutų Lietuvoje: kodėl verta vykti į Panevėžį? (7)

Atšilę saulėti orai masina išsiveržti iš už keturių sienų. Palanga vilioja jūra, Nida –...

Nuomonė: kodėl aš niekada nepirkau ir nepirksiu „OnePlus“ telefonų? (17)

Kinijos startuolis ir „flagmanų žudikų“ kūrėjas „OnePlus“ prieš mažiau nei 24 valandas...

Vilniaus širdyje duris atvėrė „Pacų“ viešbutis, prieš kurio prabangą nublanksta kiti (47)

Šiandien Vilniuje duris atveria penkių žvaigždučių „Pacų” viešbutis , įsikūręs didikų...

Atskleidė, ką pasakė princas Harry, išvydęs savo nuotakos vestuvinę suknelę (15)

Sasekso hercogienės Meghan vestuvinę suknelę kūrusi dizainerė Clare Waight Keller žiniasklaidai...

„Real“ – dešimtame danguje: žvilgsniai į Kijevą, pagarba Kaunui ir linkėjimai Mačiuliui specialiai Krepšinis.lt iš Belgrado (31)

Madrido „Real“ krepšininkai užgaišo ketveriais metais ilgiau nei futbolininkai, kol...

Su Simu Jasaičiu poruojama Arūnė atskleidė, už ką jai Oksana Pikul neva siūlė pinigų (48)

Lietuvoje ir toliau netyla Jasaičių šeimos skandalas. Su Simu Jasaičiu poruojama panevėžietė...