aA
Su pašnekove, Vilniaus kolegijos (VK) Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Dizaino katedros vedėja Silvija Grušniene, susitinkame Šv. Kotrynos bažnyčios scenos užkulisiuose, kur verda darbas: daug jaunų žmonių, kuriančių šukuosenas ir naują įvaizdį valstybinio choro „Vilnius“ dalyviams. Ir kartkartėmis šūktelėjančių: „Dėstytoja, kaip čia darysim, kaip sukti, kaip…” Atmosfera įtraukianti.
Silvija Grušnienė
© Organizatorių archyvas

- Papasakokite šiek tiek apie save: kuo užsiimate, kokia veikla domitės, kur dirbate?

- Įdomus klausimas, į kurį neturiu vieno atsakymo. Pagrindinė veikla – esu VK Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Dizaino katedros vedėja, lektorė, dėstanti Šukuosenų ir Įvaizdžio dizaino studijų programų studentams specialybės dalykus. Kita mano veikla – tai darbas grožio industrijoje: puošiu žmones kasdienai ir šventėms. Trečia veikla – TV projektai, įvairūs renginiai, spektakliai ir visa kita, kai neapsieisi be įvaizdžio kūrimo, grimo ir šukuosenų. Šiuo metu tai ir yra pagrindinė mano veikla, darbas ir hobis viename.

- Kaip nusprendėte dirbti dėstytoja, turėdama gausų klientų ratą? Ar pritrūkote veiklos?

- Kaip ir daugelis, sakiau – niekada nebūsiu dėstytoja, bet taip atsitiko, kad „niekada nesakyk niekada“. Kolegė iš grožio salono sužinojusi, kad baigiu magistrantūrą, pasiūlė būti studentų baigiamųjų darbų vadove. Niekaip nesupratau, kokiems darbams galėčiau vadovauti. Papasakojo, kad VK yra tokia studijų programa – Šukuosenų dizainas, kuriai reikalingi specialistai su aukštuoju išsilavinimu.

- Kaip derinate veiklą Kolegijoje, salone, įvairiuose projektuose?

- Kai nori - gali… O ir studentai yra puikūs pagalbininkai. Projektuose dirbant su daugybe dalyvių, Šukuosenų dizaino studijų programos studentai kuria šukuosenas, Įvaizdžio dizaino – makiažus, taip pat jie padeda projekto kostiumų dizaineriams. Daugiausia žmonių, kuriuos reikėjo paruošti laidai, buvo 230 dalyvių. Spėjame laiku – pasidalijame darbus, apsitariame, kaip ir ką šukuosime, ir dirbame. Dalyvauja visų kursų studentai. Trečiakursiams tenka sudėtingiausi darbai, antrakursiai gali viską (šypsosi), pirmakursiai atlieka parengiamuosius darbus šukuosenoms kurti. Taip ir auginame kiekvieną kursą.

Silvija Grušnienė
Silvija Grušnienė
© Organizatorių archyvas

- Ar studentams nebaisu dirbti tokius atsakingus darbus su „žvaigždėmis“?

- Gal šiek tiek, bet visada šalia esame mes, dėstytojai. Juk sunku būtų vienam per kelis grimo kambarius sužiūrėti procesą. Bet jei kviečia, vadinasi, nenuvylėme – tenkina mūsų kuriamos šukuosenos, makiažai.

- Išmokote, suteikiate daug žinių, įdedate pastangų, o jie išeina dirbti ir tampa konkurentais…

- Ne konkurentai, o kolegos ( šypsosi). Džiugu žinoti, kad visuose Lietuvos teatruose dirba šukuosenų dizaineriai, kai matai, kad populiaraus žurnalo viršeliui šukavo ir įvaizdį kūrė mūsų Vilniaus kolegijos studentės. Smagu, kai studentai kuria savo verslą ir priima į darbą vėlgi mūsų studentus, reiškia – pasitiki.

- Ar visi taip puikiai susikuria savo ateitį?

- Tik 1 procentas tinginiauja arba pasuka kita kryptimi. Yra tokių absolventų, kurie dirba žinomų firmų kosmetikos technologais, vadybininkais. Jiems pakanka žinių, nes šių dalykų mokome tiek šukuosenų, tiek įvaizdžio dizainerius. Skatiname studentų verslumą nuo pat pirmųjų kursų, nemažai paskaitų skiriama profesinei komunikacijai, marketingui.

- O kodėl dizaineriai?

- Suprantate, baigti kirpėjo kursus ar mokslus profesinio rengimo centre – tai tik baigti VK abiejų studijų programų pirmą kursą. Jei nori daugiau – tai jau kita pakopa, kaip žmonės sako – kitas lygis. Šukuosenų ir įvaizdžio dizaineriai studijuoja, kaip ir kiti menininkai, daug dailės, meno dalykų. Tik neišsigąskite – profesionaliu dailininku nereikia būti, visko išmokstama studijų metu… Be to, prieš studijas vyksta piešimo ir kompozicijos parengiamieji kursai.

- Ar nuo pat pirmųjų studijų dienų papuolę tarp „žvaigždžių” nesužvaigždėja patys?

- Būna visko, bet gyvenimas greit viską sudėlioja į savo vietas. Dažniausiai jie įgyja neįkainojamos patirties, kurios kitiems ir per 20 darbo metų nepasiseka sukaupti, todėl mūsų absolventai jaučiasi profesionalesni ir dirbdami su individualiais klientais.

- Žinau, kad gavote apdovanojimą „Metų profesijos mokytojas 2016”...

- Ačiū už įvertinimą ir pasitikėjimą KIGSA (Kirpėjų ir grožio specialistų asociacija) komandai, atlikusiai didelį darbą čempionato metu ir nepamiršusiai tų, kurie stovi kitoje veidrodžio pusėje. Studentų laimėtos prizinės vietos rungiantis su profesionalais ir mums, dėstytojams, neleidžia atsilikti.

Ateikite į VK Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto trečią aukštą, kur darbuojasi šukuosenų ir įvaizdžio dizaineriai, ir tuomet parodysime, ką jie sugeba sukurti.

- Dėkojame už pokalbį. Suprantame, kad turite bėgti – juk koncertas nelaukia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šapoka tiki, kad Kalėdų dvasia padės rasti sutarimą dėl biudžeto (222)

Rytoj Seimas žada galutinai apsispręsti dėl kitų metų valstybės biudžeto . Ar tikrai gyvenimas...

LKL teisėjų galva – apie peštynes Kaune ir Šaro veiksmus jose, skandalą Pasvalyje bei galimas sankcijas laida „Krepšinio zona“ (66)

Pastarosios dienos Lietuvos krepšinyje buvo tokios karštos ir aistringos, kad suvaldyti aikštėse...

Puidoko pataisoms – rimtos teisinės kliūtys: prasmę grindžia atimtų vaikų istorijomis (470)

Parlamentaro Mindaugo Puidoko ir jo kolegų pateiktoms pataisoms dėl smurto prieš vaikus sampratos...

Sinoptikas perspėja: antradienį – pavojingiausi reiškiniai

Nuo antradienio sulauksime šiokių tokių orų permainų – naktį daug kur pašals, bus slidu,...

Statkevičiui nepatiko Julijos Janus kritika, tad šis rėžė atgal: stora esi, bulvės veidu ir kugelio smegenim (965)

Šeštadienio vakarą mados kūrėja Julija Janus išreiškė savo nuomonę apie lapkričio mėnesį...

Andrius Tapinas. Spjausit mokytojams į akis? Nesistebėkit, jei bus atsakymas (1751)

„Išėjo ne tiek ir daug žmonių “ – viešai sako premjeras Saulius Skvernelis .

Paskelbti apdovanojimų M.A.M.A 2018 nominantai: įvertintas ir pasaulinę šlovę pelnęs lietuvis hito „In My Mind“ autorius (55)

Pirmadienio vakarą sostinėje žinomi šalies atlikėjai, muzikos prodiuseriai, vadybininkai ir...

Vaivos Budraitytės 2019 metų horoskopas Ugnies ženklams (23)

2019 metai – jau ne už kalnų. Pats metas sužinoti, kas mūsų laukia. Garsi astrologė ir...

Sinoptikai žada tikrą žiemą: Lietuvą užgrius sniegas ir šaltis (136)

Antradienio dieną bus debesuota su pragiedruliais. Kritulių nedaug ir tik vietomis, didžiausia...

Kraupus Rusijos maniako liudijimas: nužudęs dukros mokytoją, davė pinigų laidotuvėms (14)

Buvusį Rusijos policininką, jau atliekantį laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę už 22...