aA
Svarstant, ar verta renovuoti daugiabutį, jo gyventojams iškyla nemažai klausimų. Kaip būsto renovacijos procesas pakeičia daugiabučio namo gyventojų kasdienybę, kaip vyksta statybinių darbų kontrolė bei su kokiais nepatogumais gali tekti susidurti? Savo namus jau pradėję atnaujinti žmonės sako suprantantys kylantį nerimą ir paaiškina, kaip viskas yra iš tiesų.
Po renovacijos žmonės galės patys spręsti, kokios temperatūros jiems reikia
© DELFI / Valdas Kopūstas

Vadovavosi dviem idėjomis

Kovą pradėto renovuoti būsto Antakalnyje, Oginskio g. 6, gyventojas Romualdas Gėgžnas ramino, kad namo modernizacijos procesas nėra toks baisus, kaip gali pasirodyti.

Šio namo Antakalnio mikrorajone gyventojai pasirinko efektyviausius ir kokybiškiausius sprendimus. Būsto renovacija buvo paremta dviem idėjomis: pirma, sienų ir išorės atnaujinimas, antra, šilumos sistemos optimizavimas.

Visų pirma, turint galvoje ilgalaikiškumą ir kokybę, buvo pasirinktas ne tinkuotas, bet brangesnis ventiliuojamo fasado variantas. Taip pat buvo priimtas sprendimas standartizuoti visus namo balkonus – nuspręsta nepertvarkyti balkonų į lodžijas ir atstatyti buvusius balkonų dydžius.

Tačiau, anot Romualdo, buvo nuspręsta sutaupyti ne tik atnaujinant sienas ir išorę, bet ir šildymo srityje: „Be šilumos punktų nepriklausomo reguliavimo, buvo pasirinkta įdiegti radiatorių reguliavimo ir apskaitos sistemą. Šiuo metu šildymo sistema pertvarkoma taip, kad kiekvienas butas galėtų reguliuoti šilumą pagal savo poreikius.“

Teko keisti pirminius planus

Kaip teigia bendrijos pirmininkas, išjudinus renovacijos procesą ir pradėjus kurti investicijų planą, buvo pastebėtas neatitikimas tarp statybų rinkos realijų ir investicijų plano.

„Buvo didelis skirtumas tarp nustatyto investicijų plano ir po krizės išaugusių statybos darbų kainų. Nors pagal viską buvo planuota name įdiegti ir saulės kolektorius, jų buvo atsisakyta kaip mažiausiai efektyvios priemonės. Prie šio sprendimo prisidėjo ir sumažėjusios energijos išteklių kainos. Suma dėl statybų darbų kainų augimo buvo skirta kitoms priemonėms, tačiau Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) darbuotojai supratingai ir lanksčiai priėmė plano keitimus“, – teigia R. Gėgžnas.

Už šildymą sutaupyti pinigai padengs renovacijos kainą

Romualdas teigia, kad planuojama darbus užbaigti ir renovacijos vaisius pajusti dar iki ateinančio šildymo sezono. „Vieno kvadratinio metro apšiltinimas prieš renovaciją kainavo 1,74 Eur/m2. Tuo tarpu po renovacijos planuojama pasiekti du kartus mažesnę kainą – 0,87 Eur/m2.

Tai, kas pagal planą bus sutaupyta šildymo srityje, per porą sezonų padengs visus būsto renovacijos kaštus. Taigi, nors dėl renovacijos bus išleidžiama tiek pat, tačiau tuo pat metu bus atnaujintas visas namas – renovacijos išlaidas kompensuoja sutaupytos šildymo sezono išlaidos.“

„Ganyti“ statybininkų netenka

Kalbant apie statybos darbus, nors ir egzistuoja mitas, kad renovuojant būstą tenka „ganyti“ statybininkus, Romualdas teigia, kad negali skųstis statybos darbų kokybe: „Nors darbai prasidėjo neseniai, apie „ganymą“ negali būti net kalbos. Neturime jiems jokių nusiskundimų. Gyventojai patys sako, kad statybininkai dirba tvarkingai – pasibaigus darbo dienai statybvietė aptverta, nepaliekami nei instrumentai, nei medžiagos, nei nereikalingos detalės. Iškilus bet kokioms problemoms ar klausimams, statybininkai visuomet stengiasi išsiaiškinti ir spręsti iškylančias problemas.“

Būtent todėl renovacijos procesas gyventojams nesukelia nepatogumų: „Visi supranta, kad statybos yra statybos, tačiau jos vyksta etapais ir tiek balkonai, tiek fasadas, tiek langai atnaujinami paeiliui, tad žmonės nesusiduria su problemomis – kiekvienas butas iš eilės darbo etapus pajaučia neskausmingai. Statybininkai darbus vykdo kultūringai, tad mums netrukdo nei dulkės, nei pastoliai.“

Kaip teigia Romualdas, per pastaruosius metus jam pačiam reikėjo „tapti“ statybininku ir susipažinti su statybos darbais, tačiau prie sėkmės prisidėjo tai, kad pareiškus iniciatyvą name atsirado iniciatyvių žmonių. Būtent todėl dėl statybos darbų priežiūros nekyla problemų: „Visi būsto gyventojai domisi vykstančiais darbais, tad vyksta aktyvi priežiūra. Tarp statybos darbų vykdytojų, namo bendrijos atstovų vyksta dialogas, todėl iškilus problemoms tariamasi kiekvienu klausimu ir problemos sprendžiamos bendru statybos įmonės ir namo bendrijos sutarimu.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šaro rimbas padėjo: „Žalgiris“ Stambule parodė tikrąjį savo veidą (171)

Kauno „Žalgiris“ trečiadienio vakarą Stambulo „Sinan Erdem Dome“ arenoje ieškojo pirmos...

Sostinės pakraštyje – garsių prekių ženklų išparduotuvė, apie kurią nenorėtumėte niekam prasitarti (111)

Pasakoti ar nepasakoti – štai kur klausimas, kai kalba nukrypsta apie neseniai duris pravėrusias...

Mistinė vieta, apie kurią žino retas vilnietis: užsieniečiai čia plūsta tūkstančiais (57)

Retas vilnietis žino apie namą, stovintį Antakalnio V. Grybo gatvės Vaikų namų teritorijoje,...

Spekuliantai pelnosi krentant Džeimso Bondo automobilio gamintojo akcijoms (5)

Galbūt investuotojams Džeimso Bondo automobilis ir patinka, bet gamintojo akcijomis jie spekuliuoja...

Liberalai panaikino Šimašiui palankų sprendimą narystė partijoje gali būti sustabdyta (126)

Remigijui Šimašiui paskelbus, kad antrosios kadencijos Vilniaus miesto mero kėdėje jis sieks su...

Metė siaubingus kaltinimus medžiotojo pašautam dviratininkui – mama vadina monstru ir gailisi, kad tiek mažai kankinosi buvusi mergina kaltina žvėrišku elgesiu (10)

Netekties palaužta dviratininko iš Didžiosios Britanijos Marco Suttono, kurį per klaidą Alpės...

Vieną tritaškį per rungtynes pataikęs „Rytas“ namie nusileido vokiečiams (153)

Vilniaus „Ryto“ (1/2) komanda Europos taurės turnyre patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės....

Antrąją „Neregėtą Lietuvą“ išleidęs Jovaiša: pirmasis albumas buvo naudojamas ne pagal paskirtį (18)

Fotografas Marius Jovaiša prieš 10 m. pristatęs jau dabar bene žymiausią Lietuvos fotografijų...

Adomaitis: pametame kažkur galvas, nežinau kaip paaiškinti (12)

„Ryto“ sirgaliai likus pusei minutės iki ketvirto kėlinio pabaigos traukė ne pergalės dainas,...

Kamufliažas realiame gyvenime: ar pastebėsite su fonu susiliejusius daiktus? (1)

Kamufliažo ekspertai skiria valandų valandas, kareiviams kurdami aprangą bei ekipuotę,...