aA
„Pabandyk įsivaizduoti... Sėdi prie lėktuvo vairo, kelios akimirkos, ir tu jau skrodi virš miesto pakilusius debesis, o prieš tave atsiveria „Google Maps“ vaizdas, tik nuspalvintas nuostabiomis realybės spalvomis. Pirmuosius kartus jautiesi „pasaulio užkariautojas“, paskui apsipranti su išsipildžiusia savo profesine svajone,“ – yra sakęs man draugas, dabar jau diplomuotas aviacijos specialistas, pilotas Justas. Nieko keisto, svajonę jis įgyvendino su kaupu, nes visuomet tiksliai žinojo, ko nori, ir labai kryptingai to siekė,“ – sako tarptautinėje žemės ūkio įmonėje EWA už rinkodarą atsakingas Skomantas Rukuiža.
Skomantas Rukuiža
© ASU nuotr.

Tačiau moksleivių, tiksliai žinančių, ko nori, visais laikais nebuvo dauguma. Kai supa toks informacijos perteklius, apsispręsti ypač sunku. Apsisprendimą, žinoma, lemia ir priėmimo į mokymo įstaigas taisyklės, kurias, deja, neretai padiktuoja prieš jūsų norą ir ne visuomet pačiu geriausiu laiku.

„Laikau matematiką, istoriją ir fiziką – kurią iš 837 Lietuvoje siūlomų studijų programų rinktis?“ – dažnai kyla klausimas „aname laido gale“. Kai apmastymų spektras toks platus, dažniausiai pasirenkamos madingiausios, nebūtinai garantuojančios sočią ateitį.

„Kaip elgiausi aš? Visi dalykai sekėsi labai panašiai, tad, galima sakyti, irgi bandžiau laimę „iš nuojautos“. Bet jei paklaustumėte, ar nors kartą gyvenime dėl to gailėjausi ir norėčiau atsukęs laiką ką nors pakeisti, ištarčiau tvirtą ne,“ – teigia Aleksandro Stulginskio universitete bakalauro ir magistro diplomus prieš keletą metų atsiėmęs Skomantas.

Skomantas Rukuiža su kolegomis
Skomantas Rukuiža su kolegomis
© ASU nuotr.

„Iškart po mokyklos atsiradau Aleksandro Stulginskio universitete (ASU). Bendraklasiai, sužinoję apie mano pasirinkimą, reagavo ganėtinai keistai, juk prieš 8 metus šis universitetas daugeliui asocijavosi tik su žemės ūkiui skirtomis specialybėmis ir mėšlinais ūkininko guminiais batais, pasenusia žemės ūkio technika, kurią remontuoti užtrukdavo ilgiau, nei su ja buvo dirbama.

Skomantas Rukuiža
Skomantas Rukuiža
© ASU nuotr.

„Moderniausia žemės ūkio technika prekiaujančioje įmonėje EWA parduodame kombainus, kainuojančius šimtus tūkstančių eurų. Jų per metus nuperkama daugiau nei 50. Taigi dabar į klasės susitikimus galiu važiuoti aukštai iškelta galva. Žinoma, juokauju, tik noriu pasakyti, kad mitai neretai prasilenkia su realybe. Reto teisininkų biuro sandoris siekia tokias sumas, kaip vienas mūsų parduodamas kombainas,“ – šypsosi Skomantas.

Skomantas Rukuiža
Skomantas Rukuiža
© ASU nuotr.

Į klausimą, kuo jo darbas susijęs su žemės ūkio verslo vadybos specialybe, Skomantas atsako nedvejodamas: „Studijuodamas žemės ūkio verslo vadybą, įgijau daug rinkodaros, pardavimų, vadybos žinių. Tai labai padeda dabartiniame mano darbe. Visuomet buvau komunikabilus ir judrus žmogus, taigi tai lėmė ir mano darbo pasirinkimą. Tiksliau, ne aš pasirinkau darbą, o darbas mane pasirinko, nes pasiūlymą dirbti gavau dar studijuodamas,“ – sako Skomantas.

Kokios išvados? – paklausiau.

„Įvertinkite visus už ir prieš. Nesivadovaukite minios nuomone ir kritiškai pažvelkite į sukurtus stereotipus. Gražiai skambančios ir tariamai madingos specialybės savaime negarantuos gerai apmokamų ir įdomių darbų. O juk mokytis turėtume būtent dėl to? Studijų pasirinkimas – ne tik ketveri metai jūsų gyvenime. Tai viso gyvenimo kryptis,“ – sako Skomantas, prieš 8 metus išmintingai pasirinkęs studijų programą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gyvai / Dvigubos Eurolygos savaitės pradžia: „Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ (95)

Kauno „Žalgiris“ trečiadienio vakarą Stambulo „Sinan Erdem Dome“ arenoje ieško pirmosios...

Sostinės pakraštyje – garsių prekių ženklų išparduotuvė, apie kurią nenorėtumėte niekam prasitarti (98)

Pasakoti ar nepasakoti – štai kur klausimas, kai kalba nukrypsta apie neseniai duris pravėrusias...

Mistinė vieta, apie kurią žino retas vilnietis: užsieniečiai čia plūsta tūkstančiais (53)

Retas vilnietis žino apie namą, stovintį Antakalnio V. Grybo gatvės Vaikų namų teritorijoje,...

Spekuliantai pelnosi krentant Džeimso Bondo automobilio gamintojo akcijoms (2)

Galbūt investuotojams Džeimso Bondo automobilis ir patinka, bet gamintojo akcijomis jie spekuliuoja...

Liberalai panaikino Šimašiui palankų sprendimą narystė partijoje gali būti sustabdyta (115)

Remigijui Šimašiui paskelbus, kad antrosios kadencijos Vilniaus miesto mero kėdėje jis sieks su...

Metė siaubingus kaltinimus medžiotojo pašautam dviratininkui – mama vadina monstru ir gailisi, kad tiek mažai kankinosi buvusi mergina kaltina žvėrišku elgesiu (2)

Netekties palaužta dviratininko iš Didžiosios Britanijos Marco Suttono, kurį per klaidą Alpės...

Antrąją „Neregėtą Lietuvą“ išleidęs Jovaiša: pirmasis albumas buvo naudojamas ne pagal paskirtį (14)

Fotografas Marius Jovaiša prieš 10 m. pristatęs jau dabar bene žymiausią Lietuvos fotografijų...

Vieną tritaškį per rungtynes pataikęs „Rytas“ namie nusileido vokiečiams (134)

Vilniaus „Ryto“ (1/2) komanda Europos taurės turnyre patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės....

Gydytoja papasakojo apie negydomos pienligės pasekmes: kodėl tai aktualu abiems partneriams (11)

Nuo pienligės gydant tik vieną partnerį, norimo rezultato galima taip ir nepasiekti, o liga nuolat...

Nieko nepirko, todėl palaikė vagimi – apsauginių atsiprašymo taip ir nesulaukė (24)

Istorija paprasta, susijusi su apsaugos darbuotojų elgesiu, kai tikrina, ieško kas kaltas, kas ne,...