Statybų inspekcija stabdys „Misionierių sodų“ statybas

 (40)
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) stabdys Vilniaus senamiestyje vykdomo projekto „Misionierių sodai“ statybos darbus paaiškėjus, kad juos vykdant buvo grubiai pažeistas Statybos įstatymas, nes statinio dalis yra statoma statytojui nepriklausančiame gretimame sklype, teigiama pranešime spaudai.
Misionierių sodai
© VTPSI nuotr.

VTPSI ketvirtadienį taip pat kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu apginti viešąjį interesą ir kreiptis į teismą, siekiant pripažinti negaliojančiais Misionierių vienuolyno statinių ansamblio nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialųjį planą ir jo pagrindu Vilniaus miesto savivaldybės administracijos išduotą statybos leidimą daugiabučių namų statybai. Šis sprendimas priimtas remiantis Valstybinės kultūros paveldo komisijos, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos ir Kultūros paveldo departamento laikinosios komisijos išvadomis bei kitais VTPSI turimais duomenimis.

Pasak laikinai VTPSI Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjo pareigas einančios Linos Staškevičienės, atliekant planinį šio objekto statybos patikrinimą, buvo nustatyti esminiai pažeidimai, dėl kurių ruošiamasi statytoją patraukti atsakomybėn.

„Statybos įstatymas numato, kad statyba galima esant dviem privalomoms sąlygoms – turint statybą leidžiantį dokumentą ir valdant žemės sklypą nuosavybės ar kita teise. Atlikus planinį patikrinimą buvo nustatyta, kad statytojas vykdė statybos darbus ir pastatė ypatingojo statinio dalį tam neturėdamas nei leidimo, nei valdydamas žemės sklypą“, - sako L. Staškevičienė.

Sausio mėnesį UAB „Misionierių namai“ išduotas daugiabučių namų statybos leidimas suteikė teisę daugiabučius statyti tik konkrečiame bendrovei priklausančiame sklype.

VTPSI taip pat nustatė, kad šio objekto statybos darbai vykdomi ne pagal patvirtintą projektą: esminiai darbo projekto sprendiniai neatitinka techninio projekto, pagal kurį buvo išduotas statybos leidimas, sprendinių.

„Misionierių namų“ atstovai teigia įstatymų nepažeidžiantys

Penktadienį savo poziciją, reaguodami į VTPSI pranešimą, išplatino „Misionierių namų“ atstovai. Jie pabrėžia, kad laikosi ir laikysis visų teisės aktų reikalavimų, projektas yra vykdomas pagal oficialiai patvirtintus dokumentus, turint visus reikiamus leidimus. Savo teises „Misionierių namai“ ketina ginti teismuose, ne tik prašydami panaikinti nepagrįstus administracinius aktus, bet ir reikalaudami atlyginti nuostolius, kuriuos sukels statybų stabdymas ir tyčinis statytojo šmeižimas.

Pateikiame „Misionierių namų“ atstovų poziciją:

„Misionierių namų“ atstovų teigimu, VTPSI priėmė sprendimą, argumentuodama, kad dalis statinio kyla statytojui nepriklausančiame sklype, tačiau Inspekcija neatsižvelgė, kad gretimame sklype yra tik laikini kasimo darbų metu apkrovas laikantys inkarai, kurie yra įrengti turint to sklypo savininko – Vilniaus arkivyskupijos kurijos – oficialų sutikimą. Iš esmės VTPSI pačiu radikaliausiu būdu imasi ginti Arkivyskupijos interesus, nors Arkivyskupija statytojui jokių pretenzijų neturi.

„Misionierių namai“ atkreipia dėmesį, kad vykdomas statybas tikrino Statybų inspekcija ir balandžio 26 d. konstatavo, kad jokių pažeidimų nėra. Nepaisant to, praėjus vos trims savaitėms, t. y. gegužės 18 d., vėl vykdytas naujas patikrinimas statybvietėje. Nei jo metu, nei vėliau Inspekcijos atstovai nepaaiškino statytojui, kokius pažeidimus įžvelgia ir kokių dokumentų, jų manymu, trūksta. Užuot dalykiškai komunikavusi su statytoju Inspekcija visiškai atsiriboja nuo dialogo, o šiuo metu daro abejotino pagrįstumo viešus pareiškimus, kurie kenkia statytojo reputacijai ir sukelia jam nuostolius.

„Gruzijos investuotojo statybų stabdymas simboliškai sutampa su Gruzijos nepriklausomybės diena, su kuria šiandien pasveikino Gruzijos ambasadorę Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas. „Misionierių namų“ investuotoją stebina, kad Europos Sąjungos valstybėje viešosios institucijos kovoja su investiciniais projektais, užuot padėjusios verslininkams įveikti biurokratines kliūtis. Investuotojas tiki, kad jokio pagrindo neturintys kaltinimai greitai baigsis, o Vilnių vietoj apgriuvusios sovietinės ligoninės puoš naujas, į aplinką darniai įsiliejantis pastatas, ir sutvarkyta viešoji erdvė, skirta visiems miestiečiams ir svečiams“, – komentuoja advokatų kontoros „Sorainen“ partnerė, advokatė Aušra Mudėnaitė, atstovaujanti UAB „Misionierių namai“ ir jos akcininko interesams.

Pasak A. Mudėnaitės, investuotojas tokius VTPSI veiksmus traktuoja kaip šališkus, pataikaujančius keleto asmenų, pasiskelbusių bendruomene, įnoriams ir interesams, o savo teises ketina ginti ne tik Lietuvos Respublikos teismuose, bet ir Tarptautiniame investicinių ginčų sprendimų centre (ICSID), kaip yra numatyta 2005 m. pasirašytame Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Gruzijos Vyriausybės susitarime dėl investicijų skatinimo ir apsaugos.

„Misionierių namų“ atstovų teigimu, įtarimų kelia ir sutapimas, kad VTPSI skuboti veiksmai dėl tariamai savavališku statybų stabdymo ir kreipimosi į Generalinę prokuratūrą atsirado po to, kai „Misionierių namai“ kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl aplinkos viceministrės Rėdos Brandišauskienės galimo privačių ir viešųjų interesų konflikto, taip pat veiksmų, prieštaraujančių Viešojo administravimo įstatyme nustatytoms pareigoms elgtis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darni plėtra

Nuomonė. Nustekeno, perskirstė ir gavo šnipštą

Statistika skelbia - valstybė, užimdama dominuojančią padėtį medienos rinkoje, per praėjusius metus uždirbo vos 4 mln. eurų pelno. Žinant, kad valstybinis miškų sektorius pasiūlo apie 60 proc. visos apvaliosios medienos, tai – mažų mažiausiai keisti skaičiai. Toks valstybinio miškų ūkio pelningumas pasiektas realizavus veik 4 mln. kubinių metrų iš 1,1 mln. kv. metrų teritorijos.

Perspėja dėl gruntinių inkarų: vienas pažeidimas jau nustatytas (1)

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) pastaruoju metu sulaukė dažnesnių visuomenės kreipimųsi dėl gruntinių inkarų statybos. VTPSI specialistai nagrinėja ir apie dešimt pranešimų dėl gruntinių inkarų įrengimo su vykdomomis statybomis besiribojančiuose sklypuose, o vieno iš tokių atvejų tyrimas neseniai buvo baigtas, rašoma VTPSI pranešime spaudai.

Antausis investicijoms: išdavusi visus statybos leidimus, valstybė ėmė ir persigalvojo (75)

Vilniuje, Žvėryne, statybas pradėjusiai bendrovei „Via sportas“ šis laikotarpis yra nuostolingas ir įtemptas. 2016 m. pabaigoje gautas leidimas statyboms gali būti panaikintas, nors statybos darbai jau pradėti. Įmonė teigia dėl to patirianti didelius nuostolius ir nepažeidusi jokių įstatymų, tačiau tyrimus pradėjusios valstybinės institucijos tvirtina priešingai.

Statybų inspekcija stabdys „Misionierių sodų“ statybas (40)

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) stabdys Vilniaus senamiestyje vykdomo projekto „Misionierių sodai“ statybos darbus paaiškėjus, kad juos vykdant buvo grubiai pažeistas Statybos įstatymas, nes statinio dalis yra statoma statytojui nepriklausančiame gretimame sklype, teigiama pranešime spaudai.

Lietuvoje plinta nauja mada: šitaip išaugintam maistui negailima liaupsių (22)

Tuo metu kai žmonės jaudinasi dėl savo sveikatos pirkdami su trąšomis ir pesticidais užaugintą maistą, Lietuvoje vis garsiau imama kalbėti apie biodinaminį ūkininkavimą. Kuo jis skiriasi nuo įprastinio ir koks tokiame ūkyje išauginto maisto pranašumas?