Turbūt kiekvienas moksleivis pritartų, kad pertraukos – viena iš smagiausių mokyklinės dienos dalių. Per jas mažesniesiems tiesiog linksma padūkti su draugais, vyresnėliams – pasikalbėti arba įnikti į mobiliuosius telefonus ar kompiuterius ir tingiai pasėdėti.
© Organizatorių archyvas

„Ikimokyklinio amžiaus vaikai bei pradinukai mėgsta ir pasportuoti, ir aktyviai pažaisti, bet paauglių fizinis aktyvumas mažėja. Todėl tėvai, kūno kultūros mokytojai ir sveikatos specialistai nuolat suka galvas, kaip šią problemą spręsti ir kaip vaikus mokyti sveikai bei aktyviai gyventi, – teigia Lietuvos sporto universiteto (LSU) Sporto edukologijos fakulteto dekanas prof. dr. Arūnas Emeljanovas. – Juk fiziškai aktyvus žmogus geriau jaučiasi, būna energingesnis, lengviau įveikia stresą ir įtampą bei labiau pasitiki savimi.“

Moksleiviams reikia kokybiškų kūno kultūros pamokų

Kol ikimokyklinukai ir pradinukai noriai bėgioja, žaidžia judriuosius žaidimus, pasak fizinio ugdymo ir sveikatos specialistų, jau penktokai daugiau dėmesio ima skirti kitiems dalykams, tad kūno kultūros pamokos jiems ilgainiui tampa ne itin svarbios. Ne paslaptis, kad paaugliai ir vyresniųjų klasių mokiniai nenoriai jas lanko, nesistengia būti fiziškai aktyvūs.

Jau ne vienerius metus kalbama apie būtinybę didinti kūno kultūros pamokų skaičių - nuo dviejų iki trijų savaitinių pamokų.

LSU studentai
LSU studentai
© Organizatorių archyvas

„Trys kūno kultūros pamokos per savaitę – tikrai būtinos. Tik jos turi būti kokybiškos: gerai suplanuotos, įtraukta įvairių veiklų. Mokiniai negali vien žaisti krepšinį ar atlikti gimnastikos pratimus – jiems reikia ir netradicinių sporto šakų, įdomesnių pratimų ir žaidimų, – įsitikinęs LSU prof. dr. A. Emeljanovas. – Taigi kūno kultūros mokytojai turėtų nuolat domėtis, kas naujo sporto pasaulyje, kelti savo kvalifikaciją ir užkrėsti moksleivius kokybiško fizinio aktyvumo bei sveikos gyvensenos idėjomis. Beje, įdomesnėms kūno kultūros pamokoms mokytojai galėtų labiau išnaudoti lauko erdves, pasitelkti ir šiuolaikines technologijas.“

Per 20 metų kūno kultūros mokytoja dirbanti Zita Dagilienė irgi mano, kad pedagogas turi būti kūrybingas bei fiziškai aktyvus. „Geras pavyzdys mokinius kur kas labiau skatina sportuoti ar imtis kitos mėgstamos fizinės veiklos. Labai svarbu, kad ir tėvai suprastų fizinio aktyvumo naudą, kartu su vaikais mankštintųsi, aktyviai leistų laiką“, – teigia Z. Dagilienė.

Jaunieji LSU fizinio ugdymo ir sporto specialistai atviri naujovėms

LSU Fizinio ugdymo ir sporto studijų programos trečio kurso studentė Laura Lingytė šias studijas pasirinko įkvėpta būtent savo aktyvios ir sportiškos kūno kultūros mokytojos. „Gimnazijoje mane labai traukė dinamiškos kūno kultūros pamokos, o jas vedusi ir mus vis raginusi sportuoti mokytoja turbūt visada liks didžiausias autoritetas“, – sako L. Lingytė, po bakalauro studijų planuojanti dirbti mokykloje.

Laura džiaugiasi, kad ketino tapti kūno kultūros specialiste, bet sėkmingai baigusi studijas įgis dvigubą kvalifikacinį laipsnį – pedagogikos ir sporto bakalauro. Mat Kūno kultūra, viena iš seniausių LSU studijų programų, pernai ne tik pakeitė pavadinimą į Fizinis ugdymas ir sportas, bet ir atsinaujino, siūlo patrauklesnį turinį bei galimybes. Į programą įtraukta naujų sporto disciplinų, studentai gali rinktis jiems tinkamiausią specializaciją. Po studijų galės dirbti pedagogais ir treneriais, mokytis magistrantūroje. Pasak LSU Sporto edukologijos fakulteto dekano prof. dr. A. Emeljanovo, absolventams turėtų atsiverti daugiau galimybių įsidarbinti, bus stimulas kurti savo verslą ir naujausias fizinio ugdymo bei sporto mokslo žinias perteikti kitiems. „Mūsų Universiteto auklėtiniai – šiuolaikinės kūno kultūros ir sporto ambasadoriai, nebijantys profesinių iššūkių, atviri naujovėms“, – teigia prof. dr. A. Emeljanovas.

LSU studentai
LSU studentai
© Organizatorių archyvas
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Branduolinių povandeninių laivų kapinyne Rusijoje apsilankęs vokiečių žurnalistas: tai, ką išvydau, sukėlė šoką (7)

Vokiečių žurnalistas Michaelis Schmidtas papasakojo apie tai, kaip Šiaurės vakarų Rusijoje,...

Egzotiškas pasiūlymas Palangoje: vietoj įprastų saldumynų – drakono vaisių, kinkanų ir karališkų uogų (1)

Vaisiais iš Tailando, Kosta Rikos, Izraelio, Turkijos bei Lenkijos Palangoje pirmus metus...

Sekmadienį – dar viena proga pasidžiaugti šiluma

Sekmadienio naktis numatoma nepastoviai debesuota, be lietaus. Vėjas silpnas. Antroje nakties pusėje...

Saugojosi, bet pastojo: apie gyvybei pavojingą negimdinį nėštumą įspėjo ne vienas simptomas (27)

Į DELFI redakciją kreipėsi skaitytoja, norėdama pasidalinti savo istorija. Ji viliasi, kad kitoms...

Kemzūros prognozė nepradžiugins „Žalgirio“ sirgalių: tai sportas, kitaip nebūna (63)

Laiko patikrintas Kęstučio Kemzūros ir Davido Blatto duetas, panašu, ruošia dirvą dar vienam...

Prabilo dar viena su „Alfa vyru“ pasimatyme buvusi mergina: bandė bėgti, bet jis ją sekė (286)

„Ėjau į troleibusą, jis iš paskos“, – apie bandymą pasprukti nuo „Alfa vyro“ Airino...

Visa tiesa apie nuolaidų korteles: kam jos iš tiesų naudingos? (137)

Lojalumo kortelės Lietuvoje atsirado prieš gerus 11 metų ir šiandien jau nieko nebestebina, kad...

Klaipėdą drebino įspūdingas Donato Montvydo cirko šou: per „Žiūrėk, ką padarei“ dainą arena pašėlo (78)

Šeštadienio vakarą Klaipėdos „Švyturio“ arenoje įvyko ilgai lauktas vienintelis dainininko...

Išskyrė 9 akivaizdžiausius partnerių neištikimybės ženklus: juos pajutus, reiktų sunerimti (8)

Vyrus ir moteris į neištikimybę pastūmėja skirtingos priežastys, tačiau ir vieni, ir kiti...

Suskambo vienintelis solinis Jazzu koncertas pajūryje: atlikėja neslėpė kvapą gniaužiančio jaudulio (61)

Palanga šį savaitgalį tapo Lietuvos centru – čia ne tik vyko „Aurum 1006 km“ lenktynės, bet...