aA
Siekiant, kad apie būsimą Lietuvos valiutą – eurą – sužinotų kuo didesnė visuomenės dalis, Švietimo ir mokslo bei Finansų ministerijos parengė specialų konkursą šalies moksleiviams.
Šalies moksleiviams – žinių apie eurą konkursas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Spręsdami programos „Euro lyga“ testą 5–8 ir 9–12 klasių grupėse, mokiniai skatinami domėtis euro valiuta ir jos įvedimo etapais, susipažinti su euro apsaugos priemonėmis bei įsitraukti į diskusiją apie euro zoną ir praktinius naujosios valiutos įvedimo aspektus, taip pat įveikti su euru susijusias baimes.

„Mokytojams buvo suteikta metodinė medžiaga, kaip paruošti moksleivius euro testui. Pagrindinis tikslas – kad ruošdamiesi euro testui, spręsdami jį moksleiviai savo žinias pagilintų, atnaujintų“, – sako Finansų ministerijos atstovas Vytautas Beniušis.

„Ypatingai džiugu, kad patys mokiniai rodo iniciatyvą. Tai netgi buvo ne mano pasiūlymas, o pačių mokinių grupelės, atėjusios pas mane. [...] Tai yra žinių praplėtimas klausimais, susijusiais su euro įvedimu, kas yra nauja Lietuvoje. Mes to laukiame ir turime tam pasiruošti. Ir jeigu apie tai žinos jaunimas, apie tai žinos ir visi likusieji – ir tėvai, ir Lietuvos žmonės“, – mano Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokytoja Renata Valienė.

„Euro lygos“ testo klausimai aprėpia ne tik ekonomikos, bet ir matematikos, geografijos bei istorijos sritis. Konkurso dalyviai turi atlikti ir nemažai praktinių užduočių – pavyzdžiui, teisingai perskaičiuoti litus į eurus. Tikimasi, kad sausio pabaigoje pasibaigsiantis konkursas išmokys jaunimą neapsiskaičiuoti prie kasų ir teisingai įvertinti prekių vertę, per greitai neišleisti dienpinigių ir nepakliūti į sukčiautojų pinkles.

„Mokiniams iš tikrųjų labai reikia šitų žinių. Darydamas šitą testą aš labai daug domėjausi apie eurą, sužinojau labai daug visokių įdomių ir naudingų dalykų – pavyzdžiui, kad proginės euro monetos yra išleidžiamos kiekvienais metais ir kiekviena šalis išleidžia atskiras progines monetas, ir jos gali būti tik dviejų eurų. Man tai buvo labai įdomu“, – pasakoja Vilniaus jėzuitų gimnazijos moksleivis Ugnius Petrauskas.

„Išties buvo įdomu, nes galima sužinoti daug naujų dalykų, nes to net nėra skelbiama viešai. Buvo tikrai įdomu sužinoti, kiek dar gali galioti bilietėliai autobuse arba traukinyje, kokie kriterijai ir kiek metų valstybė turi juos įgyvendinti, kad patektų į euro zoną“, – sako Vilniaus jėzuitų gimnazijos moksleivė Gerda Tarailaitė.

Dalyvauti „Euro lygos“ programoje užsiregistravo daugiau kaip 400 mokyklų. Daugiausiai jų – iš Vilniaus apskrities, tačiau labai aktyvios ir Kauno, Klaipėdos bei Panevėžio apskritys.

Euro testą spręsiantys moksleiviai bus motyvuojami ne tik pergale, laimėtojų laukia gausybė prizų – euro simbolika puošti suvenyrai, muzikos grotuvai, elektroninės knygų skaityklės ir daugiafunkciai stalo žaidimai.

www.lrt.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vilnietis sutrikęs: vos tik gavo pinigų už komandiruotę, valdininkai nusprendė išmesti iš socialinio būsto

Sigitas Danilevičius su drauge Virginija Balaišiene jau dešimt metų gyvena socialiniame būste...

Mirtį sėjantis koronavirusas nevaldomai plinta toliau: dar šoktelėjo susirgusiųjų ir mirusiųjų skaičius prognozuoja, kiek žmonių dar nežino, kad gali būti užsikrėtę; atnaujinta 09.16 (176)

Patvirtintų naujo tipo koronaviruso sukeltos pneumonijos atvejų skaičius Kinijoje sekmadienį...

Dėl žaliųjų rodyklių tikra sumaištis: atsiradus naujų reikalavimų jų sugrąžinimas gali užtrukti net 3 mėnesius (4)

Vyriausybei leidus savivaldybėms grąžinti nuo sausio pirmosios panaikintas dešiniojo posūkio...

Dukart savivaldos rinkimus pralaimėję Kauno konservatoriai kovingumo nepraranda: paaiškėjo, kas stos į kovą dėl mero posto (70)

Neseniai Kauno konservatorių, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD)...

Darbdavį pribloškė merginos įžūlumas: be jokio įspėjimo pabėgo iš darbo (569)

Pasitaiko, kai užmezgus naują pažintį ar net ir po ilgalaikių santykių kuri nors pusė...

Gydytoja įspėja: net nesuprasite, kad jaučiamas skausmas kankina dėl užkritusių akių vokų

Užkritę akių vokai smarkiai pakenkia išvaizdai – tačiau daug blogiau, jog tai sukelia ir labai...

Du garsūs vokiečių istorikai susikirto dėl Putino: Europa turi būti viskam pasiruošusi (349)

Kodėl nemaža dalis vokiečių jaučia simpatijas Putino Rusijai? Ar išties Rusijos gyventojams...

Vieną vargingiausių pasaulio šalių apiplėšusi moteris skęsta prabangoje: neturi lygių visoje Afrikoje (190)

Nutekintuose dokumentuose atskleidžiama, kaip turtingiausia Afrikos moteris susikrovė turtus...

Erkių atakos žiemą – dar pavojingesnės nei vasarą: susirgę neiškart supranta, kas su jais vyksta (9)

Pernai metais Lietuvoje užfiksuotas vienas didžiausių sergamumų erkių platinamomis ligomis –...

39 metų aktorė Valda Bičkutė tapo mama: paskutiniai nėštumo mėnesiai nebuvo patys lengviausi

Žinoma Lietuvos televizijos, kino ir teatro aktorė Valda Bičkutė susilaukė pirmagimio. Aktorės...