Rusnė skęsta: užfiksuotas paralyžiuojantis potvynis

 (31)
Praeitą savaitę dėmesio centre atsidūrė Rusnė, kurios gyventojai piketavo dėl kiekvienais metais apsemiamo kelio Šilutė – Rusnė. Dėl tokių gamtinių sąlygų saloje sudėtinga vystyti žemės ūkį, miestelis beveik nesulaukia verslo investicijų. DELFI žurnalistai savaitgalį fiksavo unikalius vaizdus iš šio regiono. Kviečiame peržiūrėti įspūdingas nuotraukas ir filmuotą medžiagą.
Potvynis
© DELFI montažas

Pavasarį dėl smarkaus atlydžio Nemunas šalia Rusnės persipildo vandeniu ir išsilieja iš vagos, užliedamas ne tik laukus, bet ir kelius, gyvenvietes. Dar praeitą savaitę Rusnės gyventojai susirinko prie Seimo ir ragino valdžią susirūpinti Nemuno deltos gyventojų saugumu: įrengti pakeliamą kelią, jungiantį Rusnę ir Šilutę, kuris užtikrintų, kad salą bet kuriuo metu galės pasiekti greitoji medicinos pagalba, ugniagesiai ar policijos pareigūnai. Toks kelias, anot Rusnės seniūnės Dalios Drobnienės, labai palengvintų potvynio metu paralyžiuotos teritorijos gyventojų kasdienybę.

„Prašome, kad po 36 metų pagaliau būtų išspręsta problema dėl 400 metrų kelio ruožo, kuris kiekvienais metais yra užliejamas. Prašome, kad būtų nutiestas pakeliamasis kelias Šilutė – Rusnė. Šiuo metu per užtvindytą kelią keliamės tralu, tačiau tai yra nesaugu. Be to, jis dirba iki 22 valandos vakaro, tačiau nuolat reikia stovėti eilėse. Gaištamas brangiausias žmogaus turtas – laikas. Naktį, jei reikia greitosios ar būtų gaisras, transportui patekti į Rusnę labai sudėtinga: reikia laukti tralo, ant jo užvažiuoti ir tik tada patenkama į Rusnę. Rizikuojama žmonių gyvybėmis, nes kiekviena sekundė yra svarbi“, – pasakoja D. Drobnienė.

Anot jos, dabar 400 metrų kelio ruože, jungiančiame Rusnę su Šilute, fiksuojamas 21 cm vandens lygio pakilimas. Užsemtas ir pats miestelis. Kada potvynis baigsis, prognozuoti sunku. Kaip tvirtina Rusnės seniūnė, kiekvienais metais jo trukmė skirtinga.

DELFI žurnalistai savaitgalį patys nuvyko į Rusnę ir įamžino apsemtą kelią. Kviečiame peržiūrėti potvynio nuotraukų galeriją.

Potvynis užfiksuotas ir filmuotoje medžiagoje.

Mūsų aplinka

Ar žinote, kodėl į tablečių buteliuką dedama vatos (17)

Jei atidarę naują vaistų buteliuką iš pradžių pamatote ne tabletes, o vatos gumulėlį, šiandien jau galite nebegalvoti, kokia šio daikto paskirtis – greičiausiai tai tiesiog duoklė istorijai.

Išvyka savaitgaliui: piliakalniai, kuriuos tikrai verta aplankyti (8)

Norint suskaičiuoti kai kurių rajonų piliakalnius, kai kada užtenka ir vienos rankos pirštų, o štai Raseinių rajone yra net 25 piliakalniai. VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ pristato dalį piliakalnių Raseinių rajone ir kviečia juos aplankyti, rašoma pranešime spaudai.

Paprasti būdai, kaip patiems užsiauginti vertingų grybų (47)

Jei labai mėgstate grybus, bet nenorite eiti į mišką, juos galite užsiauginti čia pat, savo sode. Mikologė Reda Iršėnaitė papasakojo apie kelis grybų auginimo būdus ir priežastis, kodėl grybai gali ir neaugti.

Lėkštėje tykantis pavojus: nemaloni tiesa apie populiarią žuvį (62)

Didinga mūsų Baltijos jūra dažnai laikoma bene labiausiai užteršta visame pasaulyje. Todėl kartais nė nesusimąstome, kad Baltijoje plaukiojančios žuvys gali būti užterštos ir drąsiai jas tiekiame ant stalo. Maža to, tikėtina, kad didžioji dalis žmonių nė nežino, kad dioksinais ir furanais užteršta žuvis ilgainiui gali sukelti vėžį, nervines sistemos problemas bei įvairias mutacijas.

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius (12)

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto, todėl radusios menkiausią galimybę patenkinti savo poreikius, skruzdėlės ima jaukti žmonėms gyvenimą. Kaip to išvengti?