Renovuojant būstą įprastai šiltinamos pastato sienos, keičiamos komunikacijos, dedami ergonomiški langai bei reikalui esant tvarkomas stogas. Apšiltinti papildomu sluoksniu rūsio perdangą Lietuvos gyventojai kol kas nelinkę. O vertėtų.
Apšiltinus rūsį galima gauti nemažai naudos
© Shutterstock nuotr.

Apšiltinus rūsio perdangą butuose pakyla temperatūra

Viena iš priemonių modernizuoti savo senstelėjusį ir energijos taupumo prasme neekonomišką namą – kartu su kitomis renovuojamomis pastato dalimis papildomai apšiltinti ir rūsio perdangos sluoksnį.

Ši technologija gana paprasta: iš pradžių lubos gruntuojamos giluminiu gruntu, polistireninio putplasčio plokštės tepamos klijais, tvirtinamos smeigėmis su plastikiniu kalamu kaiščiu, o susidarę tarp plokščių tarpai užpurškiami montažinėmis putomis. Rūsio perdangos šiltinimas padeda apšiltinti pirmo aukšto butus, ypač ši priemonė aktuali tiems namams, kurių išorinėms sienoms apšiltinti nėra galimybių. Tada namas šildomas iš vidaus.

Jei šildant rūsius domina ir apdaila (ypač dažnai tai pasitaiko paveldosauginiuose namuose), apšiltinant rūsio perdangą prie lubų tvirtinami mediniai tašai, tarp kurių įspraudžiamos polistireninio putplasčio plokštės, plyšiai užpurškiami montažinėmis putomis, prie tašų prisukamos gipso kartono plokštės (apdaila). Apskaičiuota, kad šiltinant rūsio perdangą, pirmojo aukšto butų šilumos izoliaciją galima pagerinti iki 60 proc., o temperatūra pakyla 2-4 laipsniais.

Rūsius lietuviai šiltina retai

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, Lietuvoje daugiabučių renovacijos projekto dalyviai rūsio perdangos šiltinimo darbus renkasi itin retai.

„Mano žiniomis, renovacijos planuose rūsio perdangų šiltinimo darbų yra patvirtinta nedaug. Iš tikrųjų apšiltinti rūsį nėra taip paprasta, kaip atrodo. Tai yra gana problematiška. Rūsiai ir taip žemi, juos šildant jų aukštis dar pažemėja, tai patinka ne visiems gyventojams. Įprastai rūsiuose būna įkurti butų savininkų sandėliukai, taip pat bendros namo komunikacijos. Apšiltinant rūsį putų polisterenu įgilinamas sienų šiltinimas. Dėl šių priežasčių ne visi gyventojai nori renovuodami būstą apšiltinti dar ir rūsį”, - pastebi BETA Projektų įgyvendinimo skyriaus specialistė Lina Balčiūnienė.

Būdas pirmųjų aukštų gyventojams gyventi šilčiau

Inžinierės teigimu, apšiltinti rūsio perdangos sluoksnį reikalinga siekiant, kad pirmuosiuose namo aukštuose būtų šilčiau. Senuose daugiabučiuose pirmo aukšto apšiltinimo dažnai net nebūna. Ypač šalta namuose, kuriuose rūsio net nėra ir pirmas aukštas stovi ant grunto. Tokiais atvejais turėtų būti apšiltinama perdanga.

Rūpinantis namo rūsių gerove verta ne tik apšiltinti rūsio perdangą (tai duos naudos virš jų esantiems butams daugiau nei pačiam rūsiui), o ir sureguliuoti rūsio drėgmę.

„Rūsiuose neturėtų būti drėgmės. Dažnai girdime apie tokius atvejus, kai rūsiuose iki kelių pilna, grubiai išsireikšiu, fekalijų ir po jas žmonės braido. Tokias problemas gyventojai turėtų spręsti pasitelkę kitokias priemones – turėtų būti sutvarkomos, atnaujinamos kitos inžinerinės sistemos”, - pataria L. Balčiūnienė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Petro Gražulio dukrelės mama paviešino jų susirašinėjimą: galite suprasti, kaip jaučiausi Gražulis teismo keliu reikalaus vaiko globos (134)

Po žinomo politiko Petro Gražulio pareiškimo, jog savo ir palangiškės Birutės Navickaitės...

Lietuvai gresia juodžiausias scenarijus ES: galime pradėti skaičiuoti valandas, kol visi masiškai pradės eiti į pensiją (163)

Per artimiausius 5-6 metus reikia sukaupti rezervą , kad mūsų socialinės apsaugos sistema 15...

Rimvydas Valatka. Seimo Tvin Pyksas – tobula kelionė į niekur (62)

Seime dedasi keisti dalykai. Žinoma, ir anksčiau visko Seime dėjosi. Bet po praėjusios savaitės...

Petras Gražulis siūlosi vaiką auginti ir pats: nežinau, ką gali duoti vaikui tokia moteris papildyta vaiko mamos komentaru (1114)

Po nesantuokinio žinomo politiko Petro Gražulio vaikelio skandalo kilo nemažai klausimų . Tačiau...

Keturių įvarčių trileryje – Japonijos ir Senegalo rinktinių lygiosios (17)

Sekmadienio pavakarę Jekaterinburgo arenoje vykusiose pasaulio futbolo čempionato rungtynėse tarp H...

Suskaičiavus penktadalį balsų, R. T. Erdoganas pirmauja Turkijos prezidento rinkimuose (1)

Turkijos vadovas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdoganas) pirmauja sekmadienį...

Iš Rytų įkvėpimo pasisėmę šiauliečiai ėmėsi verslo: ruošia ypatingus juoduosius česnakus (14)

Palangoje šurmuliuojant pirtininkų festivaliui, savo palapines ir prekystalius ištiesė ir...

Užkalnis tikrino Birštoną: Palangai trejus metus keliais ropoti (94)

Buvo laikai, kai Birštonas , net ir Lietuvos mastais, buvo varganas provincijos kurortukas: jei kas...

Operatorė: tunelyje per Lamanšą pristabdytas traukinių eismas (1)

Susisiekimas traukiniais tarp Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės tuneliu, jungiančiu abi...

Rusų samdiniai – ne tik Sirijoje: mūsų „laukia daug kovų“ (294)

Neseniai patvirtintas Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Mike'as Pompeo patvirtino, kad...