Pasak NT ekspertų, besirinkdami sau būstą lietuviai didžiausią dėmesį kreipia į kainą ir vietą. Renovuoti butai yra pigesni ir jų pasirinkimas miesto centre ne toks menkas kaip naujos statybos butų. DELFI lygina naujos statybos ir renovuotus namus, kurių vertė, esant gerai statybos darbų kokybei, auga kaip ant mielių.
Renovuotas ir naujas daugiabutis
© DELFI montažas

Pagrindinis pliusas – gyvenimas miesto centre

NT ekspertas Darius Bieliūnas pasakojo, kad vis dažniau atsiranda pirkėjų, besižvalgančių tiek į naujos statybos, tiek į renovuotus būstus. Besirinkdami sau butą lietuviai didžiausią dėmesį kreipia į jo kainą ir vietą. Centre būsto norintiems žmonėms naujos statytos butų pasirinkimas yra gana mažas, tad renovuoti butai atveria galimybes įgyvendinti svajonę – nekilnojamą turtą turėti centre.

„Naujų butų pasirinkimas centre yra menkas dėl vietos statyboms stokos“, – teigė ekspertas.
Tačiau dėl vienos svarbios priežasties, pasak ekspertų, pirkėjams dažnai visgi tenka pasirinkti naujos statybos būstą.

„Žmonėms lengviau gauti banko paskolą naujos statybos būstui negu renovuoto. Tad būtent tai dažnai lemia pirkėjų apsisprendimą“, – teigė R. Juška.

Sutaupo 40 proc.

Aplinkos ministerijos viceministrė Daiva Matonienė įvardijo vieną esminį renovuotų būstų privalumą. Ji teigė, kad besidomintys renovuotais butais turėtų atminti, kad yra galimybė įsigyti būstą, kuriame įdiegtas geoterminis šildymas.

„Džiugiu, kad daugėja namų savininkų, kurie pageidauja atlikti renovaciją su įdiegtomis naujomis technologijomis, pavyzdžiui, geoterminiu šildymu, saulės baterijomis“, – apie tendenciją kalbėjo Aplinkos ministerijos viceministrė, pabrėžusi, kad šiuo metu pagrindinis prioritetas – renovacijos darbų kokybė, kuri leidžia pasiekti didžiausią naudą.

Pašnekovė minėjo, kad vis daugiau renovuotų namų yra su šildymo davikliais, kurie leidžia gyventojams reguliuoti norimą kambario temperatūrą ir taip sutaupyti.

„Daviklio įdiegimas ir šildymo sistemos reguliavimas sukuria žmogaus komfortą“, – teigė D. Matonienė. Viceministrė pasakojo, kad Alytuje, viename iš renovuotų namų, geoterminio šildymo sistemą turintys gyventojai ypač džiaugiasi tokiu sprendimu.

„Tai yra šiluma, gaunama iš žemės, kuri padeda sutaupyti net iki 40 procentų“, – teigė D. Matonienė.

Ji minėjo, kad Vilniuje yra keli renovuoti namai, kuriuose yra saulės kolektoriai. Jie yra pastatomi ant namo stogo ir naudojami vandens pašildymui.

Nori saugių žaidimo aikštelių

R. Juška pasakojo, kad ypač didelis naujos statybos butų privalumas – žaidimų aikštelės vaikams, kurios įrengtos pagal europinius statybų standartus.

,,Jaunoms šeimoms ypač svarbu, kad būtų aptverta teritorija, nes tai lemia vaikų saugumą, o renovuotų būstų kiemuose tuo ne visada pasirūpinama“, – teigė R. Juška. Tačiau viskas priklauso nuo pačių gyventojų. Jie yra tikrieji savo būsto šeimininkai ir jei pageidauja, gali susitvarkyti ir kiemą.

Vyras minėjo, kad naujos statybos būstų kiemuose dažnai įrengiamos filmavimo kameros, kas leidžia gyventojams būti ramiems dėl automobilių apgadinimo ar vagystės. Kitas, pasak ekspertų, svarbus dalykas – automobilių aikštelės ir garažai. Jais geriau pasirūpinta yra naujos statybos būstuose. Visgi čia taip pat viską lemia gyventojų iniciatyvumas. Jei tik yra noro, viskas įmanoma ir renovuotuose namuose.

Tiesa, vaikus auginančios šeimos pastebėjo, kad naujos statybos namuose garso izoliacija yra gerokai prastesnė už renovuoto būsto.

NT brokeris Tomas Lanar paminėjo dar vieną pirkėjams svarbų aspektą – kaimynus. Kalbėdamas apie renovuotų daugiabučių gyventojus, įmonės atstovas paminėjo vieną iš jų privalumų.
,,Faktas, kad daugiabutis yra renovuotas, byloja, kad gyventojai gali susitarti tarpusavyje, rūpinasi savo turtu, o tai mąstančiam pirkėjui yra labai didelis pliusas, nes kaimynų nepakeisi“, – teigė T. Lanar.

Renovuotų namų butų kainos kyla

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) vyresnysis mokslo darbuotojas, Polistireninio putplasčio asociacijos prezidentas dr. Česlovas Ignatavičius teigia, kad atliekant renovacija didelis dėmesys turi būti skiriamas darbų kokybei. Taip modernizuotame name esančių butų vertė labai išauga ir investicijos atsiperka su kaupu.

„Renovacija yra gėris. Vienas svarbiausių pastatų atnaujinimo rezultatų yra aplinkos, mikroklimato pagerinimas, o tai daro didelę įtaką žmogaus sveikatai“, – DELFI pasakojo mokslininkas.

Jo tyrimų rezultatai rodo, kad renovuotų namų kambario temperatūra yra virš 20 laipsnių šilumos.
„Nerenovuotose pastatuose temperatūra yra nukritusi net iki 14 laipsnių šilumos, ji yra daug žemesnė negu nurodyta higienos reikalavimuose. Tad esant vėsiam orui žmonės bando sandariai užklijuoti langus, nevėdina ir taip kvėpuoja blogu oru“, – pasakojo pašnekovas.

Renovuotą butą, pasak Č. Ignatavičiaus, galima parduoti 30 procentų brangiau negu nerenovuotą.
„Kaip žinome, renovuotų butų gyventojams atsiveria puikios galimybės, nes būtent dėl atliktų modernizavimo darbų pailgėja jų eksploatacijos trukmė“, – teigė Č. Ignatavičius, pabrėžęs, kad dabar didžiulis dėmesys skiriamas renovacijos kokybei. Tai svarbu norint, kad investicijos duotų kuo didesnę grąžą.

Be to, jo teigimu, renovacija gali sumažinti ir nelaimingų atsitikimų riziką. Iki renovacijos stambiaplokščiuose namuose būna susidėvėjusios siūlės, pro kurias prasiskverbia teršalai ir drėgmė, pavyzdžiui, rūgštaus lietaus vanduo nusėda ant metalinių jungčių ir dėl to gali nutikti nelaimingi atsitikimai.

,,Taigi, po pastato pagerinimo žmonės gali būti ramūs, kad tokių nelaimių nenutiks“, – teigė pašnekovas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Analizė parodė žiaurią realybę: tai, kas vyksta Lietuvos ligoninėse, netelpa į jokius rėmus (17)

Apie darbo vietų ir gydymosi paslaugų išsaugojimą regionuose garsiai kalbantys politikai dėl...

Netikėtas inspektorių reidas prekybos centre: svorį ant pakuotės atitiko ne visos prekės (4)

Vasarą galima pavadinti tikru ledų karštinės sezonu. Tačiau ar tikrai nusipirkus tam tikro...

Prabilo mįslingai mirusio kario artimieji: mirties priežastis yra visiškai neaiški (319)

Savaitgalį vykusios karių linksmybės baigėsi mįslinga tragedija – netikėtai mirė 25-erių...

Užkalnis. Kodėl gyvename blogai? Nes turime per daug atostogų ir laisvų dienų (653)

Palaukit, apie ką aš čia vėl? Apie tą patį: kad turime Lietuvoje viską, ko nusipelnome, ir dar...

Ulevičius: Palangoje sustabdytas „Cadillac“ – ne Karbauskio patikslinta 00.20 (364)

Ketvirtadienio vakarą naujienų portalas lrytas.lt paskelbė, kad Palangos prieigose vykdyto...

Serialo „Du su puse vyro“ mažoji žvaigždė užaugo, trenkė durimis ir be užuolankų išklojo filmavimo užkulisių paslaptis

Veikiausiai matėte nors vieną komedinio serialo „Du su puse vyro“ seriją ir manėte, kad ta...

Po dailidžių ir studentų sviesto iššūkio „Žalgirio“ treneris prabilo apie būtinas permainas (16)

5 tūkst. gyventojų neturinčio Klaksviko (Farerų salos) futbolininkai nepasimetė šimtą kartų...

Karolina Meschino prakalbo apie siaubingus kompleksus, kurie kamuoja nuo pat vaikystės: rengėsi net tėčio drabužiais (128)

Kompleksų, ko gero, turi kiekvienas žmogus – net ir žvaigždės prisipažįsta, kad vienu ar kitu...

Ginekologė įspėja neprisižaisti: įvardijo pačią nepatikimiausią priemonę nuo nėštumo (60)

Nors rinkoje apstu įvairių priemonių apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo, ne visi linkę jomis...

Alikantėje įstrigę lietuviai kelias valandas duso lėktuve (44)

Ketvirtadienio popietę iš Alikantės į Kauną turėjęs skristi „Ryanair“ oro linijų...