Menas būti savimi – daugiau nei stilius. Taip buvo pavadinta saviugdos paskaita praėjusį šeštadienį subūrusi moteris Birštone. Įvairiapusiam moters grožiui, laisvei, laimei ir savasčiai skirtu sambūriu startavo Lietuvos socialdemokračių visos šalies moterims skirtas projektas „#RaskLaikoSau“. Į renginį gausiai susirinkusios moterys buvo kviečiamos neatsisakyti savo norų, pomėgių ir svajonių bei rasti būdų, kaip suderinti savo poreikius, buitį ir vaikų priežiūrą.
Projektas „Rask laiko sau“
© Organizatorių nuotr.

Paskaitos klausėsi ne tik birštonietės, bet ir iš Vilniaus, Kauno, Prienų, Alytaus atvykusios moterys. Jų vaikais gretimoje bibliotekos patalpoje pasirūpino savanoriai, pasiūlę jiems įdomių žaidimų.

Pasak socialdemokratės Birštono savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės, kurorte įvykęs renginys buvo gera proga įsitikinti, ar tikrai moterims trūksta panašaus modelio renginių. Anot jos, beveik pusšimtį moterų į Birštono biblioteką sutraukęs projektas tapo patvirtinimu, kad tokie renginiai tikrai reikalingi – ypač tokie, kurie neverčia moterų sukti galvos, kas šį trumpą laiką galėtų prižiūrėti jų mažus vaikus.

„Moteris, kuri skiria laiko sau, iš tiesų gali daugiau nuveikti, nes ji yra laisvesnė, atviresnė. Tokia moteris labiau pasitiki savimi, turi mažiau kompleksų, su ja lengviau bendrauti. Manau, kad tiesiog reikėtų paskatinti moteris pradėti ieškoti įvairesnių galimybių. Kartais darbų ir buities prispaustai moteriai paprasčiausiai pritrūksta vidinio užsidegimo – ji numoja ranka ir lieka namie. Tačiau pasirodo, kad paraginus ir pasiūlius pasirūpinti vaikučiais, ne viena moteris džiaugiasi galimybe“, – teigė N. Dirginčienė.

Saviugdos paskaitą Birštone skaičiusi lektorė edukologė Vilija Malinauskaitė kvietė moteris į save atsigręžti per mitologiją, pasaką, sakmes, senąją Europos patirtį. Lektorė savo paskaitoje kalbėjo apie tai, kad moteris, besisukdama gyvenime, besistengdama atsiliepti į visuomenės, šeimos ar giminės reikalavimus, dažnai pamiršta pačią save, kas ji tokia iš tiesų ir ko ji iš šito gyvenimo nori sau ir dėl savęs. Dėl to ji vėliau jaučiasi nepripažinta, pavargusi, nelaiminga.

Pasak vienos iš projekto koordinatorių socialdemokratės Dovilės Adamonytės, Birštone į „#RaskLaikoSau“ renginį susirinkusioms moterims suteikta reali galimybė tris valandas skirti sau. „Ši popietė, skirta atrasti ir suprasti moterų vaidmenis, vidinio ir išorinio grožio dermę, meną būti moterimi, pasinerti į savasties paieškas, paskatino mane susimąstyti, ką turėčiau daryti, kaip turėčiau žengti į priekį, kad gyvenčiau tokį gyvenimą, kokį pati noriu“, – teigė socialdemokratė.

„#RaskLaikoSau“ žinia yra ta, kad tik save išreiškiančios, laiko hobiui, knygai, paskaitai, diskusijai, filmui ar sportui skiriančios moterys gali būti laimingos. Renginys Birštone taip pat buvo pavyzdys, ko labiausiai reikėtų vaikus auginančioms moterims: jų vaikus galima pakviesti į paraleliai renginio vietoje vykstančius užsiėmimus. Šis modelis bus taikomas ir kituose „#RaskLaikoSau“ renginiuose.

Politinė reklama bus apmokėta iš LSDP rinkiminės sąskaitos

Užs. Nr. 2016-DJ-04/1

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Skaidrumo šaukliui Urbšiui – nemalonumai: jei būčiau vadovavęs Panevėžiui, mero sūnaus per patrankos šūvį nebūtų projektuose (19)

Parlamentaras, judėjimo „Kartu“ lyderis Povilas Urbšys teigia nesikratantis atsakomybės dėl...

Kito sezono „Žalgiris“: didelė šeima skirstosi palikdama daug klaustukų (60)

Kauno „Žalgiris“ sužaidė istorinį sezoną, o jam dar nesibaigus du žaidėjai nusprendė...

„Sodra“ perskaičiavo esamas ir būsimas pensijas: pasitikrinkite, kiek gausite jūs (496)

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo įstatymas, pagal kurį jau skirtos ir būsimos pensijos...

STT iš kabineto išsivedė Panevėžio merą Račkauską (103)

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai antradienį sulaikė Panevėžio merą Rytį Mykolą...

Sostinėje savo įvaizdžiais praeivių žvilgsnius kaustė diplomuoti ekonomistai (22)

Šią savaitę Lietuvoje – aukštųjų mokslų diplomų teikimo maratonas, o antradienio popietę...

Privačių pensijų fondų atstovai: reformos sugriaus II pakopos kaupimą (34)

Pristatydami pensijų reformą valdantieji nepateikė jos pagrindimo, sako teisės ekspertai. Anot...

Paskutinis bandymas: Skvernelis su Karbauskiu siūlo naują gelbėjimo ratą stringančioms reformoms (77)

Antradienį Seime pradėti registruoti kompromisiniai Vyriausybės siūlomos mokesčių reformos...

Milijonieriaus dukra Vidmantė Martikonytė namuose patyrė traumą: viskas gerokai rimčiau nei manyta

Garsaus verslininko, politiko Vidmanto Martikonio dukra ir prekės ženklo „Go.Mante“ įkūrėja...

Kas vasarą populiaresnis – arbūzas ar pomidoras

Vasara daugeliui asocijuojasi ne tik su šiltu oru ar jūra, bet ir tam tikrais maisto produktais, o...

Uodų žemėlapis: sužinokite, kur geriau kojos nekelti (28)

Nors savivaldybės skambina pavojaus varpais dėl sausros, poilsiautojams savaitgalį ramybės nedavė...