aA
Nors praeitą savaitę makroekonominių naujienų kalendorius mirgėjo svarbiomis naujienomis, drąsesnius judėjimus pagrindinėse valiutų porose pristabdė neaiškumas dėl politinės aplinkos.
© AFP/Scanpix

Praėjusią savaitę pagrindinės valiutų poros buvo linkusios konsoliduotis. EUR/USD ištrūko virš 1,0770 pasipriešinimo zonos, tačiau vėliau atšoko, GBP/USD poros bandymą mušti 1,27 pasipriešinimo lygį sekė korekcija, o USD/JPY po dukart vykusio 112-112,10 palaikymo zonos testavimo nesugebėjo suformuoti naujos aukštumos.

Savaitę EUR/USD pora pabaigė pakilusi 0,82%. Nors pirmadienį buvo pranešti prasti nei tikėtasi Vokietijos infliacijos duomenys, eurą gelbėjo ženkliai prognozes viršijęs euro zonos infliacijos rodiklis (+1,8%) ir geresnis nei prognozuota nedarbo lygis regione (9,6%). Tuo tarpu nevieningų duomenų sulaukėme iš JAV – nors per sausį ne žemės ūkio sektoriuje sukurta daugiau nei prognozuota naujų darbo vietų (+227 tūkst., laukta 170 tūkst.), vidutinis valandinis atlyginimas pirmąjį šių metų mėnesį augo 0,1% (laukta 0.3% augimo). Taip pat penktadienį sulaukėme kiek „minkštokų“ komentarų apie palūkanų normos kėlimą iš Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto nario Čikagos FED prezidento Ch. Evans, kuris teigė, jog mato labiau laipsnišką (angl. more gradual) palūkanų normos kėlimą šiemet. Derėtų paminėti ir trečiadienį pateiktą pirmojo šių metų FOMC posėdžio ataskaitą, kurioje naujų diskusijų dėl banko vykdomos monetarinės politikos nepastebėta.

GBP/USD praeitą savaitę pabaigė pakritusi 0,53%. Iš Didžiosios Britanijos sulaukėme gamybos, statybų ir paslaugų sektorių pirkimų vadybininkų indeksų duomenų. Nors prognozes atitikęs gamybos sektoriaus lūkesčių indeksas sąlygojo šiokį tokį svaro atšokimą, visgi Didžiosios Britanijos valiuta neigiamai sureagavo į prastesnius nei tikėtasi statybos ir paslaugų sektorių pirkimų vadybininkų indeksus. Prie svaro smukimo prisidėjo ir “superketvirtadienio” įvykiai – nors Didžiosios Britanijos centrinis bankas pagerino infliacijos ir bendrojo vidaus produkto augimo prognozes, šalies valiuta visgi buvo linkusi pigti, mat įmanoma, kad infliacija kiek viršys centrinio banko išsikeltą tikslą, tačiau tai gali būti tik trumpalaikis veiksnys ir tai neturėtų sąlygoti centrinio banko sprendimų monetarinės politikos atžvilgiu.

USD/JPY praeitą savaitę konsolidavosi trikampio figūroje, matomoje valandiniame grafike. Diskusijų rate buvo Japonijos centrinio banko vykdoma šalies skolos vertybinių popierių supirkimo politika, kurios tikslas reguliuoti obligacijų pajamingumą, kad šis būtų maždaug 0% (kalbant apie 10-ies metų Japonijos vyriausybės obligacijas). Buvo pranešta, kad pastaruoju metu BOJ supirkinėjo šalies obligacijas, tačiau tokie centrinio banko veiksmai turėjo tik trumpalaikę įtaką obligacijų pajamingumams. Diskutuojama, ar centriniam bankui tikslinga tęsti dabartinę monetarinę politiką, kai stebimas infliacijos augimas daugumoje pagrindinių rinkų. USD/JPY praeitos savaitės prekybą pabaigė pakritusi 2,15%.

Prie valiutų kursų judėjimų prisideda ir pagrindinių valstybių užsienių politikos neapibrėžtumas. D. Trumpo ir kai kurių jo patvirtintų valdžios atstovų komentarai apie konkrečių valstybių (tame tarpe ir Japonijos, Vokietijos) pasipelnymą iš pigių valiutos kursų sąlygojo įtampą finansų rinkose, prie jos prisidėjo ir nesutarimai dėl draudimo 7-ių valstybių piliečiams atvykti į JAV. Šiandien Bloomberg diskutuoja apie M. Le Pen komentarus dėl pasitraukimo iš euro zonos ir Europos Sąjungos, jei ji bus išrinkta Prancūzijos prezidente, kai kurie analitikai pastebi, jog kol kas sąlyginai nedaug dėmesio sulaukia būsimi rinkimai Nyderlanduose. Artėjant kovo mėnesiui ir jo pabaigai, svaro judėjimus sąlygoja diskusijos apie Didžiosios Britanijos pasirengimą vykdyti 50-ą Lisabonos sutarties straipsnį.

Tuo tarpu makroekonominių rodiklių kalendorius nebus ypatingai įtemptas. Šiandien rinkos dalyviai laukia ECB prezidento kalbos, kurios metu tikimasi diskusijų apie euro perspektyvas, Vokietijos prekybos balanso situaciją ir Vokietijos prekybos balanso atotrūkį nuo kitų euro zonos valstybių tarptautinės prekybos rezultatų. Penktadienį bus paskelbti Kinijos tarptautinės prekybos duomenys, JAV importo kainų rodiklis ir vartotojų pasitikėjimo indeksas. Pastebėtina, jog pastaruoju metu tarptautinės prekybos duomenys, tikėtina, susilauks daugiau dėmesio iš prekiautojų ir analitikų, mat šie rodikliai gali sukelti daugiau diskusijų apie valstybių tarptautinės prekybos mastus siekiant pabrėžti, jog JAV doleris yra brangus kitų valiutų atžvilgiu.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 13:50 val. duomenis, 44% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 59% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 42% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis jais, šią savaitę tikėtinas GBP/USD ir EUR/USD poros brangimas, USD/JPY poros pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Informacija parengta pagal bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Planai nurėžti privačių mokyklų finansavimą patuštins tėvų kišenes: kainos kiltų dvigubai (295)

Kainos pakiltų daugiau nei dvigubai – tai vienintelė išeitis, kurią įvardija privačių...

Po 10 metų prabilo tuo metu liudyti pabijojusi Venckienės kaimynė: mergaitė skundėsi (539)

Vilniaus apygardos teismui nusprendus paleisti buvusią teisėją Neringą Venckienę į laisvę, ši...

Jungtinėje Karalystėje rastas mirtinai sušalęs lietuvis (5)

Jungtinėje Karalystėje naktį oro temperatūrai nukritus žemiau dešimties laipsnių šalčio,...

Putinas: Rytų Europos šalių Europos Sąjungoje gali nelikti pasisakė ir apie Zelenskį (256)

Valstybės narės iš rytinio ES flango po keleto metų gali panorėti išstoti iš Bendrijos,...

Kaune girtutėlė vairuotoja rėžėsi į policijos tarnybinį automobilį: pranešama apie spūstis (4)

Trečiadienį policija informavo, kad Kaune neblaivi vairuotoja sukėlė avariją. Pranešama, kad...

Skaudi netektis Kaune: mirė medicinos studentė bendrakursiams teikiama informacija dėl psichologinės pagalbos (97)

Skaudi netektis Kaune – pirmadienį mirė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ( LSMU ) Medicinos...

Prieš mūšį su „Rytu“ Parachovskis paliko „Partizan“ klubą

Praėjusiame sezone Vilniaus „Ryto“ klubo garbę gynęs vidurio puolėjas Artiomas Parachovskis...

Putinas pagyrė Zelenskį (18)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pagyrė Ukrainos prezidentą Volodymyrą...

Nepavyko pernai, bando šiemet: dirbantys savarankiškai „Sodrai“ mokėtų didesnius mokesčius (24)

Didesnei daliai savarankiškai ir individualiai dirbančių žmonių „Sodros“ įmokas siūloma...

Vilniuje nuo šviesoforų nuiminėjamos lentelės su žaliomis rodyklėmis: ką reikia žinoti vairuotojams (38)

Iki sausio 1 d. prie šviesoforų neliks lentelių su žaliomis rodyklėmis. Sostinėje iš 120...