aA
„Pirmykštis žmogus neturėjo nei avalynės, nei madingos sportinės aprangos, o vis tiek bėgo – siekdamas išgyventi, sumedžioti žvėrį. Bėgimą miške galime vadinti vienu pirmųjų sportu, kuriuo žmogus pradėjo užsiiminėti“, - juokauja asociacijos „Sportuok miške“ vadovas Gytis Šumskas.
© Organizatorių archyvas

Jis tikina kas kartą su gailesčiu nužvelgiantis žmones, kurie bėgioja šalia plento ir uosto mašinų išmetamąsias dujas ar monotoniškai suka ratus stadione. Norėdamas pakeisti jų įpročius G. Šumskas šiemet organizuoja pirmąjį Lietuvoje bėgimą miške. Prie iniciatyvos jau prisijungė 500 žmonių, kurie gegužės pirmąją prakaitą lies Bezdonių miško trasoje.

Mieste bėgioja dėl mados

„Mieste vyksta daug bėgimų ir jų skaičius vis auga. Tačiau daugelis jų dalyvių bėga tam, kad pasireklamuotų, pasirodytų, pasipuikuotų prieš draugus. Tuo tarpu bėgimas miške labiau orientuotas į tą žmogų, kuris nori pasigrožėti gamta, o ne savimi. Todėl ir kviečiame tuos žmones, kurie myli gamtą ir nėra akcentuoti į rezultatą“, - patikino G. Šumskas.

Pirmykštis sportas kviečia grįžti į mišką
© Organizatorių archyvas

Jis pasakoja specialiai ieškojęs varžybų vietos, kuri būtų šalia traukinių stoties. Taip elgėsi tam, kad sumažintų atvažiuojančių automobilių skaičių ir paskatintų žmones atsigręžti į ekologiškesnius keliavimo būdus.

Pirmykštis sportas kviečia grįžti į mišką
© Organizatorių archyvas

„Negaliu prieštarauti, kad žmonės bėgioja ir dėl mados. Pažiūrėkime į Vingio parką, ten nuolat pilna sportuojančių žmonių. Tačiau prie šios sporto šakos populiarumo prisideda ir tai, kad tam nereikia papildomos įrangos ar ilgo pasiruošimo. Be to, bėgioti gali kiekvienas ir tai nepriklauso nuo amžiaus ar fizinės organizmo būklės. Jei žmogus yra sveikas – bėgiojimu jis gali užsiimti bet kada. Aišku, jei žmogus niekada nesportavo, jam nereikia rinktis 10 kilometrų trasos, reikia pradėti treniruotis nuo trumpesnių atstumų“, - patikino G. Šumskas pridurdamas, kad bėgimą būtų galima pavadinti priimtiniausiu ir natūraliausiu sportu.

Trasa žavi istoriniu paveldu

Paklaustas apie išaugančią traumų tikimybę bėgiojant nelygia danga, G. Šumskas patikino, kad dėl to jaudintis nereikėtų.

Pirmykštis sportas kviečia grįžti į mišką
© Organizatorių archyvas

„Rizika padidėja tada, kai žmogus bėga maksimaliu greičiu, todėl būtent to daryti ir nesiūlome. Be to, labai svarbu atlikti apšilimą. Suprantu, kad ne visi žmonės bėgioja miške ir dėl to, kad bijo pasiklysti, tačiau šiame bėgime bus specialūs skiriamieji ženklai, o ties posūkiais stovės teisėjai, kurie nukreips tinkama linkme. Nors rizikos galbūt ir daugiau, miške bėgti yra žymiai smagiau ir įdomiau. Oras yra grynas, gamta – nuostabaus grožio, gruntas – įvairesnis. Nors įveikti trasą fiziškai gal kiek sunkiau, tačiau tai tikrai suteikia daugiau teigiamų emocijų. Vaizdai nėra monotoniški, todėl žmogus psichologiškai jaučiasi geriau. Pasportavęs miške jis pailsi, o ne pavargsta“, - pasakojo G. Šumskas.

Pirmykštis sportas kviečia grįžti į mišką
© Organizatorių archyvas

Jis tikina su džiaugsmu žvelgiantis ir į vietą, kurioje bėgikai varžysis, o mėgėjai – džiaugsis švente.

„Mes nesiekiame trasos rekordų ir neprašome, kad žmonės bėgtų ypatingai greitai. Norime, kad tai būtų įdomus laiko praleidimo būdas ir malonumą suteiktų aplinka. Tuo labiau, kad Bezdonių miškas mena skaudžius istorijos įvykius. Karo metais čia žuvo 25 tūkst. karo belaisvių ir 300 holokausto aukų. 10 ir 20 kilometrų bėgikų trasa tęsis Bistryčios traktu, kur kadaise slapstėsi ir Juozas Pilsudskis (Lenkijos revoliucinis ir valstybės politinis veikėjas – DELFI). O Varžybų centras įsikurs šalia Bezdonių geležinkelio stoties, unikalioje Žalgirio mūšio 600 metų paminėjimo miško aikštelėje. Todėl tikrai kviečiame žmones ne tik pabėgioti, bet ir pasigrožėti vaizdais. Gaila, bet istoriją greitai pamirštame“, - apgailestavo G. Šumskas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Sukėlę paniką skuba pasiteisinti – Vaiko teisių apsaugos tarnyba tikslina informaciją dėl vaikų palikimo pas senelius (120)

Ketvirtadienį apie naują vaikų palikimo pas senelius tvarką paskelbusi Valstybės vaiko teisių...

Lietuvė mokslininkė iš Dublino: vaistai nuo vėžio yra, tačiau yra kita bėda (42)

Būtent paankstinti vėžio aptikimą – pagrindinis tikslas tyrimų, kuriuos atlieka dr. Živilė...

Juodasis mokyklų sąrašas, kurį prieš pat rugsėjį suplėšė Karbauskis (431)

Ne visų mokyklų koridorius ir klases nuo rugsėjo pripildė krykštaujančių mokinių balsai. Viena...

Galinga audra siautėjo Lietuvoje: apgadinti automobiliai, stiprus vėjas vartė medžius (5)

Sekmadienį ugniagesiai 27 kartus vyko šalinti stipraus vėjo išverstų medžių.

Patikrinome, ką vilniečiai veikia ryte automobiliuose: vaizdas kelių policijai nepatiktų (23)

Kasmet Lietuvoje tūkstančiai vairuotojų sulaukia baudų dėl to, kad naudojasi mobiliaisiais...

Po išpuolio prieš naftos milžinę – Trumpo užuominos apie karinį atsaką: esame kovinėje parengtyje nuogąstauja: džinas paleistas iš butelio (26)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pareiškė, kad jo šalis yra pasirengusi atsakyti į...

Neurochirurgas apie itin sunkią „Mano puikioji auklė“ žvaigždės Aanastasijos Zavorotniuk būklę: gydytojai jau bejėgiai (13)

Rusų aktorės Anastasijos Zavortniuk būklė šiuo metu ypač kritinė: smegenyse susiformavęs...

10 negirdėtų ir patrauklių kelionių krypčių rudeniui

Prasidėjus rudeniui, „ Airbnb “ parinko 10 įdomių kelionių krypčių. Šį sezoną siūloma...

Karaliaučiaus žurnalistų tyrimas: ES milijonai gelbėti Baltijos jūrą buvo iššvaistyti „rusiškais“ metodais (241)

Kaliningrado srities valymo įrenginiai tebeteršia Baltijos jūros akvatoriją. Už jų statybas...

Prabilo apie precedento neturintį sprendimą dėl pensijų: gali būti atleisti šimtai žmonių (182)

Praėjusią savaitę priimtas Vyriausybės sprendimas nuo 2021-ųjų pensijų išnešiojimą patikėti...