aA
Šiandien norintieji pakeisti langus namuose turi daugybę pasirinkimų. Naujos technologijos, taikomos durų ir langų gamyboje, siūlo sprendimus, leidžiančius taupyti energiją.
Daugiabučio langai
© AFP/Scanpix

Ekspertai tikina, pagrindinis kriterijus, įrodantis, ar langas taupo energiją yra stiklo terminis laidumas. Kuo žemesnis yra lango Uw koeficientas, tuo mažiau šilumos pasišalina iš namų. To pasekoje žiemą per stiklą šiluma nepasišalina, o vasarą atkeliauja daugiau šilumos.

Langai su itin aukštomis izoliacinėmis savybėmis leidžia mėgautis namų šilumą ir tuo pačiu taupyti energiją skirtą namams apšildyti.

Ypatingai šilti langai yra net 25% šiltesni už šilčiausius lig šiol Lietuvos rinkoje buvusius langus. Brangstant ištekliams šiandien išleista suma, planuojama, atsipirks per artimiausius 5 metus.
Citata

Geresnis sandarinimas ir izoliacija

Bendrovės „HAUS“ langai vadybininkas Giedrius Čirvinskas pasakojo, kad energiją taupantys langai lemia mažesnes išlaidas būsto šiltinimui ir tai yra pagrindinis privalumas prieš standartinius langus.

„Šilumos nuostolius per langą galima skirstyti į tris grupes: nuostoliai per stiklo paketą (stiklo paketas sukuria didžiausius šilumos nuostolius, kadangi stiklas sudaro didžiausią lango ploto dalį), nuostoliai per lango rėmą (lango profilis sudaro ~15 proc., lango ploto, todėl jo įtaka nuostoliams mažesnė) bei nuostoliai per lango uždarymą ir montavimo siūles. Energiją taupantys langai su tinkamu montavimu turi geresnį šilumos išsaugojimo rodiklį visose paminėtose grupėse“, - tikino specialistas.

Pasak jo, energiją taupančius langus sudaro tos pačios komplektuojančios lango detalės kaip ir paprasto lango, tik aukštesnės kokybės ir geresnių termoizoliacinių savybių. Pavyzdžiui, stiklo paketas komplektuojamas iš trijų stiklų, iš kurių 2 yra dengti specialia metalo oksidų danga. Ji atspindi šilumą į vidų, o tarpai tarp stiklų užpildomi argono dujomis.

Lietus pro langą
Lietus pro langą
© Shutterstock nuotr.

Taupių langų sandarinimui paprastai naudojamos 3 sandarinimo tarpinės, kurios užtikrina sandarumą tarp varstančių dalių. Į lango profilį montuojamos papildomos termoizoliacinės medžiagos, termomoduliai, kurios pagerina pačio profilio termoizoliacines savybes.

Atsiperka per 5 metus

Bendrovės „Megrame langai“ Individualių ir verslo klientų skyriaus vadovė Jolita Bagdonienė pasakojo, kad ypatingai šilti langai yra net 25% šiltesni už šilčiausius lig šiol Lietuvos rinkoje buvusius langus. Brangstant ištekliams šiandien išleista suma, planuojama, atsipirks per artimiausius 5 metus.

„Galime pasiūlyti tiek ypatingai šiltą plastikinį, tiek medinį langą. Siūlomo novatoriško plastikinio lango S 9000 pranašumas – triguba tarpinių sistema, užtikrinanti nepriekaištingą vidinį, centrinį ir išorinį lango sandarumą. Medinis langas EURO 110 ypatingas tuo, kad išskirtinės medžio, kombinuoto termoizoliacinio sluoksnio ir aliuminio savybės sujungiamos į vieną bendrą, pranašesnį už kitas langų sistemas, gaminį. Tokie gaminiai atitinka energiją taupantiems langams keliamus reikalavimus, o jų šilumos laidumo koeficiento vertė 0,77 W/m2K“, - pasakojo J. Bagdonienė.

Anot jos, pažangiausios langų technologijos ir „šiltojo mąstymo“ tradicija vis stipriau skinasi kelią Lietuvoje, nes brangstant energijos ištekliams, šilumos taupymas tampa vis aktualesnis.

„Jau 2013 metais energiją taupantys ir ypatingai šilti langai tapo vieni populiariausių ir perkamiausių gaminių Lietuvoje ne tik individualiame, bet ir viešajame sektoriuje. Taupūs langai turi platesnį profilį, kaustytą aliuminiu, todėl yra apsaugoti nuo išorės poveikio: saulės, lietaus, sniego. Tokie langai tinkami energiškai efektyviems, pasyviesiems namams“, - informavo J. Bagdonienė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nausėdos atsakymas Gabrieliui Landsbergiui: renkuosi sudėtingesnį nepriklausomo kandidato kelią pildoma (122)

Feisbuke Gitanas Nausėda pirmadienį paskelbė savo atsakymą Gabrieliui Landsbergiui.

Naujo verslo centro statybų užkulisiai primena mafijos klestėjimo laikus (44)

Naujo verslo centro Žvėryne statybose dirbę verslininkai jo rangovą „ Nobus LT “ kaltina...

Ką pasitraukęs iš Seimo veikė Mindaugas Bastys: ryšiai veda į dabar jau svetimos partijos viršūnę (138)

Zanavykų apygardoje renkant naują Seimo narį, Lietuvos socialdemokratų partijoje ( LSDP )...

Šimonytė praneš apie savo apsisprendimą dalyvauti prezidento rinkimuose (144)

Pirmadienį Seimo narė Ingrida Šimonytė paskelbs savo sprendimą, ar ketina dalyvauti Tėvynės...

Rusų teisėsaugos pasityčiojimas: Navalnas vėl suimtas nespėjęs išeisti iš areštinės (29)

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas buvo suimtas vos paleistas iš areštinės, kur...

Orai: visą savaitę Lietuvą merks lietus (18)

Pirmadienio naktį lietūs toliau merks Lietuvą, pietrytiniame šalies pakraštyje vietomis lis...

Popiežius Pranciškus atvyko į Latviją papildyta (51)

Popiežius Pranciškus pirmadienį atvyko į Latviją, kur susitiks su valdžios atstovais ir...

Prof. Dalia Leinartė: norint atskleisti talentą, pasidažyti lūpų nepakaks (7)

„Tradicinė šeima yra žavinga, spalvinga, man patinka ją tyrinėti, bet nereiškia, kad tokį jos...

Žindymo specialistai negailestingi: čiulptukus savo vaikams duoda žindyti tinginčios mamos (1)

Šimtmečius mamų mylėtas pagalbininkas vėl išgyvena ne pačius geriausius laikus – medicinos...

Utopija ar ateitis: Lietuvos miestai be nuosavų automobilių (26)

Miesto tarša ir automobiliais perkrautu centru besirūpinantys savivaldos ir valdžios atstovai...