aA
Ne vienas vairuotojas, žiūrėdamas į kolegų iš Rusijos nuotykius keliuose, susimąsto, kad ir Lietuvos gatvėse būtų galima užfiksuoti ne ką prastesnių situacijų. Jei planuojate įsigyti vaizdo registratorių, pateikiame keletą patarimų, į ką reikėtų atsižvelgti renkantis šį prietaisą.
© RIA/Scanpix

Renkantis automobilinį vaizdo registratorių, svarbiausia atkreipti dėmesį į vaizdo kameros kokybę. Nuo jos priklausys, kaip aiškiai matysis vaizdas, koks platus bus filmavimo kampas, ar bus galima įžiūrėti detales tamsiu paros metu. Vaizdo kameros kokybę nusako keli aspektai:

- Vaizdo raiška. Nuo jos priklausys kaip aiškiai matysite vaizdą. Prasta raiška neleis įžiūrėti automobilių numerių, todėl svarbus įrašas gali tapti beverčiu, kai reikės ieškoti kaltų. Prasta vadinama VGA (640x480) raiška, kuri taip pat žymima kaip „480p“. Specialistai rekomenduoja rinktis HD raišką (1920x1028), taip pat žymimą kaip „1080p“. Toks įrenginys bus brangesnis, bet kokybiškai atliks pagrindinę savo funkciją.
- Rezoliucija arba pikselių kiekis. Kuo daugiau pikselių, tuo geresnė rezoliucija. Apie 3 milijonus efektyvių pikselių (3 MP) yra pakankamai daug.
- Objektyvo apžvalgos kampas. Nuo šio aspekto priklausys, kiek daug į plotį apims filmuojamas vaizdas. Žinoma, kuo didesnis kampas, tuo geriau. Dažniausiai pasitaikantys apžvalgos kampai yra 70°, 90°, 110° ir daugiau nei 120°.
- Filmavimas tamsoje. Naktinio filmavimo funkcija bus bevertė, jeigu kamera neturės infraraudonųjų spindulių pašvietimo. Jis žymimas „IR“. Tai tikrai svarbi savybė, kadangi atėjus rudeniui temsta gana anksti ir filmuoti tamsoje tikrai prireiks.

Įrašo trukmė. Daugelis įrenginių siūlo 5, 10 arba 15 min. įrašus. Iš esmės taip daroma dėl to, jog pasibaigus atminties kortelės talpai, filmuojant „ant viršaus“ nebūtų ištrintas visas anksčiau įrašytas vaizdas. Kuomet yra daug trumpų filmukų, jie trinami po vieną ir vietoje jų filmuojami nauji. Rekomenduotina, kad įrenginys galėtų filmuoti 15 min. trukmės filmukus.

Atminties kortelė. Didžioji dauguma vaizdo registratorių neturi arba turi mažos talpos vidinę atmintį. Tad jiems reikia papildomos atminties, į kurią galima įrašyti nufilmuotą vaizdą. Šią atmintį atstoja atminties kortelė. Kuo ji talpesnė, tuo daugiau įrašų į ją tilps.

G-sensor. Tai yra staigaus judesio jutiklis. Jis svarbus, nes jo dėka staigaus stabdymo ar smūgio atveju kamera gali automatiškai pradėti įrašą. Taip nufilmuosite iškart po įvykio vykstantį vaizdą. Įrašas, kurio metu įvyko staigus judesio pasikeitimas, „G-Sensor“ dėka saugomas atskirame faile ir nėra perrašomas.

Vidinė atmintis. Vidinė įrenginio atmintis naudinga tuo atveju, jei yra „G-Sensor“ jutiklis, kuris susidūrimo ar staigaus stabdymo atveju vaizdo įrašą įrašytų į vidinę atmintį ir apsaugotų jį nuo užrašymo „ant viršaus“. Kitu atveju vidinė atmintis nėra svarbi, nes dažniausiai ji yra mažos talpos ir į ją telpa mažas įrašų kiekis.


IMK.lt

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Po kruvinų įvykių Kaune – slaptas planas išvaduoti galimą žudiką: akiratyje atsidūrę teisėjai apklausti STT (146)

Laisvę galima nusipirkti – jei ne už didelius, tai už labai didelius pinigus. Tokia taisykle...

Butų nuomotojus spaudžia dviem frontais: teks iš naujo skaičiuoti, kas apsimoka labiau (142)

Investuotojus į nekilnojamąjį turtą 2020 metai gali pasitikti didesniais mokesčiais....

Jungtinei Karalystei – negailestinga Tusko diagnozė (2)

Po „ Brexit “ Jungtinė Karalystė (JK) bus tik „antraeilė žaidėja“, nepajėgi varžytis su...

Mačiulis – apie „rinktinės pasekmes“, santykius su Maskoliūnu ir Kuzminsko sprendimą specialiai Krepšinis.lt iš Atėnų

Nors po paskutinių Lietuvos rinktinės rungtynių pasaulio krepšinio čempionate prabėgo jau...

Kol telefone sekėte, ką veikia jūsų draugai, „Facebook“ jus filmavo (3)

Liūdnos žinios socialiniam tinklui „Facebook“ – vienas vartotojas aptiko, kad socialinio...

Penkto vaikelio besilaukianti Ščiogolevaitė: norisi visiems palinkėti atsispirti pagundai teisti tuos, apie kuriuos nežinote nieko

Lapkričio 16 d. 18 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje po ilgos pertraukos koncertą surengs...

Turi patarimų galvojantiems apie buto pirkimą: ar verta tai daryti dabar? (19)

Viena vertus – turite santaupų arba uždirbote nemažą sumą, kurią galėtumėte investuoti,...

Prieš teismą stos įtariami Bugavičiaus žudikai (18)

Ketvirtadienį Kauno apygardos teismas planuoja atversti Kauno nusikalstamo pasaulio atstovo Deimanto...

Nijolė Pareigytė dukrai surengė ypatingą gimtadienį, tačiau šventė neapsiėjo be kuriozų (68)

Ne veltui sakoma, kad geriausiai laiko tėkmę atspindi augantys vaikai. Su tuo puikiai sutinka ir...

Ko imtis, kad žmonės persėstų į viešąjį transportą? Raukime šias blogybes su šaknimis

Vilniaus mieste sparčiai daugėjant spūsčių, miestiečiai vis plačiau raginami į darbus keliauti...