Parduotuvėje netiko eurai iš bankomato: kvietė policiją

 (196)
Savaitė sostinės Jeruzalės „Iki“ apsipirkusiai moteriai prasidėjo ne itin maloniai. Norėjusi susimokėti už prekes, moteris padavė iš bankomatų gautus 50 eurų, tačiau įtarta, kad pinigai suklastoti ir teko laukti policijos.
Policijos reidas
© DELFI / Karolina Pansevič

Prekybos centre pinigus tikrinantis prietaisas parodė, kad kupiūra yra padirbta. Atvažiavus policijai paaiškėjo, kad pinigas – tikras.

„Atsiprašome pirkėjos dėl įvykusio nesusipratimo. Planuojame susisiekti su pirkėja ir dar kartą atsiprašyti jos asmeniškai, - komentavo prekybos tinklo „Iki“ Viešųjų ryšių vadovas Andrius Petraitis. - Tikimės, kad daugiau tokie atvejai nepasikartos.“

Pasak jo, prekybos tinklo parduotuvėse naudojami eurų banknotų tikrinimo aparatai, kurie yra sertifikuoti Europos centrinio banko ir yra įtraukti į testuotų banknotų autentiškumo tikrinimo įrenginių sąrašą.

„Visais atvejais, kai kyla įtarimas dėl atsiskaitymo galimai padirbtais pinigais, parduotuvės darbuotojai privalo informuoti apie tai policijos pareigūnus, ypač jeigu tai parodo pinigų tikrinimo aparatas. Gavę informaciją apie įvykusį incidentą ir įtarus pinigų tikrinimo aparato techninį gedimą, nedelsiant informavome pinigų tikrinimo aparato tiekėją, kad jis patikrintų įrenginį ir atliktų tyrimą. Šiuo metu parduotuvės darbuotojai naudojasi nauju pinigų tikrinimo aparatu“, - dėstė A. Petraitis.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro Administravimo valdybos viešųjų ryšių vyriausiosios specialistės Jelenos Zuj DELFI paklausė, ar dažnai nutinka tokie atvejai, tačiau kol kas policija statistikos neturi.

„Tokių atvejų pasitaiko. Dažniausiai tai įvyksta dėl to, kad kupiūra būna susidėvėjusi. Nustačius, kad kupiūra tikra, po kupiūros grąžinimo reikia kreiptis į Lietuvos banką, kuris pastarąją pakeis, - siūlė ji. - Tikslius skaičius dėl tokių kupiūrų kiekio galima bus įvardinti vėliau, kai bus atlikti tyrimai.“

Sausio 16 d. vienintele Lietuvos valiuta tapo euras, nes baigėsi 15 dienų po euro įvedimo trukęs dviejų valiutų apyvartos laikotarpis. Pereinamojo 15-os dienų laikotarpio pabaigoje pagal vertę eurai apyvartoje litus viršijo beveik 1,5 karto.

Lietuvos bankas skaičiuoja, kad sausio 15 d. ryte apyvartoje buvo 1,455 mlrd. eurų (59 proc.) ir 0,991 mlrd. eurų vertės litų (41 proc.).
Litai į eurus bus nemokamai keičiami ilgą laiką, o Lietuvos banke – neribojamai.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją