Panevėžietės šiltnamyje – pomidoras milžinas

 (14)
Panevėžio rajone, Berčiūnuose, gyvenančios Virginijos Bakšienės namuose jai pačiai ir daugeliui neregėtas įvykis – pavasarį drauge su kitomis daržovėmis pasodintas pomidoras užaugo tikras gigantas.
Pomidoras milžinas
© Asmeninis archyvas

Neįprastai didelis pomidoras gali pretenduoti į rekordininkus – sveria 753 g. Tokį milžiną V. Bakšienė vadina begėdžiu – augdamas jis nulaužė šaką šiltnamyje, dėl to turėjo persikraustyti ant palangės. Čia vis dar žalias gigantas noksta.

„Nesuprantu, kaip jis toks išaugo. Net nepamenu, kokios rūšies sėklas pirkau. Visi kiti tą pačią dieną pasodinti pomidorai – normalūs, tik šis išdaigą iškrėtė“, – stebėjosi V. Bakšienė.

Nepaisant to, kad pomidoras tikras milžinas, valgyti jo Virginija dar negali. Neįprastų matmenų pomidoras dėl savo svorio, ko gero, noks ilgiau, o ir paraudonavusį šeima suvalgys gal ir ne iš karto.

„Mūsų šeima – nedidelė, tik aš ir vyras, gal per kokią savaitę, bendrom pastangom jį įveiksim“, – kvatojo linksmų plaučių pašnekovė. Virginijos „išprotėjusiu“ pavadintas vaisius toks vienintelis – ligi šiol jos darže dar nėra buvę jokio kito panašaus dydžio ar išskirtinumu pasižyminčio augalo. Didžiulį pomidorą netyčia užauginusi moteris turi ir menininkės gyslelę, tad nenuostabu, jog kelių poezijos rinkinių autorė suskubo ir eilėraštį apie neįprastą vaisių sukurpti.

Išprotėjo pomidoras –
Nenorėjo būt raudonas,
Vos tiktai pradėjo nokti,
Nuo šakos bandė nušokti.
Laimei, aš jį pagavau,
Kad neišvestų daugiau.
Ant palangės dabar tupi –
Man suvalgyti jį rūpi,
Bet jį bausiu – raudonuos,
Kol man sėklas atiduos.

Mūsų aplinka

Ar žinote, kodėl į tablečių buteliuką dedama vatos (17)

Jei atidarę naują vaistų buteliuką iš pradžių pamatote ne tabletes, o vatos gumulėlį, šiandien jau galite nebegalvoti, kokia šio daikto paskirtis – greičiausiai tai tiesiog duoklė istorijai.

Išvyka savaitgaliui: piliakalniai, kuriuos tikrai verta aplankyti (8)

Norint suskaičiuoti kai kurių rajonų piliakalnius, kai kada užtenka ir vienos rankos pirštų, o štai Raseinių rajone yra net 25 piliakalniai. VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ pristato dalį piliakalnių Raseinių rajone ir kviečia juos aplankyti, rašoma pranešime spaudai.

Paprasti būdai, kaip patiems užsiauginti vertingų grybų (47)

Jei labai mėgstate grybus, bet nenorite eiti į mišką, juos galite užsiauginti čia pat, savo sode. Mikologė Reda Iršėnaitė papasakojo apie kelis grybų auginimo būdus ir priežastis, kodėl grybai gali ir neaugti.

Lėkštėje tykantis pavojus: nemaloni tiesa apie populiarią žuvį (61)

Didinga mūsų Baltijos jūra dažnai laikoma bene labiausiai užteršta visame pasaulyje. Todėl kartais nė nesusimąstome, kad Baltijoje plaukiojančios žuvys gali būti užterštos ir drąsiai jas tiekiame ant stalo. Maža to, tikėtina, kad didžioji dalis žmonių nė nežino, kad dioksinais ir furanais užteršta žuvis ilgainiui gali sukelti vėžį, nervines sistemos problemas bei įvairias mutacijas.

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius (12)

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto, todėl radusios menkiausią galimybę patenkinti savo poreikius, skruzdėlės ima jaukti žmonėms gyvenimą. Kaip to išvengti?