Nuotraukos nukels į praeitį: kaip gražiausi Vilniaus parkai atrodė anksčiau ir dabar

 (4)
Pavilnių ir Verkių regioninio parko direkcija dalinasi saugomų teritorijų nuotraukomis, kuriose pažįstamus objektus skiria per 160 metų. Kviečiame pasižiūrėti, kaip laikas pakeitė puikiai pažįstamas mūsų krašto vietas.
Gražiausi Vilniaus parkai anksčiau ir dabar
© DELFI montažas

Nespalvotos, seniai praėjusius laikus menančios nuotraukos į parko galeriją pateko iš Vitgenšteinų giminės archyvo. Jose galima matyti, kaip prieš daugybę metų atrodė Verkių regioniniam parkui priklausantis Verkių dvaras, regykla, galima pasigrožėti tuometiniu vaizdu iš dvaro terasos, pamatyti, kaip atrodė iki šiandien išlikusios arklidės 1845-1860 m. laikotarpyje.

Pūčkorių atodanga, įeinanti į Pavilnių regioninio parko sudėtį, bėgant metams taip pat nemažai pasikeitė – tuo galima įsitikinti palyginus 1928, 1934 m. ir šiomis dienomis darytas nuotraukas. Šalia senų nuotraukų esančios neseniai darytos nuotraukos – iš Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos archyvo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mūsų aplinka

Ar žinote, kodėl į tablečių buteliuką dedama vatos (17)

Jei atidarę naują vaistų buteliuką iš pradžių pamatote ne tabletes, o vatos gumulėlį, šiandien jau galite nebegalvoti, kokia šio daikto paskirtis – greičiausiai tai tiesiog duoklė istorijai.

Išvyka savaitgaliui: piliakalniai, kuriuos tikrai verta aplankyti (8)

Norint suskaičiuoti kai kurių rajonų piliakalnius, kai kada užtenka ir vienos rankos pirštų, o štai Raseinių rajone yra net 25 piliakalniai. VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ pristato dalį piliakalnių Raseinių rajone ir kviečia juos aplankyti, rašoma pranešime spaudai.

Paprasti būdai, kaip patiems užsiauginti vertingų grybų (47)

Jei labai mėgstate grybus, bet nenorite eiti į mišką, juos galite užsiauginti čia pat, savo sode. Mikologė Reda Iršėnaitė papasakojo apie kelis grybų auginimo būdus ir priežastis, kodėl grybai gali ir neaugti.

Lėkštėje tykantis pavojus: nemaloni tiesa apie populiarią žuvį (62)

Didinga mūsų Baltijos jūra dažnai laikoma bene labiausiai užteršta visame pasaulyje. Todėl kartais nė nesusimąstome, kad Baltijoje plaukiojančios žuvys gali būti užterštos ir drąsiai jas tiekiame ant stalo. Maža to, tikėtina, kad didžioji dalis žmonių nė nežino, kad dioksinais ir furanais užteršta žuvis ilgainiui gali sukelti vėžį, nervines sistemos problemas bei įvairias mutacijas.

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius (12)

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto, todėl radusios menkiausią galimybę patenkinti savo poreikius, skruzdėlės ima jaukti žmonėms gyvenimą. Kaip to išvengti?