aA
„Geriausia motyvacija - tai ateities ambicijos. Jei nori gerai gyventi, būti savo srities profesionalu, reikia mokytis ir tobulėti. Svarbiausia daryti kas patinka ne per prievartą, o tvirtai jaustis dėl savo įgytų žinių studijų metu ir jas pabaigus bei jausti malonumą, ne tik pareigą, dirbant”, - teigia dvidešimtmetis Edvardas Valickas, pasirinkęs profesionalias kulinarijos studijas Derbio universitete, Anglijoje. Šios istorijos herojus sutiko pasidalinti savo patirtimi ir sėkmės istoriją, kaip jam sekasi studijuoti užsienyje.
Edvardas Valickas
Edvardas Valickas
© Organizatorių nuotr.

Nuo ledo ritulio iki kulinarijos studijų

Visą savo gyvenimą praleidęs Vilniuje, Edvardas dar besimokydamas Vilniaus Žvėryno gimnazijoje, 10 metų profesionaliai žaidė ledo ritulį ir aktyviai sportavo. Jam teko padirbėti ir sporto treneriu, ir taip papildomai užsidirbti pirmuosius pinigus. Susidomėjimas darbu virtuvėje ir kulinarija atsirado po to, kai jis dar būdamas 15 metų paaugliu, pradėjo dirbti Vilniaus oro uosto kavinės pagalbiniu darbuotoju. Vėliau, kiekvieną vasarą leisdavo dirbdamas virtuvėje ir įgijo nemažai praktikos, todėl baigus mokyklą nusprendė tapti kulinaru. Apsispręsti buvo nesunku, nes jau turėjo planų studijuoti užsienyje, tad kreipėsi į KALBA studijų koordinatorius, kurie padėjo pateikti dokumentus į Derbio universitetą Anglijoje ir gauti stipendiją. Šiuo metu Edvardas Valickas mokosi antrame kurse ir mėgaujasi savo svajonių studijomis.

„Tuo metu, kai nusprendžiau studijuoti užsienyje, dar nežinojau nuo ko pradėti. Apie KALBĄ sužinojau atsitiktinai per draugus. Tada tiesiog paskambinau jiems ir susitariau dėl konsultacijos su vadybininku. Net nesitikėjau, jog gausiu tokią profesionalią pagalbą, veiksmų planą net su keletu variantų, kur galėčiau užsienyje studijuoti kulinariją. Gavau visą reikalingą pagalbą, pradedant motyvacinio laiško sukūrimu, baigiant apgyvendinimo bendrabutyje sutartimi, todėl jaučiausi užtikrintai ir ramiai dėl savo būsimų studijų ir pokyčių netolimoje ateityje. Iki šiol bendrauju su KALBA atstovais ir dalyvauju, jų organizuojamuose renginiuose bei karjeros parodose”, - savo patirtimi dalijosi E. Valickas.

Labiausiai stebina koliokviumų nebuvimas

Lygindamas gyvenimą ir bendravimo stilių Lietuvoje ir Anglijoje, Edvardas, pastebi, kad esminis skirtumas yra tai, kad visi nusiteikę padėti ir yra supratingi, jog atvykai iš kitos šalies ir gal nevisada kalbos barjeras leidžia laisvai išreikšti savo mintis. Tad užtenka labai norėti ir degti tuo ką darai, o dėstytojai padarys viską, kad rastų būdą, kaip viską suprantamai išaiškinti, todėl nei karto neteko suabejoti jų profesionalumu ir aukšta kvalifikacija. Labiausiai būsimą virtuvės šefą džugina universiteto mokymosi aplinka, kurioje yra įkurtos kulinarijos klasės su naujausia įranga ir technologijomis, leidžiančiomis išmokti įmantresnių maisto gamybos būdų ir virtuvės paslapčių.

Edvardas Valickas
Edvardas Valickas
© Organizatorių nuotr.

Kaip teigia mūsų herojus Edvardas, jį labiausiai nustebino, kad semestro eigoje nėra jokių atsiskaitymų (koliokviumų), o reikia tik išsilaikyti egzaminus, jam pasibaigus. Į paskaitas tenka eiti tik du kartus per savaitę, todėl jis gali puikiai studijas derinti su darbu. Tačiau mokytis tenka nuosekliai, nes iki galutinio egzamino, tenka ruošti darbus ir juos dalimis pristatyti iki semestro pabaigos. Taigi tenka nemažai dirbti savarankiškai ir tinkamai pasiruošti galutiniam atsiskaitymui.

Edvardo nuomone, „edukacija - tai raktas i ateiti, kur be jo niekur nepateksi. Palyginus Anglijos koledžus su Lietuvos mokyklų reikalavimais, tikrai akivaizdu, kad Lietuvoje reikalaujama turėti žymiai daugiau žinių. Tai ir privalumas, ir trūkumas, nes vėliau universitete didesnis dėmesys yra skiriamas teorinėms žinioms, o ne praktinių įgūdžių lavinimui, kas yra prioritetas studijuojant Anglijoje. Be to, studentai mokinami suprasti, o ne vien įsiminti faktus ar išmokti mintinai”.

Didžiausią įspūdį paliko kelionė į Londoną ir…alaus degustacija

Kiekvienais metais, būsimiems pirmakursiams universiteto studentų atstovybė organizuoja kelionę į Londoną, kur vienas iš lankytinų objektų yra tradicinio angliško alaus bravoras. Ten pirmakursiams teko patirti, kas yra tikra alaus degustacija, kurios įspūdžius, o gal ir pasekmes iki šiol su šypsena prisimena Edvardas. Taip pat, šios kelionės metu, būsimi kulinarai susipažino su Londono restoranų kultūra ir taip susidarė pirmą įspūdį, kas jų laukia pradėjus dirbti šioje sferoje ir siekiant profesinės karjeros.

Studijos užsienyje padėjo išeiti iš komforto zonos ir susipažinti su naujais žmonėmis

„Rinkausi studijas užsienyje, nes mano norimų kulinarijos studijų galimybės Lietuvoje yra labai ribotos. Čia jei nori tapti kulinaru, gali studijuosti tris metus profesinėje mokykloje, o po to nėra jokios garantijos, kad gausi darbą pagal specialybę. Taigi, pagalvojau, kad studijuodamas užsienyje turėsiu galimybę išeiti iš savo susikurtos komforto zonos, pakeliauti, pamatyti kaip kitur gyvena žmonės ir susirasti naujų draugų bei patobulinti anglų kalbos kalbėjimo įgūdžius. Iš pradžių svarsčiau studijuoti Olandijoje arba Danijoje, bet pasirinkau studijas Anglijoje, dėl galimybės gauti paskolą studijoms, nes kitose šalyse būtų tekę mokėti iš savo kišenės”, - pasakojo Edvardas Valickas.

Edvardo Valicko ruoštas patiekalas
Edvardo Valicko ruoštas patiekalas
© Organizatorių nuotr.

Šio būsimo virtuvės šefo gyvenimo kredo yra: „Daryk tai, kas tau patinka ir nenuleisk rankų bei nepasiduok, tada viskas pavyks”. Kaip teigia Edvardas, „svarbiausia yra nebijoti permainų, viską gerai apgalvoti, ką iš tiesų norisi veikti gyvenime. Visa kita aplinkinių pagalba, sužinoti ir pasiekti yra įmanoma, tik reikia pasitikėti savo jėgomis ir siekti savo svajonių, kad ir kokios nerealios jos šiuo metu jums atrodo”,- taip savo sėkmės receptu dalijasi šis pozityvus ir energingas lietuvaitis, galbūt ateityje planuojantis naujausias Anglijos virtuvės tendencijas parvežti ir į Lietuvą.

Užsakymo nr.: PT_79505947

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Dešimtmečių senumo kariniame ginče vėl liejasi kraujas – artimiausios savaitės bus lemtingos (104)

Viena seniausių pasaulio konfliktų, Kalnų Karabache vėl įsiplieskęs kruvinas teritorinis ginčas...

„Puota maro metu“: per karantiną ministerijų valdininkų atlyginimai kilo tūkstančiais (271)

Kol šimtai tūkstančių dirbančiųjų šalyje per 3 karantino mėnesius buvo išleisti į prastovas...

Koronavirusas Lietuvoje: židiniuose fiksuota mažiau nei pusė atvejų, sudėtinga situacija Šiaulių ir Radviliškio ligoninėse per parą - 105 koronaviruso atvejai ir 1 mirtis (168)

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 105 nauji koronaviruso atvejai ir 1 mirtis. Tai LRT radijui...

Baltarusijos programišiai įsilaužė į valstybinę televiziją: mes parodysime tiesą (79)

Vakarinė Baltarusijos valstybinių televizijos kanalų „Belarus 1“ ir ONT transliacija internete...

Kęstutis Girnius. Kokia valdančioji koalicija būtų Nausėdai parankiausia? (54)

Prezidentas Gitanas Nausėda yra nedviprasmiškai pareiškęs, kad jis aktyviai dalyvaus naujos...

Vitas Vasiliauskas: skolos lygis bus didžiausias Lietuvos istorijoje papildyta (343)

Naujausi rodikliai patvirtina, kad pagrindiniai ekonomikos sektoriai – pramonė, prekyba, eksportas...

Veryga dėl antrosios bangos turi pakenčiamą ir daug prastesnį ligos plitimo scenarijus rekordų bus ir daugiau, apribojimai gali laukti maitinimo įstaigų (329)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienio rytą interviu Delfi sakė bijantis...

Edita Rouge | D+ nariams

Už patyčias mokykloje yra atsakinga šeima. Mokytojo vaidmuo čia antraeilis

Patyčių mokyklose problema yra sprendžiama, tačiau neišspręsta. Šeimos, kurių vaikai mokykloje...

|Maža didelių žinių kaina