Atėjo šviesusis metų laikas, bet skaudžių avarijų, kurių metu nukenčia pėstieji, skaičius tebešokiruoja. Per pirmąjį šių metų ketvirtį eismo įvykiuose žuvo 54 žmonės, iš kurių – net 23 pėstieji. Dvi dešimtys pėsčiųjų buvo mirtinai sužaloti tamsiu paros metu.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Paskutinę kovo mėnesio savaitę didžiųjų Lietuvos miestų policijos komisariatų iniciatyva buvo vykdoma akcija ir ypatingas dėmesys skiriamas Kelių eismo taisyklių nesilaikantiems pėstiesiems, dviratininkams ir vadeliotojams drausminti. Per šią savaitę šalies keliuose buvo užfiksuoti 562 pėsčiųjų, 108 dviračių vairuotojų ir 5 vadeliotojų padaryti pažeidimai.

Daugelis pėsčiųjų vis dar neįvertina, kad eismo įvykio atveju pasekmės gali būti itin skaudžios. Jie nelaiko savęs visateisiais kelių eismo dalyviais, privalančiais dar atsakingiau žiūrėti į savo elgesį kelyje.

Labai dažnai vairuotojai sako, kad pėstieji patys nesaugo savo sveikatos ir gyvybės. „Vairuoju beveik kasdien ir sutinku tokių pėsčiųjų, kurie eina per perėją visiškai nesižvalgydami. Apima jausmas, kad jiems visiškai nerūpi jų saugumas. Ir jeigu vairuotojas dėl kokių nors priežasčių nepastebėtų pėsčiojo, įvyktų skaudi nelaimė“, – teigia vairuotoja Aušrinė.

Pasak jos, tėvai taip pat turi labai rimtai žiūrėti į vaikų saugumą ir juos mokyti, kaip reikia tinkamai eiti per perėjas. „Tenka matyti perėjose ar tiesiog gatvėse lakstančius vaikus. Pykti gali tik ant jų tėvų, kurie nemoko savo vaikų tinkamai elgtis“, – mintimis dalinasi vairuotoja.

Skaudžiausi nutikimai kelyje įvyksta, kai pėstieji pernelyg atsainiai žiūri į savo saugumą ir mano, kad už jų sveikatą yra atsakingi automobilių vairuotojai. Kelių eismo taisyklėse yra tiksliai apibrėžtos ir pėsčiųjų pareigos kelyje: pėstieji į važiuojamąją kelio dalį, net ir pėsčiųjų perėjoje, gali įžengti tik tada kai įvertina atstumą iki atvažiuojančių transporto priemonių bei jų judėjimo greitį, negali joje sustoti, delsti, kelyje be šaligatvio pėstieji privalo eiti kairiąja kelio puse, einant tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui, privaloma turėti atšvaitą ar kitą šviesą atspindinčią detalę ir t.t.

Policijos atstovai net ir šviesiuoju metų laiku skatina nesumenkinti atšvaitų ar kitų šviesą atspindinčių aprangos elementų naudos. Paskutinę kovo mėnesio savaitę šis pažeidimas buvo nustatytas 107 pėstiesiems. Taip pat 381 atvejis, kai važiuojamoji dalis kertama arba į ją įeinama ten, kur tai draudžia Kelių eismo taisyklės, 39 – kai nepaklūstama eismo reguliavimo signalams ar kelių ženklinimo reikalavimams, nesilaikoma eismo tvarkos automagistralėse.

Daugiausiai pėsčiųjų, dviratininkų ir vadeliotojų pažeidimų nustatyta Vilniaus ir Kauno apskričių policijos komisariatų prižiūrimose teritorijose: Vilniuje – 149, Kaune – 83, Alytuje – 65, Klaipėdoje – 52, Šiauliuose – 48.

Taip pat buvo tikrinamas ir dviračių vairuotojų bei vadeliotojų blaivumas. Per savaitę išaiškinti 84 neblaivūs dviratininkai, 2 neblaivūs vadeliotojai. Net 39 dviratininkams buvo nustatytas vidutinis arba sunkus girtumo laipsnis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: po trumpo lietaus temperatūra pašėlusiai kils – galimas 30 laipsnių karštis (4)

Itin gražiais ir šiltais orais lepinusi gegužė nesiliaus mūsų stebinti ir toliau. Savaitės...

Odontologės įspėja: neatlikus įprastos procedūros, gresia baisios ligos ir byrantys dantys (141)

Kada paskutinį kartą jums buvo atlikta burnos higienos procedūra? Odontologės įspėja, kad...

Priverstinė emigracija į Norvegiją neatšaldė svajonės laimę kurti Lietuvoje (75)

Po studijų kelių įmonių biuruose dirbusi Vaida Juodževičiūtė metė sau iššūkį ir prieš...

6 priežastys atsisakyti „Chrome“ naršyklės (157)

Naršyklė yra nepakankamai saugi, greičiau iškrauna nešiojamojo kompiuterio bateriją, perduoda...

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas užfiksuotas pikantiškoje vietoje (106)

Antradienio vakarą Druskininkų miesto meras Ričardas Malinauskas leido kartu su šimtais...

Mitais apipinti Balio paplūdimiai vilioja ir atstumia (9)

Balio salą gaubia daugybė senųjų ir modernių mitų. Vienas garsiausių – kad į šią salą...

DELFI skaitytojai atvėrė namų duris: pamatykite, kaip jie gyvena (19)

Konkursas „Interjeras, kurį sukūriau pats“ paskatino daugybę DELFI skaitytojų pasidalinti savo...

Kodėl meluojame, kalbėdami apie seksą? (10)

Daugybę metų visuomenėje gyvuoja stereotipas, bylojantis apie tai, kad vyrai turi gerokai daugiau...

Kilniaširdiškas keturmečio poelgis sugraudino daugelį (2)

Austinas Perine‘as, keturmetis iš Birmingamo, Alabamos valstijos, tapo tikra vietos įžymybe, kai...

Neišnaudotų resursų dar turintis Maksvytis: tikiuosi, duosime gerą kovą „Lietuvos rytui“

Klaipėdos „Neptūnas“ nors ne tiesiausiu keliu, tačiau galingu akordu užbaigė...