Maloni staigmena: pirmosios plukės prasiskleidė visu gražumu

 (2)
Pavasaris ir toliau džiugina savo dovanomis – miškuose jau galime sutikti ir pirmuosius plukių žiedus. Juos įamžino laukinių gyvūnų ir gamtos fotografas Vaidas Karpavičius.
Pirmosios plukės
© DELFI montažas

Norintiems pasigrožėti pirmaisiais plukių žiedais teks traukti į miškelį. „Plukių kilimai prasideda jau į žibuoklių žydėjimo pabaigą. Pirma pražysta atviresnėse vietose, tokiose kaip reti lapuočių jaunuolynai, kiek vėliau aukštesniuose, vyresniuose medynuose, nes ten daugiau šešėlio ir dirva vėliau įšyla“, – teigia jis.

V. Karpavičius pastebi, jog plukės labai mėgsta drėgnus lapuočių miškus. Anot jo, tiek pirmos, tiek paskutinės plukės žydi didžiuliu intervalu, kartais pavienės žydi ir rudenį – laukinių gyvūnų ir gamtos fotografui ne kartą teko jų rasti ir tokiu metu.

„Dar miškuose galima rasti geltonžiedę plukę, ji įdomi tuo, kad dažniausiai ant vieno stiebelio turi po du žiedus. Smėletose pievose galima užtikti lieknosios plukės pulkelius – ji panaši į baltažiedę, bet daug stambesnė, jos žiedai – beveik kaip lauko aguonos“, – aiškina jis.

Mūsų aplinka

Ar žinote, kodėl į tablečių buteliuką dedama vatos (17)

Jei atidarę naują vaistų buteliuką iš pradžių pamatote ne tabletes, o vatos gumulėlį, šiandien jau galite nebegalvoti, kokia šio daikto paskirtis – greičiausiai tai tiesiog duoklė istorijai.

Išvyka savaitgaliui: piliakalniai, kuriuos tikrai verta aplankyti (8)

Norint suskaičiuoti kai kurių rajonų piliakalnius, kai kada užtenka ir vienos rankos pirštų, o štai Raseinių rajone yra net 25 piliakalniai. VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ pristato dalį piliakalnių Raseinių rajone ir kviečia juos aplankyti, rašoma pranešime spaudai.

Paprasti būdai, kaip patiems užsiauginti vertingų grybų (47)

Jei labai mėgstate grybus, bet nenorite eiti į mišką, juos galite užsiauginti čia pat, savo sode. Mikologė Reda Iršėnaitė papasakojo apie kelis grybų auginimo būdus ir priežastis, kodėl grybai gali ir neaugti.

Lėkštėje tykantis pavojus: nemaloni tiesa apie populiarią žuvį (62)

Didinga mūsų Baltijos jūra dažnai laikoma bene labiausiai užteršta visame pasaulyje. Todėl kartais nė nesusimąstome, kad Baltijoje plaukiojančios žuvys gali būti užterštos ir drąsiai jas tiekiame ant stalo. Maža to, tikėtina, kad didžioji dalis žmonių nė nežino, kad dioksinais ir furanais užteršta žuvis ilgainiui gali sukelti vėžį, nervines sistemos problemas bei įvairias mutacijas.

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius (12)

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto, todėl radusios menkiausią galimybę patenkinti savo poreikius, skruzdėlės ima jaukti žmonėms gyvenimą. Kaip to išvengti?