aA
Gruodžio 8 dieną Vilniaus miesto Rotušėje vyksiančios kalėdinės mugės organizatoriai apie artėjančias Kalėdas kalbėjosi su aktoriumi bei televizijos laidų ir renginių vedėju Mariumi Jampolskiu bei dainininku ir prodiuseriu Viktoru Diawara.
Marius Jampolskis
© DELFI / Tomas Vinickas

Šv. Kalėdos - didelė jėga

„Tradicijos jėga yra labai didelė ir jos negalima nepaisyti, tai kaip stichija. Ją reikia labai gerbt, nes tai iš kartos į kartą perduodami dalykai", - patikina aktorius Marius Jampolskis, paklaustas, kas jam yra šv. Kalėdos, nors prisipažįsta, kad nei gauti dovanų, nei švęsti švenčių per daug nemėgsta. Ypač, esą, tai stipriai buvo matyti jo ankstyvoje jaunystėje. „Yra laikas, kai esi jaunas ir nori viskam priešintis. Tai buvo laikas, kai aš priešinausi ir Kalėdoms", - su šypsena prisimena dainininkas ir pasakoja, kad tai pasikeitė, kai sukūrė šeimą.

Žmona Kalėdoms ruoštis pradeda anksčiau

Apie Kalėdas, pasak aktoriaus, primena blizgučių ir dovanų kupini prekybos centrai, kuriuose šventės prasideda daugiau nei prieš mėnesį. Tačiau pats aktorius prisipažįsta taip anksti joms dar nesiruošiantis. „Mano žmona iš šeimos atsinešusi tą dovanojimo principą, kad ji gali prieš pusę metų išrinkti kalėdinę dovaną. O aš prieš pusę metų apie tai iš vis dar negaliu galvot", - dovanų pirkimo įpročiais dalijasi laidų vedėjas.

Jam antrina ir dainininkas V. Diawara: „Jeigu aš einu į parduotuvę ir man ten reikia būti ilgiau nei pusvalandį, tai man yra kančia. Dažnai būna taip, kad aš apsiperku gruodžio 24 d. pakeliui, kai jau žinau, kad parduotuvės tuščios, visi jau sėdi prie stalo. Nueinu, per pusantros valandos susiperku viską, nes jau žinau, ko noriu ir to streso visiškai nejaučiu".

O štai M. Jampolskis pasakoja artimuosius sugebantis nustebinti kasmet, nors dovanų pirkimas jam - tikras galvos skausmas. „Kai ateina visuotinė dovanų pirkimo psichozė, aš visada galvoju, kad aš nepataikysiu, todėl man su dovanom sunku". „Artimieji visada džiaugiasi kai aš bet ką padovanoju, nes dovanos esmė yra ne pačios dovanos turiny, o dėmesy", - patikina aktorius.

Palinkėjimas - dovanos dalis

Anot M. Jampolskio, dėmesys atsispindi ne tik dovanose, o ir palinkėjimuose, be kurių šv. Kalėdos neįsivaizduojamos: „Gerai, kai yra tokios šventės kaip Kalėdos, kai net tie žmonės, kurie nelinki per visus metus, kažko palinki nuoširdžiai".

O artėjant gražiausioms metų šventėms aktorius linkėjimus siunčia ir visiems jų laukiantiems: „Mielieji, sutikite Kalėdas, džiaukitės vieni kitais ir žinokite, kad meilė be atsako niekada nebūna. Jeigu jūs duosite, jums gražins. Gal kiti žmonės ar situacijos".

Puiki vieta išsirinkti dovanas - kalėdinė mugė

Victoras Diawara
Victoras Diawara
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Kalbant apie mugę, kuri bus gruodžio 8 dieną, tai gera proga kažką mielo, smagaus surasti, kas nelabai brangu, bet gali patikti draugams", - mano dainininkas V. Diawara ir priduria vertinantis nedideles, bet nuoširdžias dovanas: „Paprastas pakabukas, ant kurio yra sakinys ar žodis, kuris tam žmogui primins kažką smagaus ir artimo, tai jam bus daug vertingiau nei kažką brangaus nupirkus".

Kadangi šv. Kalėdos jau neužkalnų, apie dovanas galvoja ne tik M. Jampolskis ir V. Diawara, o ir kiekvienas jas švenčiantis. Puiki galimybė surasti šaunių idėjų kaip nudžiuginti artimuosius - jau šį sekmadienį Vilniaus Rotušėje.

Kas prekiaus?

Šioje mugėje prekiaus 78 komandos, kurios ieškojo atsakymo į svarbiausią šio meto klausimą: ką padovanoti, kad pradžiuginti artimąjį. Tai yra kaip dovanos pagalba išreikšti artimiems žmonėms šiltus jausmus ir sustiprinti ryšį. Mugėje prekiaus jauni žmonės (20-27 m.), kurie yra Talentų Kartos 6 mėn. programos dalyviai. Programos tikslas padėti jauniems žmonėms aptikti savo talentą, t.y. veiklą, kuri patinka, pavyksta ir yra įvertinama.

Programa vadovaujasi taisykle, kad aptikti savo stipriąsias puses žmogus gali veikdamas ir išbandydamas įvairias veiklas. Tai ne simuliaciniai žaidimai, o realus patyrimas. Kalėdinė mugė yra viena iš programos užduočių. Tai yra unikali patirtis dalyviams: organizavimo, koordinavimo, viešinimo, pardavimo ir kitose srityse. Ši mugė vienas iš 6 mėnesius truksiančios programos etapų.

Dovanos nuo 5 iki 30 litų

Šioje mugėje didžioji dalis dovanų yra nuo 5 iki 30 litų. Kaip pasakė Algimantas Čekuolis: "mažos dovanėlės turi būti labai pataikytos, didelės dovanos gali būti ir nelabai". Tai šioje mugėje yra mažų dovanų lobynas. Kiekvienas lankytojas galės įsigyti dovaną, kuri pradžiugins artimąjį ir primins apie santykį.

Jokio pelno, viskas aukojama.

Apie 30-35% suprekiautos sumos bus paaukota per aukok.lt, mamuunija.lt ir kitas organizacijas. Pajamos bus skirtos tik padengti organizacines ir prekybines išlaidas, o taip vadinamas uždarbis paaukotas. Nežinome net kas vertingiau, ar paaukota suma ar tai, kad 500 žmonių įsitrauks į aukojimo procesą. Nes būtent patys komandų dalyviai spręs kam ir kokiomis dalimis nori paaukoti.

Kur? Kada?

Gruodžio 8 d., šį sekmadienį, nuo 10 iki 18 val. Vilniaus miesto Rotušėje, ne Rotušės aikštėje, o Rotušės viduje. Ar esi buvęs Rotušėje? Jau šį sekmadienį, apsilankyk ir surask atsakymą į svarbiausią šio meto klausimą: ką padovanoti, kad pradžiugintum artimąjį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pažintis socialiniame tinkle: kaip vos iš kelių žinučių suprasti, kad viskas baigsis blogai (37)

„Tinder“, „Facebook“ ir kiti socialiniai jau kurį laiką yra kone populiariausia platforma...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (2)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Nepaklausė medikų ir šiandien džiaugiasi dešimtmečiu sūnumi: nuvykus į klinikas, nėštumą siūlė nutraukti (8)

Ką reiškia rankose laikyti nė kilogramo nesveriantį kūdikį, niekaip nesupras tie, kas to...

Laukiantiems didžiųjų metų švenčių – puikios žinios: galite turėti 11 laisvadienių (4)

Kalėdos ir Naujųjų metų sutikimas šįmet gali tapti itin įsimintinas. Ypač tiems, kurie yra...

Gėrimo, šildžiusio Pirmojo pasaulinio karo karius, paskutinė stotelė – Indijoje (1)

Gerą šimtmetį šeimos savo vaikus Indijoje girdė salyklo skonio pieno gėrimais, kurie, kaip kad...

Reforma iš vidaus: prabilo apie ligoninėse apgyvendinamus paimtus vaikus, dėl kursų metamus darbus ir pareigūnų patyčias (424)

Iš nesaugios aplinkos paimtų vaikų apgyvendinimas ligoninėse, budinčių globotojų trūkumas,...

Buto pirkimas miesto centre: ekspertė išvardijo didžiausius privalumus (15)

Mes gyvename amžiuje, kai informacijos srautai kasdien tik didėja ir tam, kad neatsiliktume, turime...

Po 30 metų į Lietuvą grįžusi moteris atvira: nuskurusiame sovietiniame mieste esama šio to nauja (171)

„Iš Lietuvos su meile“. Taip savo straipsnį, publikuotą svetainėje „Roads &Kingdoms“,...

Iš emigracijos grįžusi Rasa pirmą Lietuvoje uždirbtą algą išleido maistui (145)

Jau aštuntus metus Norvegijoje gyvenanti Simona Šiemienė planuoja grįžti į Lietuvą ir...

Ingai Stumbrienei - karūna Lietuvoje: esu įkvėpta jos drąsos (86)

Šį penktadienį renginių ištroškusius ir nuo darganos pavargusius Vilniečius studija "I'M...