Pastaruoju metu miestas itin sparčiai dabinamas įvairiausiomis iš tolo šviečiančiomis lauko puošmenomis, kurios ypatingai prikausto dėmesį sutemus. Viena iš tokių žiemos magija jaukiai spinduliuojančių vietų Kaune – Santakos parkas. Šiais metais jo erdvėje – įkurdintos stebinančiai žavios kalėdinės dekoracijos.
© Kas vyksta Kaune / Rokas Tenys

Kiekvienas kaunietis ar miesto svečias, užsukęs į Santakos parką, neabejotinai stabtels iš arčiau žvilgtelėti į aplinką puošiančias gamtinei tematikai šiemet dedikuotas dekoracijas. Pasak Kauno miesto tarybos nario, Sporto, turizmo ir laisvalaikio komiteto pirmininko Andriaus Palionio, toks sprendimas – neatsitiktinis.

„Kadangi jau šį šeštadienį mieste įsižiebs žaliaskarė eglutė, kuri šiais metais puošiama natūraliomis medžiagomis, o centrinės miesto gatvės ir tiltai pasidabino gamtos detalėmis – šerkšno medeliais, žvaigždėmis, tad ir į Santakos parką sumanyta perkelti dalį žiemos pasakos. Stengėmės sukurti svajonių parką, kur kiekvienas, prisimintų vaikystę ir patirtų tą nuostabų nekantrumo jausmą, kai žinai, kad netrukus atrasi kažką netikėto, anksčiau dar nepatirto, iki tol nematyto“, – sakė jis.

Lyg iš pasakos: pasižiūrėkite, kaip pasipuošė parkas Kaune
© Kas vyksta Kaune / Rokas Tenys

Būtent todėl Santakos parkas šiuo – kalėdiniu laikotarpiu paverstas erdve, primenančia stebuklingą girią, kurioje ir pasakų paukščiai, ir ant medžių nukritęs krištolinis lietus, ir medžius nusėjusios žvaigždės. „Pažiūrėjus į juos, atrodo, kad žvaigždės visai šalia ir visos krinta žemyn į delnus. Šis dinaminis šventinių papuošimų šviesų efektas tikram svajokliui leis susimąstyti, gal tai iš tiesų krintanti žvaigždė ir jau laikas sugalvoti norą.

Parke „ganosi“ ir Kalėdų senelio elniai. Kadangi Kauno rotušės aikštėje pamažu įsikuria kalėdinis miestelis, ten reziduos ir Kalėdų senelis bei jo pagalbininkai, tad ir elniai turėtų būti kur netoliese“, – svajingai apie realizuotus sumanymus pasakojo A. Palionis.

Jo teigimu, tai dar tikrai ne visos staigmenos kauniečių ir miesto svečių akims. Vienu iš pagrindinių šios vietos akcentų netrukus esą taps Kauno pilis, kuri jau greitai sužibės tūkstančiais švieselių. Bendras kalėdinės girliandos ilgis turėtų siekti 3720 metrų.

Ne paslaptis, jog dažnas išėjęs pasivaikščioti po Kauno senamiestį neaplenkia Kauno rotušės, o vėliau nužingsniuoja ir Nemuno bei Neries santakoje plytinčio Santakos parko link, ir, žinoma, Kauno pilies. Tad nuspręsta kalėdiniu laikotarpiu Santakos parką padaryti kitokį nei pernai ar užpernai, prasitarė A. Palionis.

Lyg iš pasakos: pasižiūrėkite, kaip pasipuošė parkas Kaune
© Kas vyksta Kaune / Rokas Tenys

„Viena iš minčių buvo kalėdinę šviesą bei šilumą skleidžiančios dekoracijos, kurios viliotų žmones pasivaikščioti ne vien aplink Kalėdų eglutę, bet ir gerokai plačiau, po Santakos parką. Dabar jis matomas iš abiejų Nemuno ir Neries krantų – tiek nuo Vilijampolės, tiek ir nuo Marvelės pusių“, – džiaugėsi Kauno miesto tarybos narys, Sporto, turizmo ir laisvalaikio komiteto pirmininkas.

Puošmenoms Santakos parke išleista apie 88 tūkstančiai eurų. Kasdien dekoracijas apžiūri Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, čia nuolat patruliuoja policijos pareigūnai. Viešąją tvarką mieste padeda užtikrinti ir įrengtos daugiau kaip pusšimtis vaizdo stebėjimo kamerų. Tikimasi, jog kauniečiai tausos puošmenas ir jos nebus apgadintos, kaip dažnais atvejais pasitaiko.

Dekoracijos Santakos parke įžiebiamos kartu su miesto apšvietimu – maždaug 16 val. Tai esą priklauso ir nuo dienos tipo – saulėta ji ar apsiniaukusi. Kuo niūresnis dangus, tuo anksčiau nušvinta Santakos parko papuošimai. Dekoracijos švies iki sausio 7 d., kaip ir kiti šventiniai miesto papuošimai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Telefonu sutiko išbandyti maisto papildus — netrukus liko skolinga (35)

Bandydami parduoti savo gaminius prekybininkai griebiasi įvairiausių triukų, vienas iš jų —...

Po savanorio Artūro Sakalausko žūties Lietuvos spec. tarnybos padarė tai, kas atrodė neįsivaizduojama (52)

1991 m. rugpjūčio 21 d. Vilniuje gindamas šalies parlamentą nuo okupantų kulkos žuvo karys...

Rugsėjis atnešė nemalonių naujienų: tėveliai supažindinti su nauju kainoraščiu (145)

Artėjantis rugsėjis patuštins ne tik tų tėvelių, kurių atžalos jau eina į mokyklą, kišenes....

Edmundo Jakilaičio interviu su buvusiu Ukrainos prezidentu Viktoru Juščenka

Nuo Maidano prabėgo beveik penkeri metai. Didžiausios Ukrainos sėkmės ir nusivylimai – Edmundo...

Gydytojas: skiepas vaikui visada geriau negu liga, bet tėvai turi teisę pasirinkti (44)

„Nuo to laiko, kai vaikas nustoja būti tik tarp savo tėvų, giminių, kurie galbūt yra sąmoningi...

Ameriką sukrėtė kraupi šeimos drama (4)

33 metų Kolorado gyventojui Chrisui Wattsui pateikti kaltinimai nužudžius besilaukiančią žmoną...

Prarastoji Petra: dykumų miestas, kuris pralobo neįtikėtinu būdu (1)

Nežinau, kada Jordanija su savo dingusiu ir atrastu Petros miestu, dykumomis ir kryžiuočių...

Sunkiai taškus rinkusios lietuvaitės aštuntfinalyje nusileido vengrėms (31)

Europos jaunučių iki 16-os metų čempionate antradienį Lietuvos rinktinė aštuntfinalyje 37:51...

Ingrida Kazlauskaitė po žinios apie tai, kad JAV penkeriems metams įkalintas Aaronas Perezas: turėtume pasistengti suprasti jį ir nesmerkti (158)

Milijonieriumi mūsų šalyje pristatydavęs Aaronas Perezas greitai įsiliejo į šou pasaulį ir...

Gedintis tėvas po kraupios avarijos: nusipirkęs naują „Toyota“ tokios baigties nesitikėjau (383)

„Lekiam namo“, – tokia žinute savo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Virginijus...