Pastaruoju metu miestas itin sparčiai dabinamas įvairiausiomis iš tolo šviečiančiomis lauko puošmenomis, kurios ypatingai prikausto dėmesį sutemus. Viena iš tokių žiemos magija jaukiai spinduliuojančių vietų Kaune – Santakos parkas. Šiais metais jo erdvėje – įkurdintos stebinančiai žavios kalėdinės dekoracijos.
© Kas vyksta Kaune / Rokas Tenys

Kiekvienas kaunietis ar miesto svečias, užsukęs į Santakos parką, neabejotinai stabtels iš arčiau žvilgtelėti į aplinką puošiančias gamtinei tematikai šiemet dedikuotas dekoracijas. Pasak Kauno miesto tarybos nario, Sporto, turizmo ir laisvalaikio komiteto pirmininko Andriaus Palionio, toks sprendimas – neatsitiktinis.

„Kadangi jau šį šeštadienį mieste įsižiebs žaliaskarė eglutė, kuri šiais metais puošiama natūraliomis medžiagomis, o centrinės miesto gatvės ir tiltai pasidabino gamtos detalėmis – šerkšno medeliais, žvaigždėmis, tad ir į Santakos parką sumanyta perkelti dalį žiemos pasakos. Stengėmės sukurti svajonių parką, kur kiekvienas, prisimintų vaikystę ir patirtų tą nuostabų nekantrumo jausmą, kai žinai, kad netrukus atrasi kažką netikėto, anksčiau dar nepatirto, iki tol nematyto“, – sakė jis.

Lyg iš pasakos: pasižiūrėkite, kaip pasipuošė parkas Kaune
© Kas vyksta Kaune / Rokas Tenys

Būtent todėl Santakos parkas šiuo – kalėdiniu laikotarpiu paverstas erdve, primenančia stebuklingą girią, kurioje ir pasakų paukščiai, ir ant medžių nukritęs krištolinis lietus, ir medžius nusėjusios žvaigždės. „Pažiūrėjus į juos, atrodo, kad žvaigždės visai šalia ir visos krinta žemyn į delnus. Šis dinaminis šventinių papuošimų šviesų efektas tikram svajokliui leis susimąstyti, gal tai iš tiesų krintanti žvaigždė ir jau laikas sugalvoti norą.

Parke „ganosi“ ir Kalėdų senelio elniai. Kadangi Kauno rotušės aikštėje pamažu įsikuria kalėdinis miestelis, ten reziduos ir Kalėdų senelis bei jo pagalbininkai, tad ir elniai turėtų būti kur netoliese“, – svajingai apie realizuotus sumanymus pasakojo A. Palionis.

Jo teigimu, tai dar tikrai ne visos staigmenos kauniečių ir miesto svečių akims. Vienu iš pagrindinių šios vietos akcentų netrukus esą taps Kauno pilis, kuri jau greitai sužibės tūkstančiais švieselių. Bendras kalėdinės girliandos ilgis turėtų siekti 3720 metrų.

Ne paslaptis, jog dažnas išėjęs pasivaikščioti po Kauno senamiestį neaplenkia Kauno rotušės, o vėliau nužingsniuoja ir Nemuno bei Neries santakoje plytinčio Santakos parko link, ir, žinoma, Kauno pilies. Tad nuspręsta kalėdiniu laikotarpiu Santakos parką padaryti kitokį nei pernai ar užpernai, prasitarė A. Palionis.

Lyg iš pasakos: pasižiūrėkite, kaip pasipuošė parkas Kaune
© Kas vyksta Kaune / Rokas Tenys

„Viena iš minčių buvo kalėdinę šviesą bei šilumą skleidžiančios dekoracijos, kurios viliotų žmones pasivaikščioti ne vien aplink Kalėdų eglutę, bet ir gerokai plačiau, po Santakos parką. Dabar jis matomas iš abiejų Nemuno ir Neries krantų – tiek nuo Vilijampolės, tiek ir nuo Marvelės pusių“, – džiaugėsi Kauno miesto tarybos narys, Sporto, turizmo ir laisvalaikio komiteto pirmininkas.

Puošmenoms Santakos parke išleista apie 88 tūkstančiai eurų. Kasdien dekoracijas apžiūri Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, čia nuolat patruliuoja policijos pareigūnai. Viešąją tvarką mieste padeda užtikrinti ir įrengtos daugiau kaip pusšimtis vaizdo stebėjimo kamerų. Tikimasi, jog kauniečiai tausos puošmenas ir jos nebus apgadintos, kaip dažnais atvejais pasitaiko.

Dekoracijos Santakos parke įžiebiamos kartu su miesto apšvietimu – maždaug 16 val. Tai esą priklauso ir nuo dienos tipo – saulėta ji ar apsiniaukusi. Kuo niūresnis dangus, tuo anksčiau nušvinta Santakos parko papuošimai. Dekoracijos švies iki sausio 7 d., kaip ir kiti šventiniai miesto papuošimai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tokias moteris galima pažinti iš tolo, jei žinai, ko ieškoti: vedusiems jos pavojingos (11)

Trečdalis susituokusių porų teigia, kad yra bent kartą žengę „į kairę“. Ir čia puikiai...

Lemiamas Eurolygos akordas Kaune: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ varžovų gretose nebus vieno lyderių (84)

Kauno Žalgiris “ ketvirtadienį vakare gali pirmąkart po 19-os metų pertraukos patekti į...

Patikrino: devyni iš dešimties Lietuvos interneto vartotojų – vagys žala viršija 2,1 mlrd. eurų (249)

„Biški“ vagis nebūna“ – tokiu šūkiu autorių teisių organizacijos ketvirtadienį durė...

Ketvirtas Eurolygos ketvirtfinalio mūšis: Adomaitis laukia nervų karo su pergalinga atomazga (8)

Per žingsnį nuo Eurolygos finalo ketverto turnyro atsidūręs Kauno „Žalgirio“ klubas...

Vanagaitė rado dar vieną progą apspjauti kritikus: lietuvius ginti teko rusų istorikui (390)

Lietuvių rašytoja ir žurnalistė, plačiai nuskambėjusios knygos apie Holokaustą Lietuvoje...

Parlamentaras gyvenimo draugės paieškas iškeitė į rimtesnius reikalus (49)

„Valstietis-žaliasis“ Kęstutis Mažeika vėl sukėlė diskusijas internete, kai rasta anketa,...

Macrono ir Trumpo susitikimas: viską pasakė kūno kalba (54)

Emmanuelio Macrono valstybinis vizitas Vašingtone turėjo būti „žavesio puolimas“, siekiant...

Kad alytiškis serga klastinga liga, suprato lūžus rankai: transplantacija ir jo pomėgis padėjo pasiekti stebuklą

„Aš laimėjau aukso puodą“, – taip 56 metų alytiškis verslininkas Algimantas Vileikis kalba...

JAV Senatas patvirtino Pompeo JAV valstybės sekretoriumi

JAV Senatas ketvirtadienį patvirtino buvusį Centrinės žvalgybos valdybos ( CŽV ) direktorių...

Avicii šeima patvirtino savižudybės versiją: jis tikrai kentėjo nuo minčių apie gyvenimo prasmę ir laimę (18)

Praėjus kuriam laikui po Avicii mirties paaiškėjo, kad garsusis didžėjus iš tiesų nusižudė....