Siekiant šalies pramonės ir įmonių konkurencinio pranašumo ir užimti kuo didesnę Europos Sąjungos (ES) gamybos rinkos dalį, Lietuva sparčiai integruojasi į pasaulio rinkas, skatindama darbo vietų kūrimą bei ekonomikos augimą. Didelė kvalifikuotos darbo jėgos paklausa ir atsiradęs jos trūkumas yra vienas iš svarbiausių inžinerinės pramonės iššūkių šiandien.
Gamyba ir pramonė
© KTU archyvo nuotrauka

Įvairios paskirties mašinų kūrimas ir naudojimas padėjo žmonijai pasiekti dabartinį civilizacijos lygį. Kasdienės aplinkos daiktai yra pagaminti naudojant pažangius įrenginius ir technologijas, todėl apdirbamoji, mašinų ir prietaisų gamybos pramonė yra daugumos išsivysčiusių šalių gerovės pagrindas.

Jaunuoliams, norintiems savo ateitį sieti su šiuo sektoriumi, besidomintiems gamybos ir eksporto organizavimu, technologijomis ir valdymu, inžinerinių medžiagų panaudojimu, Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas (KTU MIDF) siūlo rinktis Gamybos inžinerijos bakalauro studijų programą.

Be gamybos – nė iš vietos

Pramonės įmonių atstovų teigimu, šiandien tiek Lietuvoje, tiek Europoje labai reikalingi kvalifikuoti gamybos inžinerijos specialistai, galintys vadovauti įmonėms, organizuoti gamybą ir diegti naujoves.

Verslo sektoriaus atstovo „Baltec CNC Technologies“ direktoriaus Gintaro Rimšos teigimu, nei viena pasaulio šalis neapsieina be gerų gamybininkų ar gerų gamybos organizatorių.

Lietuvos bendrovės, kuriose dirba ir KTU absolventai, gamina įvairius įrenginius ir detales automobilių, chemijos, maisto pramonei, žemės ūkiui, transportui, krašto apsaugai ir kasdieninei žmogaus buičiai.

Konkurencijos sąlygomis įmonės turi naudoti pažangias gamybos technologijas, greitai keisti gaminamą produkciją, diegti inovacijas ir išradimus.

Per ketverius studijų metus, būsimi gamybos įmonių darbuotojai ir vadovai gilinasi į tradicines ir modernias gamybos technologijas, įrenginių, įrankių ir kitų gamybos priemonių optimalų panaudojimą, kokybės užtikrinimo gamybos sistemose būdus, socialinius, ekonominius gamybinės veiklos aspektus ir kitus sėkmingai inžinerinei veiklai būtinus dalykus.

Įgijus Gamybos inžinerijos bakalauro diplomą, suteikiama galimybė tęsti mokslus Gamybos inžinerijos ir kitose magistrantūros studijų programose.

Gamybos inžinierius
Gamybos inžinierius
© KTU archyvo nuotrauka

Pasirinkimui – trys specializacijos

Šios studijų programos absolventai įgis gamybos ir mechanikos inžinerijos žinių, išmanys inžinerijos socialinį ir tarpdalykinį kontekstą, supras įvairias gaminių ir technologijų projektavimo ir eksperimentinių tyrimų metodikas, gebės projektuoti mechaninius gaminius, kurti jų gamybos technologijas.

Būsimieji gamybos inžinieriai gebės valdyti ir tobulinti technologines sistemas, saugiai eksploatuoti gamybos įrenginius, supras kaip formuluoti ir tirti technines gamybos problemas, išmanys profesinės etikos ir inžinerinės veiklos normas.

Absolventai taip pat turės pasirinktos specializacijos – gamybos technologijų, gamybos valdymo (anglų kalba), plastikų inžinerijos – žinių ir gebėjimų.

Viena iš Gamybos inžinerijos absolvenčių Marija Mačiulytė įsitikinusi, jog baigus šią studijų programą, atsiveria plačios galimybės: „Siekti karjeros tokiose srityse kaip pramonės gamyba, verslo vadyba, technologijų bei technikos importo ir eksporto organizavimas galima ir Lietuvoje, ir užsienyje“.

KTU Gamybos inžinerijos studentai
KTU Gamybos inžinerijos studentai
© KTU archyvo nuotrauka

Po paskaitų, studentai turi galimybę dalyvauti akademiniame pradedančiųjų technologinių įmonių inkubatoriaus KTU „Startup Space“ veikloje, atlikti Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą studentų mokslinę praktiką, dalyvauti LINPRA organizuojamuose studentų verslumo neformalaus ugdymo projektuose, pagal „Erasmus+“ mainų programą išvykti studijuoti ar atlikti praktiką užsienio universitetuose, įmonėse ir organizacijose.

Šios studijų programos absolventai sėkmingai plėtoja savo profesinę karjerą moderniose apdirbamosios pramonės įmonėse: „Stevila“, „Baltec CNC Technologies“, „Karbonas“, „Astra“, „Umega“, „Achema“, „IKEA Lietuva“, „Snaigė“ ir daugelyje kitų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Karbauskis gerbia Guogą: siūlo neskubėti daryti išvadų (189)

Valstiečių-žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis neslepia, kad gerbia europarlamentarą Antaną...

Sauliaus Skvernelio patarėjas įžvelgia nebylų kartelį tarp prekybos tinklų (222)

Kartais atrodo, kad vartotojų gerove rūpintis turinti Konkurencijos taryba žaidžia verslo...

Su apnuogintais ispaniškais ašmenimis susidūręs „Žalgiris“ pasijuto „supjaustytas“ (23)

„Pietų IV“ sirgalių tribūna prieš rungtynes ironišku transparantu pasveikino „Sevilla“...

Architektė: savivaldybė neva taupo pinigus ir laiką, tačiau iš tiesų – trumparegiškai juos švaisto (15)

Jei anksčiau apie universalų dizainą Lietuvoje buvo kalbama kaip apie siekiamybę ar gerąją...

Gydytoja papasakojo apie gyvybiškai svarbius vitaminus: imuniteto specialiai stiprinti nereikia (19)

Artėjant rudeniui, susizgrimbame, jog pats laikas stiprinti imunitetą . Griebiamės vaisių,...

Nustebsite, ką gali kvapų maišymas: atskleidė keletą gudrybių (3)

Sluoksniavimas – ne tik mados tendencija, tai ir viena populiariausių parfumerijos krypčių. Jos...

Internautai nesėkmingai bando atspėti: koks gyvūnas slepiasi tarp žaislų? (35)

Gali atrodyti, kad šioje nuotraukoje „pozuoja“ vien tik pliušiniai žaislai, tačiau jūs...

Paprasti būdai, padėsiantys suvaldyti pyktį (5)

Kiekvienai mamai ar tėčiui yra tekę nors kartą atsidurti situacijoje, kai jų atžalos pyktis...

Kodėl džiūsta aviečių uogos (3)

Aviečių uogos džiūsta dėl įvairių virusinių ligų, kurias platina cikados ir amarai. Šie...

Skaitome tarp eilučių: kokie žinučių ženklai rodo, kad žmogus jumis nebesidomi? (35)

Šiais laikais nė viena pažintis neapsieina be bendravimo tekstinėmis žinutėmis. Kokie ženklai...