aA
Siekiant šalies pramonės ir įmonių konkurencinio pranašumo ir užimti kuo didesnę Europos Sąjungos (ES) gamybos rinkos dalį, Lietuva sparčiai integruojasi į pasaulio rinkas, skatindama darbo vietų kūrimą bei ekonomikos augimą. Didelė kvalifikuotos darbo jėgos paklausa ir atsiradęs jos trūkumas yra vienas iš svarbiausių inžinerinės pramonės iššūkių šiandien.
Gamyba ir pramonė
© KTU archyvo nuotrauka

Įvairios paskirties mašinų kūrimas ir naudojimas padėjo žmonijai pasiekti dabartinį civilizacijos lygį. Kasdienės aplinkos daiktai yra pagaminti naudojant pažangius įrenginius ir technologijas, todėl apdirbamoji, mašinų ir prietaisų gamybos pramonė yra daugumos išsivysčiusių šalių gerovės pagrindas.

Jaunuoliams, norintiems savo ateitį sieti su šiuo sektoriumi, besidomintiems gamybos ir eksporto organizavimu, technologijomis ir valdymu, inžinerinių medžiagų panaudojimu, Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas (KTU MIDF) siūlo rinktis Gamybos inžinerijos bakalauro studijų programą.

Be gamybos – nė iš vietos

Pramonės įmonių atstovų teigimu, šiandien tiek Lietuvoje, tiek Europoje labai reikalingi kvalifikuoti gamybos inžinerijos specialistai, galintys vadovauti įmonėms, organizuoti gamybą ir diegti naujoves.

Verslo sektoriaus atstovo „Baltec CNC Technologies“ direktoriaus Gintaro Rimšos teigimu, nei viena pasaulio šalis neapsieina be gerų gamybininkų ar gerų gamybos organizatorių.

Lietuvos bendrovės, kuriose dirba ir KTU absolventai, gamina įvairius įrenginius ir detales automobilių, chemijos, maisto pramonei, žemės ūkiui, transportui, krašto apsaugai ir kasdieninei žmogaus buičiai.

Konkurencijos sąlygomis įmonės turi naudoti pažangias gamybos technologijas, greitai keisti gaminamą produkciją, diegti inovacijas ir išradimus.

Per ketverius studijų metus, būsimi gamybos įmonių darbuotojai ir vadovai gilinasi į tradicines ir modernias gamybos technologijas, įrenginių, įrankių ir kitų gamybos priemonių optimalų panaudojimą, kokybės užtikrinimo gamybos sistemose būdus, socialinius, ekonominius gamybinės veiklos aspektus ir kitus sėkmingai inžinerinei veiklai būtinus dalykus.

Įgijus Gamybos inžinerijos bakalauro diplomą, suteikiama galimybė tęsti mokslus Gamybos inžinerijos ir kitose magistrantūros studijų programose.

Gamybos inžinierius
Gamybos inžinierius
© KTU archyvo nuotrauka

Pasirinkimui – trys specializacijos

Šios studijų programos absolventai įgis gamybos ir mechanikos inžinerijos žinių, išmanys inžinerijos socialinį ir tarpdalykinį kontekstą, supras įvairias gaminių ir technologijų projektavimo ir eksperimentinių tyrimų metodikas, gebės projektuoti mechaninius gaminius, kurti jų gamybos technologijas.

Būsimieji gamybos inžinieriai gebės valdyti ir tobulinti technologines sistemas, saugiai eksploatuoti gamybos įrenginius, supras kaip formuluoti ir tirti technines gamybos problemas, išmanys profesinės etikos ir inžinerinės veiklos normas.

Absolventai taip pat turės pasirinktos specializacijos – gamybos technologijų, gamybos valdymo (anglų kalba), plastikų inžinerijos – žinių ir gebėjimų.

Viena iš Gamybos inžinerijos absolvenčių Marija Mačiulytė įsitikinusi, jog baigus šią studijų programą, atsiveria plačios galimybės: „Siekti karjeros tokiose srityse kaip pramonės gamyba, verslo vadyba, technologijų bei technikos importo ir eksporto organizavimas galima ir Lietuvoje, ir užsienyje“.

KTU Gamybos inžinerijos studentai
KTU Gamybos inžinerijos studentai
© KTU archyvo nuotrauka

Po paskaitų, studentai turi galimybę dalyvauti akademiniame pradedančiųjų technologinių įmonių inkubatoriaus KTU „Startup Space“ veikloje, atlikti Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą studentų mokslinę praktiką, dalyvauti LINPRA organizuojamuose studentų verslumo neformalaus ugdymo projektuose, pagal „Erasmus+“ mainų programą išvykti studijuoti ar atlikti praktiką užsienio universitetuose, įmonėse ir organizacijose.

Šios studijų programos absolventai sėkmingai plėtoja savo profesinę karjerą moderniose apdirbamosios pramonės įmonėse: „Stevila“, „Baltec CNC Technologies“, „Karbonas“, „Astra“, „Umega“, „Achema“, „IKEA Lietuva“, „Snaigė“ ir daugelyje kitų.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente nuolat atnaujinama (119)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Lietuvio gyvenimas – deimantais klotas: jaunas vyras sukasi klestinčiuose versluose per du žemynus (52)

Jaunas Lietuvos žydas Patrikas Ribas šiandien gali džiaugtis itin sėkmingu šeimos verslu. Nuo...

Nesuvokiamos skerdynės: dėl 10 km plyno lauko galvas padėjo per milijoną karių (92)

Somos mūšis , buvo vienas didžiausių Pirmojo pasaulinio karo mūšių. Jis vyko nuo 1916-ųjų...

Princesės Dianos žūties liudininkais tapusi amerikiečių pora bijo dėl savo gyvybių: parodymai atskleidė netikėtas detales (87)

Kaip sako 1997 metų rugpjūčio 31 dieną princesės Dianos žūties Paryžiuje liudininkais...

Paaugliai žaislus keičia į ginklus: buriasi į grupes, smurtauja, vagia ir nieko nebijo (167)

Vagia automobilius, peilius naudoja kaip grasinamuosius įrankius, apiplėšinėja, spardo, muša ir...

Labiausiai neraminantys dalykai dėl „Titaniko“ tragedijos nėra tie, kuriuos parodė legendiniame filme

Visi neabejotinai žino „Titaniko“ nuskendimo istoriją, net jei jūsų galvoje ši tragedija...

Patikrinę iš JAV į Lietuvą atvežtą „Volvo“ visureigį konstatavo: gerai, kad ne dyzelinis (140)

Vieša paslaptis, sako autoservisų specialistai, kad dažniausiai benzininiai automobiliai genda...

Nemaloni tiesa: šie baisuokliai gyvena ant jūsų veido ir kasnakt rengia puotas (45)

Nepulkite į paniką, bet ant jūsų veido veikiausiai yra kelios dešimtys voragyvių, gyvenančių...

Į kovą dėl Davieso parašo jungiasi „Barcelona“: pasiūlymas gerokai pelningesnis nei kitų (12)

Kauno „Žalgirio“ lyderis Brandonas Daviesas – dar vieno Eurolygos grando radare. Pasak...

Kodėl daliai žmonių sunkiau pajusti orgazmą ir ką jiems daryti (21)

Žmonės nepatiria orgazmo taip dažnai, kaip rodoma Holivudo filmuose ar kalbama prie savaitgalio...