Siekiant šalies pramonės ir įmonių konkurencinio pranašumo ir užimti kuo didesnę Europos Sąjungos (ES) gamybos rinkos dalį, Lietuva sparčiai integruojasi į pasaulio rinkas, skatindama darbo vietų kūrimą bei ekonomikos augimą. Didelė kvalifikuotos darbo jėgos paklausa ir atsiradęs jos trūkumas yra vienas iš svarbiausių inžinerinės pramonės iššūkių šiandien.
Gamyba ir pramonė
© KTU archyvo nuotrauka

Įvairios paskirties mašinų kūrimas ir naudojimas padėjo žmonijai pasiekti dabartinį civilizacijos lygį. Kasdienės aplinkos daiktai yra pagaminti naudojant pažangius įrenginius ir technologijas, todėl apdirbamoji, mašinų ir prietaisų gamybos pramonė yra daugumos išsivysčiusių šalių gerovės pagrindas.

Jaunuoliams, norintiems savo ateitį sieti su šiuo sektoriumi, besidomintiems gamybos ir eksporto organizavimu, technologijomis ir valdymu, inžinerinių medžiagų panaudojimu, Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas (KTU MIDF) siūlo rinktis Gamybos inžinerijos bakalauro studijų programą.

Be gamybos – nė iš vietos

Pramonės įmonių atstovų teigimu, šiandien tiek Lietuvoje, tiek Europoje labai reikalingi kvalifikuoti gamybos inžinerijos specialistai, galintys vadovauti įmonėms, organizuoti gamybą ir diegti naujoves.

Verslo sektoriaus atstovo „Baltec CNC Technologies“ direktoriaus Gintaro Rimšos teigimu, nei viena pasaulio šalis neapsieina be gerų gamybininkų ar gerų gamybos organizatorių.

Lietuvos bendrovės, kuriose dirba ir KTU absolventai, gamina įvairius įrenginius ir detales automobilių, chemijos, maisto pramonei, žemės ūkiui, transportui, krašto apsaugai ir kasdieninei žmogaus buičiai.

Konkurencijos sąlygomis įmonės turi naudoti pažangias gamybos technologijas, greitai keisti gaminamą produkciją, diegti inovacijas ir išradimus.

Per ketverius studijų metus, būsimi gamybos įmonių darbuotojai ir vadovai gilinasi į tradicines ir modernias gamybos technologijas, įrenginių, įrankių ir kitų gamybos priemonių optimalų panaudojimą, kokybės užtikrinimo gamybos sistemose būdus, socialinius, ekonominius gamybinės veiklos aspektus ir kitus sėkmingai inžinerinei veiklai būtinus dalykus.

Įgijus Gamybos inžinerijos bakalauro diplomą, suteikiama galimybė tęsti mokslus Gamybos inžinerijos ir kitose magistrantūros studijų programose.

Gamybos inžinierius
Gamybos inžinierius
© KTU archyvo nuotrauka

Pasirinkimui – trys specializacijos

Šios studijų programos absolventai įgis gamybos ir mechanikos inžinerijos žinių, išmanys inžinerijos socialinį ir tarpdalykinį kontekstą, supras įvairias gaminių ir technologijų projektavimo ir eksperimentinių tyrimų metodikas, gebės projektuoti mechaninius gaminius, kurti jų gamybos technologijas.

Būsimieji gamybos inžinieriai gebės valdyti ir tobulinti technologines sistemas, saugiai eksploatuoti gamybos įrenginius, supras kaip formuluoti ir tirti technines gamybos problemas, išmanys profesinės etikos ir inžinerinės veiklos normas.

Absolventai taip pat turės pasirinktos specializacijos – gamybos technologijų, gamybos valdymo (anglų kalba), plastikų inžinerijos – žinių ir gebėjimų.

Viena iš Gamybos inžinerijos absolvenčių Marija Mačiulytė įsitikinusi, jog baigus šią studijų programą, atsiveria plačios galimybės: „Siekti karjeros tokiose srityse kaip pramonės gamyba, verslo vadyba, technologijų bei technikos importo ir eksporto organizavimas galima ir Lietuvoje, ir užsienyje“.

KTU Gamybos inžinerijos studentai
KTU Gamybos inžinerijos studentai
© KTU archyvo nuotrauka

Po paskaitų, studentai turi galimybę dalyvauti akademiniame pradedančiųjų technologinių įmonių inkubatoriaus KTU „Startup Space“ veikloje, atlikti Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą studentų mokslinę praktiką, dalyvauti LINPRA organizuojamuose studentų verslumo neformalaus ugdymo projektuose, pagal „Erasmus+“ mainų programą išvykti studijuoti ar atlikti praktiką užsienio universitetuose, įmonėse ir organizacijose.

Šios studijų programos absolventai sėkmingai plėtoja savo profesinę karjerą moderniose apdirbamosios pramonės įmonėse: „Stevila“, „Baltec CNC Technologies“, „Karbonas“, „Astra“, „Umega“, „Achema“, „IKEA Lietuva“, „Snaigė“ ir daugelyje kitų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gydytojos Giedrės istorija turėtų pasiekti valdančiųjų ausis: kas norėtų taip gyventi? (5)

Ketvirtadienį Lietuvos medikai antrą kartą šiemet susirinko į mitingą. Jame dalyvavę medikai...

Vanagaitė rado dar vieną progą apspjauti kritikus: lietuvius ginti teko rusų istorikui (133)

Lietuvių rašytoja ir žurnalistė, plačiai nuskambėjusios knygos apie Holokaustą Lietuvoje...

Receptas emigracijai stabdyti: gydytojo alga - 2600, slaugytojo - 1300 eurų (94)

Ketvirtadienį Nepriklausomybės aikštėje mitinguojantys medikai įsitikinę, kad didėjančią...

Įskaudinti medikai išėjo į gatves: mus apgavo (523)

Pirmadienį Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis į vyriausybę pasikvietė Lietuvos medikų...

Vilniaus centre „beviltiška“ spūstis: pataria vengti ten vykti (28)

Ketvirtadienio popietę, kiek po 15 val., Vilniaus centre , A. Goštauto, Vilniaus ir Žygimantų...

Pinskuvienė pranoko pati save: pažemino manekenės standartų neatitinkančią žurnalistę (609)

Portalo „Krašto naujienos“ vyr. redaktorė Neringa Tuškevičienė eilinį kartą viešai...

Intriguojanti LKL akistata: „Lietkabelis“ – „Lietuvos rytas“ (tiesioginė vaizdo transliacija) (2)

„LKL-Betsafe“ čempionate Panevėžio „Lietkabelis“ ketvirtadienį vakare namų arenoje priima...

Papasakojo apie pražūtingą Avicii gyvenimo būdą keliaujant: ar tai ir galėjo tapti mirties priežastimi?

Tragiškai mirus žinomam Švedijos didžėjui Avicii pradeda aiškėti vis daugiau jo gyvenimo...

Ar „CityBee“ atsakinga už girto vairuotojo sukeltą žalą? (81)

Šią savaitę netylant kalboms apie tai, kokių priemonių reikia imtis automobilių dalijimosi...

„Betsafe-LKL“ čempionato rungtynės: „Dzūkija“ - „Pieno žvaigždės“ (2)

„Betsafe-LKL“ čempionato rungtynės: „Dzūkija“ - „Pieno žvaigždės“. Tiesiogiai iš...