Anksčiau verslo liudijimą prasitęsti žingsniavę į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI), šiandienos verslininkai vis dažniau renkasi tai daryti elektroniniu būdu, o pastaruoju metu atsiranda ir daugiau patogumų užsiimantiems verslu.
© Shutterstock nuotr.

Besinaudojančių el. paslaugomis žaibiškai daugėja

Pasak VMI specialistės Rūtos Asadauskaitės, elektroninė verslo liudijimų išdavimo paslauga startavo dar 2012 m. gruodžio pabaigoje, todėl verslo liudijimus tokiu būdu pradėta išduoti 2013 mokestiniams metams. Nuo tada besinaudojančių elektroninėmis paslaugomis procentas kasmet tendencingai auga. Pirmaisiais paslaugos metais prie naujovės išdrįso prisijungti pirmieji 13 proc. verslo liudijimą turinčių Lietuvos gyventojų – tuomet el. būdu buvo išduota kiek daugiau nei 3 tūkst. verslo liudijimų. Kitais metais šis skaičius šoktelėjo net 10 kartų ir jau kas trečias verslininkas naudojosi elektroniniu verslo liudijimo išdavimo būdu. Tendencija nekinta ir iki šios dienos: pirmąjį šių metų pusmetį elektroniniu būdu išduota beveik 73 tūkst. verslo liudijimų, sudarantys beveik 40 proc. visų išduotų verslo liudijimų.

Specialistė pabrėžia, kad mokesčių mokėtojai, kurie vis dar atvyksta į VMI norėdami pasinaudoti e. erdvėje egzistuojančiomis VMI paslaugomis (pvz. įsigyti verslo liudijimą), yra ne tik informuojami apie tokią galimybę, bet ir mokomi tai sklandžiai atlikti savarankiškai, kad ateityje, taupydami savo brangų laiką, jie tą galėtų padaryti iš bet kurios jiems patogios vietos, kur yra interneto prieiga.

Operacijos atliekamos niekur neišeinant

„Didžiausias patogumas užsisakant ar prasitęsiant verslo liudijimą yra tas, jog nereikia vykti į VMI. Kitas e. paslaugų naudojimo pliusas: paduoti prašymą galima bet kuriuo gyventojui patogiu paros metu nereikia derintis prie VMI darbo laiko. Galiausiai nereikia spausdinti paties verslo liudijimo pakanka žinoti jo numerį. Taip prisidedame prie planetos išsaugojimo“, – tikina specialistė.

Laiką taupanti paslauga: svarbūs dokumentai sutvarkomi neiškėlus kojos iš namų
© DELFI / Tomas Vinickas

Svarbu tai, jog naudotis elektroninėmis VMI paslaugomis galima ir telefonuose – tereikia į išmanųjį telefoną parsisiųsti programėlę e. VMI. „Ja naudodamiesi gyventojai gali ne tik peržvelgti ir pateikti gyventojų pajamų deklaraciją, skirti paramą, peržiūrėti žemės mokesčio deklaracijų duomenis, bet ir įregistruoti individualią veiklą – įsigyti verslo liudijimą arba gauti individualios veiklos pažymą. Taip pat peržiūrėti iš VMI gautus pranešimus (Mano VMI ir EDS), pasitikrinti savo mokesčių balansą, naudotis VMI sukurtomis skaičiuoklėmis bei rasti reikalingus, paslaptyje nelaikomus duomenis apie mokesčių mokėtojus bei mokesčių sumokėjimui reikalingą informaciją ir peržiūrėti VMI kontaktinę informaciją“, – teigia R. Asadauskaitė.

Verslo liudijimo išdavimo el. būdu žingsniai:

1. Užeikite į www.vmi.lt/manovmi ir prisijunkite prie sistemos Jums patogiausiu iš nurodytų būdų;

2. Kairėje pagrindinio puslapio pusėje radę parinktį Verslo liudijimai, įeikite į Mano verslo liudijimai;

3. Atsiradus prašymo išduoti verslo liudijimą anketos skilčiai Veiklos duomenys, užpildykite tuščius laukelius: pasirinkite metus, kuriems norite gauti verslo liudijimą, apibūdinkite vykdomą veiklą savais žodžiais arba pasirinkite iš sąrašo, įveskite veiklos objektų kiekį, nurodykite veiklos teritoriją. Spauskite Toliau;

4. Atsiradus prašymo išduoti verslo liudijimą anketos skilčiai Veiklos laikotarpiai, užpildykite tuščius laukelius: pasirinkite veiklos laikotarpio pradžią ir pabaigą, nurodykite verslo liudijimo galiojimo savaitės dienas ir pažymėkite jas. Atsivėrusiame kalendoriuje pasitikrinę, ar dienos tinkamos (jame taip pat galima žymėti ar atžymėti), spauskite Toliau;

5. Atsiradus prašymo išduoti verslo liudijimą anketos skilčiai Veiklos vietos, užpildykite tuščius laukelius: spauskite Pridėti ir nurodykite veiklos adresą, laikotarpius. Spauskite Toliau;

6. Atsiradus prašymo išduoti verslo liudijimą anketos skilčiai Susiję asmenys, užpildykite tuščius laukelius: norėdami pridėti susijusį asmenį, spauskite Pridėti ir įveskite jo duomenis. Tai padarę, spauskite Toliau;

7. Atsiradus prašymo išduoti verslo liudijimą anketos skilčiai Lengvatos, užpildykite tuščius laukelius: norėdami jas priskirti, spauskite Pridėti. Nurodę lengvatą ir jos taikymo datą, spauskite Toliau;

8. Atsiradus prašymo išduoti verslo liudijimą anketos skilčiai Pridedami dokumentai, užpildykite tuščius laukelius: galite įkelti reikiamo dokumento kopiją nurodydami tipą, pavadinimą arba pridėti anksčiau naudotus dokumentus. Spauskite Toliau;

9. Atsiradus prašymo išduoti verslo liudijimą anketos skilčiai Dokumento patvirtinimas, išvysite dokumento ruošinį su visais anksčiau įvestais duomenimis. Dešinėje pusėje virš dokumento yra parinktis Spausdinti ir Parsisiųsti.

Svarbu atsiminti tai, jog viso pildymo metu informaciją leidžiama tikrinti ir koreguoti. Kai dokumentas laikomas užpildytu, paskutinės skilties apačioje spauskite Patvirtinti – tokiu būdu prašymas perduodamas VMI. Patvirtinus dokumentą, viršuje atsiras žalias laukelis, perspėjantis apie sėkmingą operacijos atlikimą. Norėdami pamatyti paslaugos būseną (užsakyta, vykdoma, įvykdyta), puslapio kairėje pusėje pasirinkite parinktį Paslaugos.

Patvirtinus dokumentą belieka laukti informacinio pranešimo su mokėtinomis sumomis. Verslo liudijimas sukuriamas sistemoje tik apmokėjus nurodytas sumas.

Laiką taupanti paslauga: svarbūs dokumentai sutvarkomi neiškėlus kojos iš namų
© Shutterstock nuotr.

Verslininkams į pagalbą – portalas „Verslo vartai

Taip pat verslu užsiimančių žmonių patogumui Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos sukūrė portalą www.verslovartai.lt

Panaudojant ES fondų lėšas, į elektroninę erdvę perkeltos administracinės procedūros, susijusios su valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų išduodamais leidimais, sukurtos patogios, lengvai pasiekiamos ir naudingos administracinės e. paslaugos verslui.

Artimiausiais metais „Verslo vartus" numatoma toliau plėsti ir tobulinti. Šie darbai yra numatyti susisiekimo ministro įsakymu patvirtintame prioritetinių e. paslaugų ir joms kurti skirtų sprendimų sąraše, jiems atlikti taip pat planuojama panaudoti ES investicijas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kunigėlis: stebuklai sporto srityje įmanomi – „Žalgiris“ padarė tai, kas Kremliui tikrai nepatiks netiki, kad Šaras treniruos CSKA (202)

Kaip prieš 19 metų Miunchene, taip ir šį sekmadienį Belgrade finišavusį Eurolygos finalo...

Venckienės sūnus nesustoja: amerikiečiams pasakoja, kaip Lietuvoje blogai (348)

Neringos Venckienės sūnus Karolis Venckus intensyviai siekia atkreipti JAV spaudos ir visuomenės...

Pasikeitusi tvarka sukėlė chaosą: 3 tūkst. pensininkų ir 2 tūkst. vaikų negavo išmokų (28)

Pasikeitus gyvenamosios vietos deklaravimo tvarkai išmokų mokėjimas sustabdytas maždaug 3...

Tardymo izoliatoriuje – kraupi ir paslaptinga Rusijos Elono Musko mirtis: kas nutiko iš tiesų? (7)

Rusijos tyrimų komiteto spaudos tarnyba pranešė, kad verslininkas Valerijus Pšeničnas, vasario 5...

Ieškantiems įdomių maršrutų Lietuvoje: kodėl verta vykti į Panevėžį? (2)

Atšilę saulėti orai masina išsiveržti iš už keturių sienų. Palanga vilioja jūra, Nida –...

Vilniaus širdyje duris atvėrė „Pacų“ viešbutis, prieš kurio prabangą nublanksta kiti (39)

Šiandien Vilniuje duris atveria penkių žvaigždučių „Pacų” viešbutis , įsikūręs didikų...

Atskleidė, ką pasakė princas Harry, išvydęs savo nuotakos vestuvinę suknelę (13)

Sasekso hercogienės Meghan vestuvinę suknelę kūrusi dizainerė Clare Waight Keller žiniasklaidai...

„Real“ – dešimtame danguje: žvilgsniai į Kijevą, pagarba Kaunui ir linkėjimai Mačiuliui specialiai Krepšinis.lt iš Belgrado (31)

Madrido „Real“ krepšininkai užgaišo ketveriais metais ilgiau nei futbolininkai, kol...

Su Simu Jasaičiu poruojama Arūnė atskleidė, už ką jai Oksana Pikul neva siūlė pinigų (31)

Lietuvoje ir toliau netyla Jasaičių šeimos skandalas. Su Simu Jasaičiu poruojama panevėžietė...

Cukriniai runkeliai augintojams nebesaldūs (1)

Cukrinių runkelių supirkimo kainos mūsų žemdirbiams nebegarantuoja saldaus kąsnio, todėl...