aA


„Lauke bėgioti maloniau nei po stogu, tačiau kai atšąla oras, neatsisakau ir salės“, – teigia 13 metų aktyviai sportuojantis verslininkas Ignas Staškevičius, su kitais garsiais Lietuvos žmonėmis DELFI atskleidęs, kur sportuoja šiltuoju ir kur – šaltuoju metų sezonu.
© DELFI / Tomas Vinickas

Pasak verslininko, salėje jis naudojasi bėgimo treniruokliais, bet jei nėra baisi dargana – išeina pabėgioti į lauką.

„Žinoma, rudenį yra tamsiau ir man ne tiek šaltis trukdo, kiek tai, jog nemėgstu bėgioti per darganą ir kai šlapia. Nesu profesionalus sportininkas, man bėgimas teikia džiaugsmo, malonumo, o kai tikrai bjaurus oras, nesinori gadintis nuotaikos“, – sakė I. Staškevičius, pridurdamas, jog bėgti bėgimo takeliu – ne mažiau naudinga ir visai malonu.

Kur sportuoja verslo ir sporto pasaulio autoritetai?
© DELFI / Tomas Vinickas

Vasarą verslininkas sportuoja lauke, nueina nebent į baseiną, tačiau šiemet nemažai plaukiojo ežeruose, jūroje.

„Nusipirkau hidrokostiumą, o kai gali apsirengti specialią aprangą, net ir Lietuvoje galima daug kur plaukioti. Tuomet ir jūra nešalta, ir ežerai šilti. O bėgioti uždarose patalpose apskritai nėra jokio poreikio, kai gali rinktis parkus, bėgti palei Nerį ar pajūrį“, - sakė I. Staškevičius.

Verslininkas nėra iš tų, kurie vasarą sportuoja, o žiemą aptingsta. „Anksčiau esu daręs mėnesio atostogas, tačiau pastebėjau, kad tai nėra gerai – po jų sunkiau atgauti buvusią formą ir grįžti į įprastą ritmą“, - sakė DELFI pašnekovas.

N. Šulija lauko sezoną jau baigė

Meteorologui, astrologui Nagliui Šulijai taip pat maloniau bėgioti ne po stogu, tačiau treniruočių sezoną lauke jis su bendraminčiais jau uždarė.

„Pirmieji atšalimai ir šalnos privertė ieškotis pastogės, tad visa mūsų kompanija persikėlė sportuoti į lengvosios atletikos maniežą. Čia atliekame tą patį, kaip ir vasarą – pratimus, bėgame. Skirtumas tik tas, kad uždarose patalpose“, – DELFI sakė N. Šulija.

Paklaustas, kodėl priėmė tokį sprendimą, meteorologas minėjo ne tik šaltį.

„Kai atvėsta, galima sportuoti ir lauke, tik reikia tam pasirengti: turėti specialią aprangą, avalynę. Kita vertus, mes ne tik bėgame, bet ir atliekame tempimo, pilvo preso, kitus pratimus. Kai nepalankios oro sąlygos, tų pratimų nepadarysi – į purvyną kilimėlio tai netiesi, paskui jį valyk“, – pasirinkimą motyvuodamas juokėsi DELFI pašnekovas.

N. Šulijai bėgimas yra tik viena dalis treniruotės, o kad antra būtų visavertė, jis su bendraminčiais atvėsus lenda „po stogu, kur gali daryti ir tą, ir tą“.

E. Lubys priauga svorio

Dainininkas Edgaras Lubys šaltuoju metų laiku nemeta sporto, tačiau „nuima tempą“.

„Kalbant apie maratoną, žiema yra tas periodas, kai gerai rinkti vadinamąją bazę: lėtai, per daug nespaudžiant daryti kilometrus, tam tikrus pratimus. Žiemą dažnai kažkiek ir svorio priaugu, ir raumeninės masės, nes daugiau einu į salę. Dar einu paplaukioti į baseiną, kartais prabėgu“, – pasakojo dainininkas.

Paklaustas, ką daro salėje, jis minėjo mėgstantis aukštesnio intensyvumo treniruotes, kur yra daugiau judesio, o ne kiloti štangas su svoriais.

Kur sportuoja verslo ir sporto pasaulio autoritetai?
© DELFI / Tomas Vinickas

„Aš dažniausiai darau pratimus su savo svoriu – šuoliukus, įtupstus, preso, nugaros pratimus. Ir apskritai žiemą stengiuosi nespausti savęs: jei jaučiuosi pavargęs kartais išviso atsisakau treniruotės, tik reikia nesumaišyti tinginio su nuovargiu, o dažnai susimaišo“, – juokėsi muzikantas, vasarą nesilankantis nei salėje, nei baseine.

„Net ir žiemą kartais gerai išeiti į lauką, ypač kai saulė šviečia, nesvarbu, kad spaudžia šaltukas“, – pripažįsta E. Lubys, pašalus mėgstantis prasibėgti Vingio parke, niekada neužšąlančia dviejų kilometrų tiesiąja.

V. Vencienė: tai geriausia investicija

Olimpinė čempionė Vida Vencienė sportą vadina investicija į save ir šaltuoju metų laiku ragina neužsidaryti namuose. „Kad ir koks oras būtų, smagu vakarais išeiti bent pasivaikščioti apšviesto miesto gatvėmis, o kad būtų saugiau, galima susirasti bendraminčių“, – sakė žiemos sporto entuziastė.

Kaip pastebi sporto profesionalė, vis daugiau žmonių supranta judėjimo naudą ir lanko sporto klubus, baseinus.

Kur sportuoja verslo ir sporto pasaulio autoritetai?
© Sportas.info nuotr.

„Netgi kukliausio biudžeto žmonėms galima rasti būdų pasportuoti – pajudėjimas gamtoje dažniausiai nieko nekainuoja, o ir tam pačiam paslidinėjimui nebūtina brangiausia įranga – užtenka paprastos“, – drąsina neaptingti slidinėjimo lenktynių sportininkė, 1988 metų Žiemos olimpiadoje iškovojusi aukso ir bronzos medalius.

Kaip pabrėžė V. Vencienė, judėjimas tai ne oro sąlygos, o gyvenimo būdas.

„Kai oras labai nemalonus, galima namuose padaryti mankšteles ir net prie to paties televizoriaus ekrano sėdint pajudėti. Tačiau jei noro nėra, nepagelbės ir šviesūs vakarai“, - įsitikinusi olimpinė čempionė.

- Kol nepradedi sportuoti, tarsi ir nesinori. O kai pradedi – be to nebegali.

- Taip, tai tiesa. Pavyzdžiui, iš žmonių, kurie pabandė kalnų slidinėjimą, gal tik vienas kitas nenori važiuoti vėl ir vėl. Žinoma, tai priklauso ir nuo finansinių galimybių, tačiau jau ir Lietuvoje yra slidinėjimo trasų, o Druskininkuose galima žiemos sportu džiaugtis ištisus metus, kas turi noro ir pinigų.

Žinau tokių žmonių, kurie leidžia sau pora kartų per savaitę nuvažiuoti paslidinėti į Druskininkus, nors neturi daug lėšų.

- O jūs kokiam sportui teikiate pirmenybę, kai atvėsta ir vis tamsesni vakarai?

- Einu pabėgioti gatvėmis ar bent pavaikščioti. Pastaruoju metu esu įsimylėjusi šiaurietiško ėjimo lazdas, kurios, kaip su drauge juokaujame, yra ir apsauga.

Kad būtų saugiau, vakarais bėgioju ar vaikštau su draugėmis. Dabar mėgstame naująjį Bernardinų sodą, kuris apšviestas, jaukus, o ir žmonės malonūs.

- Su kompanija smagiau?

- Ir smagiau, ir saugiau. Turiu kelias drauges, tai viena kitą pajudiname. Kartais ir aš pati tingiu, tai labai gerai, kai yra žmogus, kuris ištempia. Ne vienam smagiau: ir pasikalbam ir pabėgame, o kai pavargstame – paeinam. Negenam savęs, įsiklausom į organizmą. Su amžiumi tai vis svarbiau.

- Teko skaityti, kad šaltu oru gryname ore būti netgi naudingiau. Ar tai tiesa?

- Be abejo. Yra didelis skirtumas, kur sportuosi: lauke ar treniruoklių salėje. Tačiau nemaloniu oru sporto klubai – išsigelbėjimas.

Man pačiai buvo periodas, kai visiškai nenorėjau eiti į lauką, tad turėdavau abonementus ir 3-4 kartus per savaitę eidavau į sporto klubą.

Kadangi esu truputį prie tinginio, man būdavo nuobodu minti kokį dviratį, todėl rinkdavausi stepą, kitas intensyvaus judesio grupes. Nesvarbu – pataikai ar nepataikai į ritmą – svarbu sušyli, pajudi ir gerai.

Vasarą klubuose buvo daugiau erdvės, dabar gal kartai daugiau žmonių, negauni bėgimo takelio. Jei viskas užimta, tuo tarpu ir noras sportuoti atšoka, bet viskas priklauso nuo nusiteikimo: jei užsibrėži sau tikslą, nori pasportuoti, randi ir galimybių.

- Vieni žmonės susilaukę vaikų nustoja sportuoti, kiti - priešingai, sako, jog niekada tiek daug nebūdavo lauke ir nejudėdavo. Ką apie tai pasakytumėte?

- Turintys vaikų tiesiog priversti išeiti pasivaikščioti, ypač, kol jie nelanko darželių.

- Vyresni nori čiuožti slidėmis, prašo nupirkti pačiūžas. Tėvams tai gera proga prisiminti vaikystės užsiėmimus.

Kaip būtų gerai, kad į uždaras ledo arenas žmonės galėtų patekti kada nori ir būti kiek nori! Tačiau daug kas atsiremia į pinigus, todėl svarbiausia netingėti ir rasti sau priimtiną būdą pasportuoti.

Jei vienam sunku tai padaryti, stinga valios, galima susirasti bendraminčių, kurie paskambins, paragins neaptingti ir bent išeiti pasivaikščioti.

- O jūs pati, ar laukiate žiemos?

- Be abejo. Ir labai norėčiau, kad grįžtų tikrosios žiemos, kaip buvo prieš 30-40 metų, nes dabar jos sutrumpėję, ilgai reikia laukti sniego, o jei spalio pabaigoje-lapkričio pradžioje pasninga, tai greit nutirpsta.

Kaip pastebiu, žmonės tikrai jau išsiilgę tų žiemų, organizuoja Snaigės žygius. Pati pernai dalyvaudavau sekmadieniais ir galiu pasakyti, kad tai – nepaprastas dalykas: jų organizatoriai yra tikri žiemos sporto entuziastai. Kai tik palepina dangus sniegu, mėgstantys slidinėti užplūsta trasas.

Žaviuosi žmonėmis, kurie pasiaukojančiai dirba, daro trasas miško takeliais. Tai, kad slidininkai gali sau leisti atvažiuoti į Snaigės žygius, o įveikę trasą pasitinkami su karšta arbata – nuostabu.

Susirenka per tūkstantį slidininkų: jauni žmonės, seneliai su anūkais. Grožis – nerealus, tad rekomenduoju. Kai tik iškris pirmas sniegelis ir prasidės Snaigės žygiai, būtinai atvykite – nepasigailėsite! Lenkiu galvą prieš žmones, kurie tai organizuoja.

- O ką patartumėte ruošiantis pirmą kartą vykti slidinėti į kalnus?

- Manyčiau, reikėtų tam pasiruošti jau čia. Žmonės ekspromtu į kalnus nevažiuoja, tam ruošiasi iš anksto, todėl vertėtų pasitreniruoti Lietuvoje. Juolab, dabar yra tam sąlygų Druskininkuose, Anykščiuose, Vilniuje yra Liepkalnis.

Slidinėjimo kurortuose irgi yra vadinamųjų varlynukų. Tačiau pas mus kalnų slidinėjimas taip pat labai madingas, tad galima rasti gerų trenerių, kurie pamokys nusileidimo nuo kalnų technikos.

Kalnų slidžių sporte technika yra svarbi, tad geriau iškart kreiptis pagalbos į profesionalą, kad parodytų teisingus judesius, posūkius. Pasitreniravus čia, ir tikruose kalnuose bus smagiau: kelias dienas pabuvus varlinuke bus galima drąsiai kilti į kalnus ir leistis paprastesnėmis trasomis.

Kai slidinėji kalnuose – labai geras jausmas. Gal tik vienas procentas tai patyrusiųjų neįsimyli slidinėjimo, kalnų didybės.

Tačiau čiuožti reikia atsargiai ir tvarkingai, nelėkti, kaip akis išdegus, nes kalnai yra kalnai. Žmonės kartais pasijunta ereliais ir susitraumuoja.

Man irgi yra taip nutikę – čiuožiau nuo kalno ir atsipalaidavau, o jei eini į didžiuosius kalnus, atsipalaiduoti negalima. Negalima pervertinti savo galimybių. Vienas netikslus judesiukas gali pridaryti daug bėdų.

Po vieno nesėkmingo kritimo kalnuose aš į tai žiūriu labai labai atsargiai, tačiau kai turiu galimybę, visada išeinu paslidinėti kalnų slidėmis.

- Ką pasakytumėte apie slidinėjimą ir garbų amžių? Vyresni žmonės neretai bijo čiuožti slidėmis, neva parkris, o kaulai jau trapūs.

- Manyčiau, yra atvirkščiai – vyresniame amžiuje gal kai kuriems sunkiau bėgti. O slidinėjimas, jei yra ne kalnų, o lenktyninis, tinka visokio amžiaus žmonėms. Čiuožiant slidėmis juda visi raumenukai: kojų, rankų, nugaros. Ilsisi tik galva.

Žinau žmogų, kuris būdamas 84 metų slidinėja. Kai sutinki jį su slidėmis ir visą laimingą, įsitikini – joks amžius ne riba.

Patampyti vaikus su rogutėmis taip pat nerealu. Širdis džiaugiasi, kai netoli savo namų Antakalnyje matau ant kalnų susirenkančius senelius su anūkais, tėvus su vaikais. Net tiršta būna. Širdis džiaugiasi. Galvoju: o gal užsikabins mažiukai, pamils žiemos sportą ir kada nors bus mūsų didieji olimpiečiai?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Emigranto nusikaltimas sukrėtė ne tik Lietuvą, bet ir Švediją: nužudytą paauglę rado užklijuotomis lūpomis (75)

Darbą baigusi septyniolikmetė nusiuntė tėvui žinutę, kad grįžta namo, tačiau į juos taip ir...

Lietuviai įamžino chaotišką Indijos sostinę: jeigu ši šalis neegzistuotų, niekam neužtektų vaizduotės ją išgalvoti (8)

„Jeigu Indija neegzistuotų, niekam neužtektų vaizduotės ją išgalvoti“, - taip sakė...

Radžvilas: tai ir yra pabaigos ženklas (217)

Didžiosios Britanijos atsiskyrimas yra labai panašus į Sąjūdį, Europos Sąjunga ( ES ) eina...

Sirgalių žinutę išgirdęs Adomaitis po skaudaus pralaimėjimo citavo dukterį (15)

Vilniaus „Ryto“ vyriausiojo trenerio Dainiaus Adomaičio 45-ojo gimtadienio vakaras –...

„Hadsono stebuklas“: kaip išvengta tragedijos (16)

Sausio 15 d. sukako lygiai dešimt metų nuo vadinamojo Hadsono upės stebuklo, kai „ US Airways “...

Skamba antroji „Eurovizijos“ atranka: „Gangnam style“ kopija, žinutė smurtą patyrusioms moterims ir kritika scenos naujokams (1)

Šeštadienio vakarą eteryje skamba antrasis nacionalinės „ Eurovizijos “ atrankos filmavimas,...

Kauniečius tyrė 14 metų: vieta, kur gyvenate, tikimybę mirti gali padidinti net 70 proc. (24)

Jei gyvenate toliau nei 300 m nuo parko ir jame nesilankote, turite beveik 70 proc. didesnę tikimybę...

Stilistas rėžė nuomonę apie „Žmonių“ įvaizdžius: jei nepasiruošei, sėdėk tyliai ir apeik raudoną kilimą ratu (248)

Kiekviename renginyje laukiamiausia smalsuolių dalis – raudonas kilimas ir, žinoma, akį...

Vilniuje automobilis rėžėsi į stulpą, vairuotojas, įtariama, apsvaigęs automobilyje rasta švirkštų (12)

Vilniuje šeštadienio vakarą automobilio nesuvaldęs vairuotojas rėžėsi į stulpą. Į avariją...

Sugadintas Adomaičio gimtadienis: „Lietkabelis“ sutriuškino Vilniuje nušvilptą „Rytą“ (418)

Panevėžio „Lietkabelis“ (11-8) įspūdingai nutraukė keturių pralaimėjimų seriją...