aA
Praėjusią savaitę rinkose išsilaikė ramios nuotaikos ir pasaulio akcijų indeksai daugumoje išliko nepakitę. S&P 500 indeksas svyravo aplink 2,500 punktų lygį, nors buvo trumpam atsitraukęs kuomet JAV centrinio banko vadovė Janet Yellen pranešė apie 4.4 trilijonų JAV dolerio banko balanso mažinimą. Investuotojai sunerimo dėl galimo rinkos likvidumo prastėjimo, kas lėmė trumpalaikį rizikos mažinimą. Makroekonominiai duomenys nepateikė didesnių siurprizų, tačiau kredito agentūros sumažino tiek Didžiosios Britanijos, tiek Kinijos reitingus dėl augančių skolų šiose ekonomikose.
Konsolidacija rinkose tęsiasi
© Organizacijos archyvas

Žaliavų rinkose investuotojų nuotaikos liko nepakitusios: naftos kaina nuosekliai augo, o metalų segmente išliko santykinai neigiama. WTI rūšies naftos kaina praėjusią savaitę pakilo 1.5 proc., investuotojams išliekant pirkėjų pusėje ir matant tolimesnį JAV naftos platformų skaičiaus mažėjimą. Jų skaičius krito 5 vienetais iki 744 ir tai jau buvo šešta savaitė iš eilės, kuomet jų skaičius judėjo žemyn. Metalų rinkoje laikėsi abejonės dėl Kinijos ekonomikos augimo tempo. Aliuminio kaina kilo 0.5 proc., o vario 0.9 proc., tačiau geležies rūdos krito net -11.3 proc.

Apibendrinant sektorių rezultatus, geriausiai pasirodė pramoninės įmonės, kurios kilo 2.1 proc. Taip pat teigiamus rezultatus užfiksavo finansų sektoriaus kompanijos brangusios 1.5 proc. bei žaliavų įmonės pasistiebusios 1.1 proc.. Praeitą savaitę investuotojai atsisakė komunalinių paslaugų bei vartojimo prekių sektorių, kurie atitinkamai krito -2.2 proc. ir -1.9 proc. Vartojimo prekių segmentui priskiriama Apple kompanija, kuris praėjusią savaitę krito -5.0 proc. ir dėl savo ypač didelės kapitalizacijos, turėjo ženklios įtakos bendram sektoriaus rezultatui.

Apple kompanija kuria ir gamina elektronikos prietaisus, pagrinde išmaniuosius telefonus bei kompiuterius, taip pat teikia paslaugas, kaip muzikos, vaizdo transliavimas internetu bei duomenų saugojimas. Kompanija yra didžiausia JAV akcijų rinkoje pagal kapitalizaciją, kuri siekia 785 milijardus JAV dolerių.

Praeitą savaitę rinkos dalyviai vertino naujų produktų Iphone 8, Iphone 10 bei išmaniųjų laikrodžių paskelbimo rezultatus. Vartotojų susidomėjimas naujas prietaisais atrodė mažesnis nei tikėjosi investuotojai. Tai lėmė įmonės –5.0 proc. akcijų kainos korekciją, kas buvo blogiausia savaitė po naujų produktų pristatymo per pastaruosius 7 metus.

Investuotojai labai atidžiai stebi pirkėjų aktyvumą po naujų telefonų pristatymo, nes būtent išmanieji telefonai generuoja didžiąją dalį pajamų ir turi didžiausią pelno maržą, kas kuria pagrindinę Apple įmonės akcijų vertę. Nepaisant to, daugiausiai vilčių dedama į jubiliejinį Iphone 10 modelį, kuris dar nėra gaminamas ir jo pardavimai dar neprasidėję. Tikrųjų pokyčių galima laukti kuomet parduotuves pasieks būtent Iphone 10 modelis ir kaip jį įvertins pirkėjai.

Rinkos analitikai turi įvairių nuomonių dėl Iphone 10 išmaniojo telefono. Daugelis akcentuoja, jog net bazinio modelio kaina sieks 999 JAV dolerių ir gali būti per didelė daliai pirkėjų. Nepaisant to, telefono dizainas buvo ženkliai atnaujintas, kas gali paskatinti ištikimiausius fanus įsigyti naują modelį. Pagrindiniai telefono paviršiai bus stikliniai, išnyks pagrindinis mygtukas korpuso apačioje ir bus naudojami naujos kartos ekranai, kurie pasižymi itin aukšta raiška. Iphone 10 modelis parduotuves pasieks lapkričio 3 dieną ir jau tuomet rinkos spekuliacijos įgaus aiškesnę tendenciją.

Šią savaitę Admiral Markets platformoje prekiaujamos įmonės ketvirčio rezultatų neskelbs.

Penkios per savaitę labiausiai brangusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:
VZ +4.3 proc.


T +4.0 proc.


GE +3.9 proc.


JPM +3.5 proc.


BA +3.0 proc.

Penkios per savaitę labiausiai pigusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:
SNAP -10.1 proc.


TSLA -7.6 proc. 


AAPL -5.0 proc.

AMZN -3.2 proc. 


JNJ -2.3 proc.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Prancūzijos URM vadovė apie santykius su Rusija: visiškai aišku, kad šiandien ne metas dialogui

Prancūzijos laikysena karo Ukrainoje klausimu nesikeitė ir išlieka principinė, sako šalies...

Kelionė į Egiptą virto chaosu: keleiviai Vilniuje šalo ieškodami lagaminų, teko keisti lėktuvą (1)

Skrydis į Egipto kurortą daliai lietuvių turėtų įsiminti ilgam. „Delfi‟ skaitytoja...

Jonathan Tirone

Kinijos vadovui – Putino akibrokštas

Praėjus vos kelioms dienoms nuo Rusijos ir Kinijos vadovų susitikimo, pastarasis sulaukė Kremliaus...

Kaip iš išvaizdos atskirti šviežią kiaušinį nuo pastovėjusio ir kodėl jų negalima laikyti šaldytuvo durelėse tyrimai parodė, kokie kiaušiniai geriausi

Rudi ar balti, didesni ar mažesni – vizualiai kiaušiniai neturi tiek daug skirtumų. Tačiau...

Eurolygos dvikova Kaune: „Žalgiris“ – „Monaco“ gyvai (1)

„Žalgirio“ (15-15) krepšininkai pasitinka dar vieną šio sezono dvigubą Eurolygos savaitę....

„Patys prašosi“: po žinios apie branduolinius ginklus Baltarusijoje – raginimai Vakarams (3)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį paskelbė, kad jo šalis dislokuos taktinius...

Verslas PliusLaida „Sėkmingi iki 30-ies“

Gyvenimą kaime įsimylėjusi jaunoji ūkininkė Rūta – apie nelengvą, bet džiaugsmingą gyvenimą už miesto, gyvulių kainas ir apgavystes

Lietuvoje susiklosčiusi ganėtinai įdomi situacija: nors specialistai tvirtina, kad lietuvių...

Karina Krysko „69 Danguje“ gerbėjus nustebino grupės pradžią menančiu kadru: o prasidėjo viskas va taip

Grupės „69 Danguje“ lietuviškos muzikos mylėtojams pristatinėti nereikia. Merginų grupė...

Atsargiai, kam per 50: stiliaus klaidos, dėl kurių atrodysite gerokai vyresnė nei esate

Kol jums 20, iš esmės galite dėvėti, ką tik norite. Jaunystės faktorius užgoš ir stiliaus...