aA
„Labas rytas, Lietuva“- kas rytą taria Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė lietuvaičiams, o šiandien žurnalistė ir laidų vedėja sutiko praverti piniginę „Pinigų kartos“ skaitytojams.
Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė
Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Žiūrėdami ją vedant bene populiariausią rytinę laidą Lietuvoje, turbūt galvojame, jog jauna, neseniai ištekėjusi, niekada neieškanti žodžio kišenėje ir su visais randanti bendrą kalbą moteris finansus tvarko lygiai taip pat puikiai. Na, išlaidas maistui E. Daugėlaitė-Kryževičienė planuoja išties pagirtinai, bet, kaip ir visos moterys, turi silpnybių, kurioms atsispirti vis nepavyksta,. Tiesa, vienos finansinės nuodėmės pavyko atsikratyti.

Egle, esate taupi ar labiau išlaidi?

Esu išlaidi ir tą pripažįstu. Yra dalykų kurių visai neišmanau, bet yra ir tokių, kuriuos žinai, tik įgyvendinti sunku. Na, pavyzdžiui, turėti kelis atlyginimus atsidėjus, tuo atveju, jei keistum darbą, ar jo netektum. Bet kai nėra grėsmės ar planų keisti darbą, nemanau, kad daugelis suskumba taupyti juodam laikotarpiui. Dar tamsesnis miškas – investavimas.

Ar bandėte domėtis tuo?

Aš tiesiog prisibijau. Kai suprantu ne visus terminus ir veikimo mechanizmus, kai reikia pasitikėti konsultantu, kuris irgi ne visada gali duoti garantijas..tada tiesiog labiau pasitiki tomis priemonėmis, kuriose pinigai gali būti judinami bet kada ir jų tikrai nesumažės dėl kokių netikėtų svyravimų. Yra paslaugų, kurias supranti visiškai paprastai. Tarkim, paslauga, kai laikant pinigus sąskaitoje1 proc. priauga. Tuo ir naudojies.

Kalbant apie kitas išlaidas, ar turite, pavyzdžiui, kokių moteriškų silpnybių?

Baisiai buvau įnikusi į žurnalų ir knygų pirkimą. Man reikėjo turėti visus to mėnesio žurnalus, kurie man patinka. Tai gali būti ir užsienio žurnalai, kurie brangiai kainuoja Lietuvoje. Iš kelionių visada turėdavau parsivežti kokį naują „Vogue“ ar „Harpers Bazaar“. Dabar jau išsprendžiau šią problemą ir perku tik du žurnalus, nes seniau pirkdavau maisto, interjero, gyvenimo būdo ir kokius tris moterims skirtus žurnalus. Ir svarbiausia, suprantu, kad vis tiek nespėju visko perskaityti, natūralu, kad ne visi straipsniai sudomina. Lygiai taip pat su knygom, kartais tiesiog nespėji skaityti. Neseniai man padovanojo vieno žurnalo prenumeratą ir jau automatiškai jo nebeperku, o kitą perku, nes jis išeina tik kas ketvirtį, bet ir skaitau nuoširdžiai nuo pirmo iki paskutinio puslapio. Tai taip ir išsprendžiau šią savo žurnalų pirkimo problemą, o visus tuos, kuriuos norėčiau pavartyti, naudojuosi proga ir pavartau juos darbe. Knygas galima mainyti ar skolintis, tai irgi pavadinčiau tam tikra taupa. Dar kita silpnybė – kosmetika. Tose parduotuvėse esu kaip vaikas žaislų parduotuvėje ir man viską reikia išbandyti, man visada smalsu: „Čia naujas makiažo pagrindas. O, čia kažkoks lengvesnis! Kempinėlė štai nauja, koks natūralių šerelių teptukas nuostabus...“.

Kada paskutinį kartą pirkote kokią nors kosmetikos priemonę?

Vakar (juokiasi). Yra vienas dėsnis, tik nežinau, ar taip būna visoms moterims, bet viskas visada baigiasi vienu metu. Jeigu baigiasi šampūnas, tuoj baigiasi ir balzamas. Žiūrėk, ir pastos jau nėra. Tada mylimas kremas, micelinis vanduo ir visi kiti. Tada parduotuvėje sąskaita žaibišku greičiu išauga. O jeigu dar norisi pakeisti kokį produktą nauju, tai negi pirksi iš apatinės lentynos. Tai kaip jau turbūt supratote, negailiu pinigų plaukų priežiūrai ir odai. Kartais laukiu akcijų, peržiūriu visus internetinius puslapius, visus pasiūlymus. Bet turbūt atsimenu tik vieną kartą, kai norėdama sutaupyti 4 eurus, važiavau į kitą miesto rajoną, Šiaurės Miestelį, nors galėjau nusipirkti čia, prie pat darbo.

Jūs pradėjote daugiau gaminti namuose, ar taip pavyksta sutaupyti pinigų?

Nepajaučiau, nes manau, kad maisto kainos kyla ir dabar mano pirkinių krepšelis, tarkim, jeigu seniau dviem dienom galėdavau apsipirkti už 15 eurų, tai dabar nesugebu įtilpti į 20 eurų. O papietauti ar pavakarieniauti mieste dviem asmenims už 15-20 eurų sunkiai bepavyksta. Tad turbūt vienos išlaidos perkloja kitas ir sutaupyt nepavyksta.

Kas sudaro Jūsų pirkinių krepšelį?

Pagrindas - vaisiai ir daržovės, tada pieno produktai, bet irgi ne visi, dar kiaušiniai, kurių irgi nesinori pirkti pačių pigiausių, o už ekologiškus mokėti tenka gerokai daugiau. Dar yra kruopos, labai patinka indiška, kiniška virtuvė ir jei susigalvoju kokį receptą, tai žiūrėk jau reikia jūros gėrybių, žuvies ar kokių įmantresnių prieskonių. Aš mėgstu visokius konservus tai jie labai dažnai įkrenta į krepšelį – avinžirniai, smulkinti pomidorai, agurkėliai, alyvuogės. Kartą per mėnesį leidžiu papildyti riešutų ir džiovintų vaisių atsargas.

Bet kodėl perkate maistą tik dviem dienom, o ne savaitei? Gal taip mažiau pavyktų išleisti pinigų?

Kažkada bandžiau nusipirkti maisto savaitei, bet buvo labai sudėtinga, nes atsiranda padriko valgymo, skubos – vienas produktas jau pradeda gesti, tai puoli prie jo, nors visai nenorėjai tądien ir pan. Atsiranda daugiau streso, nesinori nieko išmesti, o tai padaryti kartais tenka. Aš sugebu puikiai susiplanuoti pusryčius ir pietus dviem arba trim dienom, kai kada ir vakarienę. Dabar, pavyzdžiui, išleidau 23 eurus – pasigaminau pilną puodą daržovių ir žuvies troškinio, paruošiau dosnų dubenį vaisių su avižiniais dribsniais ir jau antrą dieną valgau tuos pačius pusryčius ir pietus, ir žinau, kad dar ir rytoj juos valgysiu. Atsibosta? Tikrai taip. Bet tik taip gali laikytis režimo ir per daug neišlaidauti, keisdamas racioną kasdien.

Jeigu jau kalbam apie išlaidų planavimą, kaip Jūs su vyru planuojate šeimos biudžetą?

Planuojam, bet ne taip, kad susėstume, atsidarytume Excel programą ir viską cento tikslumu surašytume. Šeimoje aš esu daug išlaidesnė nei vyras ir, kaip sakau, labai gerai kūrybiškesnį darbą dirbantiems gyventi su logikos ir racijos turinčiais žmonėm, kurie gerąja prasme gali ir pakontroliuoti. Pastaruoju metu bandau vis susirašyti išlaidas, kurios man būtinos kas mėnesį: grožio sepcialistai, sporto užsiėmimai ir pan. Tada geriau suvokiu išlaidas ir galiu paplanuoti. Yra dalykų kurių gali atsisakyti, bet pavyzdžiui, sutvarkytos rankos, prižiūrėti plaukai – būtinybė, todėl kartą per mėnesį tenka apsilankyti kirpykloje, kas savaitę ar kas antrą nukeliauti pas manikiūro meistrę.

Pinigų karta
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lyg iš filmo „Pagirios Las Vegase“, bet veiksmas – Kauno viešbutyje (49)

Vieno Kauno centre esančio keturių žvaigždučių viešbučio darbuotojai negalėjo patikėti...

Vytautas Jokubauskas | D+

Ekspertai įvardijo laikotarpį, kada Kinija susidurs su didžiuliais iššūkiais: jau greit ji bus itin pavojinga

Virš Taivano zujantys karo lėktuvai, Pietų Kinijos jūroje kylančios dirbtinės salos ir...

Daktaras Rauba nurodė ypač veiksmingą būdą, kaip sumažinti virusų kiekį nosies gleivinėje: nekainuoja nieko (115)

Estijoje vaistines pasiekė nosies purškalas, kuris, esą, padeda laikinai apsisaugoti nuo...

Prieš liepą įsigaliosiantį draudimą – likučių išpardavimas dalyje parduotuvių (129)

Nuo liepos 3 dienos parduotuvėse Lietuvoje nebebus galima įsigyti daugelio vienkartinių plastiko...

Internete atsiras dar daugiau ribojimų: štai kas bus laikoma teroristiniu turiniu (122)

Europos Parlamentas vis daugiau dėmesio skiria interneto švarai bei kovai su jame vykdomais ar...

ES sumokėjo užstatą, kad būtų paleistas Sakartvelo opozicijos lyderis Melija (5)

Europos Sąjunga šeštadienį pranešė sumokėjusi užstatą, kad būtų paleistas suimtas...

ES susitarė įsigyti iki 1,8 mlrd. „BioNTech/Pfizer" vakcinos dozių (109)

Europos Sąjunga sudarė susitarimą su farmacijos bendrovėmis „BioNTech“ ir „Pfizer“ dėl...

Mokytojos iš Vilkaviškio pomėgis virto verslu: sužavėjo suvalkietiškos tradicijos (19)

Tautinis kostiumas – unikalus gaminys. Tai ne masinės gamybos produktas. Jis, yra audžiamas,...

Pasakė, ar galima automobiliui montuoti siauresnes ar platesnes nei nurodo gamintojas padangas (2)

Dažnai vairuotojai net nesusimąsto apie padangų plotį, bet reikėtų žinoti, kad jis turi įtakos...