aA
Klaipėdos valstybinės kolegijos (KVK) Sveikatos mokslų fakultetas yra viena seniausių medicinos mokyklų Lietuvoje. Per aštuoniasdešimt dvejus gyvavimo metus buvo parengta daugiau nei dvylika tūkstančių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo specialistų. Vakarų Lietuvos regione – tai viena didžiausių įstaigų, rengiančių biomedicinos srities ir socialinio darbo specialistus.
Studentai
Studentai
© Organizatorių archyvas

Įsidarbinamumas – 90 procentų

Nuolatinės studijos trunka 3 metus, išskyrus Bendrosios praktikos slaugą. Šių studijų trukmė – 3,5 metų. Visos programos, pasak fakulteto dekanės doc. Vidos Staniulienės, yra paklausios ir reikalingos Vakarų Lietuvos regiono darbo rinkai. Viena perspektyviausių studijų programų fakultete – bendrosios praktikos slaugos studijų programa. Šias studijas baigusių absolventų įsidarbinamumas siekia net 90 procentų.

Studijų tarptautiškumas

Sveikatos mokslų fakulteto išskirtinumas – studijų tarptautiškumas, kuris plėtojamas per tarptautinius projektus, bendradarbiavimą su 35 užsienio aukštosiomis mokyklomis, dėstytojų ir studentų mobilumą. Fakultetas itin glaudžiai bendradarbiauja su Suomijos Turku universitetu. Akademiniai mainai su šia aukštąja mokykla yra ilgalaikiai ir sistemingi. Jau daugiau nei dešimt metų slaugos studijų magistrantai ir dėstytojai atvyksta skaityti paskaitų ir veda praktinius užsiėmimus studentams bei dėstytojams. Pasidalinimas gerąja patirtimi praturtina studijas ir padeda dėstytojams tobulinti kompetencijas. Sveikatos mokslų fakultetas yra Europos slaugytojų edukatorių asociacijos (FINE - Europe) narys, kurios tikslai siejami su siekiais užtikrinti slaugytojų rengimo kokybę ir profesionalumą. Fakulteto dėstytojai aktyviai dalyvauja šios asociacijos veikloje.

Burnos sveikatos katedra

Burnos sveikatos katedroje įgyvendinamos Dietetikos, Burnos higienos ir Odontologinės priežiūros studijų programos. Absolventai, įgiję burnos priežiūros profesinio bakalauro laipsnį ir gydytojo odontologo padėjėjo arba burnos higienisto profesinę kvalifikaciją, gali dirbti licencijuotose asmens sveikatos priežiūros įstaigose, teikiančiose odontologijos paslaugas. „Mūsų kolegijoje įgyvendinamos Burnos higienos ir Odontologinės priežiūros studijų programos išsiskiria iš kitų Lietuvos kolegijų siūlomų analogiškų programų tuo, kad nuo pat studijų pradžios ypatingas dėmesys skiriamas burnos sveikatos įgūdžių ugdymui bendruomenėje“, - pastebi doc. dr. Jurgita Andruškienė. Burnos sveikatos katedroje realizuojama ir Dietetikos studijų programa. Būsimieji dietistai įgyja dalykinius gebėjimus: parengti ilgalaikį maitinimosi stebėjimo planą sveikiems asmenims ir ligoniams, mokyti ir konsultuoti bendruomenę sveikos mitybos ugdymo klausimais, teikti individualias ir grupines mitybos korekcijos paslaugas. Jie laukiami sveikatos priežiūros įstaigose, švietimo ir ugdymo institucijose, sveikatingumo ir reabilitacijos paslaugas teikiančiose įmonėse visoje Lietuvoje.

Studijos KVK
Studijos KVK
© Organizatorių archyvas

Grožio terapijos katedra

Grožio terapijos studijų programos absolventai gali dirbti sveikatos priežiūros įstaigose, kosmetikos kabinetuose, grožio salonuose, sveikatingumo centruose, vizažo studijose, SPA centruose ar kurti savo verslą. Studijų metu svarbus vaidmuo skiriamas profesinio meistriškumo praktikoms. Numatytos 3 praktikos. Pirmosios praktikos metu studentai mokosi konsultuoti higienos priemonių parduotuvių, kosmetikos ar grožio salonų klientus odos priežiūros klausimais, antrosios – studentai ne tik konsultuoja klientus, bet ir mokosi atlikti kosmetines procedūras, atliepiant estetinius klientų poreikius, trečiosios – studentai savarankiškai dirba su klientais. „Klaipėdos valstybinėje kolegijoje yra įkurtas profesinis „Grožio klubas“, kuris vienija studentus, dėstytojus, absolventus. Klubo veikla skatina dalintis gerąja patirtimi, organizuoti ir patiems dalyvauti profesinio meistriškumo konkursuose, skatina bendradarbiavimą, įsijungimą į savanorišką veiklą“, - sako K. Letkauskaitė.

Studijos KVK
Studijos KVK
© Organizatorių archyvas

Socialinio darbo katedra

„Socialinių darbuotojų poreikis dėl socialinės atskirties didėjimo ir sparčiai senstančios mūsų visuomenės yra didelis“, - pastebi katedros vedėja dr. Akvilė Virbalienė. Studijų programos išskirtinumas pasižymi tuo, kad ypatingas dėmesys skiriamas skurdo rizikoje ar socialinėje atskirtyje gyvenančių asmenų socialinėms problemoms spręsti ir jų sėkmingai integracijai į visuomenę, švietimo ir socialinių paslaugų kokybei, pasiūlai ir prieinamumui kaimo vietovėse didinti. Absolventai dirba socialinės apsaugos, sveikatos, švietimo, teisėtvarkos sistemų, viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus institucijose. Socialinio darbo katedra bendradarbiauja su Šv.Pranciškaus onkologiniu centru, kur studentai turi galimybę atlikti praktiką ir mokytis socialiai palaikyti sergančiuosius onkologinėmis ligomis ir jų artimuosius.

Kineziterapijos katedra

Kineziterapijos studijų programos tikslas – rengti aukštos kvalifikacijos kineziterapijos specialistus, atitinkančius Lietuvos ir Europos Sąjungos standartus, kurie gebės savarankiškai arba reabilitacijos specialistų komandoje teikti profesionalias kineziterapijos paslaugas bei konkuruoti darbo rinkoje. Absolventas, įgijęs kineziterapijos profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir kineziterapeuto kvalifikaciją, dirba sveikatos priežiūros, neįgalių vaikų ugdymo, sveikatinimo ir reabilitacijos paslaugas teikiančiose įstaigose, sanatorijose, ortopedijos gaminių ir techninių priemonių pritaikymo bei slaugos, globos namuose arba verčiasi privačia veikla. Kineziterapijos studijų programa pasižymi teorinių studijų ir klinikinės praktikos integracija.

Studentės
Studentės
© Organizatorių archyvas

Slaugos katedra

Šiuolaikinė sveikatos priežiūra neįsivaizduojama be svarbaus ir reikšmingo slaugytojų indėlio. Rengiant bendrosios praktikos slaugytojus fakultete yra siekiama, kad absolventai taptų aukštos profesinės kvalifikacijos slaugos specialistais, kurie dirbdami į praktiką diegtų naujausias slaugos mokslo žinias ir technologijas bei tobulintų slaugos praktiką. Studijos pasižymi teorinių žinių ir klinikinės praktikos integracija. Klinikinių dalykų studijos vykdomos mažomis grupėmis simuliacinėse ikiklinikinėse laboratorijose, naudojant muliažus, medicinines ir slaugos priemones, modernią įrangą. Visų procedūrų ir manipuliacijų įgūdžiai įtvirtinami ikiklinikinėse mokomosiose laboratorijose.

Studijos KVK
Studijos KVK
© Organizatorių archyvas

KVK Sveikatos mokslų fakulteto dekanė doc. Vida Staniulienė:

„Fakultete vykdoma ir plėtojama taikomoji mokslinė veikla. Ji orientuota į šalies ir Vakarų Lietuvos regiono poreikius. Įgyvendinant Klaipėdos, kaip „Sveiko miesto“, uždavinius, fakultetas aktyviai veikia Klaipėdos miesto žmonių sveikatos gerinimo srityje. Vykdomi įvairaus amžiaus asmenų su sveikata susijusios gyvenimo kokybės tyrimai, o konsultacijos atliepia Klaipėdos, kaip sveikatą stiprinančio miesto, poreikius. Šiuo metu įgyvendiname du projektus, kuriuos laimėjome Klaipėdos miesto savivaldybės skelbtuose konkursuose: „Piktnaudžiavimo alkoholiu kompleksinės prevencijos programa Klaipėdos miesto jaunimui“ bei „Judumo skatinimo programa Klaipėdos miesto senjorams: ėjimo galia“. Fakultete biomedicinos mokslus studijuojantiesiems sukurta neabejotinai geriausia mokymosi bazė Vakarų regione. Beje, tai vienintelė Vakarų Lietuvos mokymo įstaiga, turinti ir SPA procedūrų kabinetus. Jaunų entuziastingų dėstytojų kolektyvas, naujausia medicininė įranga praktinio mokymo bazėse, glaudūs ryšiai su socialiniais partneriais padeda ugdyti ateities biomedicinos specialistų praktikai reikiamas profesines kompetencijas.“

KVK Sveikatos mokslų Fakulteto absolventė, burnos higienistė „Evadenta“ odontologijos klinikoje Diana Stonkutė:

„Kolegija davė labai daug ir kaip asmenybei, ir kaip būsimai specialistei. Mano svajonė turėti mėgstamą darbą išsipildė. Dėl to visuomet būsiu dėkinga dėstytojams. Pacientams darau nuotraukas prieš higienos procedūrą ir po jos. Jeigu savo asmenybės nuotrauką būčiau padariusi prieš stojant į kolegiją ir po – tai būtų dvi labai skirtingos nuotraukos. Per trejus metus tapau drąsesnė, patobulėjau, prasiplėtė mąstymo spektras, išmokau išklausyti žmones.Baigus kolegiją nebuvo baisu pradėti naują gyvenimo etapą, nes studijų programoje buvo tiek teorijos, tiek ir praktikos. Dėstytojai dalijosi patirtimi, todėl sukaupiau didelį žinių bagažą. Visgi noras tęsti studijas niekur nedingo, tad ir toliau keliu kvalifikaciją. Džiugu, kad įžengus į naują gyvenimo etapą, ryšiai su dėstytojais nenutrūksta. Jie mus kviečia į susitikimus, domisi, kaip mums sekasi. Esame vertinami ne tik studijų metu, bet ir po jų. Visuomet gera sugrįžti į savo Alma Mater“.

Fakultete yra vykdomos septynios studijų programos:

• Bendrosios praktikos slaugos,
• Kineziterapijos,
• Burnos higienos,
• Odontologinės priežiūros,
• Dietetikos,
• Grožio terapijos.
• Socialinio darbo.

KVK
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Skaudi netektis: mirė poetas Kęstutis Navakas papildyta šalies vadovų komentarais (203)

Eidamas 56-uosius metus sekmadienį mirė poetas Kęstutis Navakas. Tai BNS patvirtino Lietuvos...

Nemokamų studijų vietų daugės penktadaliu, bet likusiesiems džiaugtis nėra ko (11)

Šiais metais studijos, palyginti su praėjusiaisiais, kainuos daugiau, tačiau daugės ir valstybės...

Kenčia, bet nedrįsta spręsti: ne vieną problemą išspręsti padės ginekologės, urologo ir seksologo patarimai (3)

Daugelį žmonių kamuoja problemos, susijusios su seksualiniu gyvenimu, tačiau paprašyti...

Adomaitis pripažino: „Žalgiris“ visa galva už kitus bus geresnis dar ne vienus metus Kairys nevyks į rinktinę (5)

Karaliaus Mindaugo taurė po metų pertraukos sugrįžta į Kauną. Pernai Vilniuje užfiksuotas...

Turtingųjų stovyklavimo ypatumai: palapinėse stovi plokščiaekraniai televizoriai, sofos ir net dušas (9)

„Ruoškis, važiuosim pirkti kupranugario“, – gaunu žinutę iš Mišelio, mano angliškai...

Operatorius beveik dvejus metus sąskaitas siuntė mirusiam žmogui

„Turiu tokią keistą situaciją su „Tele2“ . Jie beveik dvejus metus siuntė sąskaitas už...

Adomaitį vienu geriausių Europos trenerių pavadinęs Jasikevičius: „Rytas“ vertas daugiau pagarbos (2)

Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius džentelmeniškai šventė pergalę Karaliaus...

Tyrimas baigtas: įvertinta gotikinę bažnyčią „papuošusi“ betono aikštė (184)

Unikalios, istorinės bažnyčios gaivinimas, ar valstybės saugomo paminklo kraštovaizdžio...

Lietuva neteko išskirtinės asmenybės, sako mirusio poeto Kęstučio Navako kolegos ir bičiuliai (12)

Lietuva neteko išskirtinės asmenybės, palikusios ryškų pėdsaką lietuvių literatūroje, sako...

Taurė grįžta į Kauną: po pertraukos dominavęs „Žalgiris“ nukarūnavo „Rytą“ (498)

Antroje rungtynių pusėje aukštesnę pavarą įjungęs ir pergalingą spurtą surengęs Kauno...

|Maža didelių žinių kaina