Projekto rangovai nuo šių metų kovo rekonstravo Daržų gatvės ir šaligatvių dangas, nutiesė lietaus nuotekų tinklus, rekonstravo elektros tinklus. Siekiant palengvinti šios senamiesčio dalies namų užliejamų rūsių problemą, sutvarkyta ir lietaus nuotekų sistema. Ji, be kita ko, prisidės prie grindinio, kuriam kenkė per liūtis kaupęsis vanduo, o žiemą – įšalas, išsaugojimo.

Rekonstrukcijos projekto vertė – per 1 mln. litų. Jam įgyvendinti sutelktos Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos, Klaipėdos miesto savivaldybės bei ūkio subjektų pagal infrastruktūros plėtros sutartis skirtos lėšos.

„Rekonstruota Daržų gatvė – pirmoji šio rudens, kuris Klaipėdai yra ypač gausus įvairių reikšmingų infrastruktūros projektų pabaigtuvių, kregždė gatvių remonto srityje, – sakė penktadienį atnaujintą gatvę apžiūrėjęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. – Džiugu matyti, kad, tapusi gerokai modernesnė ir patogesnė, ji išsaugojo autentišką pavidalą. Tai – vertingas indėlis į Klaipėdos senamiesčio puoselėjimą ir vystymąsi.“

Daržų gatvė – viena iš pagrindinių Klaipėdos senamiesčio arterijų, gausiai lankoma turistų, patogi miestiečiams. Čia jau kuris laikas aktyviai plėtojamas verslas. Jaukioje gatvėje veikia viešbutis, greta yra ne viena kavinė bei restoranas, parduotuvės, kaimynystėje įsikūrusios miesto kultūros ir švietimo įstaigos: Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultetas, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras ir jo Meno kiemas, Etnokultūros centras, Klaipėdos lėlių teatras.

Anot mero, neabejojama, kad papildomos investicijos kilstels šios gatvės prestižą ir, tikimasi, suteiks dar vieną impulsą viso kvartalo plėtrai.

Klaipėdos savivaldybė siekia užtikrinti darnų senamiesčio vystymąsi. Be kita ko, vasarą miesto tarybos kolegija patvirtino Senojo turgaus kvartalo viziją, kurioje urbanistai pasiūlė suteikti šiai senamiesčio ašiai dar daugiau reikšmės, paverčiant ją ir gretimybes ne tik smulkiosios prekybos, bet ir aktyvaus viešojo gyvenimo, verslo bei laisvalaikio kvartalu.

Įgyvendinti sumanymus planuojama per ateinančius 7 metus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės