aA
Lietuvos savivaldybėms, siekiančioms gerinti ugdymo kokybę, 2014 m. buvo sudarytos galimybės pasinaudoti Nacionalinio egzaminų centro (NEC) vykdomu projektu ir įvertinti 4 ir 8 klasės mokinių mokymosi pasiekimus, išsiaiškinti konkrečius mokymosi sunkumus ir problemas, kurias galima įveikti mokiniams, mokytojams ir mokykloms suteikiant tinkamą pagalbą.
© Shutterstock nuotr.

Klaipėdos savivaldybė kartu su kitomis 23 savivaldybėmis pasinaudojo šiomis galimybėmis ir 30 bendrojo ugdymo mokyklų (2 gimnazijos, 10 progimnazijų, 9 pagrindinės mokyklos, 1 pradinė, 6 mokyklos-darželiai, 2 viešosios įstaigos), kuriose ugdomi 4-ųjų ir (ar) 8-ųjų klasių mokiniai dalyvavo Standartizuotame testavime. Iš visų minėtų mokyklų testavime dalyvavo 1361 ketvirtųjų ir 1478 aštuntųjų klasių mokiniai. 4-ųjų klasių mokiniai dalyvavo skaitymo, rašymo ir matematikos testavime bei atsakė į klausimynus, padedančius nustatyti socialinį mokyklos kontekstą, mokinio savijautą mokykloje, mokyklos pridėtinę vertę. 8-ųjų klasių mokiniai be minėtų užduočių atliko ir istorijos dalyko testą.

Įvertinus projekto rezultatus paaiškėjo, jog Klaipėdos ketvirtokai ir aštuntokai pagal procentinį mokomųjų dalykų įvertinimą viršijo bendrą šalies lygį. Uostamiesčio ketvirtųjų klasių mokiniai iš visų testuotų dalykų geriausius rezultatus pademonstravo sprendžiant matematikos užduotis, o aštuntokams geriausiai sekėsi istorija.

NEC kiekvienam standartizuotus testus atlikusiam mokiniui parengė individualią lyginamąją ataskaitą, su išsamiais paaiškinimais mokinio tėvams. Pasak Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotojos Virginijos Kazakauskienės, dalyvavimas testavime leidžia stebėti individualius mokinio pasiekimus, rengti rekomendacijas dėl atskirų dalykų. Anot specialistės, Klaipėdos miesto švietimo įstaigos sieks dalyvauti standartizuotame testavime ir kitais metais, nes tai yra galimybė ne tik patikrinti akademinius mokinių pasiekimus, bet ir jų savijautą mokymo įstaigose.

Visa šia analitine medžiaga (mokyklos ir mokinių ataskaitomis) savivaldybė, mokykla ir mokytojai gali naudotis aptardami konkrečius kiekvieno mokinio, atskirų mokyklų ir visos savivaldybės mokinių pasiekimų gerinimo klausimus. Konkreti mokykla savo rezultatus analizuoja ir interpretuoja mokyklos lygmeniu, išryškina savo stiprybes ir problemines sritis, rengia pasiekimų tobulinimo planus, numato kryptis, kaip panaudoti testavimo duomenis konkretaus vaiko pasiekimams gerinti. Nuo 2016 m. standartizuotu testavimu bus vertinami ne tik ketvirtų ir aštuntų klasių mokiniai, bet ir šeštokai bei antrokai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Naujausi reitingai: „valstiečiai“ smunka, ir jau matyti, kas juos pakeis (924)

Partijų reitingai atskleidžia, kad toliau pirmauja Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys...

Gyvai / 2020 metų biudžetas: Vyriausybė rado daugiau pinigų algoms, bet Seimo pageidavimai dar nesibaigė (1)

Antradienį Seimo plenariniame posėdyje antrą kartą svarstomas 2020 metų valstybės biudžeto...

Čekijos ligoninėje nušauti 6 žmonės (10)

Čekijos ligoninėje šaulys nušovė šešis žmones ir pabėgo, skelbia „Sky News“.

Klaipėdoje mirusios mažylės istorijoje vaiko teisių tarnyba ir socialiniai darbuotojai kratosi atsakomybės

Du vaikus augina svetimi žmonės, vieną tėtis, o ketvirta mažylė namuose palikta negyva....

Banko tikrinimai šeimą paliko be pinigų: mes nebeturime iš ko gyventi (240)

„Mes nebeturime iš ko gyventi“, – štai toks sakinys nuskambėjo iš DELFI skaitytojos...

Karbauskis apie kartelės sumažinimą: jeigu nepavyks šiandien, pavyks kitą dieną

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis...

Gyvai / DELFI Premjera: Monika Pundziūtė - Monique pristato naują dainą ir vaizdo klipą

Lietuvos scenos atlikėja Monika Pundziūtė-Monique kartu su muzikos prodiuseriu Mariumi Leskausku...

Kaune sulaikytas ugdymo įstaigos teritorijoje nuogas vaikščiojęs užsienietis pradėtas tyrimas dėl seksualinio prievartavimo (27)

Kaune pirmadienį sulaikytas ugdymo įstaigos teritorijoje nuogas vaikščiojęs užsienietis,...

Karbauskis: tikriausiai bus neįmanoma priimti stambios prekybos mokesčio nuo sausio 1 dienos (20)

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad stambios prekybos mokestis nuo sausio 1...

Putinui sakant kalbą, Zelenskis nesulaikė šypsenos Zelenskis: susitarti labai sunku (181)

Per spaudos konferenciją, surengtą po Normandijos formato susitikimo, Rusijos prezidentas...