aA
Žiniasklaidos planavimo agentūros „Inspired UM“ verslo plėtros direktorius ir vienas iš Rinkodaros ir komunikacijos mokslų instituto steigėjų Domantas Gailius sako, kad marketingo srityje verslo ir mokslo bendradarbiavimas vis dar sunkiai skinasi kelią. To priežastis – aukštųjų mokyklų uždarumas ir pakankamai jauna Lietuvos rinkodaros rinka. Visgi situacija sparčiai keičiasi. Reaguodamas į verslo poreikius, Kauno technologijos universitetas (KTU) nuo šių metų rugsėjo pradeda ir Klaipėdoje vykdyti Marketingo valdymo magistrantūros studijas, kuriose ypatingas dėmesys skiriamas praktikai.
Domantas Gailius
Domantas Gailius
© KTU archyvo nuotrauka

Marketingas – sritis, be kurios šiandien vargiai įsivaizduojama verslo veikla. D. Gailiaus įsitikinimu, tokia tendencija dar labiau sustiprės ir palies visus įmonės darbuotojus. „Įmonėse nyksta rinkodaros skyriai, marketingo funkcijos deleguojamos kitiems įmonės atstovams“, – sako Rinkodaros ir komunikacijos mokslų instituto steigėjas.

Glaudžiai bendradarbiauja su verslu

Nors šalies universitetuose studijų programų, susijusių su rinkodara, tikrai apstu, tačiau D. Gailius teigia, kad verslui reikalingų šios srities specialistų dar labai trūksta.

„Aukštosios mokyklos studentus stipriai paruošia teoriškai, tačiau gerokai trūksta praktikos. Taip yra ir dėl to, kad rinkodaros rinka Lietuvoje dar yra pakankamai jauna – jai vos virš 20 metų. Įmonei nusisamdyti specialistą yra be galo sunku. Aš pats neretai darbinu ekonometrijos doktorantus, kurie baigė taikomąją matematiką, biologus, filologus, filosofus ir pan., mat, jei turi platesnį požiūrį, jiems perteikti rinkodaros kompetencijas yra lengviau“, – sako D. Gailius.

Tačiau KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) Marketingo katedros docentė Žaneta Piligrimienė pabrėžia, kad tokia situacija, kai akademinė bendruomenė buvo tikrai uždara, šiandien jau yra pasikeitusi.

„Šiais laikais visi supranta, kad keičiasi visuomenė, poreikiai, studentai, todėl tiek studijų turinys, tiek ir jų forma irgi privalo keistis. KTU EVF Marketingo studijų programose vienose iš pirmųjų Lietuvoje buvo pradėtas glaudus bendradarbiavimas su verslu, kuris per daug metų leido sustiprinti ir išplėsti verslo partnerių ratą.

Marketingo programose realių verslo problemų sprendimui skiriamas didelis dėmesys, teorijos ir verslo integracija yra tapusi šių programų „vizitine kortele“. Bendrus projektus mūsų studentai jau vykdė su UAB „Nemuno vaistinė“, ACME, PLC „Mega“, Prekybos miesteliu „Urmas“, UAB „Eternit Baltic“, UAB „Druskininkų rasa“, AB „Volfas Engelman“, UAB „Ramunėlės vaistinė“ ir daugybe kitų verslo įmonių“, – pavyzdžius vardija docentė.

Žaneta Piligriminienė
Žaneta Piligriminienė
© KTU archyvo nuotrauka

Laukia studentų įžvalgų

Šiemet pirmą kartą bendrame projekte su KTU studentais dalyvavusios UAB „Ramunėlės vaistinė“ direktorius Aidas Uždavinys sako, kad būsimieji specialistai turi pakankamai stiprių žinių, jog galėtų iš karto pradėti dirbti.

„Studentų pateikta analizė bei įžvalgos padės mūsų įmonei efektyviau panaudoti įmonės resursus. Pozicionavimo grupės pasiūlymai bei rekomendacijos padės kuriant „Ramunėlės vaistinės“ įvaizdį rinkoje bei geriau patenkinti mūsų klientų poreikius. Įsitikinome, kad KTU EVF ruošiami marketingo specialistai yra kompetentingi bei gerai pasiruošę darbui. Mielai priimtume juos dirbti mūsų įmonėje“, – teigia A. Uždavinys.

Aidas Uždavinys
Aidas Uždavinys
© KTU archyvo nuotrauka

Būtinas platus išsilavinimas

Anot D. Gailiaus, marketingo studentas privalo suprasti, kad šioje srityje svarbiausiu tampa platus požiūris ir skirtingų sričių išmanymas.

„Galų gale, rinkodaros specialistas turi išmanyti visuomenės sąrangą, būti nuo jos neatsilikęs, turi būti įvairiapusis žmogus. Galų gale baigęs marketingo studijas eini dirbti ne į fabriką, o pas žmones, todėl platesnės žinios yra privalomos“, – sako D. Gailius.

Tarpkryptiškumas – vienas iš svarbiausių KTU strategijos elementų, kuris kasmet vis labiau stiprinamas kuriant naujas tarpkryptines studijų programas bei reformuojant magistrantūros studijų modelį.

„Pavyzdžiui, KTU magistro programoje Marketingo valdymas vystomos klasikinės kompetencijos, apimančios ne vieną kurią nors siaurą marketingo sritį, o holistinį supratimą apie marketingo strategiją ir jos vietą organizacijos strategijoje.

Marketingas
Marketingas
© KTU archyvo nuotrauka

Tuo pačiu, programoje ugdomos šiuolaikiniam marketingo specialistui reikalingos kompetencijos: skaitmeninis marketingas, antreprenerystė ir pan. Itin didelį dėmesį skiriame analitiniams gebėjimams, ugdome marketingo srities tyrėjus. Į studijų procesą įtraukiami lektoriai iš kitų sričių, pvz., psichologijos. Tarpkryptines kompetencijas ateityje užtikrins ir naujas KTU magistrantūros modelis MA+“, – toliau konkrečius pavyzdžius vardija Ž. Piligrimienė.

Viena geriausiai praėjusiais metais įvertintų magistrantūros rinkodaros studijų programų – KTU Marketingo valdymas – nuo šių metų rugsėjo mėnesio pirmą kartą bus pradėta vykdyti ir Klaipėdoje.

KTU
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Skirmantas Malinauskas įvardijo blogiausią koronaviruso scenarijų: evakuacija, ribojimai ir ligos židiniai (101)

Vyriausybė dėl koronaviruso paskelbė ekstremalią situaciją, vaistinėse jau seniai nebeliko...

Iš Italijos grįžusią vaiko motiną nustebino mokytojų prašymas: apie kokius nors tyrimus net nėra kalbos (170)

Praėjusį šeštadienį iš atostogų Italijoje grįžusi moteris labai nustebo, kai pirmadienį jos...

Užkalnis. Geriausia apsauga nuo koronaviruso – malda, blaivybė, viešos protesto akcijos (111)

Žinoma, kai kas gali nesutikti. Gal pasirodys, kad maldos, ir dar transliuojamos per TV, nelabai...

„Žalgiris“ prašo italų nevykti į Kauną, pasilieka teisę neįleisti į areną (379)

Trečiadienį Vyriausybei paskelbus ekstremalią situaciją dėl koronaviruso plitimo Europoje, Kauno...

Ekstremali situacija Lietuvoje: ką tai reiškia praktiškai? (355)

Vyriausybė trečiadienį posėdyje priėmė sprendimą paskelbti ekstremalią situaciją ruošiantis...

Justinos kalytė iš miško grįžo su 42 erkėmis: vilnietė turi patarimą visiems gyvūnų šeimininkams (1)

Su šunimis pasivaikščioti išėję šeimininkai sutinka vis daugiau erkių – kailyje...

Kai kurie trina rankomis: prisitaikius, pasikeitęs klimatas Lietuvai gali būti labai naudinga

Šylantis klimatas išryškino ir kelias problemas – pirmoji, tai keistis turi žemės ūkis. Reikia...

Gyvai / Naujojo uostamiesčio ekipos stratego krikštas: „Neptūnas“ – „Dzūkija“ tiesioginė rungtynių transliacija

Daugiau nei po dviejų savaičių pauzės į šalies krepšinio arenas grįžta „Betsafe-LKL“...

Lietuviško filmo suaugusiems „Vedybos, Skyrybos ir Barsukas“ premjeroje susirinko visas pulkas garsių žmonių (2)

Trečiadienio vakarą pramogų pasaulyje žinomi atstovai rinkosi į išskirtinę filmo premjerą...