aA
„Esame daug sėdintys žmonės: sėdime darbo vietoje, namuose prie televizorių ir kompiuterių, automobiliuose, tad dėl to dažnai skundžiamės įvairiais skausmais. O kaip jų išvengti? Turėtume daugiau judėti, būti fiziškai aktyvūs ir klausyti patyrusių kineziterapeutų, sveiko judesio mokytojų, patarimų, – sako Lietuvos sporto universiteto (LSU) absolventas, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kineziterapeutas Petras Mikučionis.
Kineziterapijos programa
© Organizatorių archyvas

Kompetentingų kineziterapeutų pagalbos nuolat prireikia ne tik sėdėjimo nuvargintiems, bet ir įvairias traumas patyrusiems ar ligų kamuojamiems žmonėms. Todėl LSU Kineziterapijos studijų programa kasmet sulaukia didelio stojančiųjų dėmesio.

„Mūsų Universitetas yra kineziterapijos Lietuvoje pradininkas ir jau septynis dešimtmečius rengia geriausius kineziterapeutus – gebančius mąstyti, o ne amatininkus, – teigia LSU Kineziterapijos studijų programos direktorė doc. dr. Jūratė Požėrienė. – Greta bendrauniversitetinių dalykų būsimieji kineziterapeutai gilinasi į specialybės disciplinas. Mūsų patyrę dėstytojai, pasitelkę šiuolaikines technologijas, moko studentus išsamiai ištirti ir įvertinti žmogaus funkcinę būklę ir fizinį pajėgumą, nustatyti kineziterapijos poreikį bei sudaryti kineziterapijos programas, taikyti įvairias kineziterapijos priemones, įvertinti procedūrų efektyvumą. Studentus mokome, kaip padėti žmonėms išvengti traumų ir ligų, rūpintis sveikatinimu. Jau bakalauro studijų metais studentai įsitraukia ir į mokslinius tyrimus.“

Ketvirto kurso studentė Tatjana Štopienė atvirauja, kad LSU pasirinko, išgirdusi gerų atsiliepimų apie kineziterapijos studijų kokybę. „Ir labai džiaugiuosi. Universitetas nedidelis, tad čia išgirstamas kiekvieno studento balsas, dėstytojams rūpi kiekvienas studentas“ – sako T. Štopienė, ateityje ketinanti tęsti mokslus, derinti teorinę ir praktinę veiklą.

Kineziterapijos programa
Kineziterapijos programa
© Organizatorių archyvas

LSU Kineziterapijos studijų magistrantas Paulius Šafranauskas patenkintas, kad studijuodamas Universitete ne tik įgyja daug teorinių žinių, bet ir turi galimybių jas pritaikyti praktiškai. LSU savo kineziterapijos studentams siūlo daugiau kaip 50 klinikinės praktikos vietų Lietuvoje ir užsienyje. „Praktikos metu realiai patikriname, įsitikiname, ar tikrai veiksminga tai, ko mokomės per paskaitas. Jei ne viską pavyksta pritaikyti, analizuojame, ieškome naujų sprendimų“ – pasakoja magistrantas P. Šafranauskas.

Jam pritaria ir Anelė Gedmantaitė, baigusi kineziterapijos mokslus kolegijoje, išlyginamąsias studijas LSU, o dabar čia pasirinkusi ir Kineziterapijos magistrantūros studijų programą. „Per praktiką ištyrus žmogų sunkiausia būna nustatyti jo negalavimų pradžią. Taigi nuolat reikia ieškoti naujos informacijos, konsultuotis su kolegomis ir tobulintis“, – sako A. Gedmantaitė.

Kineziterapijos programa
Kineziterapijos programa
© Organizatorių archyvas

Beje, profesionalių kineziterapeutų poreikį jaučia ne tik ligoninės, klinikos, sveikatingumo klubai, bet ir sporto komandos, kuriose kineziterapeutas dažnai vadinamas komandos žaidėju. „LSU Kineziterapijos studijų programa išskirtinė tuo, kad studentai mokosi ir tam tikrų sporto kineziterapijos modulių. Čia įgytos sporto kineziterapijos žinios jiems labai praverčia dirbant su sportininkais“, – tvirtina doc. dr. J. Požėrienė.

Tuo neabejoja ir ne vienerius metus sporto komandose kineziterapeutu dirbantis LSU auklėtinis Petras Mikučionis: „Savo profesinę karjerą pradėjau Kauno sporto komandose: rankinio klube „Granitas“, krepšinio – „Baltai“, „Aisčiai“, „Žalgiris“, vėliau pagelbėjau jaunimo krepšinio rinktinės sportininkams, dabar – vyrų rinktinės krepšininkams. Tikrai kiekvienam kineziterapeutui ypač naudinga padirbėti su sportininkais – ne tik padėti patyrus traumų, bet ir pamokyti, paaiškinti, kaip jų išvengti.“

Kineziterapijos programa
Kineziterapijos programa
© Organizatorių archyvas

Taigi LSU auklėtiniai, po ketverius metus trunkančių bakalauro Kineziterapijos studijų, sukaupę naujausių profesinių žinių ir įgūdžių, gali dirbti kineziterapeutais ne tik sporto komandose, bet ir gydymo, reabilitacijos, vaikų ugdymo įstaigose, sveikatingumo centruose, sveikatos kabinetuose, privačiose klinikose arba kurti savo verslą ir teikti kokybiškas kineziterapijos paslaugas. Norintieji gali tęsti studijas LSU Kineziterapijos, Taikomosios fizinės veiklos studijų programose arba kitos srities magistrantūroje.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Pasidalino abituriento rašiniu: šimtukininkas, olimpiadininkas, o egzamino neišlaikė (86)

Į DELFI redakciją kreipėsi abituriento, kuris neišlaikė valstybinio lietuvių kalbos ir...

Naujų mokesčių vajus: automobilių ir NT savininkai gali pradėti skaičiuoti (122)

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį dar kartą pareiškė, kad nuo 2020 metų keisis...

Cemento kompanijas kamuoja 33 trilijonų dolerių galvos skausmas (2)

Didžiausi pasaulyje cemento gamintojai jaučia spaudimą iš aplinkosaugos grupių, reguliuotojų...

Javapjūtė įsibėgėja – aiškėja reali derliaus kokybė (7)

Praėjusį savaitgalį Rokiškio rajono laukuose jau triūsė kombainai – ūkininkai pradėjo pjauti...

Taršos mokesčiai privers išlipti iš pamėgtų automobilių – galingus vokiškus pakeis nedideli japoniški (840)

Prabilusi apie mokestį taršiems automobiliams, Aplinkos ministerija riebų brūkšnį nubrėžė...

Donata Gutauskienė atvirai – apie nuteistojo vyro pamokas ir dar vieną jo atžalą: mūsų šeima nebus ta, kuria kiti žavėsis (41)

Atlikėja ir žurnalistė Donata Gutauskienė-Laisva sako pasirinkusi ne patį lengviausią kelią,...

Pats metas ieškoti kraujažolės: Bružienė papasakojo, kokiais atvejais tai bus puikus vaistas

„Ir ateis ta diena – kai tu nieko nedirbsi./ Ir eisi tą dieną skinti augalų./Ir senatvėje...

Mokslų daktarė apie uogas, kurių naudą dažnai užmirštame: jei jų nevalgote, neįsivaizduojate, ką prarandate (62)

Juodieji serbentai (lot. ribes nigrum ) Europoje valgomi jau apie 400 metų, o įrašai apie šias...

„Sūduva“ šeimininkavo San Marine: gynėjo benefisas ir sutriuškinti varžovai (80)

Iš UEFA Čempionų lygos atrankos iškritusi Marijampolės „Sūduva“ sėkmingai persikėlė į...

Patikrinti būdai, kaip atsikratyti bjauraus dvoko vonioje (1)

Ar teko kada įeiti į vonią ir sušukti: „O Dieve! Kas čia taip smirda?“ Jūsų poilsio oazę...