Kiekvieną dieną didžiųjų interneto naujienų portalų specialiose rubrikose pasirodo nuotraukų ir vaizdo medžiagos, kur užfiksuoti kelių eismo taisyklių pažeidėjai. Specialioje DELFI rubrikoje „Baudos kvitas“ kasdien publikuojama iki penkių dešimčių kelių eismo taisyklių pažeidėjų su aiškiai matomais automobilių registracijos numeriais. Panaši situacija ir kitų interneto portalų tokią pat paskirtį turinčiose rubrikose.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Dažnai ši vaizdo medžiaga suteikia informacijos ir policijos pareigūnams, kurie imasi atitinkamų veiksmų ir pažeidėjus nubaudžia įstatymų numatytomis baudomis. Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus viršininko Ramūno Matonio teigimu, tokių pranešimų kiekvienais metais vis daugėja.

„Tokios medžiagos gauname kasdien. Pastebime, kad turime net nuolatinių savo pagalbininkų, kurie mums siunčia nuotraukas ir vaizdo medžiagą su užfiksuotais pažeidėjais. Tačiau neretai žmonės tokią medžiagą siunčia ir anonimiškai“, – sakė R. Matonis.

Dažniausiai pareigūnus ar interneto tinklalapiuose susikūrusius nedrausmingų vairuotojų „gėdos stulpus“ pasiekia nuotraukos su neleistinose vietose pastatytais automobiliais. Tačiau vis daugėja ir vaizdo medžiagos, kur vaizdo registratoriais užfiksuoti pažeidimai keliuose. Automobiliuose ši įranga pradėta naudoti kaip priemonė išspręsti ginčus, kylančius avarijų ar konfliktų metu. Palaipsniui šie įrenginiai tapo savotiška pagalba ugdant vairuotojus kelyje.

„Tai, kad jūsų pažeidimo neužfiksavo policijos pareigūnai. dar nieko nereiškia. Niekada nežinai, ar tau iš paskos nevažiuoja automobilis su vaizdo įrašymo įranga“, – teigia policijos atstovas. Anot jo, pastebima, kad labai daug medžiagos užfiksuojama ir mobiliojo ryšio telefonais.

Policija siūlo aktyviau naudotis policijos elektroninių paslaugų portalu www.epolicija.lt ir siųsti nuotraukas, vaizdo medžiagą per šį portalą. Šiame portale gauta medžiaga automatiškai perduodama atitinkamos teritorijos policijos komisariatui ir pradedama administracinė teisena. Policija siūlo pranešti ir savo kontaktinius duomenis, kad būtų grįžtamasis ryšys atgalinei informacijai apie pažeidimo nagrinėjimo eigą gauti. Siunčiant medžiagą labai svarbu kuo aiškiau užfiksuoti pažeidimą, kad matytųsi data, laikas, vieta, kelių eismo taisyklių pažeidėjo automobilio valstybiniai numeriai ir kita aktuali informacija.

Tačiau kitoje barikadų pusėje stovintys ir galbūt jau nuo neoficialiųjų kelių patrulių nukentėję gyventojai mėgsta pilietiškus vairuotojus pavadinti skundikais. Bent jau tokią nuomonę galima susidaryti perskaičius tokių naujienų komentarus. Vis dėlto tai padeda ugdyti vairuotojus.

Vilnietis Dovydas K. pasakoja, kad darydavo smulkius pažeidimus prieš tai apsidairęs aplink, ar nesimato policijos pareigūnų: „Taip, būdavo atvejų, kad kirsdavau ištisinę liniją, kad apsisukinėdavau tam neskirtose vietose ar trumpam palikdavau automobilį draudžiamoje vietoje. Tačiau vieną kartą buvau pakviestas į policijos komisariatą ir pamačiau nuotraukas, kuriose buvo užfiksuotas mano pažeidimas. Po to karto tiesiog laikausi kelių eismo taisyklių, nes niekada nežinai, kuriame automobilyje gali būti foto arba vaizdo kamera.“

Anot policijos atstovo R. Matonio, kelių eismo taisyklės nėra sukurtos policininkams. „Jos sukurtos tam, kad keliuose būtų išvengta nesusipratimų, avaringų situacijų, konfliktų ir net labai skaudžių pasekmių. Nepaisydami kelių eismo taisyklių rizikuojame ne tik savo, bet ir kitų žmonių sveikata bei gyvybe“, – pabrėžia Policijos departamento prie VRM atstovas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

VSD pažymose – ne tik „MG Baltic“: atskleisti kitos įtakingos verslo grupės veiksmai (390)

Neleistinus politikų ir verslo ryšius tiriantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas...

Orai: po škvalo sugrįš vasara (8)

Trečiadienis dar gali būti niūrokas, bet nuo ketvirtadienio į šalį sugrįš labai vasariški...

Latvijos ekonomistas: pamirškite apie 20–30 proc. algų augimą (110)

Darbdaviai Baltijos šalyse dar puikiai pamena praėjusią finansų krizę, todėl darbuotojams...

Pensijų reforma keliauja į Seimą (36)

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė pensijų kaupimo reformai.

Lietuvos banko pirmininkas perspėja dėl praleistų galimybių: nesprendžia esminės problemos papildyta (5)

Vengdama priimti reikalingus sprendimus, vyriausybė praranda galimybę gerais ekonominiais laikais...

Artimieji susikibo dėl nužudyto kovotojo Morkevičiaus palaikų: už urnos laikymą namuose velionio mylimajai gresia bauda (147)

2016 metų gruodį nužudytas garsus kovotojas Remigijus Morkevičius , kuris TV žiūrovams buvo...

Ukraina išbandė naujus ginklus: pagaliau ši diena atėjo (197)

Ukraina antradienį išbandė nešiojamųjų prieštankinių raketų sistemas „ Javelin “,...

Prie jūros susiruošusi moteris pateko į kuriozinę padėtį autobuse (37)

Vilnietė Marija atsidūrė gana kuriozinėje situacijoje. Moteris su keturmete dukra iš sostinės...

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas užfiksuotas pikantiškoje vietoje (198)

Antradienio vakarą Druskininkų miesto meras Ričardas Malinauskas leido kartu su šimtais...

Karališkas braižas? Meghan Markle vestuvinė suknelė – jau matyta (6)

Meghan Markle atidavė duoklę klasikinei elegancijai – ji pasirinko 200 tūkstančių svarų (228...