aA
Kiekvieną dieną didžiųjų interneto naujienų portalų specialiose rubrikose pasirodo nuotraukų ir vaizdo medžiagos, kur užfiksuoti kelių eismo taisyklių pažeidėjai. Specialioje DELFI rubrikoje „Baudos kvitas“ kasdien publikuojama iki penkių dešimčių kelių eismo taisyklių pažeidėjų su aiškiai matomais automobilių registracijos numeriais. Panaši situacija ir kitų interneto portalų tokią pat paskirtį turinčiose rubrikose.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Dažnai ši vaizdo medžiaga suteikia informacijos ir policijos pareigūnams, kurie imasi atitinkamų veiksmų ir pažeidėjus nubaudžia įstatymų numatytomis baudomis. Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus viršininko Ramūno Matonio teigimu, tokių pranešimų kiekvienais metais vis daugėja.

„Tokios medžiagos gauname kasdien. Pastebime, kad turime net nuolatinių savo pagalbininkų, kurie mums siunčia nuotraukas ir vaizdo medžiagą su užfiksuotais pažeidėjais. Tačiau neretai žmonės tokią medžiagą siunčia ir anonimiškai“, – sakė R. Matonis.

Dažniausiai pareigūnus ar interneto tinklalapiuose susikūrusius nedrausmingų vairuotojų „gėdos stulpus“ pasiekia nuotraukos su neleistinose vietose pastatytais automobiliais. Tačiau vis daugėja ir vaizdo medžiagos, kur vaizdo registratoriais užfiksuoti pažeidimai keliuose. Automobiliuose ši įranga pradėta naudoti kaip priemonė išspręsti ginčus, kylančius avarijų ar konfliktų metu. Palaipsniui šie įrenginiai tapo savotiška pagalba ugdant vairuotojus kelyje.

„Tai, kad jūsų pažeidimo neužfiksavo policijos pareigūnai. dar nieko nereiškia. Niekada nežinai, ar tau iš paskos nevažiuoja automobilis su vaizdo įrašymo įranga“, – teigia policijos atstovas. Anot jo, pastebima, kad labai daug medžiagos užfiksuojama ir mobiliojo ryšio telefonais.

Policija siūlo aktyviau naudotis policijos elektroninių paslaugų portalu www.epolicija.lt ir siųsti nuotraukas, vaizdo medžiagą per šį portalą. Šiame portale gauta medžiaga automatiškai perduodama atitinkamos teritorijos policijos komisariatui ir pradedama administracinė teisena. Policija siūlo pranešti ir savo kontaktinius duomenis, kad būtų grįžtamasis ryšys atgalinei informacijai apie pažeidimo nagrinėjimo eigą gauti. Siunčiant medžiagą labai svarbu kuo aiškiau užfiksuoti pažeidimą, kad matytųsi data, laikas, vieta, kelių eismo taisyklių pažeidėjo automobilio valstybiniai numeriai ir kita aktuali informacija.

Tačiau kitoje barikadų pusėje stovintys ir galbūt jau nuo neoficialiųjų kelių patrulių nukentėję gyventojai mėgsta pilietiškus vairuotojus pavadinti skundikais. Bent jau tokią nuomonę galima susidaryti perskaičius tokių naujienų komentarus. Vis dėlto tai padeda ugdyti vairuotojus.

Vilnietis Dovydas K. pasakoja, kad darydavo smulkius pažeidimus prieš tai apsidairęs aplink, ar nesimato policijos pareigūnų: „Taip, būdavo atvejų, kad kirsdavau ištisinę liniją, kad apsisukinėdavau tam neskirtose vietose ar trumpam palikdavau automobilį draudžiamoje vietoje. Tačiau vieną kartą buvau pakviestas į policijos komisariatą ir pamačiau nuotraukas, kuriose buvo užfiksuotas mano pažeidimas. Po to karto tiesiog laikausi kelių eismo taisyklių, nes niekada nežinai, kuriame automobilyje gali būti foto arba vaizdo kamera.“

Anot policijos atstovo R. Matonio, kelių eismo taisyklės nėra sukurtos policininkams. „Jos sukurtos tam, kad keliuose būtų išvengta nesusipratimų, avaringų situacijų, konfliktų ir net labai skaudžių pasekmių. Nepaisydami kelių eismo taisyklių rizikuojame ne tik savo, bet ir kitų žmonių sveikata bei gyvybe“, – pabrėžia Policijos departamento prie VRM atstovas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (478)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (415)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (203)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Sinoptikai perspėja: šaltukas primins, kad artėja žiema (6)

Pirmadienį Baltijos regiono link savo poveikio sferą plės Skandinaviškas anticiklonas, Lietuva...

Carolinos Herreros patarimai vyresnio amžiaus moterims: ko niekada neturėtumėte vilkėti (64)

Niekas taip nesendina moters, kaip apsimetinėjimas, kad ji vis dar jauna, įsitikinusi Carolina...

Monika Šedžiuvienė – atvirai apie išgalvotas „sužadėtuves“, būsimas vestuves bažnyčioje ir vaikus su naujuoju draugu (154)

Nepaisant keletą metų trukančių viešų skyrybų, šiandien Monika Šedžiuvienė sako esanti...

Turistų spąstai Barselonoje – kosminės eilės ir kišenvagiai nuo šios vietos neatbaido (13)

Jei Barselona būtų draugė, tai būtų draugelka , kuriai nesigėdyčiau 4 valandą ryto...

Po triuškinančios pergalės – Jasikevičiaus juokai apie „snaiperį“ Kavaliauską (30)

„Betsafe – LKL “ čempionate Kauno „Žalgiris“ (10/1) Šiaulių „Šiaulius“ (0/11)...

Karjeros pergalė: Zverevas emocingai triumfavo finaliniame ATP turnyre (27)

Londone (Didžioji Britanija) pasibaigusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) sezono turnyre...