Šeštadienį Kauno Rotušės aikštėje minia žmonių susirinko į pagrindinės miesto eglės – karuselės įžiebimo šventę.
Kaune įžiebiama Kalėdų eglė
© Kas vyksta Kaune nuotr.

Pasitiko milžiniški, balti arkliai

Šventė surengta įspūdinga: 18 val. į Rotušės aikštę, nešina baltais, 4 m aukščio baltais arkliais, įžygiavo profesionali gatvės teatro trupė „La Compagnie des Quidams“ iš Prancūzijos. Ji lankytojams dovanoja teatro, šokio ir cirko elementų kompoziciją.

Trupė atlieka kerintį vaidinimą, susirinkusiems mažiesiems kuria tikrą pasaką. Artistai tarsi simboliškai įsups kalėdinės eglės-karuselės ratą. Iš karto po jų pasirodymo keturi būgnininkai atliks meninį performansą.

Įspūdį sustiprino pagrindinis šventės svečias – tikrų tikriausias Kalėdų Senelis, kalbinęs mažuosius ir teiravęsis, ar vaikai labai jo laukia.

Koncerto šįmet atsisakyta, nes kaip prieš tai pasakojo kalėdinių renginių ciklą Kaune organizuojančios VŠĮ „Šou lyga“ direktorius Remigijus Knabikas, išskirtinės estrados žvaigždės kainuoja didelius pinigus, o ir žiūrovų šaldyti nenorėta: „Tokiu laikotarpiu jos labai užimtos. Šiemet atsisakėme koncertų, kurie žmones aikštėje įšaldo kelioms valandoms.“

Eglutės įžiebimo renginys vyks apie valandą. Jos kūrėja Jolanta Šmidtienė teigė, kad renginys pavyko puikiai, nors sniego ir trūko, nuotaikos geriausios: „Džiaugiamės švente, nuotaikos tokios, kokias atsinešame, tad linkiu džiaugtis švente“, – kalbėjo J. Šmidtienė.

Ir vėl išskirtinė eglė

Ypatingoji eglė pradėta gaminti dar rugsėjo mėnesį, įvairiose miesto vietose, jos darbai Rotušės aikštėje pradėti lapkričio pradžioje. Kauno kalėdinė eglė Eglė šįmet yra 16 metrų aukščio, dar du metrus užima jos viršūnės dekoracija.

Šįmet eglė vėl išskirtinė: jos apačia pavirto besisukančia karusele, ant kurios kiekvienas gali pasisupti, karuselė veikia ištisą parą, supimuisi įrengta 12 dailių arklių. Tikimasi, kad kauniečiai ir miesto svečiai patys susitars kam ir kiek laiko suptis bei keblumų dėl to nekils.
Vienas sukimosi seansas vyks dvidešimt minučių, ant ypatingojo įsimylėjėlių arkliuko tilps du žmonės.

Ant pakylos pastatyti suoliukai, prisėdus čia galima išgerti arbatos. Iš viso ant judančios konstrukcijos tilps daugiau kaip 100 žmonių. Konstrukcija papuošta žaisminga kompozicija iš kėdutės, staliuko, mažų supynių, arkliukų, pianino, dviratuko bei kitų dekoracijų. Karuselė išsiskiria veidrodiniu atspindžiu, sukuriančiu išskirtinį eglės efektą.

Eglės viršus sudarytas iš 40-ies žaliaskarių, atvežtų iš Kauno girininkijos. Eglės ūgis siekia 16 metrų, skersmuo – beveik 15 metrų. Eglė šviečiančiomis girliandomis sujungta su kalėdiniu miesteliu – dvylika mažų namelių, juose bus sekamos pasakos, gaminami rankdarbiai, pardavinėjama kakava ir saldumynai.

Kalėdinio miestelio papuošimui sunaudoti keli kilometrai šviečiančių girliandų.

Bus puošiama išmaniuoju būdu

Kaip ir pernai, šįmet eglė bus interaktyvi, ją internetiniame puslapyje galės valdyti kiekvienas panorėjęs gyventojas. Bus galima keisti eglės spalvas, palikti linkėjimus, juos eglutėje rodys 6 ekranai, sveikinimai bus matyti ir interneto puslapyje.

Skirtingomis spalvomis eglę bus galima apšviesti minutei laiko.

Už techninę eglės dalį atsakingas architektas Andrius Efimenko akcentavo, kad šįmet išskirtinė eglės kompozicija: daroma aikštė aikštėje. „Didžiausias iššūkis buvo sutvarkyti ne tik eglės aukštį, bet ir plotį bei padaryti eglę nuolatiniame veiksme. Tikime, kad pavyko“, – kalbėjo pašnekovas.

Įspūdingas vaidinimas, Kalėdų Senelis ir fejerverkai

Pagrindinės miesto eglės renginys pasakiškai įspūdingas: į aikštę pirmiausiai įžygiavo prancūzų gatvės teatro trupė „La Compagnie des Quidams“, kuri su 4 m aukščio baltais arkliais atlilo kerintį vaidinimą, aikštėje mažieji sutiko Kalėdų Senelį, 18:46 val. bus įžiebta eglutė su kalėdiniu miesteliu, o 18:48 val. šventę apipavidalins gausūs fejerverkai.
Numatoma, kad didesnis srautas žmonių į aikštę pradės plūsti likus pusvalandžiui iki renginio pradžios.

Šventės pabaiga numatoma 19 valandą.

Veiks Kalėdų miestelis

Kalėdų eglės įžiebimu Rotušės aikštėje prasidėjo iki sausio 8 d. vyksiantis renginių ciklas. Gruodžio 3 d. čia bus oficialiai atidarytas Kalėdų miestelis, o gruodžio 17-ąją bus duota pradžia interaktyviai kalėdinių 3D projekcijų zonai, kuri veiks dvi savaites iki Naujųjų.

Kiekvieną vakarą vaizdo projekcijos papuoš rotušės pastatą, 3-5 žaidėjai gaus skirtingų spalvų burtų lazdeles ir turės nukreipti jas į projekciją, kurioje matysis lede įšalę personažai.
Žaidimo dalyviai varžysis, kam pavyks greičiau juos išlaisvinti. Gruodžio 31-osios vakarą Rotušės aikštėje Kaunas pasitiks 2017-uosius.

Eglutės kompozicija Kauno miesto savivaldybei atsieis apie 80 tūkst. eurų, tiek pat atsieis ir žiemos šventinio laikotarpio renginiai.

Daugiau skaitykite čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Žalgiris“ – tikras fenomenas: kodėl žaliai baltas kraujas taip masina Eurolygos turčius? lyderis – pagal du rodiklius (27)

Jau tapo įprasta, kad kasmet į kovą prieš galingiausias Europos krepšinio armijas stojantis Kauno...

Kelyje po Europą: džiaugsmas piniginei, laisvėje gyvenančios beždžionės ir laimingi žmonės (7)

Įspūdžius apie mūsų kelionę reikia skaityti vienu įkvėpimu. Tai – kaip greitas veiksmo...

Užkalnis: kaip jums paaiškinti, kad jūsų restoranas blogas? (205)

Žinau, kad daug kas galvoja, kad man patinka kritikuoti restoranus ir visaip prie jų kabinėtis....

Septyneri metai namo statyboms: pora atskleidė, kas atėmė daugiausia laiko ir pinigų (125)

Namo statybos – ilgai trunkantis ir nelengvas procesas, kuris gali trukti keletą metų ar net...

Peskovas: Merkel ir Putinas planuoja naują formatą dėl Sirijos (37)

Rusija ir Vokietija sieks naujo formato su Prancūzija ir Turkija, kad būtų stabilizuota padėtis...

Gailina pusę metų jautėsi pavargusi kol pagaliau rado ligą: buvo priversta gerti 15 tablečių per dieną

Dusulys , drebulys, augantis svoris ir nuolatinis nuovargis – sutrikusios skydliaukės simptomai,...

Draugas papasakojo apie Grafininos parodytas kaukes: jei ji gyva ir stebi šią situaciją – jai tai brangiai kainuos (62)

Paskelbus be žinios dingusios Sandros Grafininos paiešką, suimtas jos vyras Nigelas Westas. Šią...

Netikėčiausios vestuvių tendencijos: sodybos primirštos – ieškoma kur kas egzotiškesnių vietų (10)

Beveik netenka organizuoti vestuvių tikroje kaimiškoje sodyboje – šiuolaikinės poros renkasi...

Ne tik liūtys skandina Remigijų Šimašių, arba kodėl vilniečiai dabar pavydi Kaunui (626)

Pagal paskutinę „Vilmorus“ apklausą, Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus reitingas yra...

Benediktas Vanagas leidosi į avantiūrą vaikams paaiškinti žodį iš „F“ raidės ir sekso prašymą (22)

„Lietuva yra geriausia vieta auginti vaikams. Tiesą pasakius, tai galėtų būti ir nemaža...