aA
Lietuvos jaunųjų medikų organizacijos, artėjant LR Seimo rinkimams, organizuoja diskusiją apie tai, kaip sėkmingai pasiruošti nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliosiančiam naujam Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymui. Teisės akte aiškiai nurodyti maksimalūs terminai, per kuriuos Lietuvos gyventojams turi būti suteiktos sveikatos priežiūros paslaugos: šeimos gydytojo konsultacija – per 7 d., gydytojo specialisto – per 30 d., atliktas brangusis tyrimas (kompiuterinė tomografija ar magnetinis rezonansas) – per 30 d., operacija – per 60 d.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Naujuoju įstatymu siekiama viešinti gydymo įstaigų veiklos rodiklius, kas įgalintų jas tarpusavyje reitinguoti. Taip pat, numatytos poveikio priemonės, kurios leidžia finansiškai įvertinti gerai veikiančias kuomet ASPĮ bei keisti ligonių kasų sutartis su tomis įstaigomis, kurios atsilieka nuo šalies vidurkių.

Įstatymas sukėlė įvairių atgarsių visuomenėje ir medikų bendruomenėje. Jame numatytos nuostatos yra logiškos bei reikalingos, tačiau valdžios atstovai ir gydymo įstaigų administracija teigia, jog pirmiausia reikia didinti sveikatos sektoriaus finansavimą, gydytojų ir kitų specialistų kiekį.

Gerosios valdysenos (angl. Corporate governance) principų pavyzdžiai kitose Lietuvos valstybinėse įstaigose rodo, jog be papildomų finansinių ar žmogiškųjų resursų galima ženkliai padidinti sveikatos sektoriaus efektyvumą, skaidrumą bei pacientų pasitenkinimą. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, apie 20% Europos sveikatos sektoriaus lėšų yra išsvaistoma dėl biurokratinio aparato, prastos vadybos ir gerosios valdysenos principų nebuvimo.

Po Seimo rinkimų liks visai nedaug laiko poįstatyminiams aktams, įstaigų infrastruktūros bei darbo tvarkos pokyčiams, kurie leistų sėkmingai pasiruošti įstatyme numatytoms nuostatoms. Todėl partijoms jau dabar reikia turėti konkretų planą, kokių darbų imtis atėjus į valdžią. Būtent tai ir norime išsiaiškinti diskusijos metu.

Renginyje dalyvaus atstovai iš pagrindinių parlamentinių partijų. Aurelijus Veryga iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos, Juozas Pundzius iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Rimantas Benetis iš Socialdemokratų partijos, liberalas Eduardas Pabarčius ir darbo partijos atstovė Dangutė Mikutienė.

Diskusiją moderuos žurnalistė Rita Miliūtė, eksperto vaidmenį užims Paulius Martinkus, buvęs Gerosios valdysenos instituto Baltijos šalims prezidentas.

Dalis diskusijos dalyvių nėra vien kandidatai į Seimą. Savo įžvalgomis dalinsis žmonės, turintys patirties vadovaujant akademinėms klinikoms, užimantys aukštas pareigas Lietuvos gydytojų sąjungoje, dėstantys medikus ruošiančiuose Universitetuose.

Prisijunkite prie DELFI TV transliacijos internetu, užduokite klausimus ateities sprendimų priėmėjams bei tiesiogiai įsitraukite į sveikatos sistemos formavimą Lietuvoje!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (411)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (182)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (188)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Skvernelio reitingus gali sudeginti ne tik kova su kainomis (204)

Kainos – maisto, šildymo, komunalinių paslaugų – yra pirmo svarbumo reikalas Lietuvos...

Carolinos Herreros patarimai vyresnio amžiaus moterims: ko niekada neturėtumėte vilkėti (56)

Niekas taip nesendina moters, kaip apsimetinėjimas, kad ji vis dar jauna, įsitikinusi Carolina...

Monika Šedžiuvienė – atvirai apie išgalvotas „sužadėtuves“, būsimas vestuves bažnyčioje ir vaikus su naujuoju draugu (105)

Nepaisant keletą metų trukančių viešų skyrybų, šiandien Monika Šedžiuvienė sako esanti...

Turistų spąstai Barselonoje – kosminės eilės ir kišenvagiai nuo šios vietos neatbaido (9)

Jei Barselona būtų draugė, tai būtų draugelka , kuriai nesigėdyčiau 4 valandą ryto...

Po triuškinančios pergalės – Jasikevičiaus juokai apie „snaiperį“ Kavaliauską (25)

„Betsafe – LKL “ čempionate Kauno „Žalgiris“ (10/1) Šiaulių „Šiaulius“ (0/11)...

Karjeros pergalė: Zverevas emocingai triumfavo finaliniame ATP turnyre (13)

Londone (Didžioji Britanija) pasibaigusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) sezono turnyre...