aA
Šv. Kalėdos – metas, kai prisimename savo artimuosius, dalijamės su jais džiaugsmu ir šiluma, dėkojame už tai, kas per metus buvo geriausio. Jau tampa įprasta sveikinti ne tik artimiausius ir mums brangiausius žmones, bet ir klientus, verslo partnerius ar kolegas. Tai gali būti gera proga pasidžiaugti sėkmingu bendradarbiavimu, palinkėti sau ir klientams ar partneriams ir toliau palaikyti gražius, šiltus ryšius.
© Shutterstock nuotr.

Vertimų biuro „Ars libri“ kalbos redaktoriai pataria, kad jūsų sveikinimas nepasimestų tarp gausybės kitų, verta tam skirti daugiau laiko bei išmonės ir pasistengti nustebinti žmones, kuriuos sveikinate. Verta paminėti, kad išsiskiriančios, originalios bei drąsios sveikinimo idėjos gali tapti jūsų verslo reklama. Žmonės linkę dalintis tokiais sveikinimais, rodyti juos kolegoms, draugams ar šeimos nariams – taip apie jūsų įmonę išgirsta dar daugiau žmonių.

Pateikiame kelis patarimus, kaip sukurti išsiskiriantį sveikinimą.

Elektroninis sveikinimas. Elektroninių sveikinimų idėjų, žodžių, minčių pilnas visas internetas. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad elektroninis sveikinimas – greičiausias ir mažiausiai pastangų reikalaujantis sveikinimo būdas.

Tačiau jei pasirinksite pirmą pasitaikiusį elektroninį atviruką su jau užrašytu kasmet girdimu sveikinimu, rizikuojate, kad verslo partneris ar kolega vos atsidaręs gautą sveikinimą, jį paprasčiausiai uždarys ir pamirš. Jei norite išsiskirti, verta kreiptis į šioje srityje dirbančius žmones. Profesionalai jums padės išsirinkti geriausiai tinkantį dizainą.

Jei siųsdami sveikinimą jį prisegate prie elektroninio laiško, nepamirškite, kad nederėtų palikti tuščio laiško laukelio. Nepagailėkite laiko ir užrašykite kreipinį, keletą sveikinimo žodžių, paminėkite, kad prisegate failą.

Popierinis atvirukas. Prieš dešimt metų galėjote išsiskirti draugams ar klientams nusiuntę elektroninį sveikinimą, tačiau technologijoms nenumaldomai veržiantis į mūsų gyvenimus grįžtama prie senųjų vertybių. Pasidairykite įvairiuose knygynuose, butikuose ar pašto skyriuose – tikrai rasite tai, ko ieškote. Išskirtinį atviruko dizainą taip pat galite užsisakyti dizaino studijoje.

Vaikystės nuotraukos ar vaikų piešiniai. Ant atviruko taip pat galite perkelti savo vaikystės ar vaikų nuotrauką, vaiko piešinį. Toks atvirukas visuomet nuteiks teigiamai bei perteiks dalelę Kalėdinės šilumos. Artimiesiems tai bus proga pasidžiaugti bendrais prisiminimais ar jau senai pamirštomis akimirkomis. Nepabijokite tokiais sveikinimais nustebinti ir kolegų bei verslo partnerių – sukursite patikimo, šeimos vertybėmis besirūpinančio žmogaus įvaizdį. Galite būti tikri, kad toks atvirukas dar ilgai užsilaikys namuose ar kolegų kabinetuose.

Savi žodžiai. Niekada nesate nieko parašęs ir galvojate, kad tikrai nesukursite nieko geresnio nei įvairiose interneto svetainėse randami jau parašyti sveikinimai? Labai klystate. Juk dažniausiai niekas neskaito įmantrių, ilgų sveikinimų, o jei ir skaito, tai iškart perskaitę pamiršta. Savi žodžiai, kad ir trumpi, nesirimuojantys, necituojantys jokių žinomų žmonių žodžių, yra daug vertingesni bei šiltesni.

Dėmesys kiekvienam. Geriausia, jei kiekvienas sveikinimas būtų individualus, tačiau, jei sveikinate gausų būrį žmonių, kiekvienam rasti tinkamus ir išskirtinius žodžius gali būti nelengva. Tokiu atveju pasistenkite bent jau kreipinius ir parašą parašyti ranka. Žmonėms visuomet maloniau matyti, kad rašydami sveikinimą galvojote apie juos, skyrėte tam laiko ir pastangų.

Pradėkite ruoštis iš anksto. Nesvarbu, ar renkatės elektroninį sveikinimą, ar popierinį atviruką, prisiminkite, kad išskirtinio dizaino sveikinimams sukurti reikia laiko. Geriausia apie tai pagalvoti jau rudens viduryje, tuomet turėsite pakankamai laiko suderinti ir išsirinkti jums tinkamiausią dizainą, sukurti gražius žodžius bei viską suruošti išsiuntimui, kuris, beje, taip pat užima nemažai laiko.

Klaidos. Sukūrę sveikinimą, po kurio laiko būtinai jį perskaitykite, o jei savimi nepasitikite, duokite kam nors pažiūrėti, ar tikrai nepalikote klaidų.

Nesvarbu, kokį sveikinimo variantą pasirinksite, svarbiausia, kad jis būtų nuoširdus. Per šventes geriausiai įvertinamas nuoširdus žmogiškas dėmesys. Sveikinimas kaip investicija – skirtas laikas ir lėšos tikrai atsipirks.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar tikrai emigrantai kraunasi lagaminus? Skambina ir studentai, ir pensininkai (92)

Į kurią pusę labiau krypsta lietuvių akys: į Londoną ar į Lietuvą? Grįžtančių tikrai yra,...

Skandalu virtusi reforma varo į neviltį: mokiniai rado, kur gauti maisto – šluoja viską valgyklos visai ištuštėjo (197)

Netyla diskusijos ir skandalai dėl pasikeitusių reikalavimų mokyklų valgyklų patiekalams. Kol...

Gyvenimo audrų nublokšti gyvena sąvartyne: trijų kambarių „buveinė“ saugo liūdnas paslaptis (138)

Pokalbio pradžioje 63 metų buvusi kaunietė Nijolė tikino, kad Jonavos sąvartyne gyvena nuo 2012...

Diktatoriai ja žavėjosi, o Baltieji rūmai šiurpo dėl vizitų be jokio įspėjimo pilotui liepė apsukti lėktuvą, nes pamiršo nusipirkti sūrio (9)

Buvusi pirmoji Filipinų ponia Imelda Marcos veikiausiai viena prieštaringiausiai vertinamų šių...

Rimvydas Valatka. Kas rūpinasi Skvernelio kojinėmis ir Kirkilo bičiulių vynais? (66)

Kartą, kai Prezidentu buvo išrinktas Brazauskas, Prezidentūroje apsigyveno toks Buzūnas. Niekas...

Oficialiai išsiskyrė Natalija ir Sigitas Martinavičiai (25)

Verslininkas Sigitas ir papuošalų kūrėja Natalija Martinavičiai oficialiai pasuko skirtingais...

„Neptūnas“ po atkaklios kovos palaužė „Juventus“ pasipriešinimą (2)

Gerą formą demonstruojantis Klaipėdos „Neptūnas“ (6-1) turėjo vargo, tačiau sugebėjo...

Prabangių lėktuvų rinka kaista: parduodami net naudoti lėktuvai (24)

Įsigyti naudotą reaktyvinį verslo lėktuvą tampa vis sudėtingiau ir tai ženklas, jog prabangių...

Pardavęs žvejybos laivus įsigijo salą Tailande ir pavertė rojaus kampeliu

Jau keletą dešimtmečių vietiniai stengiasi paversti Koh Talu gamtos sanatorija. Jiems puikiai...

Rafailas Karpis apie gyvenimą su Elza ir Ana iš Ledo šalies: visus mano iššūkius užgožia džiaugsmai (1)

Operos solisto Rafailo Karpio po koncertų bei gastrolių namie laukia itin moteriškas kolektyvas –...