Fizinis krūvis pats savaime - tai lengviausias būdas išlaikyti sveiką svorį ir likti geros formos.
© Shutterstock nuotr.

Didindami sudeginamų per dieną kalorijų skaičių treniruotėmis, galėsite atsikratyti nereikalingo svorio ir padidinti raumenų tonusą. Supratę, kaip jūsų kūnas persitvarko veikiamas fizinio krūvio, galėsite planuoti savo treniruotes taip, kad progresas būtų nuolatinis.

Veikiamas fizinio krūvio, mūsų kūnas ima dirbti efektyviau. Galite treniruotis kelias savaites ir pasiekti gerų rezultatų, tačiau anksčiau ar vėliau susidursite su vadinamuoju plato. Nustosite netekti svorio, tapti stipresni, greitesni ir ištvermingesni, nes jūsų kūnas ilgainiui tiesiog prisitaikys prie esamo fizinio krūvio. Siekiant to išvengti, labai svarbu suprasti, kokie procesai vyksta organizme veikiant treniruotėms.

Nejudrus gyvenimo būdas ne tik nulemia tai, jog priaugate svorio. Toks gyvenimo būdas neleidžia kūnui išnaudoti savo potencialo, ir jis „gadinasi“ dėl nepakankamo aktyvumo. Tai kaip aprūdijęs automobilis, kuris ilgą laiką stovėjo vienoje vietoje, ir kad jis vėl imtų važiuoti, reikia labai pasistengti. Taip visos organizmo sistemos, būtinos gyvybinei veiklai, nustoja veikti taip, kaip galėtų.

Pavyzdžiui, antsvoris susijęs su per dideliu suvartojamų kalorijų kiekiu ir sulėtėjusiu metabolizmu. Raumenys, įskaitant širdį, negauna pakankamo krūvio ir praranda tonusą. Akivaizdu, kad nejudrus gyvenimas veikia ne tik jūsų išorę. Todėl ir rekomenduojama reguliariai sportuoti, kad organizmas „nerūdytų“.

Sportuodami galite ištreniruoti savo kūną, kad jis veiktų optimaliu režimu. Tačiau, deja, net jei turėsite motyvacijos reguliariai treniruotis, galite nusivilti, kai nustosite matyti progresą jau po kelių savaičių.

Dažnai sakoma, kad sunkiausia - numesti paskutinius tris kilogramus. Iš fiziologinio požiūrio taško tame yra nemažai tiesos. Ilgai treniruojantis, kūnas patiria tam tikras fazes, ir jei nesuprasite, kaip šis procesas vyksta, niekuomet nepasieksite savo sportinių tikslų.

Pirmųjų savaičių metu svoris metamas itin greitai. Ir nepaisant to, kad šiuo metu apetitas itin padidėja ir galite valgyti už tris - svoris vis tiek krenta. Apetito padidėjimą mokslas gali lengvai paaiškinti - kūnui reikia daugiau kuro, kad papildytų energijos atsargas, ir statybinių medžiagų, kad atkurtų raumenų audinį. Tačiau tai - tik pradžia.

Maždaug po trijų-keturių savaičių reguliarių treniruočių procesas sulėtėja. Kūnas persitvarko pagal esamą krūvį ir ima veikti efektyviau. Jis mokosi veikti netekdamas mažiau kalorijų, o treniruočių metu netekti minimalaus galimo energijos kiekio. Šiuo momentu jums reikia pakeisti savo treniruočių programą, kitaip be rezultatų malsitės vienoje vietoje. Iš tikro po šio periodo dauguma žmonių vėl iš naujo priauga savo numestus kilogramus. Kūnas pripranta prie krūvio ir ima veikti lygiai taip, kaip veikė iki treniruočių. Kaip tik dabar reikia pereiti į naują krūvio lygį ir suteikti savo kūnui kažką naujo.

Kūnui reikia nuolatinio tonuso. Tai toks sudėtingas mechanizmas, kad gali tiesiog adaptuotis prie bet kokio pratimo per kelias savaites. Todėl svarbu periodiškai keisti treniruočių programą. Reikalaukite iš savęs daugiau, didinkite intensyvumą, dažnį ir treniruočių trukmę. Labai efektyvu - naudoti įvairius pratimų variantus. Pavyzdžiui, galite vietoje svarmenų naudoti treniruoklius ir atvirkščiai. Vietoje rytinio bėgimo - pasivažinėti dviračiu. Bet koks naujas variantas paveiks naujus raumenis ir privers juos dirbti kitaip. Reguliarūs pokyčiai - būtina sąlyga stabiliam procesui.

Taip pat labai naudingas suvokimas, kaip kūnas vystosi po treniruočių. Kai treniruojatės, apkraunate raumenis, kvėpavimo sistemą, ląsteles. Iškart po treniruotės kūnas išsekęs. Kai tik užbaigiate treniruotę, kūnas ima atsikurti jėgas, papildyti energijos ir maistinių medžiagų atsargas. Esant nuolatinei apkrovai, kūnas vystosi ir geba susidoroti su ta apkrova nepersitempdamas. Todėl apkrovas reikia nuolat didinti.

Taip pat svarbu suprasti, kad nuolat apkrauti kūną ir neleisti jam pailsėti yra pavojinga. Po treniruočių reikia leisti organizmui atsistatyti. Tai reiškia, kad reikia jį aprūpinti pakankamu kiekiu skysčių, maistinių medžiagų ir kalorijų. Priešingu atveju gresia rimtos traumos.

Mūsų kūnas sugeba įvykdyti visiškai neįmanomas užduotis. Nuolat treniruojantis, jis gali tapti greitesnis, stipresnis, grakštesnis - daugiau nei įsivaizduojate. Tačiau mums reikia suvokti savo kūno potencialą ir jo poreikius. Kaitaliodami pratimų programą, stimuliuodami save naujiems rezultatams, galite pasiekti praktiškai bet kokio tikslo. Tiesiog nepamirškite rūpintis savo organizmu kaip automobiliu! Taip visą gyvenimą džiaugsitės puikia sveikata ir fizine forma.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Latvijos ekonomistas: pamirškite apie 20–30 proc. algų augimą (5)

Darbdaviai Baltijos šalyse dar puikiai pamena praėjusią finansų krizę, todėl darbuotojams...

VSD pažymose – ne tik „MG Baltic“: atskleisti kitos įtakingos verslo grupės veiksmai (20)

Neleistinus politikų ir verslo ryšius tiriantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas...

Orai: po trumpo lietaus temperatūra pašėlusiai kils – galimas 30 laipsnių karštis (8)

Itin gražiais ir šiltais orais lepinusi gegužė nesiliaus mūsų stebinti ir toliau. Savaitės...

Odontologės įspėja: neatlikus įprastos procedūros, gresia baisios ligos ir byrantys dantys (147)

Kada paskutinį kartą jums buvo atlikta burnos higienos procedūra? Odontologės įspėja, kad...

Priverstinė emigracija į Norvegiją neatšaldė svajonės laimę kurti Lietuvoje (78)

Po studijų kelių įmonių biuruose dirbusi Vaida Juodževičiūtė metė sau iššūkį ir prieš...

Artimieji susikibo dėl nužudyto kovotojo Morkevičiaus palaikų: už urnos laikymą namuose velionio mylimajai gresia bauda

2016 metų gruodį nužudytas garsus kovotojas Rolandas Morkevičius , kuris TV žiūrovams buvo...

6 priežastys atsisakyti „Chrome“ naršyklės (164)

Naršyklė yra nepakankamai saugi, greičiau iškrauna nešiojamojo kompiuterio bateriją, perduoda...

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas užfiksuotas pikantiškoje vietoje (117)

Antradienio vakarą Druskininkų miesto meras Ričardas Malinauskas leido kartu su šimtais...

Mitais apipinti Balio paplūdimiai vilioja ir atstumia (9)

Balio salą gaubia daugybė senųjų ir modernių mitų. Vienas garsiausių – kad į šią salą...

DELFI skaitytojai atvėrė namų duris: pamatykite, kaip jie gyvena (21)

Konkursas „Interjeras, kurį sukūriau pats“ paskatino daugybę DELFI skaitytojų pasidalinti savo...