aA
Sveikinimai trumposiomis žinutėmis, socialinuose tinkuose, el.laiškais gal ir modernu, bet kartu taip... tolima. Juk kai įteikiate dovaną asmeniškai, turite galimybę ją praturtinti – savo buvimu ir – pasveikinimu.
© Shutterstock nuotr.

Skirkite laiko įteikimui – pasiruoškite patys (raskite patogią vietą, išpakuokite gėles, jei nesuspėjote, o jei esate pakviesti vidun ir žinote, kad užsibūsite – nusirenkite ir pasikabinkite viršutinius rūbus) ir leiskite pasiruošti gavėjui.

Jaudulys ir nerangumas prieš įteikiant-pasiimant – žmogiška ir normalu. Nepamirškite kvėpuoti. Ir teikdami dovaną, žymiau geriau tiks nuoširdžiai pasakytas tekstas. Jei labai neramu – pasirašykite jį. Tik venkite standartinių frazių – jos, kaip standartizuotos dovanos ar gėlės iš benzino kolonėlių rodo fantazijos ir rūpesčio trūkumą. Jei turite – papasakokite istoriją! Kaip šios dovanos ieškojote, ką galvojote, ko linkite dovanodami...

Niekaip negalite patys aplankyti ir įteikti? Ar tikrai? Jei taip - siųskite kurjerį, jei norite, kad dovanos saugiai pasiektų. Tik apgalvokite, ar dovaną kurjeris pristatys pačiam gavėjui, ar per tarpinius asmenis (adimistratores, pavyzdžiui) ir kaip jis atrodys bei ką sakys – mat, kaip bebūtų, tuo metu atstovaus jūsų įmonę. Užsienio šalyse esantiems verslo partneriams ar draugams – galite siųsti mažus mielus siuntinėlius (dovanų, neuždraustų pašto siunta) ir asmeninius ranka rašytus atvirukus. Jie – sušildys net ir skubančiųjų širdis.

Gera, kai dovanomis džiaugiasi kiti ar patys galime nuoširdžiai pasidžiaugti. Kaip priimti? Skiriant laiko išklausyti dovanotoją ir nuoširdžiai. Pagal daugelio Europos šalių etiketo taisykles derėtų dovaną išpakuoti ir pagirti. Jei išpakuosite dovanas kolegų/ draugų būryje – pasidžiaugsite ir patys, suteiksite galimybę pasidžiaugti ir dovanotojui jo išmone renkant ir patenkinsite aplinkinių smalsumą.

Bet, kitose šalyse, pavyzdžiui, Kinijoje, gautos dovanos paimamos, padedamos į šalį ir išpakuojamos vėliau. Net ir neatsižvelgiant į tarptautiškumą, yra žmonių kategorija, kurie labai mėgsta pasidaryti dvigubą malonumą - pirmiausia - gaudami, o paskui - tyliai ramiai, vienumoje - išpakuodami. Jei esate iš pastarųjų - tiesiog taip ir pasakykite: “Mėgstu pasimėgauti dovanomis darkart - jas išpakuojant prie taurės vyno. Tad, jums leidus...”

Jei dovaną gavote jau turimą ar nemėgstamą – atsižvelkite į situaciją ar galite nuoširdžiai taip ir pasakyti? O gal pasidžiaugti siurprizu? Minėjome, kad per brangi, jūsų nuomone, dovana įpareigoja. Įvertinkite – ar ši dovana džiugins ar taps spaudimo priemone? Ar turite drąsos jos atsisakyti ar įsipareigojate atsilyginti? Nuspręskite, kaip elgsitės.

PABAIGAI

Tiek teikdami, tiek gaudami dovanas naudokitės savo intuicija - jei jaučiate, kad kas nors (ne) tinka - geriau paklausykite savo sveiko vidinio balso - jis dažnai sako tiesą, remdamasis jūsų patirtimi. Atitinkamai ir elkitės.

Svarbiausia dovanojant – jausti kitą žmogų, būti originaliu ir taktišku. Ir dar kartą - energija iš niekur neatsiranda ir niekur neišnyksta, tik vienos rūšies energija virsta kitos. Kiek jos (ir širdies) įdėsite rinkdami dovanas, tiek sugrįš iš kitų.

Skirkite laiko, nes Geras dovanotojas žengia tris pagrindinius žingsnius - a) seka datas, b) brandina idėjas, c) ieško dovanų ir – jas randa.

Beje... užbaigiant straipsnį - o kokią originaliausią dovaną versle ar namie esate gavę JŪS? Lauksime atsiliepimų. Ir - linkime šiltų ir jaukių artėjančių švenčių! "

Pradžia čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Išskirtinė DELFI medžiaga: kas vyksta gaisro pragare Alytuje ir kokias prognozes pasakoja ugniagesių vadovas (414)

Sekmadienį ir toliau kovojama su gaisru padangų perdirbimo gamykloje Alytuje. Alytaus...

Nors Venckienės ekstradicijai uždegta žalia šviesa, tolesnis procesas priklauso nuo JAV (83)

Nors Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) kalinamos buvusios teisėjos Neringos Venckienės advokatai...

Matijošaičio sprendimas pribloškė tėvus: taip atimamas paskutinis duonos kąsnis (350)

„Žinau Giraitės tėvų nuotaikas, jie visi panikoje, išsigandę. Jaunos šeimos dar tik kuriasi...

ES narės atvėrė kelią „Brexitui“ atidėjimo nesvarstė (3)

Europos Sąjungos ( ES ) šalys narės sekmadienį atvėrė kelią Europos Parlamentui ratifikuoti...

Mirtį sėjusiai grupuotei „Vagner“ artėja galas: Putinas negalėjo atleisti už fiasko Sirijoje (388)

Po mirtinos nesėkmės Sirijoje Vladimiras Putinas parodė samdinių grupei „ Vagner “ jos...

Patyręs prancūzų onkologas pataria, kaip užkirsti vėžiui kelią: yra 7 auksinės taisyklės (44)

Daugiau nei keturiasdešimties metų su onkologiniais pacientais dirbantis prancūzų gydytojas dr....

Šiškauskas: kauniečiai – favoritai, tačiau argumentų gali atrasti ir „Rytas“ (2)

Ramūnas Šiškauskas per šešis Vilniaus „Ryte“ praleistus metus pats ne kartą ir ne du stojo...

Šalis, kurioje niekas nematė bankomatų, o SIM kortelės – visų trokštama retenybė (7)

Eritrėja dažnai vadinama viena represyviausių Afrikos valstybių, kurioje žmonėms stinga...

Daina Gudzinevičiūtė: net būdami darželinukais jau norime varžytis ir būti geresniais už kitus

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pirmą kartą šautuvą į rankas paėmė būdama dvylikos....

Atostogos! Kaip pasiruošti kelionei lėktuvu su autistišku vaiku?

Daug šeimų nori, bet nedrįsta keliauti lėktuvu su autizmo spektro sutrikimą turinčiu vaiku....